Oldal: 4 / 12 ElsőElső ... 23456 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 31 - 40 (115) összesen
Like Tree174Likes

Téma: Verhetetlenné válhat a póker? - Max Pescatori interjú

  1. #31
    Fáradhatatlan grinder BrenDoN avatara
    Csatlakozott
    2012. 08. 10.
    Hozzászólások
    798

    Alapbeállítás

    Idézet Zoli eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A cikk írója Max Pescatori aki olasz. A tipikus magyar hozzállás a "magyarozás" ami szerintem a világ más tájain ismeretlen, egy osztrák nem fog "osztrákozni".

    A cikk írója nem sír, hanem figyelmeztet arra, hogy ez a pálya nem az a pálya ami pár éve volt. A megállapítás korrekt, és segítő szándékú. Pescatori nem panaszkodik, hanem tényeket állapít meg.

    No offense kedves BrenDon, az utolsó 100 hozzászólásod között nem találtam olyat, ami hand elemzőzéshez érdemi hozzászólás lett volna, nagyon érdelekne hogyan gondolkodsz bizonyos leosztásokról, stb. Szerintem sokat tanulhatnánk Tőled.

    A magam részéről már bánom, hogy egyáltalán hozzászóltam.

    peace
    Sajnálom, hogy HUSNG-playaként nem fognak meg az NL5ös handek, hogy mégis milyen módon niteskedjünk a prémium lapjainkkal

    Mellesleg nyílván nehezebb a mezőny, nem vitatom, érzem, nem vagyok vak, de szerintem 2 út van: rinyálni vagy fejlődni, el kell dönteni, ki merre tart.
    Pat, Relax* and EKO like this.

  2. #32
    Fáradhatatlan grinder BrenDoN avatara
    Csatlakozott
    2012. 08. 10.
    Hozzászólások
    798

    Alapbeállítás

    Idézet Maxxxika eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Úgy tudom HUSNG-zel, igaz?
    Megkérdezhetem hol/milyen téten/milyen struktúrával?
    Ment PM, de nem tudom elküldte-e.

    off: hogy lehet több hsz-ból egy hsz-be idézni?

  3. #33
    Őstag
    Csatlakozott
    2007. 03. 29.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.272

    Alapbeállítás

    Idézet BrenDoN eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sajnálom, hogy HUSNG-playaként nem fognak meg az NL5ös handek, hogy mégis milyen módon niteskedjünk a prémium lapjainkkal
    Rendben, ezt aláírom. De nézd meg, mikor posztolt ide bárki utoljára akár NL100 handet? Lassan egy hónapja. Persze lehet, hogy a jobb játékosok máshova írkálnak, de még valószínűbb, hogy már csak zárt közösségek vannak.

    Valószínűleg ez lehet az egyetlen járható út. Nem tudom, én amúgy annyira nem vagyok már benne, de érdekes lenne tudni.

  4. #34
    Team Hero Coach trixilw avatara
    Csatlakozott
    2009. 03. 27.
    Hely
    Gőzbe borulva
    Hozzászólások
    1.657

    Alapbeállítás

    Idézet BrenDoN eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ment PM, de nem tudom elküldte-e.

    off: hogy lehet több hsz-ból egy hsz-be idézni?
    válaszol idézettel melletti + gomb

    Idézet Zoli eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Rendben, ezt aláírom. De nézd meg, mikor posztolt ide bárki utoljára akár NL100 handet? Lassan egy hónapja. Persze lehet, hogy a jobb játékosok máshova írkálnak, de még valószínűbb, hogy már csak zárt közösségek vannak.

    Valószínűleg ez lehet az egyetlen járható út. Nem tudom, én amúgy annyira nem vagyok már benne, de érdekes lenne tudni.
    egyrészt aki mar eljut ilyen nl100+ az nem kézelemzo forumokba postolgatni, ahol vszeg sokkal többször kapna huyle választ, mint egy saját csoportban, ahol hasonló tudású játékosok vagy jobbak vannak. Másrészt elmúltak már azok az idők, amikor alapstratégia elég volt bármilyen limitre, kemény tudás áll mindenki mögött, nem szívesen osztja meg bárkivel és elér az ember egy bizonyos szintre amikor túlságosan többet ér annál az ideje, hogy ostobaságokon leálljon vitatkozni.

    Vagy pedig, ami ezzel a fórummal is történt, a helyi regeket már nem érdekli a jelenlegi közösség, mert új arcok lettek, akikkel ők nem szimpatizálnak, nem érdekli őket stb. Ezért velük nem is állnak le vitatkozni egy handről. De hidd el, itt vannak, olvasnak, zárt csoportokon belül oda lehet jutni, viszont azért tenni kell. És előbb a kezdőknek kell a munkát beletenni, de nem úgy ahogy a nagyrésze, hogy "segítsetek, mert nem tudom mitcsináljak ha megint lemákolnak".
    OldRknight, Pat, Relax* and 3 others like this.
    A nyúl baszhatja. Élesbe' hátulról.
    snghud.com

  5. #35
    PA addict Netrol avatara
    Csatlakozott
    2013. 01. 10.
    Hely
    Apraja falva
    Hozzászólások
    2.206

    Alapbeállítás

    Az ilyen veterán profiknak szerintem az a legnagyobb gondja, hogy a sok fiatal akiben van huzalom a játék iránt és sokat tanul, fejleszti a játékát komoly kihívást jelent az MTT asztaloknál. A másik meg az, hogy kb mostmár senkit nem érdekel, hogy éppen Dwan, Negreanu, Ivey vagy bármely profi ül az asztalnál, mert már nincs akkora különbség köztük és az ifjak között. Szerintem ez a legnagyobb baja, fáj a kis egojának, hogy mindenki leszarja, hogy Ő a nagy olyasz kalóz!

  6. #36
    Akadémia bölcse titcar avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 05.
    Hely
    a monitor előtt
    Hozzászólások
    7.774

    Alapbeállítás

    Idézet Krono eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Mert csak úgy felvesznek minden jöttmentet a BME-re?

    Sok játékosnak nincs lehetősége ilyen nívós egyetemre(vagy bármilyen egyetemre, ami nem büfé szak) menni, mert elkúrta a tanulmányait tizenévesen(ha csak apuci nem fizeti ki)... A kikezdhetetlen oktatási rendszernek köszönhetően, ha egy középsulis rossz eredményeket hoz 9-10. osztályban, és mondjuk nem kitűnő 11-12.ben, akkor kb 0% esélye van bekerülni normális egyetemek bármely szakára. Ezek után hogyan lehetne elvárni azt, hogy valaki több időt tegyen a tanulásba, mint a pokerbe? Persze aki van annyira szerencsés, hogy jó középsuliba ment, és volt annyira érett gondolkodású, hogy az elejétől a végéig végig nyomja a középsulit, és a környezete is ezen az úton terelgette, akkor be tud jutni egy egyetemre, és nyilván jobban megtérülHET hosszútávon a tanulás, mint a poker. De egy átlagos huszonéves poker profinak(itt nem legnagyobb nyerőkre gondolok) nincs lehetősége abbahagyni a pokit, és elkezdeni a tanulást.
    Nem azért, de tudtommal lehet újraírni érettségit, ha felvételizni akarsz. ha arra nem tudsz úgy felkészülni pár hónap alatt, hogy felvegyenek, akkor kb. semmi esélyed nem lenne elvégezni.
    az összes többi csak mese.
    kidelpiero and Civilfish like this.
    jó lapokkal emelnék, rosszakat eldobnám

  7. #37
    PA addict
    Csatlakozott
    2009. 06. 12.
    Hozzászólások
    3.446

    Alapbeállítás

    Idézet titcar eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nem azért, de tudtommal lehet újraírni érettségit, ha felvételizni akarsz. ha arra nem tudsz úgy felkészülni pár hónap alatt, hogy felvegyenek, akkor kb. semmi esélyed nem lenne elvégezni.
    az összes többi csak mese.
    Jól tudod, de azért mert írsz mindenből egy jó érettségit, még nem vesznek fel egy BME-re, ha a pontszámításban szereplő tárgyakból szarul szerepeltél középsuliban.

    Erős közgáz suliba jártam, ahol (olyan tanár mellett) a 3as is jónak számított, ugyanis az a tanár hozta a legrosszabb átlagokat az osztályokkal, eközben ismerek olyan egyént, aki egy rohadt gyenge suliba járt, mivel nem kellett semmit letennie az asztalra a jó jegyekért, ezért sokkal jobb volt az átlaga, plusz érettségin besegítettek neki a tanárok....na, ő sokkal több pontot ért el, mint én, ha beadta valahová a felvételit, pedig lehet, hogy feleannyit sem értett a dolgokhoz. Ez nyilván kutyát sem érdekli, de a falra tudok mászni, ha olyanokat írnak, hogy csinálj egy diplomát poki helyett...
    OldRknight and Laci24 like this.

  8. #38
    Újonc
    Csatlakozott
    2009. 06. 17.
    Hely
    Székesfehérvár
    Hozzászólások
    31

    Alapbeállítás

    Az érettségin van olyan számítási módszer is, ahol a jegyeidet nem nézik, hanem duplázzák annak a két tárgynak a pontszámát, amit az adott kar megkövetel. Ha ez jobb mint a jegyekből hozott pontszám, akkor ez lesz a mértékadó.
    Krono likes this.

  9. #39
    PA addict naggeri avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    3.367

    Alapbeállítás

    élő példa.
    napi 8 óra multi+ 1,5 éves gyerek + póker.
    átlagba kb 40k handet tudok letolni havonta, viszont pl decemberben milestone miattt letoltam 100k-t.
    eddig fenntartható volt, bár érzem hogy elemzés +befektetett munka nélkül feljebb lépni esélyem sincs PLO100-ról, (többször is visszadobott a limit) mivel ott már olyan arcok vannak akik sokkal jobbak nálam, plusz biztos hogy beletesznek annyi munkát a játékba, amennyivel nem tudok versenyezni.
    Ettől függetlenül nem érzem hogy kudarc volt a "pókeres karrier" mivel még így is átlagban kijön egy havi /félhavi fizum ami épp elég pl megtakaritásnak, mivel a saját fizum az ugye megy a levesbe kb.

    Ha valaki pokerben el akar érni valamit (MS-HS), akkor azt úgy lehet mint pl: dánfiu. Minden más másodlagos, csak a grind meg az extra munka.
    Egyébként elérsz egy szintre amit a " józan paraszti eszed" enged, vagy a tapasztalatod, aztán ott ragadsz és valószinűleg lépkedsz idővel lefelé...
    screwtape and jak1 like this.
    Mert egy ismerősöm aki a psnél dolgozik azt mesélte, hogy psnél már regisztrációnál eldöntik ki lesz nyerő és ki bukó! Hiába vagy jó játékos ha 2% flop esély után riverre mákolnak! Amugy néztem pár magyart akit istenítenek psen, hát ők is tolják be mindennel

  10. #40
    Őstag jak1 avatara
    Csatlakozott
    2012. 07. 30.
    Hozzászólások
    1.399

    Alapbeállítás

    Idézet naggeri eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    élő példa.
    napi 8 óra multi+ 1,5 éves gyerek + póker.
    átlagba kb 40k handet tudok letolni havonta, viszont pl decemberben milestone miattt letoltam 100k-t.
    eddig fenntartható volt, bár érzem hogy elemzés +befektetett munka nélkül feljebb lépni esélyem sincs PLO100-ról, (többször is visszadobott a limit) mivel ott már olyan arcok vannak akik sokkal jobbak nálam, plusz biztos hogy beletesznek annyi munkát a játékba, amennyivel nem tudok versenyezni.
    Ettől függetlenül nem érzem hogy kudarc volt a "pókeres karrier" mivel még így is átlagban kijön egy havi /félhavi fizum ami épp elég pl megtakaritásnak, mivel a saját fizum az ugye megy a levesbe kb.

    Ha valaki pokerben el akar érni valamit (MS-HS), akkor azt úgy lehet mint pl: dánfiu. Minden más másodlagos, csak a grind meg az extra munka.
    Egyébként elérsz egy szintre amit a " józan paraszti eszed" enged, vagy a tapasztalatod, aztán ott ragadsz és valószinűleg lépkedsz idővel lefelé...
    100k leosztás, munka és gyerek mellett? Ha emellett még találkozol is a gyerekeddel és szex is van a pároddal, akkor gyakorlatilag ezt nem is értem!
    VJones, Laci24 and van Gerwen like this.

Oldal: 4 / 12 ElsőElső ... 23456 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •