Oldal: 14 / 17 ElsőElső ... 41213141516 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 131 - 140 (165) összesen
Like Tree50Likes

Téma: PSOP X. - Az első 3 helyezett PókerAkadémia Open beülőt nyer!

  1. #131
    Fanatikus tag darabka avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 23.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    417

    Alapbeállítás bocs, hogy hosszú lett..

    Minden alkalommal várom az újabb PSOP-t, szeretem ezt a sorozatot. Ameddig látok esélyt, hogy top helyen végezzek, játszok is rendesen, lelkiismerettel. Hobbi játékos lévén, ahol nem a rake termelés a cél, hanem a heti pár alkalmas versenyzés mindig örömmel tölt el.

    Viszont az elmúlt évek tapasztalatai alapján nem vagyok teljes mértékben elégedett a mostani sorozattal, de talán ezzel nem vagyok egyedül. Többen is kifejtették, hogy változtatásokra lenne szükség, mert ez a pontozási rendszer\motiválás\terem választás\verseny struktúra\díjjazás\egyre kevesebb nevező mind-mind a sorozat rovására megy.
    Egy kis statisztika az elmúlt évekből:
    PSOP VII. össz nevező: 2429, kiírás szerint $6,000 összdíjjazás
    PSOP VIII. össz nevező: 1386, kiírás szerint $10,000 összdíjjazás
    PSOP IX. össz nevező: 1231, kiírás szerint $10,000 összdíjjazás
    PSOP X. össz nevező: ???, kiírás szerint nem volt összdíjjazás feltüntetve

    Ezek után kérdem én, hogy a PSOP X. (jubileumi?) sorozatot hogy lehetett így belőni? Kiírásnál pl szerepel a pontszámítás linkjét megnyitva, nem tudom, hogy kinek tűnt fel, de a PSOP VIII. szabályai és feltételei jönnek fel (talán csak elírás, vagy csak másolt link, nem tudni), de a lényeg, hogy az van leírva, hogy 200 főben maximalizálva van a nevezők száma, tehát ha felette van, akkor a képlet szerint fix 200-zal számolják a képletet. Ezt még meg is értem, mert a PSOP VII. -nél volt értelme ennek a korlátnak, de az azóta megtartott PSOP-knál ezt meg sem közelítette a létszám (kivéve, a VIII. 1. event-jét).

    Szerintem a játékosok nagy részének már feltűnt, hogy az első 3 verseny a lényeg, a többin már csak futni lehet az eredmény után. Ez a 200 főben maximalizáljuk a létszámot a képletnél nem rossz gondolat, de talán jobb lenne, ha ez az össz. nevező/eventek száma lenne, persze emiatt csak a végén derülne ki valójában, hogy ki a tuti befutó..
    Ez egy sorozat, az egészet kellene nézni, hogy mindenkinek egyformán legyen esélye! (persze attól függően, hogy hány versenyen indul).

    Kedves PA! Gondoljátok át, nem csak az itt leírtakat, hanem az összes hozzászólást, PSOP eddig ennyi kritikát nem kapott. Remélem\reméljük, hogy a következőre sikerül újítanotok és kívánom, hogy rekord nevező létszámmal záruljon!

  2. #132
    Fanatikus tag mkbla avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 09.
    Hozzászólások
    278

    Alapbeállítás

    Zzen az össznevezés meg összdíjazás témán már én is elgondolkodtam, a régebbieket elnézve, hogy itt miért ilyen "kevés"a díjazás. De talán (nem akarok nagy hülyeséget írni, javítsatok ki ha tévedek) a PSOP X összdíjazása 2000 usd körüli lehet? 3 nevezési díj+tárgynyeremények. mint ahogy írtam a korábbi hsz-ben is, egy első 10 beülő (vagy több és akkor még a nevezők száma se csappant volna meg ennyire a végén, mert akkor is lenne esély elcsípni még egy két helyet a középmezőnynek is...)simán belefért volna ami 5500 usd, meg efölött még tárgynyeremények.
    Mindamellett számításba lehet venni azt is, hogy a PA elég nagy reklámot csinált itt az oldalon és nagyon sok beülőt/csomagot szétosztott különböző formában. Számoljunk csak kicsit; 16X710 a sateliteken+10X710+10X550 a rake racen+3X550 a PSOP X-en= 25610 euro értékü beülőt és csomagot osztottak szét, ami jóval meghalad minden eddigi psopt.
    Ami az én számomra nem tetsző dolog, hogy a rake racen 20 hely lett kiosztva. Miért is nem tetszik ez nekem? Azért mert elnézve a végeredményt a legelső majd 16000 usd míg a legutolsó bejutó is majd 6500 usd raket termelt. Ezzel nekem mindössze annyi problémám van, hogy esélyem sem nagyon van labdába rúgni ilyenek mellett, ugyanis ha teszem azt félig hobbi játékosként, munkaidő után , minden nap leülök pár órára játszani, (mivel csak ide van elegendő bankrollom)mondjuk nl 10-re. Ott összeszedek mondjuk napi 10usd raket, 1 hónap alatt, 300 usd rake, 3 hónap alatt 900 usd rake (vagy ha felkerekítjük 1000-re), valljuk be, eléggé elenyésző... Tehát számításaim szerint itt minimum nl50-nl100-on kell grindelni a játékosnak egész nap, hogy ezt a teljesítményt hozzák amit itt látunk (de javítsatok ki ha tévedek).
    Véleményem szerint (ez megint csak az én véleményem, lehet vele vitatkozni meg ellenkezni) de egy nl50-nl100-as reg (aki ebből él) nincs erre rászorulva, hogy adjanak neki ingyen beülőt, ugyanis, Bécs annyira nincs messze és akár szállással étkezéssel szórakozással, utazással, beülővel is meg lehet állni 1000 euróban egy ilyen úttal, és szvsz az ilyen regek, ha ki akarnak jutni akkor mindenképp kimennek mert az az 1000 eurot ami arra hétvégére kell, össze tudják szedni... Itt csak az ilyen kisemberek mint én vannak hátrányban mint én is aki munka mellett elpókerezget nincs sok tőkéje kijutni. És személy szerint én szeretek élőben is játszani, és szeretnék részt venni az eventen, de ha nem jutok ki a maradék 1 usd satelliten vagy PSOP X-en, akkor nem tudok annyi pénzt leakasztani, hogy kimenjek. Nem tudom ki hogy van ezzel, de ez az én meglátásom.
    Mondjuk a rake race 20 helyezés helyett lehetett volna 10, a másik 10et meg szétosztani a PSOP X és az 1 usd-szatelitek között. Így aztán megérte boldog boldogtalan regnek indulni a racen ugyanis a megtermelt raken felül még egy szép csomag is a markukat ütötte, még akkor is, ha eszük ágában sem volt kimenni, mert azt el lehet adni (persze van aki tényleg ki is megy meg ki akart jutni közülük is, akinek nem inge ne vegye magára). De ezt lehet megint csak én gondolom így...
    GL & HF mindenkinek.
    Macko1 likes this.
    Pénz nélkül kártyázni olyan, mintha alkoholmentes sört innál és guminőt b@sznál...

  3. #133
    Fáradhatatlan grinder Harvey avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 03.
    Hozzászólások
    941

    Alapbeállítás

    Koszi Roki! Bele kell huzni, van sidebetem. Mondjuk jo lenne nem elfelejteni, meg telorol, es vagy wp ego modba tolni. A mezony meglepoen gyenge, es az osszetett elmezonyere mar az 1.handben nyomast lehet helyezni, annyira nitek, vicces.

  4. #134
    Fáradhatatlan grinder BrenDoN avatara
    Csatlakozott
    2012. 08. 10.
    Hozzászólások
    798

    Alapbeállítás

    Mkbla mondandójának első felével egyet értek, második felével viszont annyira nem. Nyilvánvalóan egy grindernek elenyésző tétel ez a BI a rake racen, de például magamból kiindulva, emiatt a rake race miatt mentem vissza sokadik próbálkozásra ipokerre, amit azóta se bántam meg, szóval ez a résztvevő termeknek is jó marketing.
    Másrészről, persze, hogy a hobbijátékosoknak nagy dolog egy ilyen csomag, de azért azt se várhatjuk el, hogy azért, mert valaki szeretne menni, akkor rögtön könnyen csomaghoz juthasson. Talán pont ezért még nagyobb dolog ez, mert hobbijátékosként nem sokan mondhatják el magukról, hogy "Én igenis kint voltam Bécsben és akkora fődíjért játszhattam, amennyit itthon évek alatt keresnek meg sokan." Szóval kedves hobbijátékosok szerintem becsüljétek meg ezt a lehetőséget is, mert így is bomba +EV-t kaptatok ezzel a lehetőséggel, hogy egy Redbetes satra 30an se neveztek például.
    Ha pedig nem jött össze, akkor is megvolt a lehetőség, legközelebb majd beesik. Viszont a pontozást kritizálni szerintem jogtalan, mindegy milyen a rendszer, mindenki azonos feltételekkel indul. Azt pedig, hogy milyen módon, mennyi BI-t oszt ki a PA, az a saját üzletpolitikájuk. Ha csak egyetlen 1 usdos sat lett volna, akkor is sokkal többet kaptunk volna, mint amennyit elvárhatunk.

    Sok sikert mindenkinek a továbbiakban, Bécsben találkozunk, köszönet a PA-nak az eddigiekért
    Utoljára módosítva: BrenDoN által: 2014. 02. 05. 20:25 Oka: elírás

  5. #135
    Fanatikus tag mkbla avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 09.
    Hozzászólások
    278

    Alapbeállítás

    Melyik részével nem értesz egyet? Én csak a race helyezéseket csökkenteném a többi javára. Véleményem szerint a racek ugyanúgy hatalmas +EVt hoznak azoknak akik részt vesznek, de ha ott csökkentenénk akkor nagyobb versengésre is lehetett volna számítani. De mindenesetre biztos átgondolta az aki ezt kitalálta és így szervezte meg, rakeback meg egyéb szempontokból

    És igen, nem írtam, de valóban hatalmas respect az akadémiának egy ilyen szervezésért (hamár a magyar törvények nem engednek itthon ilyet). Meg azért is mivel ők itt közöttünk kiosszák a nyereményalap közel 1/4-ed részét!!! Beülő formájában persze, és igen, én főként élő játékos (hobbistának is lehet mondani azért se haragszom meg, mivel a tudásom valószínűleg messze elmarad az mtt-sek élvonalától), nagyon örülhetek ilyen lehetőségeknek, hogy ilyen magas pénznyereményért nemzetközi porondon magyar szervezéssel, és itteni pókerarcokkal játszhassak. Egyelőre nem adatott meg ez a lehetőség, hiába indultunk egy sateliten 27-en (lehet épp redbet) amikor a coolerek és idióták 15 perc alatt kicsinálnak, és már majdnem kettéfejelem a monitort, hogy ilyen nincs, hogy 27 induló közül ennyire közöm ne legyen a játékhoz.
    Mindenesetre tényleg +EV mindenkinek aki bármely sateliten indult ezek közül. Én is csak azért regeltem ezekre az oldalakra, hogy kijussak, és kitudja, lehet, hogy el is kezdek játszani valahol. A beülő megnyerésére pedig még van valami esélyem.

    ÉS természetesen köszönet az akadémiának, hogy egyáltalán ezeket a lehetőségeket is megadták nekünk hobbista halandóknak egy ilyen versenyre való kijutásra.
    Pénz nélkül kártyázni olyan, mintha alkoholmentes sört innál és guminőt b@sznál...

  6. #136
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2009. 01. 02.
    Hely
    Sajóvelezd
    Hozzászólások
    520

    Alapbeállítás

    Idézet mkbla eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    amikor a coolerek és idióták 15 perc alatt kicsinálnak, és már majdnem kettéfejelem a monitort, hogy ilyen nincs, hogy 27 induló közül ennyire közöm ne legyen a játékhoz.
    Én már HU-t is buktam a csomagért , még sem fejeltem szét semmit Ne akard olyan görcsösen és akkor lehet még sikerülhet is . Azért MTT nem az a műfaj, ahol csak úgy leülök és hipp-hopp megvan.
    ZsoleszAK47 likes this.

  7. #137
    Fanatikus tag mkbla avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 09.
    Hozzászólások
    278

    Alapbeállítás

    persze persze, igazad van már folyamatban van a mentális oldal meg a tiltkezelés erősítése, már egész jól haladok a régi sajátmagamhoz képest annyira nem szoktam online mttzni csak élőben, az is más
    Nem tehetek róla, akarom, remény hal meg utoljára :dD de már lehet, hogy lassan lehet tenni róla
    Pénz nélkül kártyázni olyan, mintha alkoholmentes sört innál és guminőt b@sznál...

  8. #138
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2009. 05. 02.
    Hely
    Poker City
    Hozzászólások
    634

    Alapbeállítás

    Idézet mkbla eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

    Véleményem szerint (ez megint csak az én véleményem, lehet vele vitatkozni meg ellenkezni) de egy nl50-nl100-as reg (aki ebből él) nincs erre rászorulva, hogy adjanak neki ingyen beülőt
    Ha ők "ingyen" beülőt kapnak, akkor hogy fejeznéd ki azt, hogy valaki 1$os saton nyeri a jegyet?
    BrenDoN likes this.

  9. #139
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2009. 05. 02.
    Hely
    Poker City
    Hozzászólások
    634

    Alapbeállítás

    Idézet mkbla eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Zzen az össznevezés meg összdíjazás témán már én is elgondolkodtam, a régebbieket elnézve, hogy itt miért ilyen "kevés"a díjazás. De talán (nem akarok nagy hülyeséget írni, javítsatok ki ha tévedek) a PSOP X összdíjazása 2000 usd körüli lehet? 3 nevezési díj+tárgynyeremények. mint ahogy írtam a korábbi hsz-ben is, egy első 10 beülő (vagy több és akkor még a nevezők száma se csappant volna meg ennyire a végén, mert akkor is lenne esély elcsípni még egy két helyet a középmezőnynek is...)simán belefért volna ami 5500 usd, meg efölött még tárgynyeremények.
    Mindamellett számításba lehet venni azt is, hogy a PA elég nagy reklámot csinált itt az oldalon és nagyon sok beülőt/csomagot szétosztott különböző formában. Számoljunk csak kicsit; 16X710 a sateliteken+10X710+10X550 a rake racen+3X550 a PSOP X-en= 25610 euro értékü beülőt és csomagot osztottak szét, ami jóval meghalad minden eddigi psopt.
    Ami az én számomra nem tetsző dolog, hogy a rake racen 20 hely lett kiosztva. Miért is nem tetszik ez nekem? Azért mert elnézve a végeredményt a legelső majd 16000 usd míg a legutolsó bejutó is majd 6500 usd raket termelt. Ezzel nekem mindössze annyi problémám van, hogy esélyem sem nagyon van labdába rúgni ilyenek mellett, ugyanis ha teszem azt félig hobbi játékosként, munkaidő után , minden nap leülök pár órára játszani, (mivel csak ide van elegendő bankrollom)mondjuk nl 10-re. Ott összeszedek mondjuk napi 10usd raket, 1 hónap alatt, 300 usd rake, 3 hónap alatt 900 usd rake (vagy ha felkerekítjük 1000-re), valljuk be, eléggé elenyésző... Tehát számításaim szerint itt minimum nl50-nl100-on kell grindelni a játékosnak egész nap, hogy ezt a teljesítményt hozzák amit itt látunk (de javítsatok ki ha tévedek).
    Véleményem szerint (ez megint csak az én véleményem, lehet vele vitatkozni meg ellenkezni) de egy nl50-nl100-as reg (aki ebből él) nincs erre rászorulva, hogy adjanak neki ingyen beülőt, ugyanis, Bécs annyira nincs messze és akár szállással étkezéssel szórakozással, utazással, beülővel is meg lehet állni 1000 euróban egy ilyen úttal, és szvsz az ilyen regek, ha ki akarnak jutni akkor mindenképp kimennek mert az az 1000 eurot ami arra hétvégére kell, össze tudják szedni... Itt csak az ilyen kisemberek mint én vannak hátrányban mint én is aki munka mellett elpókerezget nincs sok tőkéje kijutni. És személy szerint én szeretek élőben is játszani, és szeretnék részt venni az eventen, de ha nem jutok ki a maradék 1 usd satelliten vagy PSOP X-en, akkor nem tudok annyi pénzt leakasztani, hogy kimenjek. Nem tudom ki hogy van ezzel, de ez az én meglátásom.
    Mondjuk a rake race 20 helyezés helyett lehetett volna 10, a másik 10et meg szétosztani a PSOP X és az 1 usd-szatelitek között. Így aztán megérte boldog boldogtalan regnek indulni a racen ugyanis a megtermelt raken felül még egy szép csomag is a markukat ütötte, még akkor is, ha eszük ágában sem volt kimenni, mert azt el lehet adni (persze van aki tényleg ki is megy meg ki akart jutni közülük is, akinek nem inge ne vegye magára). De ezt lehet megint csak én gondolom így...
    GL & HF mindenkinek.
    Ebből az egész hsz-ből az jön ki, hogy a meló részét akarod megkerülni a dolognak. Semmi gond nincs azzal, hogy hobbi játékos vagy. (Ne értsd félre nem nézek le senkit) Ha annyira szeretnéd, miért nem teszel érte, hogy kijuss!!!! Dolgozz érte!!!! Ahogy írtad, munka mellett tudsz termelni 300$ raket havonta. Nem kell hozzá 1 év és 30%-os rakeback-el már meg is van a csomag ára, még ha BE vagy akkor is. Lassan megy, de ekkor direkt buy innel biztos, hogy el tudsz indulni. (Nyilván nem idén, hanem majd 1 év múlva) Ebben a gondolatmenetben semmi irónia nincsen. Ha nekem ez lenne a vágyam, tuti így csinálnám. Persze egy profi pokeresként ez nem jó gondolkodás. Mivel van munkád, nem kell foglalkoznod azzal, hogy ez a konfortzónádon kívül eső verseny lenne. Befizetsz és játszol egyet.

    u. i.: Ennél is több 1$os satot szeretnél? Ezt ugye nem gondolod komolyan?
    BrenDoN and svajcifiu like this.

  10. #140
    Team Hero svajcifiu avatara
    Csatlakozott
    2012. 09. 15.
    Hozzászólások
    1.097

    Alapbeállítás

    Idézet tomy123 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    u. i.: Ennél is több 1$os satot szeretnél? Ezt ugye nem gondolod komolyan?
    Vagy lenne csak egy 10 dolcsis szat 27 nevezovel *kizarolag hobbijatekosok indulhatnanak... es az elso 10 kapna csomagot, hmm ez sem hangzik rosszul?

Oldal: 14 / 17 ElsőElső ... 41213141516 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •