Oldal: 2 / 2 ElsőElső 12
Eredmény: 11 - 19 (19) összesen
  1. #11
    PA addict Netrol avatara
    Csatlakozott
    2013. 01. 10.
    Hely
    Apraja falva
    Hozzászólások
    2.206

    Alapbeállítás

    Az adóbevallásban összevont adóalap rovatban kell feltüntetni a bóker nyereményt. Az összevont adóalap részét képezi az önálló tevékenységből származó bevétel, a nem önálló tevékenységből származó bevétel, és az egyéb bevétel. Az adó mértéke az adóalap 16 százaléka. Tehát nem nyereményenként 16%, hanem összevontan 16%. Pl: nyertem 4 nagy tornát melynek össznyereménye forintban átszámolva 10 millió Ft. akkor annak a 16%-a adó formájában levonásra kerül.

  2. #12
    PA addict Netrol avatara
    Csatlakozott
    2013. 01. 10.
    Hely
    Apraja falva
    Hozzászólások
    2.206

    Alapbeállítás

    Egészségügyi hozzájárulást kell fizetni egyes olyan adóköteles jövedelmek után, amelyek nem társadalombiztosítási járulékkötelesek, amelyek nem képezik a szociális hozzájárulási adó alapját.
    27 százalékos mértékű egészségügyi hozzájárulást kell fizetni összevont adóalapba tartozó jövedelemnél az adóalap számításnál figyelembe vett jövedelem, mely után társadalombiztosítási járulékot, szociális hozzájárulási adót nem kell fizetni. Tehát még terheli 27% EHO is.

  3. #13
    PA addict Netrol avatara
    Csatlakozott
    2013. 01. 10.
    Hely
    Apraja falva
    Hozzászólások
    2.206

    Alapbeállítás

    Ahogy én olvasgattam a szabályzókat, úgy értelmezem, hogy költség címén az adóból leírhatók a járulékos költségek, mint pl: a nevezési díj, az uti költség, szerintem a szállás díja is stb...

  4. #14
    PA addict lecso10 avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 01.
    Hely
    Monitor előtt
    Hozzászólások
    2.974

    Alapbeállítás

    Idézet Netrol eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Egészségügyi hozzájárulást kell fizetni egyes olyan adóköteles jövedelmek után, amelyek nem társadalombiztosítási járulékkötelesek, amelyek nem képezik a szociális hozzájárulási adó alapját.
    27 százalékos mértékű egészségügyi hozzájárulást kell fizetni összevont adóalapba tartozó jövedelemnél az adóalap számításnál figyelembe vett jövedelem, mely után társadalombiztosítási járulékot, szociális hozzájárulási adót nem kell fizetni. Tehát még terheli 27% EHO is.
    Pont mint amikor találsz egy húszezrest a járdán. A kérdés csak az,h ilyenkor azt is feltünteted a bevallásodban? Netalán ha megkéred a navot,h készítsék el neked a bevallásodat, és ők elfelejtik ezt a talált húszezrest, akkor korrigálod a bevallásod?

    Költsd el itthon a pénzt, ettől többet nem tehetsz az országért.

  5. #15
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2008. 07. 03.
    Hely
    budapest
    Hozzászólások
    370

    Alapbeállítás

    Idézet Netrol eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Az adóbevallásban összevont adóalap rovatban kell feltüntetni a bóker nyereményt. Az összevont adóalap részét képezi az önálló tevékenységből származó bevétel, a nem önálló tevékenységből származó bevétel, és az egyéb bevétel. Az adó mértéke az adóalap 16 százaléka. Tehát nem nyereményenként 16%, hanem összevontan 16%. Pl: nyertem 4 nagy tornát melynek össznyereménye forintban átszámolva 10 millió Ft. akkor annak a 16%-a adó formájában levonásra kerül.

    Valami nem gömbölyű...ha a WSOP-n nyerek, és azt választom, h az amerikai adót fizetem meg (30%) akkor itthon is kell adóznom??? Akkor mi értelme van a Kettős adózást elkerülő egyezménynek???


    A WSOP honlapján az utolsó leírás tartalmazza az adózás mikéntjét, amerika és nem amerikai állampolgároknál (valami TB-s szám kiváltás) illetve kérhetsz bruttó kifizetést és itthon adózod le a nyereményt ( asszem azért, h a kedvezőt választhasd)

    De olvastam olyat is a fórumokon ( ami szerintem hülyeség) h nem lehet kérni a teljes kifizetést (WSOP-n) hanem azonnal levonják a 30%-ot....na akkor kérek egy igazolást a casinótól, (mert akárhogy is nézem ez casinó nyereménynek számít) ahogy illik, és még itthon adózzam le, még egyszer??? Szóval át kéne fésülni teljesen ezt a dolgot....

    (Kaló Dénes, aki MC maint eventen nyert (2.-ik lett), azt mondta, h a nyereménye adómentes...most akkor mi az igazság??


    Gl és peace

  6. #16
    PA addict Netrol avatara
    Csatlakozott
    2013. 01. 10.
    Hely
    Apraja falva
    Hozzászólások
    2.206

    Alapbeállítás

    A kaszinó nyeremény szabályozva van, az elméletileg adómentes. Gondolom az számít egyéb bevételnem amit olyan póker tornán nyersz külföldön, amit nem kaszinó szervez.

    A talált 20 ezres kérdésköre meg igen kacifántos a jogszabály szerint, ha valaki talál pénzt az utcán be kell vinni a rendőrségre, ott jegyzőkönyvbe veszik, majd közzéteszik és várják a pénzt elveszítő jelentkezését, akinek megdönthetetlenül bizonyítania kell, hogy ő hagyta el. Amennyiben nem jelentkezik érte senki, akkor úgy tudom 1 év után a megtalálóé a pénz, de ez nem biztos. Tehát ha tálsz egy 20 ezrest inkább szépen csendben költsd el mert, ha nem adod le a rendőrségen bűncselekményt követsz el.

  7. #17
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2008. 07. 03.
    Hely
    budapest
    Hozzászólások
    370

    Alapbeállítás

    Idézet Netrol eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A kaszinó nyeremény szabályozva van, az elméletileg adómentes. Gondolom az számít egyéb bevételnem amit olyan póker tornán nyersz külföldön, amit nem kaszinó szervez.

    A talált 20 ezres kérdésköre meg igen kacifántos a jogszabály szerint, ha valaki talál pénzt az utcán be kell vinni a rendőrségre, ott jegyzőkönyvbe veszik, majd közzéteszik és várják a pénzt elveszítő jelentkezését, akinek megdönthetetlenül bizonyítania kell, hogy ő hagyta el. Amennyiben nem jelentkezik érte senki, akkor úgy tudom 1 év után a megtalálóé a pénz, de ez nem biztos. Tehát ha tálsz egy 20 ezrest inkább szépen csendben költsd el mert, ha nem adod le a rendőrségen bűncselekményt követsz el.

    Akkor mindegyik az....a tropiban is ZSETONBA kapod meg a nyereményt, tehát kaszinó nyeremény, a cassáig menet, akár feldobhatod a pirosra és volt-nincs...

    ...és ha jól emlékszem, a WSOP és a nagy Európai tourok is mind kaszinóban kerülnek lebonyolításra...ergo minden pókernyeremény, kaszinó nyeremény, hiszen a végén a cassánál zsetonokat váltasz be.....AKKOR mi a helyzet az adóval????

  8. #18
    Újonc Mr. Pi avatara
    Csatlakozott
    2011. 03. 01.
    Hely
    Magyarország
    Hozzászólások
    43

    Alapbeállítás

    Szóval akkor ha kaszinó által szervezett versenyen nyerek pénzt akkor az adómentes. A kérdés már csak az, hogy pl. az EPT vagy az ahhoz hasonló nagyszabású versenyek kaszinó által rendezett versenynek minősülnek e.

  9. #19
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2008. 07. 03.
    Hely
    budapest
    Hozzászólások
    370

    Alapbeállítás

    Idézet Mr. Pi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szóval akkor ha kaszinó által szervezett versenyen nyerek pénzt akkor az adómentes. A kérdés már csak az, hogy pl. az EPT vagy az ahhoz hasonló nagyszabású versenyek kaszinó által rendezett versenynek minősülnek e.

    Ilyen mélységben még senki nem járta körbe a témát....sajnos...
    (Montesinoban is, ha beérsz a pénzbe egy Mtt-n, akkor zsetont kapsz és mehetsz a pénztárba, pedig nem egy klasszikus kaszinóról van szó, illetve van 2 blackjack asztal meg láttam 2 gépet)
    Utoljára módosítva: Sogron22 által: 2014. 02. 19. 20:00

Oldal: 2 / 2 ElsőElső 12

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •