Oldal: 3 / 3 ElsőElső 123
Eredmény: 21 - 30 (30) összesen
Like Tree23Likes

Téma: 50FR, FT AJ utg-ben

  1. #21
    Őstag kertitorp avatara
    Csatlakozott
    2011. 10. 27.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    1.331

    Alapbeállítás

    Ez szerintem tipikus esete annak, hogy felvállaljuk e a kb kis + EV-t, vagy inkább fold és keresünk egyszerűbb helyzeteket.

  2. #22
    Lelkes újonc Ballage87 avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 22.
    Hely
    Mezőkövesd
    Hozzászólások
    94

    Alapbeállítás

    én nem tudnék jobb szitut mondani azon felül h elvisszük a vakokat a 10bb s stack allinje a legjobb
    de várom az ötleteket
    minden alkalommal, mikor eldobsz flop előtt egy 9es párt, Isten megöl egy kiscicát

  3. #23
    Őstag Koszka9999 avatara
    Csatlakozott
    2007. 11. 14.
    Hely
    BAZ
    Hozzászólások
    1.090

    Alapbeállítás

    Értem Krono érvelését, de akkor milyen szándékkal nyitottad meg, hogy mindenkinek eldobod aki visszateszi rád? mert így akkor openfoldolni kéne. Na basszus tényleg nem tudom
    Fiatal and van Gerwen like this.
    "Zseton kell, nem imidzs"

  4. #24
    Fanatikus tag Aptok avatara
    Csatlakozott
    2008. 11. 21.
    Hozzászólások
    320

    Alapbeállítás

    Idézet Ballage87 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    én nem tudnék jobb szitut mondani azon felül h elvisszük a vakokat a 10bb s stack allinje a legjobb
    de várom az ötleteket
    Ha csak a preflop eshetőségeket nézzük én meg rosszabbat nem tudok mondani ettől. Ha valamelyik nagy stack tolja vissza akkor legalább nem kell hátrányban betennünk a zsetonjaink jelentős részét, bukunk 2 bb-t ez van. Így meg egy erősebb range ellen a bent lévő zsetonok miatt kényszerűségből callolnunk kell. Bár ha feszes az ellenfél akkor dobhatjuk is. Így meg mindíg ez a legrosszabb eset de ha dobunk a 10bb-snek akkor holtverenybenn a legrosszabb az összes többi esettel amikor más emel ránk.
    Akik open foldolják itt az AJ-t azok tényleg azt gondolják, hogy rájuk fogják tologatni a 7%-os EP range-ükre lightan kicsit is kompetens játékosok.
    BelaKecske and 641stone like this.

  5. #25
    PA addict
    Csatlakozott
    2009. 06. 12.
    Hozzászólások
    3.446

    Alapbeállítás

    Idézet Koszka9999 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Értem Krono érvelését, de akkor milyen szándékkal nyitottad meg, hogy mindenkinek eldobod aki visszateszi rád? mert így akkor openfoldolni kéne. Na basszus tényleg nem tudom
    Fentebb leírtam. F@sza blocker+feszes rangere tesznek minket, és gyakran kapunk dobást. -> elvisszük a potot.
    Utoljára módosítva: Krono által: 2014. 01. 23. 22:37
    Macko1 and BelaKecske like this.

  6. #26
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2009. 05. 02.
    Hely
    Poker City
    Hozzászólások
    634

    Alapbeállítás

    Az a handből nem látszik, hogy hány perc múlva fog nőni a vak. Mert ha 1-2 perc múlva már emelkedik, akkor azt a 10 bb-t már máshogy kell értékelni. Főleg úgy, hogy a többi resteal stack 19, 20 és 21bb.

    Mindenki egyetért azzal, hogy co itt csak 77+al tolja be? Ilyen stackek mellett bármely pár már nem easy push?
    van Gerwen likes this.

  7. #27
    PA addict
    Csatlakozott
    2014. 01. 24.
    Hozzászólások
    3.144

    Alapbeállítás

    Idézet tomy123 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Az a handből nem látszik, hogy hány perc múlva fog nőni a vak. Mert ha 1-2 perc múlva már emelkedik, akkor azt a 10 bb-t már máshogy kell értékelni. Főleg úgy, hogy a többi resteal stack 19, 20 és 21bb.

    Mindenki egyetért azzal, hogy co itt csak 77+al tolja be? Ilyen stackek mellett bármely pár már nem easy push?
    AQ+ 88+ , ha kompetens de ha beckham statjai tightak neki akkor még a 88at is foldolnám, 99+ AQ+ nem dobnék , mega nitnek 1010+ AK+.
    Az leak egyébként h 10bb-s stackkel én nagyon nem számolok itt Fold Equityvel és csak ezeket tolom vissza?Sztem nem de kiváncsi lennék értelmes játékosok véleményére?
    Persze nem FT-n aggromajmokra lazábban , még FE nélkül is ha ugyérzem verem a rangét.
    van Gerwen likes this.

  8. #28
    Fanatikus tag mario1212 avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 03.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    287

    Alapbeállítás

    Verseny korábbi fázisában én sem tudnám dobni, kivéve vmi extra nit CO ellen, de ez FT , rajtunk nagy az ICM nyomás is, sztem ezt el kell dobni, kivétel ha CO ultra laza. Itt ráadásul top500-as játékos, 3-an ülnek még mögötte, koraiból emelünk, minden amellett szól, hogy ez nagyon erős lap lesz.
    naggeri and Krono like this.

  9. #29
    PA addict naggeri avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    3.367

    Alapbeállítás

    Idézet Aptok eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha valamelyik nagy stack tolja vissza akkor legalább nem kell hátrányban betennünk a zsetonjaink jelentős részét, bukunk 2 bb-t ez van. Így meg egy erősebb range ellen a bent lévő zsetonok miatt kényszerűségből callolnunk kell.
    ja, pont ez a gond ezzel a szituval. Bárki ellen r/f az asztalnál, viszont pont a 100BB tolja ránk vissza..:S
    valszeg jobb a fold a verseny további kimenetelét tekintve gondolok itt arra hogy ha bukunk akkor:
    -marad 10BB-nk, +2,3 leosztás és marad 8BB-nk.(hacsak nem kapunk vmi okosságot)
    -ha nyerünk akkor igaz h. lesz 30BBnk, de effetkive több mozgásterünk nem lesz, mivel -ha jol emléksze- tobbnyire resteal stackek vannak.. valszeg jobb a fold, viszont nem hinném hogy ezt játékban elhajintom é egy SS-nek :S
    Mert egy ismerősöm aki a psnél dolgozik azt mesélte, hogy psnél már regisztrációnál eldöntik ki lesz nyerő és ki bukó! Hiába vagy jó játékos ha 2% flop esély után riverre mákolnak! Amugy néztem pár magyart akit istenítenek psen, hát ők is tolják be mindennel

  10. #30
    Újonc
    Csatlakozott
    2013. 11. 05.
    Hozzászólások
    23

    Alapbeállítás

    Idézet Krono eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Az én véleményem:

    1: 10bbnek ft-n simán lehet r/f-ni(még 8bb-nek is,de az más téma), FŐLEG, ha utg-ből nyitunk.

    2: Ebben a szituban az összes jobb blocker kombót r/f-nám(obv rangem tetejével call)

    3: Enemy resteal range nem lesz olyan laza, hogy az összes Axs+kis pár bekerüljön (ICM miatt)

    4: "Ha CO úgy gondolkozik, hogy UTG nyitó rangem AJ+, akkor mindegy, hogy 88 vagy 22 van nála, nem?" - nem mindegy, mivel a 22 agyon van dominálva közepes pp-kel (amiket utg foldolni kéne, de a legtöbb reg b/c játszik 10bb ellen)

    5: "amivel itt nyit az ember, mindennel callolnia kell a 10bb s allint" - ez nagyon nem így van. Elég sok lap van, amit b/f-ni kell itt.

    6: "egyszerűen fogalmazva ha nyitsz AJoval itt de még neki is elakarod dobni, az következetlenség" - ez nem következetlenség, egyszerűen kihasználja a qrva jó blocker-hatását a lapjának, és azt, hogy sokszor elviszi a potot, mert nem tolják vissza elégszer.

    7: aggro regnek call, ellenkező esetben r/f nálam (habár nagyon határeset, játék közben meg lehet, hogy snapelem )
    +++++++++++++++++1

Oldal: 3 / 3 ElsőElső 123

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •