Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (18) összesen
Like Tree1Likes

Téma: Flop set 70 BB deep MTT

  1. #1
    Őstag
    Csatlakozott
    2013. 10. 13.
    Hozzászólások
    1.410

    Alapbeállítás Flop set 70 BB deep MTT

    Sziasztok!

    Van alább egy lejátszás, és kíváncsi vagyok ti hogyan játszottátok volna. Ez egy 3 dolcsis Micromillions stars sorozatból, de 70 BB deepen játszottam, és emiatt egyrészt kicsit kívül a komfortzónámon, másrészt pedig ebből egy normális score is összejöhet (harmincxezer indulóból 4000-n voltunk versenyben, én kb. 300.).
    Nem használtam HUD-ot, mert amikor csak egy-két versenyen játszom, inkább lekapcsolom. 111POHER111 Úrról annyit kell tudni, hogy elsőre abszolút inkompetens játékosnak tűnt, preflop körönként 3-4szer betelt, általában 3-4BB-t, a stackem harmada abból jött össze, hogy ezekre általában visszaemeltem. Ha callt kapott, akkor ő any flopon potot betelt, tehát az nem volt opció. Kivéve persze, ha épp egy pocket páron csücsülünk, mint jelen esetben...

    PokerStars Hand #113229916378: Tournament #872136604, $3.00+$0.30 USD Hold'em No Limit - Level XVIII (500/1000) - 2014/03/13 23:18:48 CET [2014/03/13 18:18:48 ET]
    Table '872136604 3514' 6-max Seat #4 is the button
    Seat 1: jamelab (35815 in chips)
    Seat 2: pepe19760815 (63938 in chips)
    Seat 3: abidin2 (32930 in chips)
    Seat 4: 111POHER111 (102793 in chips)
    Seat 5: Krejdul (69466 in chips)
    Seat 6: Dass696 (71829 in chips)
    jamelab: posts the ante 125
    pepe19760815: posts the ante 125
    abidin2: posts the ante 125
    111POHER111: posts the ante 125
    Krejdul: posts the ante 125
    Dass696: posts the ante 125
    Krejdul: posts small blind 500
    Dass696: posts big blind 1000
    *** HOLE CARDS ***
    Dealt to Krejdul [ ]
    jamelab: folds
    pepe19760815: folds
    abidin2: folds
    111POHER111: raises 2000 to 3000
    Krejdul: calls 2500
    Dass696: calls 2000
    *** FLOP *** [ ]
    Krejdul: checks
    Dass696: checks
    111POHER111: bets 10000
    Krejdul: calls 10000
    Dass696: folds
    *** TURN *** [ ] []
    Krejdul: checks
    111POHER111: bets 30000
    ...???

    Preflop már leírtam, jobb a call szerintem.
    Flop check poziból az is tökéletes, mert korábban 100%-ban hívott bele.
    Viszont amiben bizonytalan vagyok: jobb-e a flop c/r? Ennyire deepen nem kéne-e visszahívni?
    Ilyen randa turnon esetleg elölről bet/folt a check helyett? (Előttem volt még 57 BB, abból még lenne rá keret.)
    Ha már belehívott egy potot, akkor mit kéne tennem? Turn move-jairól semmi infoval nem rendelkeztem, így nem tudtam hová tenni.

    Köszönettel veszem a véleményeteket!

  2. #2
    Fanatikus tag dan9304 avatara
    Csatlakozott
    2013. 08. 29.
    Hozzászólások
    294

    Alapbeállítás

    30k-t betelt villain, előtted pedig 56k van a flop call után, nincs tér b/f-ra
    turnon a pot bet miatt valami ilyesmi rangre tenném:
    QJ, QT, JT, Qxhh, Jxhh (mondjuk utóbbi 2 kicsit elvetemült lenne) és amik ugye vernek: TT, JJ, QQ, AK, K9, 89
    szóval alapvetően made handekre tenném, mintsem draw lapokra, bár az ilyen alacsonyabb limiteken, pláne egy micromillions esetében azért vannak furcsaságok

    igazából a fold szerintem túl weak, call helyett pedig inkább shove nálam, mert rengeteg river van, amit nem fog szeretni a lapod, illetve lehet olyan is ami pedig neki nem fog tetszni
    feltételezem, hogy nem bet pot/fold line-on lesz turnon villain, kommittálta is magát, szóval nyugodtan be kell rakni

  3. #3
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2007. 06. 06.
    Hozzászólások
    424

    Alapbeállítás

    En mar floppon visszaemeltem volna, valami kis indukalot, mondjuk 22K-24K kozott. Ennek az az oka, hogy gyakorlatilag a fel pakli rossz neked, en legalabbis nem orulnek semmilyen turnnek 8as folott. De ha mar igy alakult, akkor termeszetesen allin. (pokerstove szerint 60:40re vezetsz, ha az o range: setek, sorok,2 parok,TPTK,AA,KKpar+openended,par+lyuksor) Egyaltalan nEm lepodnek meg, ha az utobbi 2 kombinacio lenne nala, azaz KQ vagy AT
    Utoljára módosítva: Szecska által: 2014. 03. 14. 10:37

  4. #4
    Őstag
    Csatlakozott
    2013. 10. 13.
    Hozzászólások
    1.410

    Alapbeállítás

    Idézet dan9304 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    30k-t betelt villain, előtted pedig 56k van a flop call után, nincs tér b/f-ra
    turnon a pot bet miatt valami ilyesmi rangre tenném:
    QJ, QT, JT, Qxhh, Jxhh (mondjuk utóbbi 2 kicsit elvetemült lenne) és amik ugye vernek: TT, JJ, QQ, AK, K9, 89
    szóval alapvetően made handekre tenném, mintsem draw lapokra, bár az ilyen alacsonyabb limiteken, pláne egy micromillions esetében azért vannak furcsaságok

    igazából a fold szerintem túl weak, call helyett pedig inkább shove nálam, mert rengeteg river van, amit nem fog szeretni a lapod, illetve lehet olyan is ami pedig neki nem fog tetszni
    feltételezem, hogy nem bet pot/fold line-on lesz turnon villain, kommittálta is magát, szóval nyugodtan be kell rakni
    Igen, én is így gondoltam, amit írtál a riverről. De vajon elette te hogy játszottad volna? Flop c/x, turn c?

  5. #5
    Őstag
    Csatlakozott
    2013. 10. 13.
    Hozzászólások
    1.410

    Alapbeállítás

    Idézet Szecska eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    En mar floppon visszaemeltem volna, valami kis indukalot, mondjuk 22K-24K kozott. Ennek az az oka, hogy gyakorlatilag a fel pakli rossz neked, en legalabbis nem orulnek semmilyen turnnek 8as folott. De ha mar igy alakult, akkor termeszetesen allin. (pokerstove szerint 60:40re vezetsz, ha az o range: setek, sorok,2 parok,TPTK,AA,KKpar+openended,par+lyuksor) Egyaltalan nEm lepodnek meg, ha az utobbi 2 kombinacio lenne nala, azaz KQ vagy AT
    Igen, ezért is írtam, hogy beszéljünk róla.
    Én úgy gondolkodtam flopon, hogy egyrészt ha set van nála, akkor jöjjön, aminek jönnie kell. Két pár és lyuksor esetén meg van az a 4 out, amit kifizetek neki. Több nem. Igazából a KT, 9T volt a legveszélyesebb számomra, de úgy voltam vele, hogy remélhetőleg potot emel turnon is, így meg igazából bőven kifizeti nekem utólag a turn-t.

  6. #6
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2010. 01. 07.
    Hely
    Dunaújváros
    Hozzászólások
    622

    Alapbeállítás

    Idézet Krejdül eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!
    Azt írtad, hogy call esetén potot betel floppon, de kérdés, hogy ott call esetén, turnon is mindig potot emel-e.
    Ha igen így játszom ahogy te és turn gondolkodás nélkül berakom.
    De nekem szimpibb a donk, és a c/r is.
    Donk mert átvesszük a kezdeményezést, és simán lehet, hogy az ilyen overaggro potbetelő fish egóját megpiszkálod, és mégnagyobb butaságokat fog csinálni ("azt hiszi ha donkol nem potbetelek?..haha")
    Ha megraisel, akkor vagy berakom, vagy callolok, és minden turnon berakom a betjére, vagy a savjára(flop raise nagyságától függ).
    Ha callol, akkor pedig turn/river lapok függvényében lövöm tovább.
    A donk mellet szól még az is, hogy a 3. játékos is callolhatja, míg potbetet szűkebben fogja( ha pl callol, fish nagyobbat raiselhet...stb)
    A másik a c/r mondjuk 26-28kig, ő sztem teljesen figyelmen kívül hagyja a betsizeokat,szóval erre berakhatja minden Qxel,overpárral, 2párral, de sose fog dobni rá semmi húzót, de még AK,AT-t se sűrűn, turn ha blank jön, vagy ha fullosodok kicsit hívok(15-20k pl, neki nem lesz átlátszó, mert csak a saját lapja érdekli), amúgy meg berakom.
    Persze szar kiesni, de szerintem tök felesleges itt azon pörögni, hogy mondjuk fishenk turn-re beesett a lyuksor, vagy az oversett...stb, mert itt sose lesz hiba berakni szettel ez ellen,attól függetlenül, hogy éppen nyersz-e vagy sem.
    kertitorp likes this.

  7. #7
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2007. 06. 06.
    Hozzászólások
    424

    Alapbeállítás

    Idézet Krejdül eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Igen, ezért is írtam, hogy beszéljünk róla.
    Én úgy gondolkodtam flopon, hogy egyrészt ha set van nála, akkor jöjjön, aminek jönnie kell. Két pár és lyuksor esetén meg van az a 4 out, amit kifizetek neki. Több nem. Igazából a KT, 9T volt a legveszélyesebb számomra, de úgy voltam vele, hogy remélhetőleg potot emel turnon is, így meg igazából bőven kifizeti nekem utólag a turn-t.
    Van valami abban, amit mondtal, viszont szerintem meg igy is a flop raise jobb, mert az egy dolog hogy ijeszto lap jon turnre neked,de akar a forditottja is siman elofordulhat. Azaz floppon meg siman betolna, de a turn lap annyira megijeszti, hogy inkabb checkfoldol.

  8. #8
    kry
    kry nem elérhető
    Őstag
    Csatlakozott
    2011. 04. 16.
    Hozzászólások
    1.163

    Alapbeállítás

    Flush draw, str8 draw esetén, sohasem slow playelem a setem. Itt vissza kelet volna emelned 30-33K-ig így ha rosz turn jön, akkor is nyugodtam beteheted a maradék kb. 30K-dat, szóval az össz zsetonod Kb. fele maradjon előtted turn.
    Így viszont csak 13BB-t pakoltál be a 70BB ből amire kaptál egy 30BB-s emelést úgy hogy hagytad, hogy olcsón lesoroljon K9, 89, AK, gyakorlatilag csak fullal nyersz....

  9. #9
    Őstag
    Csatlakozott
    2013. 10. 13.
    Hozzászólások
    1.410

    Alapbeállítás

    Idézet fkf131 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Azt írtad, hogy call esetén potot betel floppon, de kérdés, hogy ott call esetén, turnon is mindig potot emel-e.
    Ha igen így játszom ahogy te és turn gondolkodás nélkül berakom.
    De nekem szimpibb a donk, és a c/r is.
    Donk mert átvesszük a kezdeményezést, és simán lehet, hogy az ilyen overaggro potbetelő fish egóját megpiszkálod, és mégnagyobb butaságokat fog csinálni ("azt hiszi ha donkol nem potbetelek?..haha")
    Ha megraisel, akkor vagy berakom, vagy callolok, és minden turnon berakom a betjére, vagy a savjára(flop raise nagyságától függ).
    Ha callol, akkor pedig turn/river lapok függvényében lövöm tovább.
    A donk mellet szól még az is, hogy a 3. játékos is callolhatja, míg potbetet szűkebben fogja( ha pl callol, fish nagyobbat raiselhet...stb)
    A másik a c/r mondjuk 26-28kig, ő sztem teljesen figyelmen kívül hagyja a betsizeokat,szóval erre berakhatja minden Qxel,overpárral, 2párral, de sose fog dobni rá semmi húzót, de még AK,AT-t se sűrűn, turn ha blank jön, vagy ha fullosodok kicsit hívok(15-20k pl, neki nem lesz átlátszó, mert csak a saját lapja érdekli), amúgy meg berakom.
    Persze szar kiesni, de szerintem tök felesleges itt azon pörögni, hogy mondjuk fishenk turn-re beesett a lyuksor, vagy az oversett...stb, mert itt sose lesz hiba berakni szettel ez ellen,attól függetlenül, hogy éppen nyersz-e vagy sem.
    Érdekes, amit írsz.
    Turnről még nem volt információm, nem került még senki vele az asztalnál olyan szituba, hogy egyáltalán becallolja a flop betjét.
    Én donkot semmiképpen nem választanám flopon. Mert én nem fogok emelni ezen a flopon potot (azért még tükörbe kell néznem :-D ), és így hogy tudom ő bele fogja emelni, így annyi már biztosabb, hogy legalább duplája a pot, mikor én következem. Esetleg blöffindukáló kis maszatolás lehetett volna, de szerintem mikor tudjuk, hogy ő úgyis majdnem overbetel flopon, nyugodtan el kell rejteni a lapunkat, hadd csinálja, amihez a legjobban ért. A kérdés igazából a visszaemelés-e. Ezzel mondjuk meggyőztél, de ott és akkor annyira gyenge játékosnak tűnt, hogy úgy gondoltam a flop callom után nem fogja feladni.
    És turn donk-ról mit gondolsz? Itt már védeni is kell a lapomat (river A, K, 9, 8) megölné az akciómat. Itt amúgy úgy gondoltam, hogy be akarom tenni, és ha most checket kapok, akkor sem hiszem hogy én vagyok a rosszabb, mert ha a fenti riverek 75%-ánál ő betel turnon. Úgy értem, hogy ha pl. K-val lyuksoresélye van, ő küldi tovább.

  10. #10
    Őstag
    Csatlakozott
    2013. 10. 13.
    Hozzászólások
    1.410

    Alapbeállítás

    Idézet Szecska eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Van valami abban, amit mondtal, viszont szerintem meg igy is a flop raise jobb, mert az egy dolog hogy ijeszto lap jon turnre neked,de akar a forditottja is siman elofordulhat. Azaz floppon meg siman betolna, de a turn lap annyira megijeszti, hogy inkabb checkfoldol.
    Ilyen mániákust szerintem kevesebb lap fog megijeszteni turnön, mint engem. :-D
    Mivel teszi itt be? / scarecard
    AQ: 4 K, 3 J
    KQ: 4 A, 3 J
    JQ, JJ, QQ: -
    KT: -
    Ergo attól nem félek, hogy egy ilyen orosz vodkamágus feladja a partit turnon.

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •