Eredmény: 1 - 9 (9) összesen
Like Tree7Likes
  • 5 Post By BelaKecske
  • 2 Post By jak1

Téma: Érdekes póker partik - 2014. 03. 05

  1. #1
    Akadémia bölcse
    Csatlakozott
    2007. 02. 15.
    Hozzászólások
    5.830

    Alapbeállítás Érdekes póker partik - 2014. 03. 05

    Lapok:
    Játék: NLHE CG 6
    max
    Játékosok: 6 fő
    Pozició: MP
    Kis vak: $0.10
    Nagy vak: $0.25

    Online pókerezel egy hat fős asztalon, amikor UTG $0.75-os emelése után te következel MP pozícióból ász párral. $2-ig emelsz, amit a kisvak megad, az eredeti emelő viszont dob. A K49 flopon ellenfeled checkje után $3-ig hívsz, amit ő megad. A Q turnön ismét checkel nyit. Ellenfeled szinte ismeretlen, 10 hand alatt 40/20-at játszott, te 21/15/6-os statisztikával ülsz az asztalnál. Mit teszel?


    Tovább a partihoz

  2. #2
    Lelkes újonc Arkhon avatara
    Csatlakozott
    2014. 01. 11.
    Hozzászólások
    57

    Alapbeállítás

    Ez a parti kicsit limit függő is szvsz. Jobban belegondoltam, és mostani limiten, ahol játszom (NL5), úgy megadom a c/r ai-jét, mint a szél. VISZONT voltam magasabb limiten is, és ott valóban bet/fold lett volna. A mostani tapasztalataim alapján kapásból a bet/call-ra nyomtam De jogos a magyarázat!

  3. #3
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    Inkább ellenfél függő lesz ez mint limit.

    Fish ellen nyilván vbet, mert lesz nála KTs meg J9s meg K6o, de reg ellen már necces a helyzet.

    Ha ő reg preflop 3bet call range-e mondjuk AK, AQs, JJ+ körül lesz, ennél gyengébb nagyon ritka esetben, főleg ismeretlenül, főleg oop. (ha mégis, akkor kis párok lesznek benne, ami nekünk ebben a helyzetben rossz)
    Ebből flop után marad a KK, JJ+, AK bent max, vagy az AK, KK ritkábban. Előbbi range azon része ellen, ami megadhat turn-ön (JJ dob ugye) konkrétan 50%-ot hozunk, azaz breakeven az értékhívás.
    Utóbbi range ellen (tehát ha floppon minden király alatti párt eldob) 65%-ot, úgyhogy az már sokkal jobb helyzet.

    A partiban jelenlévő másik probléma a mi turn bet range-ünk lesz. Vizsgáljuk meg ezt is.

    Preflop ugye utg vs mp nem lesz valami tág a 3bet range-ünk, ergo nem leszünk tele blöffökkel már floppon sem.
    Az ellenfél range-e nagyon erős lesz általában, így szintén nem valószínű, hogy pont ebben a spotban fogunk blöffölni, floppon még talán, de turn szinte soha. Ezt valami fd-vel tennénk meg max, de az meg alig lesz nálunk.

    Maradjunk tehát annyiban, hogy szinte képtelenség hero-nak olyan turn bet range-et felállítani, ami ellen az ellenfél tud callozni AK lapokkal, mert semmit sem ver, ellenben több-kevesebb laptól kikap.

    Konklúziók:

    Az ellenfél range-e alapján nem egyértelmű, hogy plusszos az értékhívás.

    A saját range-ünk nagyon erős és nagyon ritkán tartalmaz blöfföt.

    Nem tudjuk balancálni a turn hívásunkat.

    Megoldás: Turn 100% check.

    (Az itt leírt dolgok gondolkodó ellenfél ellen fontosak)
    (Azt meg nem mondtam, de a range-ek ismeretében a cbet méret is jobb lenne, ha nem ekkora lenne)
    Utoljára módosítva: BelaKecske által: 2014. 03. 05. 17:57

  4. #4
    Őstag jak1 avatara
    Csatlakozott
    2012. 07. 30.
    Hozzászólások
    1.399

    Alapbeállítás

    10 leosztás alapján azért ne hozzunk olyan konkluziót, hogy "passzív" játékos!
    Maxxxika and screwtape like this.

  5. #5
    Újonc
    Csatlakozott
    2011. 03. 30.
    Hely
    Komarno
    Hozzászólások
    36

    Alapbeállítás

    Béla +1. Nálam is csekk a turn, nem látom mi ellen betelhetnénk értékért.

  6. #6
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2011. 05. 08.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    763

    Alapbeállítás

    Idézet Angel_1977 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Béla +1. Nálam is csekk a turn, nem látom mi ellen betelhetnénk értékért.
    Én is check-et nyomtam, regulár ellen belefér egy potkontroll itt. Hal ellen azonban biztosan van benne érték, így a bet/fold is teljesen jó. Ha azt gondoljuk hal, akkor bet/fold. Ha azt gondoljuk, hogy kevés az info és inkább regulárként kezeljük, akkor jó a check.

    NL25-ön azért van elég sok gyenge játékos, így lehet úgy gondolkozni, hogy a bet/fold többször megéri, mint a check. Én a limit mellett egy kicsit elsiklottam, és NL100-ban gondolkodtam, amikor a check-et választottam.

    Béla jól nyomja...

  7. #7
    Tag
    Csatlakozott
    2010. 05. 29.
    Hozzászólások
    139

    Alapbeállítás

    Ebben a partiban annyira nem súlyos, de a kis 3bet/nagy cbet kombóval nem felakasztjuk magunkat? Én legalábbis szeretem az olyan ellenfelet, akinek ez a szokása.

  8. #8
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    A nagy cbet azért elég súlyos.

  9. #9
    Lelkes újonc stickstackstoke avatara
    Csatlakozott
    2011. 05. 23.
    Hozzászólások
    72

    Alapbeállítás

    igen, szerintem is egyet értek!

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •