Oldal: 3 / 5 ElsőElső 12345 UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (48) összesen
Like Tree18Likes

Téma: Hi Omaha!

  1. #21
    Moderátor / Pro Team tag danfiu avatara
    Csatlakozott
    2009. 01. 02.
    Hely
    Focustown
    Hozzászólások
    5.674

    Alapbeállítás

    Idézet zulusierra eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Regek ellen igyekszem nem csak AA-al 4betelni, és miután megcsináltam KKAx-el, felmerült bennem pár kérdés.
    Arra gondoltam hogy csak akkor csinálom ha az A-hoz van színem, mert ha minden ds rundown-t és KKAx-et 4betelek az sok lesz.

    UTG ($4.41) 44bb
    Hero (CO) ($10) 100bb
    BTN ($10) 100bb
    SB ($4.97) 50bb
    BB ($10.12) 101bb

    Pre-Flop: ($0.15, 5 players) Hero is CO
    1 fold, Hero raises to $0.30, BTN raises to $1.05, 2 folds, Hero raises to $3.30, BTN calls $2.25

    Flop: ($6.75, 2 players)
    Hero ?

    Pl. egy ilyen flopon hogy fog bekerülni a pénz rosszabb ellen? Vagy akármilyen flopon?
    Ha Cbetelek akkor dobnak mert AA-om van, ha nem Cbetelek az meg elég viccesen néz ki és nyilván nem blöfföl bele mert rundown-nal Cbeteltem volna, tehát AA-om van. Esetleg turn-ön lehet valami, de ott is nyílt lapokkal játszanék.
    Kicsit sem tudok hívni a b/f látszatát keltve, szóval vagy beteszem a maradékot rosszul, vagy wat.
    Lehet hogy ez deepen jobban működhetne (és csak IP?), és 100bb eff. inkább csak ds rundownokkal szélesítem a 4bet range-em.
    Szerk: az tűnik a legjobb opciónak ha itt semmivel nem Cbetelek.
    Nagyon easy shove flopon, ha szelesen 4betelsz co vs btn meg 100bb deep es is akkor lehet 2 sizingod ilyen boardokon, attol fugg h neki milyen szeles a range-e es mit csinal az 1p tipusu handjeivel es ne feledd itt a stackoff range-e ellen van 65% od kb es egy tonna fe-d, szal boven jo vagy es omahaban ha mraginalis spotokban tudsz jelentos eq-t dobatni, az eleg baller

  2. #22
    Moderátor / Pro Team tag danfiu avatara
    Csatlakozott
    2009. 01. 02.
    Hely
    Focustown
    Hozzászólások
    5.674

    Alapbeállítás

    Idézet PrUkI eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Az miért rossz, hogyha dobnak és elviszed kasszát? 100bb deepen kezdtétek, 1-es spr van floppon ezt itt be kell tenni. Ne csak a saját ranged nézd, hanem azt, hogy ő mivel 3betelhetet és mivel adja meg 4beted. Akkor ne cbetelj itt ha aggro és sokat betel akkor ha te elcheckeled a floppot, így véded a ch/c ranged.
    De cbeteljen csak mert ez a board nagyon szaraz es itt nem kell vedeni a chc ranget ezen a boardon 1-es sprben. Mondj akar egy handet ami itt ch ozik, de nem shove-olt, nem tudsz

  3. #23
    PA addict
    Csatlakozott
    2010. 04. 09.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    3.478

    Alapbeállítás

    Idézet zulusierra eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Regek ellen igyekszem nem csak AA-al 4betelni, és miután megcsináltam KKAx-el, felmerült bennem pár kérdés.
    Arra gondoltam hogy csak akkor csinálom ha az A-hoz van színem, mert ha minden ds rundown-t és KKAx-et 4betelek az sok lesz.

    Pl. egy ilyen flopon hogy fog bekerülni a pénz rosszabb ellen? Vagy akármilyen flopon?
    Ha Cbetelek akkor dobnak mert AA-om van, ha nem Cbetelek az meg elég viccesen néz ki és nyilván nem blöfföl bele mert rundown-nal Cbeteltem volna, tehát AA-om van. Esetleg turn-ön lehet valami, de ott is nyílt lapokkal játszanék.
    Kicsit sem tudok hívni a b/f látszatát keltve, szóval vagy beteszem a maradékot rosszul, vagy wat.
    Lehet hogy ez deepen jobban működhetne (és csak IP?), és 100bb eff. inkább csak ds rundownokkal szélesítem a 4bet range-em.
    Szerk: az tűnik a legjobb opciónak ha itt semmivel nem Cbetelek.
    A range-edet a játékoshoz igazítsd. Nagyon aggrók, illetve tág 3bet range ellen már egy közepes KK is bőven elég. Hisz ők sokszor fognak QQxx, 9987 stb-ket is 3betelni, a rundownjaival a 4beted után már nem fog tudni profitábilisan játszani. Flopon 1-es spr alatt pedig mindennel pusholhatsz kb (kivéve persze pl multiway naked overpárral drawheavy boardon).
    A másik meg, hogy rosszul gondolkozol a postflop szituáción. Range vs range gondolkozz, ne csak az aktuális lapodat nézd.
    Nézzük a handet, mi lehet nála:
    Jobb lap: Ritka, de az ellen úgyis mindig bekerül. Ha a check után esetleg slowplayelne néha, turnön akkor is berakná, neked meg ott is dobhatatlan az AA, hisz a 2 checked után any pár, any draw, valakinél any 4 itt a betting range.
    1 pár:
    Legtöbbször megadja a pusht, tök jö equitynk lesz. Sőt Néha calloz rosszabb overpárral.
    Air:
    A blöff nem olyan gyakori ilyen helyzetben, hisz nyilván AA heavy a range-ed, ezért mögéd checkel, és többnyire csak akkor rak pánzt a potba, ha lejavul.
    Ezért nem szabad nekik ingyen lapot adni! Rengeteg lap fog turnön összeszedni annyi equityt, amivel már +ev-s lesz neki a call, így feleslegesen "flipelsz" egyet, miközben már mutatás nélkül megnyerhetted volna a potot.
    Meg persze ezzel a lappal a range-e ellen kb mindig akkor lesz a legjobb equityd, ha flopon bekerül (ezért is 4betelünk, hogy minél alacsonyabb legyen az spr flopon). Mert deepebben kellemetlenebb helyzetekbe kerülhetsz scarecardokon.
    zulusierra, nyehehe and nitt like this.

  4. #24
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2009. 03. 05.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    647

    Alapbeállítás

    Preflop asszem kicsit laza az izolálás, gondolom attól függ hogy kik ülnek mögöttem, de ennél gyengébb lapokat már biztos hogy dobnék.
    A flop bet size utólag nem tetszik. Indukálni akartam, de ha x/r-elni akarnak akkor azt nagyobb betre is megteszik, nem hiszem hogy ettől függ, és így olcsóbban le is javulhatnak.
    Bár első sorban a board textúrájához igazítom a cbet méretét, ha fd is lett volna kint akkor potot hívok.
    Turn-ön is talán túl kicsit hívtam, b/f volt a terv és arra gondoltam hogy ha nagyot hívok akkor komittálom magam.
    Próbálok átállni az omahás gondolkodásmódra, de lehet hogy kicsit túlkompenzáltam a river check-el.
    Van még itt valuebetem? Az ellenfélről sokat nem tudok, 42/10, keveset x/r-elt eddig, de nagyon passzív, így a call range-e sem feltétlenül gyenge.

    $0.10/$0.25 Pot Limit Omaha Hi
    PokerStars
    6 Players
    Hand Conversion Powered by weaktight.com

    Stacks:
    UTG ($50.81) 203bb
    UTG+1 ($68.06) 272bb
    Hero (CO) ($25) 100bb
    BTN ($27.19) 109bb
    SB ($9.99) 40bb
    BB ($31.62) 126bb

    Pre-Flop: ($0.35, 6 players) Hero is CO
    1 fold, UTG+1 calls $0.25, Hero raises to $1.10, 2 folds, BB calls $0.85, UTG+1 calls $0.85

    Flop: ($3.40, 3 players)
    BB checks, UTG+1 checks, Hero bets $2.30, BB calls $2.30, UTG+1 calls $2.30

    Turn: ($10.30, 3 players)
    BB checks, UTG+1 checks, Hero bets $5.70, BB folds, UTG+1 calls $5.70

    River: ($21.70, 2 players)
    UTG+1 checks, Hero checks

    Final Pot: $21.70
    UTG+1 shows a pair of Tens

    Hero shows a straight, Six to Ten


    Hero wins $20.78 (net +$11.68)

    BB lost $3.40
    UTG+1 lost $9.10
    Utoljára módosítva: zulusierra által: 2014. 02. 17. 14:58

  5. #25
    Újonc nitt avatara
    Csatlakozott
    2013. 12. 29.
    Hozzászólások
    28

    Alapbeállítás

    OFF: Milyen a pl25 mezőny a pl10-hez képest?

  6. #26
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2009. 03. 05.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    647

    Alapbeállítás

    Idézet nitt eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    OFF: Milyen a pl25 mezőny a pl10-hez képest?
    25 biztos hogy erősebb, de az asztalválasztás a lényeg.
    10-en is van olyan asztal ahova nem érdemes beülni (nekem), de 25-ön is játszottam olyanon ahol bent ült egy 80/2-es, egy 60/40-es és egy 90/20-as ember.
    Igazából nem is kellett sokáig próbálkozni hogy hasonló asztalokat találjak.
    Valószínűleg sok reg zoom-on játszik a normál asztalok helyett, ezért nagyon jó a reg/fish arány.
    nitt likes this.

  7. #27
    Újonc nitt avatara
    Csatlakozott
    2013. 12. 29.
    Hozzászólások
    28

    Alapbeállítás

    Én még a fish arányt növelem perpill, de ha te így haladsz, akkor február végére pl50 GL
    zulusierra likes this.

  8. #28
    PA addict
    Csatlakozott
    2010. 04. 09.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    3.478

    Alapbeállítás

    Turn miért bet/fold?

  9. #29
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2009. 03. 05.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    647

    Alapbeállítás

    Idézet BT86 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Turn miért bet/fold?
    Mert rosszabb nem hiszem hogy rám tolja, csak azt felejtem mindig el hogy akkor is vannak outjaim, meg nagy a pot, tök jó az is ha dobnak, stb.
    Miután posztoltam ez eszembe jutott, de már nem akartam szerkeszteni.
    Szóval turn-ön tőt tolnék.

  10. #30
    PA addict
    Csatlakozott
    2010. 04. 09.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    3.478

    Alapbeállítás

    Idézet zulusierra eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Mert rosszabb nem hiszem hogy rám tolja, csak azt felejtem mindig el hogy akkor is vannak outjaim, meg nagy a pot, tök jó az is ha dobnak, stb.
    Miután posztoltam ez eszembe jutott, de már nem akartam szerkeszteni.
    Szóval turn-ön tőt tolnék.
    2 ember ellen, egy olyan turnön, ahol a legvalószínűbb húzó kiegészült én nem emelnék.
    Így játszva viszont kicsit nagyobb bet turnön (sort nyilván nem fél potolnál). A turn callja szerintem sose lesz sor, ezért riveren még egy kisebbet betelnék.
    zulusierra likes this.

Címkék ehhez a témához

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •