Oldal: 2 / 3 ElsőElső 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (30) összesen
Like Tree15Likes

Téma: WCGRider egyik Isildur1 elleni partiját elemezte

  1. #11
    Fanatikus tag krgabez avatara
    Csatlakozott
    2007. 09. 24.
    Hely
    Pécs
    Hozzászólások
    296

    Alapbeállítás

    Nem valami nehéz call elárult felső párral.

  2. #12
    Őstag
    Csatlakozott
    2013. 10. 13.
    Hozzászólások
    1.410

    Alapbeállítás

    Szép kerek elemzés.

    De nekem azért ezzel kapcsolatban vannak fenntartásaim. Úgy tűnik az egész, mintha egy passzívan, calling station módjára megjátszott parti után szépen megpróbálná megmagyarázni, hogy miért játszott jól.
    Az nem fér a fejembe, hogy miért nem emelt vissza flopon. Ha fél attól, hogy Isildur már flopon jobb, akkor viszont a későbbi utcákon kellene dobnia, mert ugye ő nem javult. Ergo a flop visszaemeléshez képest csak úgy lehet plussz értéket kapni, ha hagyjuk Isildurt több utcán keresztül blöffölni, úgy viszont nem kell ennyire magyarázni a dolgot. Isildurnál gyakrabban lesz húzó ezen a flopon, azokat viszont szvsz ennyire deepen jobb oddson kívülre ütni, mint két utcás free cardot adni, és aztán egy river 150 BB-s all-inre dobni, mert duplázódott a T. Nehéz lenne azt hinni, hogy Isildur nem megy all-in riveren egy settel, mikor ő sem hülye, pontosan meg tudja állapítani, hogy WCG-nél nem lesz sor.

    Mindegy, legalább én már tudom, hogy játszam majd meg a floppolt szettjeimet WCGRider ellen NL100K HU-ban.
    Greyboy likes this.

  3. #13
    Idegen
    Csatlakozott
    2014. 01. 27.
    Hozzászólások
    17

    Alapbeállítás

    Flopon WCGRider $12.000-ig hívott, Isildur1 $32.000-ig 3betelt, WCGRider megadott.

    Senkit sem zavar, hogy Isildur "csak" 2betelt?

  4. #14
    Fáradhatatlan grinder kriispirolls avatara
    Csatlakozott
    2010. 08. 20.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    783

    Alapbeállítás

    Az egvilagon senkit.

    Osszefoglalva amugy 1 mondatban: Isildur ellen probalj talalni egy part, aztan calldown
    dan9304 and van Gerwen like this.
    ''All-in helyzetekben overpárokkal mutatás után furcsa dolgok történnek velem.''

  5. #15
    Őstag
    Csatlakozott
    2013. 10. 13.
    Hozzászólások
    1.410

    Alapbeállítás

    Idézet absztrakt eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Flopon WCGRider $12.000-ig hívott, Isildur1 $32.000-ig 3betelt, WCGRider megadott.

    Senkit sem zavar, hogy Isildur "csak" 2betelt?
    Vagy inkább csak emelt.
    De engem személy szerint az jobban zavar - bár nem stilisztikai szempontból - hogy WCGRider "csak" megadott.

  6. #16
    PA addict castor11 avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 26.
    Hely
    Bécs
    Hozzászólások
    3.946

    Alapbeállítás

    Idézet Krejdül eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    De engem személy szerint az jobban zavar, hogy WCGRider "csak" megadott.
    Miért?
    Stay hungry, stay foolish!
    Ha én rng lennék, a milliónyi outból egyet csak leraknék....

  7. #17
    Őstag
    Csatlakozott
    2013. 10. 13.
    Hozzászólások
    1.410

    Alapbeállítás

    Idézet castor11 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Miért?
    Szerintem AA-ból csak akkor kap +értéket, ha blöffölteti Isildurt két utcán keresztül, úgy viszont nem kell magyarázni a zseniális elemzőkészségét és a callt a riveren. Ha itt nem teszi be, mert fél a jobbtól, akkor riveren miért? Ha pedig be akarja tenni, akkor tegye meg akkor, amikor valszeg jobb (mégiscsak Isildurról az ellenfele), és úgy nem lesz oddsa Isildurnak a call-ra a húzóival. Ha ezt így nem vállalja be és potcontrollozik, akkor nem kell 230BB deepen játszani a világ egyik legjobbja ellen NL100K-t.
    Arról nem is beszélve, hogy Isildur nyilván ki tudta volna blöffölni rengeteg scarecard-al, ezt meg is próbálta, csak most nem sikerült.
    Plussz szerintem már ott hibázik a WCG elemzése, hogy riveren nem pakolná be Isildur a setteket/kétpárokat. WCG range-e az első három utca alapján AT, TT+ (esetleg 77). Ha Isildur szemszögéből nézzük a dolgot, bármi is van WCG-nél, nem nagyon tartalmaz alacsony lapokat, ergo nem kellett nagyon azon gondolkodnia, hogy egy river blank card (a 3-as így az) esetén bőségesen kifizettesse a flop seteket/kétpárokat, csak nyomni a raise gombot. Isildur egyébként is nagyon szereti a zsíros értékhívásokat.

    De kíváncsi vagyok, erről a flop call-ról ki mit gondol.

  8. #18
    PA addict castor11 avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 26.
    Hely
    Bécs
    Hozzászólások
    3.946

    Alapbeállítás

    Idézet Krejdül eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szerintem AA-ból csak akkor kap +értéket, ha blöffölteti Isildurt két utcán keresztül, úgy viszont nem kell magyarázni a zseniális elemzőkészségét és a callt a riveren. Ha itt nem teszi be, mert fél a jobbtól, akkor riveren miért? Ha pedig be akarja tenni, akkor tegye meg akkor, amikor valszeg jobb (mégiscsak Isildurról az ellenfele), és úgy nem lesz oddsa Isildurnak a call-ra a húzóival. Ha ezt így nem vállalja be és potcontrollozik, akkor nem kell 230BB deepen játszani a világ egyik legjobbja ellen NL100K-t.
    Arról nem is beszélve, hogy Isildur nyilván ki tudta volna blöffölni rengeteg scarecard-al, ezt meg is próbálta, csak most nem sikerült.
    Plussz szerintem már ott hibázik a WCG elemzése, hogy riveren nem pakolná be Isildur a setteket/kétpárokat. WCG range-e az első három utca alapján AT, TT+ (esetleg 77). Ha Isildur szemszögéből nézzük a dolgot, bármi is van WCG-nél, nem nagyon tartalmaz alacsony lapokat, ergo nem kellett nagyon azon gondolkodnia, hogy egy river blank card (a 3-as így az) esetén bőségesen kifizettesse a flop seteket/kétpárokat, csak nyomni a raise gombot. Isildur egyébként is nagyon szereti a zsíros értékhívásokat.

    De kíváncsi vagyok, erről a flop call-ról ki mit gondol.
    Ha jól értem, akkor szerinted flopon 3betelnie kellene WCGIRider-nek. Ott raise/foldolnia vagy raise callolnia kellene szerinted? Miért lenne jobb az a megoldás szerinted?
    hippiasz likes this.
    Stay hungry, stay foolish!
    Ha én rng lennék, a milliónyi outból egyet csak leraknék....

  9. #19
    Őstag
    Csatlakozott
    2013. 10. 13.
    Hozzászólások
    1.410

    Alapbeállítás

    Idézet castor11 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha jól értem, akkor szerinted flopon 3betelnie kellene WCGIRider-nek. Ott raise/foldolnia vagy raise callolnia kellene szerinted? Miért lenne jobb az a megoldás szerinted?
    Néhány dolgot megjegyeznék először:
    1. Nem fogadom el azt a feltételezést, hogy Isildur nem menne allin riveren a kétpár/szettel, hiszen pontosan tisztában van vele, hogy WCG range nem tartalmaz 6-ost.
    2. WCG checkelt riveren Isildur előtt, nem lehet tudni mennyi ideje volt Isildurnak, hogy felkészüljön a hívásra, így igazából a timetell is félrevezető lehet, mert Isildurnak már volt annyi ideje, amíg WCG gondolkodott a checken.
    3. Isildurnak 300 BB deepen pozíciója volt cc. 35%-os potoddsal, nem annyira könnyű elképzelni, hogy bármilyen két kártyát elengedett volna.
    Nekem ezért sántít WCG elemzése.

    Azért jobb a call, mert így kapunk +EV-t a blöffökből.
    Azért jobb a reraise, mert így nem engedjük át az irányítást, és a busted draw-k nem fognak kiblöffölni minket. Amire így is megvolt az esély.

    Összességében ha Isildur image-ét figyelembe vesszük, akkor könnyen feltételezhető, hogy a további két utcán kereszül is hívni fog, majdhogynem bármilye is van.

    Fentiek miatt én valszeg reraise/call a flopon. Potcontrollozni kellene persze, de mégiscsak HU-t játszom egy ultraagro ellen oop, akinek én nem adnék feltétlenül a kezébe setet/kétpárt ezen a boardon, és nem adnám át neki a kezdeményezést sem. Ha nem vagyok arra felkészülve, hogy settel szétszopatják majd az AA-mat, akkor nem ülök le 300bb deep HU 80K-t játszani Isilurral. (Mert neki nyilván több utcán keresztül kell tejelnem.) Ha meg fel vagyok rá készülve, akkor el tudom engedni turnon/riveren. És ha ennyire félek, hogy flopon máris lejavult, akkor lehet preflop call, flop xcall a potkontroll érdekében.

    Szerintem. De tényleg érdekel a te véleményed is. És igazából WCG elemzését is olvastam volna a flop/turn játékáról, de csak a river megadását magyarázta.

    Meg még egy megjegyzés: nekem kicsit fura, hogy kezébe adja a lyuksorokat is (J8, J9), mint river blöfflap, ugyanakkor a seteket/kétpárokat teljesen kizárja. Kicsit olyan mintha utólag megpróbálna megmagyarázni egy kérdéses döntést.

  10. #20
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2011. 01. 05.
    Hozzászólások
    341

    Alapbeállítás

    a reraise/call floppon sosem lesz jó még Isildur ellen sem. Nem fogja AA-tól gyengébbel betenni 300bb deepen.
    Teljesen jó WCG-től a blöffcatch. Itt csak a river kérdéses.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •