Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (14) összesen
Like Tree17Likes

Téma: Érdekes póker partik - 2014. 02. 10

  1. #1
    Akadémia bölcse
    Csatlakozott
    2007. 02. 15.
    Hozzászólások
    5.830

    Alapbeállítás Érdekes póker partik - 2014. 02. 10

    Lapok:
    Játék: NLHE CG 6
    max
    Játékosok: 6 fő
    Pozició: Button
    Kis vak:
    Nagy vak:

    Online pókerezel egy 6-max NL50 asztalon, amikor osztó pozícióbol $1-ig emelsz, melyet csak a nagyvak ad meg. A J63 flopon $1.5-os donkjára $5-ig emelsz, melyet ő csak megad. A 5 turnön passzal indít (a pot $12.25), majd $8-os hívásodra allin megy $24-os maradék stackjével. Eddig csak 20 handed van róla, ez alatt 60/5-öt játszott, és még nem donkolt. Mit teszel?


    Tovább a partihoz

  2. #2
    Fanatikus tag benczy avatara
    Csatlakozott
    2011. 04. 26.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    467

    Alapbeállítás

    Ilyen fishek ellen kicsit tágabb ranget képzelnék el, s úgy már inkább a másik válasz a helyes. Ez csak egy tapasztalati gondolat. 77, 44, A5 stb... s még ki tudja milyen baromságok.

  3. #3
    Őstag jak1 avatara
    Csatlakozott
    2012. 07. 30.
    Hozzászólások
    1.399

    Alapbeállítás

    A feladat nehezítése érdekében, még a "reraise asszony"-t is beletettem volna a válaszok közé.
    Maxxxika and roy_j_j like this.

  4. #4
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2010. 11. 29.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    789

    Alapbeállítás

    Sokkal tágabb itt a range-e imho, hiába 60/5, simán beteheti itt turnre kialakult combodraw-val:

    j7
    j4
    45
    minden 5cxc
    6cxc-t is játszhatja így, igaz, ritkábban
    Ac7c
    Ac4c

    + értelmezhetetlen random idiota hand

  5. #5
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 04. 10.
    Hely
    Sliema, Malta
    Hozzászólások
    711

    Alapbeállítás

    A jelenlegi infókat ismerve feltételezem, hogy kb.: az összes létező pár típusú hand-jével visszatolja (meg talán 1-2 draw-al is), így miután bekészítettem a pótegeret akkorát vágok a call-ra, hogy még a szomszéd utcában is hallani fogják..

    Ha nem hero húzza a potot, na az a cooler.
    Let's play! No risk no fun!

  6. #6
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    Azért nem fogok leállni "vitázni" (megvitatni hogy szerintem miért nem így van) senkivel, mert nem értem, hogy egy tapasztalt játékos hogy gondolhatja azt, hogy pl. összes létező pár típusú handdel ezt fogja játszani az adott fish. A legnagyobb tisztelettel igyekszem ezt mondani tényleg (főleg hogy úgy tudom alacsonyabb téten játszok Nálad, Satukan), de szerintem ez totálisan rossz elgondolás.

    Szóval valszeg én vagyok a tapasztalatlan a magam ~6 milla CG handjével, és rátok hagyom, amennyiben így gondoljátok. Itt az érvelés más és az én részemről is csak olyasmi lehetne úgyis, hogy ezt meg azt tapasztalta, úgy gondolja, ő ezeket látta stb. Mivel ugye a range belövéséről van szó, kevés infós fish esetén. Ezekről pedig nehéz érdemben beszélgetést folytatni, legközelebb talán más típusú handet kéne beküldenem

    (1-2 kombódraw meg ilyesmi lehet nála ofc, de nem annyi egyéb szvsz, hogy kihozzon minket a kakiból )
    Utoljára módosítva: Tir-X által: 2014. 02. 10. 18:21

  7. #7
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    Előttem szólókkal értek egyet inkább, a call-ra nyomtam, de van olyan fish akinek el lehet ezt dobni persze.
    Ismeretlenül egyiket sem látom nagy hibának, az érvelésed is tartható passzív fishek esetén, kevésbé passzívak esetén meg a többieké.

    Viszont szolidaritásom jeleként csináltam 2 olyan érdekes partit, amin sokkal több vita lesz mint ezen.
    Utoljára módosítva: BelaKecske által: 2014. 02. 10. 18:27
    Flush67 and kohagyma like this.

  8. #8
    PA addict
    Csatlakozott
    2010. 10. 30.
    Hely
    Bogács
    Hozzászólások
    2.283

    Alapbeállítás

    Idézet Tir-X eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Azért nem fogok leállni "vitázni" (megvitatni hogy szerintem miért nem így van) senkivel, mert nem értem, hogy egy tapasztalt játékos hogy gondolhatja azt, hogy pl. összes létező pár típusú handdel ezt fogja játszani az adott fish. A legnagyobb tisztelettel igyekszem ezt mondani tényleg (főleg hogy úgy tudom alacsonyabb téten játszok Nálad, Satukan), de szerintem ez totálisan rossz elgondolás.

    Szóval valszeg én vagyok a tapasztalatlan a magam ~6 milla CG handjével, és rátok hagyom, amennyiben így gondoljátok. Itt az érvelés más és az én részemről is csak olyasmi lehetne úgyis, hogy ezt meg azt tapasztalta, úgy gondolja, ő ezeket látta stb. Mivel ugye a range belövéséről van szó, kevés infós fish esetén. Ezekről pedig nehéz érdemben beszélgetést folytatni, legközelebb talán más típusú handet kéne beküldenem
    +1 és még nyugodtan ki egészíthetnéd azzal hogy hiába 60/5-os playa, attól még nem fog postflop minden szarral ilyen kemény line-t nyomni!

  9. #9
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 04. 10.
    Hely
    Sliema, Malta
    Hozzászólások
    711

    Alapbeállítás

    Ne értsd félre, teljesen jó és nagyon is fontos hand ez. Főleg, ha valakinek az elsődleges célja a gyenge játékosok elleni játék, akkor meg méginkább, mert hogyan is lehetne legyőzni őket, hogyha nem igyekszünk az ő szemszögükből nézni a szituációt és az ő fejükkel gondolkodni..

    Azaz, mivel csak 20 leosztásod van róla és nincs semmilyen postflop read-ed én követném azt az általános feltételezésem, főleg ezen a board textúrán, hogy:
    - alapvetően túl fogja értékelni az sd értékű kezeit (értem ezalatt az összes párt)
    - és passzívan fogja játszani az összes draw típusú kezét (fd/oesd/ + bd equity-k)

    - meg ezen a boardtextúrán tele lehet csomó combó draw (!pár! + fd/oesd) típusú lappal, amivel meg ki tudja mit művel..


    Továbbá visszatérve ezen a board textúrán, ahol az ő szemszögéből nézve hero tele lehet draw típusú kezekkel (ami nem feltétlen lesz így..), de benne ez az érzés támadhat, amire úgy reagál, hogy most aztán jól meg kell "védeni" azt az sd értéket (any pár), ami még van és még jó lehet. Meg egyébként is már nagy a pot, ahol még könnyebben követhetnek el ilyenféle hibákat.

    Persze remélem, hogy ez a védekezősdi egy pókeres szemével butaság és ne feltételezzük, hogy egy hobbijátékos range vs range alapú legalább alap value/bluff módon gondolkozik.


    Tehát, ameddig nincs egyéb read-em, addig adnék a feltételezésnek, ami alapján nem arról szól a történet, hogy hogyan kaparjunk össze 27% "eq-t" (feltételezve, hogy a turn bet +EV volt..), hanem helyből van legalább 50%-unk, amit követően semmilyen számításra nincs szükség a kényelmes call-hoz.

    Persze a továbbiakban, ha tudunk valami konkrétabbat a játékáról, akkor lehet adjustálni, pl.: turn bet/fold-al, vagy esetleg turn check back-el. Na meg hamár játszunk ne feledkezzünk meg a turn overbet / openshove és openfold stb.. rangek-ről sem!


    Végezetül egyáltalán nem félek beáldozni egy beülőt egy olyan játékos ellen részben infószerzés céljából, aki ellen úgyis hamar visszajön legalább a duplája!
    tesla79 likes this.
    Let's play! No risk no fun!

  10. #10
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    Valóban lehet valamivel több pár + draw, mint elsőre gondoltam, majd holnap még átgondolom, mert most mennem kell

    Viszont ha már szóba jött, mit gondoltok a turn hívásról? Nem saját handemről van szó, egy barátom játszotta, ő hívott, majd callolt, egyébként a fish KJ offot mutatott. Viszont felmerült, hogy jó-e egyáltalán a turn hívás. Flop donkbet méretezése nem húzót enged feltételezni, legalábbis a gyakoribb szerintem az, hogy azzal kisebbet donkolnak, szóval egyáltalán hívnátok-e tovább a turnön? ( Én egyébként még mindig affelé hajlok, hogy bet, általában egy csomó rosszabb callolhat még így is, plusz néha dob is, nem adunk plusz EQ-t stb. De mondom akkor már rákérdezek, hátha kihozunk még valamit a handből )

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •