Oldal: 5 / 12 ElsőElső ... 34567 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 41 - 50 (115) összesen
Like Tree174Likes

Téma: Verhetetlenné válhat a póker? - Max Pescatori interjú

  1. #41
    PA addict naggeri avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    3.367

    Alapbeállítás

    Idézet jak1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    100k leosztás, munka és gyerek mellett? Ha emellett még találkozol is a gyerekeddel és szex is van a pároddal, akkor gyakorlatilag ezt nem is értem!
    december nem a szexről szólt feleségem ugye otthon van gyerekkel, viszont nagyon ambiciózus, (kézműves dolgokat készít, szeretne majd egy saját üzletet, és ugye karácsony) míg én toltam a pokit, ő is ott dolgozott mellettem
    R1per2 and Maxxxika like this.
    Mert egy ismerősöm aki a psnél dolgozik azt mesélte, hogy psnél már regisztrációnál eldöntik ki lesz nyerő és ki bukó! Hiába vagy jó játékos ha 2% flop esély után riverre mákolnak! Amugy néztem pár magyart akit istenítenek psen, hát ők is tolják be mindennel

  2. #42
    Őstag jak1 avatara
    Csatlakozott
    2012. 07. 30.
    Hozzászólások
    1.399

    Alapbeállítás

    Egyik szemem sír, a másik nevet.
    naggeri likes this.

  3. #43
    PA addict rockett avatara
    Csatlakozott
    2008. 01. 02.
    Hely
    Somewhere over the EV
    Hozzászólások
    4.284

    Alapbeállítás

    Idézet naggeri eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Egyébként elérsz egy szintre amit a " józan paraszti eszed" enged, vagy a tapasztalatod, aztán ott ragadsz és valószinűleg lépkedsz idővel lefelé...
    Valahogy így érzem én is. Józan paraszti ésszel, még ma is el lehet jutni egy szintig amit verhet az átlagember (értem ez alatt azt, aki nem kifejezetten tehetséges, nem egész napja a póker körül forog, de értelmes és hajlandó áldozatokat hozni ahhoz, hogy jó legyen). Nagyjából 50-100-as limitre taksálom ma ezt, és feljebb kell valami pluszt hozni egy játékosnak, hogy tényleg megverje azokat a limiteket is (1-2 játéktípusban különbözhet ez a limit). Azért is sokat kell dolgozni, hogy a saját limiteden maradhass.
    naggeri and Laci24 like this.
    "Egy jó játékos nem tol all int ász hármassal!"(random fish, Sopron)
    https://gamblerlife.blog.hu/

  4. #44
    PA addict naggeri avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    3.367

    Alapbeállítás

    Idézet rockett eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nagyjából 50-100-as limitre taksálom ma ezt,.
    Igen, és ha tudsz tolni 40k handet 4BB/100-al mondjuk 50-en, akkor is 800$+RB ami magyar viszonylatban nem kevés pénz még mindig (főleg ha nettőóba számolunk khm.khm.) szóval ahhoz képest hogy mindenki temeti a pókert, kvázi hobbista /félprofi szinten sem gondolom hogy ne érné meg ezt űzni, ha meg valaki elég jó meg ideje is van rá, az ennél csak többet fog keresni.
    fejes1988 likes this.
    Mert egy ismerősöm aki a psnél dolgozik azt mesélte, hogy psnél már regisztrációnál eldöntik ki lesz nyerő és ki bukó! Hiába vagy jó játékos ha 2% flop esély után riverre mákolnak! Amugy néztem pár magyart akit istenítenek psen, hát ők is tolják be mindennel

  5. #45
    Fanatikus tag mario1212 avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 02.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    287

    Alapbeállítás

    Meglep, hogy senkinek nem jut eszébe, ki is ez a Max gyerek? Hogyan játszik? Mikor volt utoljára jó eredménye? Ha már olasz pro véleményekre kíváncsi vki miért nem Dario Sammartinot vagy Mustapha Khanitot kérdezik? Pescatori 2008-2009-ben volt a csúcson, utoljára tavaly játszottam vele egy asztalon, super nit játékot játszott (ami még nem biztos hogy baj lenne), de egyáltalán nem figyelt a játékra, végig videókat nézegetett, így már nyilván nem lehet verni a mai mezőnyt.
    erikkke likes this.

  6. #46
    Őstag
    Csatlakozott
    2013. 10. 13.
    Hozzászólások
    1.410

    Alapbeállítás

    Idézet naggeri eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    december nem a szexről szólt feleségem ugye otthon van gyerekkel, viszont nagyon ambiciózus, (kézműves dolgokat készít, szeretne majd egy saját üzletet, és ugye karácsony) míg én toltam a pokit, ő is ott dolgozott mellettem
    Nálunk vidéken a kézimunka is szexnek minősül.

  7. #47
    Fáradhatatlan grinder Pepe05 avatara
    Csatlakozott
    2010. 07. 28.
    Hely
    Tvrdošovce
    Hozzászólások
    562

    Alapbeállítás

    ,,Verhetetlenné válhat a póker?,,

    Egy biztos hogy egyenlőre simán veri a színsor is meg a royal is
    Phil Galfond
    My opinion, as someone who's played with most: #2-10 best in the world are close and v debatable. It's bizarre how clear a #1 @philivey is.

  8. #48
    Akadémia bölcse titcar avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 05.
    Hely
    a monitor előtt
    Hozzászólások
    7.774

    Alapbeállítás

    Idézet Krono eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Jól tudod, de azért mert írsz mindenből egy jó érettségit, még nem vesznek fel egy BME-re, ha a pontszámításban szereplő tárgyakból szarul szerepeltél középsuliban.

    Erős közgáz suliba jártam, ahol (olyan tanár mellett) a 3as is jónak számított, ugyanis az a tanár hozta a legrosszabb átlagokat az osztályokkal, eközben ismerek olyan egyént, aki egy rohadt gyenge suliba járt, mivel nem kellett semmit letennie az asztalra a jó jegyekért, ezért sokkal jobb volt az átlaga, plusz érettségin besegítettek neki a tanárok....na, ő sokkal több pontot ért el, mint én, ha beadta valahová a felvételit, pedig lehet, hogy feleannyit sem értett a dolgokhoz. Ez nyilván kutyát sem érdekli, de a falra tudok mászni, ha olyanokat írnak, hogy csinálj egy diplomát poki helyett...
    azt érzed, hogy ez pont olyan körülményekre mutogatás, mint ha azt írnád, hogy nem lehet nyerni?
    kidelpiero, hosocske and Maxxxika like this.
    jó lapokkal emelnék, rosszakat eldobnám

  9. #49
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2008. 06. 05.
    Hozzászólások
    547

    Alapbeállítás

    Idézet Krono eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

    Mert csak úgy felvesznek minden jöttmentet a BME-re?

    Sok játékosnak nincs lehetősége ilyen nívós egyetemre(vagy bármilyen egyetemre, ami nem büfé szak) menni, mert elkúrta a tanulmányait tizenévesen(ha csak apuci nem fizeti ki)... A kikezdhetetlen oktatási rendszernek köszönhetően, ha egy középsulis rossz eredményeket hoz 9-10. osztályban, és mondjuk nem kitűnő 11-12.ben, akkor kb 0% esélye van bekerülni normális egyetemek bármely szakára. Ezek után hogyan lehetne elvárni azt, hogy valaki több időt tegyen a tanulásba, mint a pokerbe? Persze aki van annyira szerencsés, hogy jó középsuliba ment, és volt annyira érett gondolkodású, hogy az elejétől a végéig végig nyomja a középsulit, és a környezete is ezen az úton terelgette, akkor be tud jutni egy egyetemre, és nyilván jobban megtérülHET hosszútávon a tanulás, mint a poker. De egy átlagos huszonéves poker profinak(itt nem legnagyobb nyerőkre gondolok) nincs lehetősége abbahagyni a pokit, és elkezdeni a tanulást.
    Idézet Krono eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Jól tudod, de azért mert írsz mindenből egy jó érettségit, még nem vesznek fel egy BME-re, ha a pontszámításban szereplő tárgyakból szarul szerepeltél középsuliban.

    Erős közgáz suliba jártam, ahol (olyan tanár mellett) a 3as is jónak számított, ugyanis az a tanár hozta a legrosszabb átlagokat az osztályokkal, eközben ismerek olyan egyént, aki egy rohadt gyenge suliba járt, mivel nem kellett semmit letennie az asztalra a jó jegyekért, ezért sokkal jobb volt az átlaga, plusz érettségin besegítettek neki a tanárok....na, ő sokkal több pontot ért el, mint én, ha beadta valahová a felvételit, pedig lehet, hogy feleannyit sem értett a dolgokhoz. Ez nyilván kutyát sem érdekli, de a falra tudok mászni, ha olyanokat írnak, hogy csinálj egy diplomát poki helyett...
    Először is ne vedd támadásnak, mert úgy vettem észre elég sok témában egyezik a véleményünk, a mostani reakcióddal viszont nagyon nem értek egyet.

    1. Oldalakon keresztül írjátok, hogy mennyivel jobb a pókeres élet, mert rohadt nagy szabadsággal és jó pénzzel jár. Aztán írod, hogy csak az tud jó egyetemre bejutni, aki középsuliban jól tanult, vagy az apuci fizeti. Ne haragudj, de ha egy pókeresnek ideje és pénze van akkor a két akadály közül igazából mi is az akadály?

    2. Írtad, hogy egy jól megírt érettségivel nem lehet bejutni egyetemre, nem tudom mostanság mi változott a felvételi rendszerben ezért, ez nem kp, de úgy tudom érettségi duplázás lehetősége még mindig fennáll.

    3. Írjátok, hogy nem rinyálni kell a mezőny erősödése miatt, hanem tanulni, képezni magad stb. Aztán meg elkezdesz rinyálni, mert a nívós egyetemek mezőnye is megerősödött ( ami rohadtul nem igaz) és az élet többi területén is durva verseny van.

    Összességében az egészet úgy látom, a póker nagyon jó lehetőség a fiataloknak (talán régebben volt igazán az), de ha 2010-2012 környékén nem kerültél NL100 vagy afelé akkor csak B lehetőségként szabad számolni vele, ellenkező esetben is csak kellő alternatíva mellett A lehetőség.

    A dolgozó élet vs pókeres életről is hasonlóan gondolkozom, főleg az írásodat olvasva, hiszen ha valaki 17 évesen felrakta az életét a pókerre és nem gondolkozott B megoldásban, akkor az emlegetett szabadság is odavész, hiszen a döntés szabadsága nem nagyon lesz meg számára, mondhatni egy bizonytalan jövőjű szerencsejáték a jövője záloga. A másik fontos dolog a számomra, bár tudom, hogy manapság nagy divat a lesz*rom mit gondolnak rólam az emberek, a lényeg, hogy legyen sok lóvé aztán jóság van, de ezzel a maslow piramis alsó fokain ragadnak az emberek. Persze pókeres berkekben megkapja az ember az elismerést, de az emberiség 99,9%-nál lusta naplopó maradsz, a későbbi esetleges gyerekvállalás után példamutatásról nem is beszélve.

    Szval én annyira groteszknek érzem ezt a pókerből élek életem végéig felfogást (és nem arról a 0,01% ról beszélek aki már megnyerte az életrevalót), hogy el sem tudok képzelni embert így hosszútávon. A meg póker után indítok egy vállalkozás tipik válasznál pedig a s*gget csinálok a számból ( szabadság és idő) esete áll fenn a rohadtul nem értek a vállalkozó létformából adódó nagy kockázattal fűszerezve.

    bocs rohadt hosszú lett, én nem tuti nem olvasnám el, de már kiírtam magamból
    mikki86 likes this.

  10. #50
    Őstag
    Csatlakozott
    2007. 07. 03.
    Hely
    Fótliget
    Hozzászólások
    1.461

    Alapbeállítás

    Szerintem ebben az "iroda-póker" kérdéskörben a fő hiba amit elkövetnek néhányan, hogy a top pókeres lehetőségeket (fizetés, szabadság...) hasonlítják össze a bottom multi munkáséval, ami nyilván butaság. Én például egy multinál dolgozom mondjuk főtechnológusként (technical architect...) a fizetés nagyon-nagyon magas a juttatási csomag szép. A munkaidőmet én osztom be, a közvetlen főnököm kb. három hetente udvariasan rákérdez van-e még sávszélességem valami másra. Azt hogy hogyan végezzem el a munkám rémálmában sem mondaná meg senki. (ha elrontom persze megvannak a következményei). Kötöttségek vannak, de nyilván a dánfiú sem ül be részegen heads-up-re az Isildurral a teljes bankrolljával. Na most ha engem kérdezel a multi létről más választ kapsz mint ha a recepciós kislányt aki 9-18 ott ül és mindenki ugráltatja.
    És kb. ugyanaz kell ide is mint a pókerkarrierhez. Jókora adag tehetség+szorgalom (valamennyire kompenzálhatják egymást de nem nagyon) meg némi szerencse is, de hosszú távon a szerencse...
    Cshősz likes this.

Oldal: 5 / 12 ElsőElső ... 34567 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •