Oldal: 218 / 315 ElsőElső ... 118168208216217218219220228268 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 2.171 - 2.180 (3142) összesen
Like Tree675Likes

Téma: Az online szerencsejáték szabályozása Magyarországon

  1. #2171
    Fanatikus tag mkbla avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 09.
    Hozzászólások
    278

    Alapbeállítás

    Idézet Netrol eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Azért még mindíg jobb, mintha nem adóznál és szemet szúr egy rosszakaró szomszédnak, hogy semmit nem csinálsz mégis élsz, mint Marci a hevesen és feljelent aztán rádszáll a NAV és mindened felforgatja, rádnyom pár milla bírságot meg egy jó kis felfüggesztett szabadságvesztést 1-2 évet. Szerintem inkább 142 ezer adózott jövedelem, mint 3 milliós bírság, meg 1,5 év felfüggesztett. Ez az én véleményem.
    alapjáraton, szomszédnak semmi köze mit csinálok.
    nem kell nagy lábon élni, nem villogni feltűnősködni, nem kell tudnia hogy épp te vagy a "mutymurutty500" aki a múlt héten nyert a psen 200K usd-t. (mondjuk kíváncsi lennék akik élőben nyertek mint pl Koroknai azok hogy adózzák le v ilyenkor mivan, elvileg rájuk is rászállt már a nav azt olvastam vhol) Nem kell minden héten új bmwt venned, arról meg nem kell tudnia, hogy van még ezen kívűl másik 3 lakásod, max azt mondod, hogy örökölted. be lehet azoknak is adni valami kamudumát, hogy csak félállásban dolgozol, vagy szabadúszó vállalkozó vagy meg ilyenek, mondjuk én sztem ha olyan jól menne a poker tuti csinálnék valami kamu vállalkozást ahol tisztára lehetne mosni a pénzt, akár kocsmát vagy valamiféle boltot. De nemtom, ez csak egy ötlet.
    Pénz nélkül kártyázni olyan, mintha alkoholmentes sört innál és guminőt b@sznál...

  2. #2172
    PA addict Netrol avatara
    Csatlakozott
    2013. 01. 10.
    Hely
    Apraja falva
    Hozzászólások
    2.206

    Alapbeállítás

    Azt tudom, hogy a Majka egy időben nagyon hangoztatta milyen jól megy neki a póker és mennyi pénzt nyert vele eddíg, neki például utólagosan kellett adózni a póker jövedelme után miután rászállt a NAV. Amúgy meg nem tudom, hogy van a szabályozás, mert nem néztem utána, de szerintem mióta legális a póker, a termek leadózzák a nyereményadót, így amit élőben nyersz az már adózott nyeremény, legalábbis régen dolgoztam kaszinóban és ott így működött.

  3. #2173
    Tag
    Csatlakozott
    2008. 12. 01.
    Hozzászólások
    110

    Alapbeállítás

    Idézet Netrol eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Azért még mindíg jobb, mintha nem adóznál és szemet szúr egy rosszakaró szomszédnak, hogy semmit nem csinálsz mégis élsz, mint Marci a hevesen és feljelent aztán rádszáll a NAV és mindened felforgatja, rádnyom pár milla bírságot meg egy jó kis felfüggesztett szabadságvesztést 1-2 évet. Szerintem inkább 142 ezer adózott jövedelem, mint 3 milliós bírság, meg 1,5 év felfüggesztett. Ez az én véleményem.
    Az a baj azzal amit írsz, hogy nem nagyon lehet szabályosan adózni. A NAV állásfoglalása, amit itt linkelt korábban valaki például abszolút hülyeség és életidegen.

    "Az internetes póker és egyéb szerencsejátékok jellemzője, hogy a játékosok nem egymás tétjeit nyerik el, szemben a kártyatermekben játszható pókerjátékok bizonyos típusaival." ???????

    Ez abszolút hülyeség, ebből is látszik, hogy igazándiból a cash gamet nem is veszik figyelembe, csak a versenypókerrel próbálnak valamit kezdeni. Ez alapján azonban igencsak megvalósíthatatlan formában:

    "A magánszemély az önálló tevékenységéből származó bevételével szemben elszámolhatja a bevétel megszerzésével kapcsolatban felmerült költségeit, azaz jogosult arra, hogy a verseny során megszerzett összegből levonja a versennyel kapcsolatos költségeit, jellemzően a nevezési díjat. A kifizetés alkalmával a magánszemélynek (elvileg) nyilatkoznia kell a kifizető részére az érvényesíteni kívánt költségről. Ilyen nyilatkozat hiányában a megszerzett nyeremény 90 százalékát kell a magánszemély jövedelmének tekinteni."

    Ugye nyilatkozatot nem nagyon tudsz kérni a költségeidről, ezért a bevételed 90%-a lesz a jövedelmed. Egy profi MTT-s bevétele mondjuk egy évben 200.000$, a költsége meg 150.000$, ergo 50.000 profitja van, de 180.000$ után kellene nagyjából 72.000$-t adózni

    A probléma teljes mértékben abból adódik, hogy ez a szabály rossz, teljesen életidegen, iszonyatosan messze áll a valóságtól. Az origos cikk és a NAV-os állásfoglalás is az élő kaszinók példájából próbál kiindulni, amikor is Józsi bácsi bemegy, kifizet 10.000 FT-t, játszik 6 órát és a végén nyer valamennyit, ami után adózik (a terem). De online ez nem így működik, nem egy versenyt játszunk le egy nap.

    Az origos cikknél linkelték ezt a videót, szerintem elég tanulságos, nem az online pókerrel, hanem a e-kereskedelemmel foglalkozik, de a lényeg ugyanaz, tarthatatlan, életidegen szabályozás:

    MOKKA / Szigort ígér a NAV! / tv2.hu / TV2

    Jelen esetben ahogy én látom négy lehetősége van annak, aki pókerből keres normális összeget:

    1, Nem adózik semmit, vállalva a kockázatot, hogy esetleg lebukik és elég sok bírságot ki kell fizetnie.

    2, Adózik szabálytalanul, ergo kifizeti a profitja ~40%-át, de ha kivizsgálják ugyanúgy megbüntetik, ahogyan azt a fenti mokkás videóban is elmondja a szakértő. (Mondjuk nem tudom, hogy ilyen esetben ez kedvezőbb megítélés alá esik-e, mintha egyáltalán nem fizetne be semmit, erről valaki hozzáértő mondhatna valamit)

    3, Szabályosan adózik, azaz a teljes profitját befizeti és még azon felül is...

    4, Elmegy egy olyan országba, ahol normális a szabályozás.

    Lehet választani melyik a szimpatikus.
    ceewyl, Greyboy and mkbla like this.

  4. #2174
    hwd
    hwd nem elérhető
    Tag
    Csatlakozott
    2013. 10. 18.
    Hozzászólások
    105

    Alapbeállítás

    Idézet Nero23 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    3x%-os adóval hozz már ki pozitívra egy MTT-SNG ROI-t értelmes téten plz. Majd közöld az eredményeket! Thy
    No offense, de ha egy pozitív számot megszorzunk 0.7-tel, akkor az pozitív marad
    Mac Hine likes this.

  5. #2175
    Tag
    Csatlakozott
    2009. 11. 10.
    Hozzászólások
    168

    Alapbeállítás

    Idézet Nero23 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    3x%-os adóval hozz már ki pozitívra egy MTT-SNG ROI-t értelmes téten plz. Majd közöld az eredményeket! Thy
    ROI: 5%
    Adózás után: ROI:3,22%

  6. #2176
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2010. 11. 28.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    789

    Alapbeállítás

    Idézet masikati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ROI: 5%
    Adózás után: ROI:3,22%
    értő olvasás 1-es.

    az adóalap nem csökkenthető a buyin-nel, ezt felhasználva gondold át. de nem sak az egész topik, de meg az elmult masfel oldal is errol szol.

  7. #2177
    PA addict
    Csatlakozott
    2010. 04. 20.
    Hely
    Debrecen
    Hozzászólások
    4.865

    Alapbeállítás

    Adóbevalláskor olyan adatokat kell megadni, amik visszaellenőrizhetők.
    Azt, hogy ki hány buyinnel volt benne és mennyit nyert, jelenleg semmilyen módon nem tudja követni a NAV, és nem is fogja tudni, amíg nincs tükörszerver.
    Most még csak egyetlen alapja lehet az adózásnak, ez pedig a kiutalt összeg.
    csabacz likes this.
    Ami nem öl meg, az idegileg felb@sz!

  8. #2178
    PA addict Netrol avatara
    Csatlakozott
    2013. 01. 10.
    Hely
    Apraja falva
    Hozzászólások
    2.206

    Alapbeállítás

    "A magánszemély az önálló tevékenységéből származó bevételével szemben elszámolhatja a bevétel megszerzésével kapcsolatban felmerült költségeit, azaz jogosult arra, hogy a verseny során megszerzett összegből levonja a versennyel kapcsolatos költségeit, jellemzően a nevezési díjat."

    Ha én erre azt mondom, hogy a nyereményből elszámolom költségként az előző 12 verseny nevezési díját senki nem szólhat semmit, mert az volt a befektetés/gyakorlás arra a tornára amit megnyertem, tehát a nyereményből elszámolom!

  9. #2179
    Tag
    Csatlakozott
    2009. 11. 10.
    Hozzászólások
    168

    Alapbeállítás

    Idézet peraspera eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    értő olvasás 1-es.

    az adóalap nem csökkenthető a buyin-nel, ezt felhasználva gondold át. de nem sak az egész topik, de meg az elmult masfel oldal is errol szol.
    Nem az a problémám ha nincs igazam akkor kijavítanak, legalább annyival is okosabb lettem. Amilyen stílusban egyes emberek tudnak írni/válaszolni az viszont számomra néha gyomorforgató és nem meglepő, hogy általában nem is írok semmit.

    "Leszögezhető, hogy a pókerversenyen nyert összeg a magánszemély bevétele, amely után adókötelezettsége származik. Az alkalmazandó adózási szabályokat illetően lényeges az, hogy az online póker nem minősül a szerencsejátékok szervezéséről szóló 1991. évi XXXIV. törvényben meghatározott engedélyhez kötött sorsolásos játékból, ajándéksorsolásból, valamint fogadásból származó nyereménynek, így a megnyert összeg sem tekinthető az Szja tv. 76. §-a szerinti, nyereményként megszerzett jövedelemnek.



    Az Szja törvény 16.§ (1) bekezdése alapján önálló tevékenység minden olyan tevékenység, amelynek eredményeként a magánszemély bevételhez jut, és amely e törvény szerint nem tartozik a nem önálló tevékenység körébe. Az internetes pókerversenyen való részvétel tevékenységnek minősíthető, hiszen a játék több óráig, gyakran napokig is eltart, és a játékosok gyakran kifejezetten életvitelszerűen végzik e tevékenységet. Ezért a verseny kitűzött díjának elnyerésével megszerzett összeg nem egyéb jövedelemnek, hanem önálló tevékenység bevételének tekinthető.



    A magánszemély az önálló tevékenységéből származó bevételével szemben elszámolhatja a bevétel megszerzésével kapcsolatban felmerült költségeit, azaz jogosult arra, hogy a verseny során megszerzett összegből levonja a versennyel kapcsolatos költségeit, jellemzően a nevezési díjat. A kifizetés alkalmával a magánszemélynek (elvileg) nyilatkoznia kell a kifizető részére az érvényesíteni kívánt költségről. Ilyen nyilatkozat hiányában a megszerzett nyeremény 90 százalékát kell a magánszemély jövedelmének tekinteni."

    Az adót és az eho-t egyebekben az önálló tevékenységre vonatkozó - fentiekben már részletezett - szabályok szerint kell megállapítania és megfizetnie.

  10. #2180
    Őstag Bumbanas avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 27.
    Hely
    Győr
    Hozzászólások
    1.788

    Alapbeállítás

    Kedves Masikati!

    Éppen az általad idézett NAV állásfoglalás életidegen volta a probléma forrása. Írok egy példát, hogy értsd mekkora hülyeség ahogyan adóznod kellene. Maradjunk a pókerversenynél, mert a cash game-mel láthatóan semmit sem tud és akar kezdeni a hivatal. Tehát pl. egy hónapban lejátszol 100 db versenyt amire az össz. nevezeési díjad 1000$. A 100-ból 10-ben pénzbe is érsz és a 10 versenyen összesen 1500$-t nyersz. Tehát igazából 500$ nyereséged keletkezik, így logikusan kellene kb. 200$ adót fizetned és maradna 300$-od. De! A NAV szerint csak a 10 verseny nevezési díját tekintheted ráfordításnak (hiszen a többin nem szereztél jövedelmet, le van sz...va). Így az 1500$-ból 100$-t vonhatsz le vagy veheted a 90%-os szabályt. Ez utóbbi itt kedvezőbb, ezért 1350$ adóalapból adózol kb. 540$-t.
    Könnyen kiszámítható, hogy mennyi pénzed is marad ezek után.
    Az a nagy probléma, hogy a NAV szerint minden egyes nyereményedből külön-külön kell adóznod, a köztük lévő nyeretlen versenyeidre meg nagy ívben tesznek. Ez kb. olyan, mintha egy vállalkozás nem számolhatná el költségként az áram-, gáz-, víz fogyasztást, és egyéb járulékos költségeket, mert azok nem közvetlenül a bevétel megszerzésével kapcsolatosan merültek fel.

    Remélem most már érthetőbb, hogy mi a gond a jelenlegi "szabályozással".
    van Gerwen and Arkhon like this.
    Örökös versenyfutás folyik a programozók és az Úristen között:
    A programozók igyekeznek minél nagyobb, jobb és idióta-biztosabb programokat létrehozni, az Úristen pedig igyekszik minél nagyobb és jobb idiótákat produkálni. ....Egyelőre az Úristen van nyerésben.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •