Oldal: 6 / 12 ElsőElső ... 45678 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 51 - 60 (115) összesen
Like Tree174Likes

Téma: Verhetetlenné válhat a póker? - Max Pescatori interjú

  1. #51
    hwd
    hwd nem elérhető
    Tag
    Csatlakozott
    2013. 10. 18.
    Hozzászólások
    105

    Alapbeállítás

    Eurós termekben NL50-en simán lehet keresni 3000 eurót havonta mindennel együtt, nem? 100k hand, +3bb/100 + RB. Ez 100 óra munka, legyen 120, még midnig kevesebb, mint a ~145 óra amit dolgozol (ugye nem 160, hisz vannak szabik, ünnepek)
    Ez a "bottom megélhetési póker" szint, márpedig 900ks fizut egy közgáz diplomával 8 órás munkával nem túl egyszerű megszerezni. Kezdesz 300k-val, ha ügyes vagy és ambiciózus akkor is a 600-650k az 5-6 év, tehát egy diplomás emberként multinál kb. 7-8 év legalább, míg eléred azt a fizut, amit NL50-en kereshetsz. És akkor mindkét oldalon bruttó fizuról volt szó...

    Persze van más alternatíva. Lehet menni big4-hoz könyvvizsgálónak, kidolgozhatod a beled és rendesebb lóvét fogsz keresni, ráadásul 6-7 év szopás után igen korrekt lehetőségekkel fogsz rendelkezni. De az ugye nem a 8 órás munka, és ugyanannyi erőbefektetéssel nem is NL50-en fogod tolni.
    danfiu likes this.

  2. #52
    Őstag
    Csatlakozott
    2007. 07. 03.
    Hely
    Fótliget
    Hozzászólások
    1.461

    Alapbeállítás

    A probléma a számításoddal az, hogy 100K handet nem nyomsz le 100 óra alatt. (vagy ha lenyomod akkor nem lesz 3bb) mert ez úgy 15 asztal és nincs elemzés benne...
    A másik probléma, hogy ugye a dolog nem úgy kezdődik, hogy beülsz 50-re és nyerő leszel...
    Ami szerintem a fájdalmas igazság, hogy egységnyi tehetséggel és szorgalommal valszeg ugyanannyit keresel középtávon bármivel (irodai munka, póker...). Ha nem így lenne, akkor az emberek elkezdenék azt csinálni ami gyorsabb meggazdagodáshoz vezet és a dolog kiegyenlítődne (btw. pont ez történt a pókerrel. És amit látunk most, hogy pont annyira kell kaparni mint bárhol máshol). Persze a dolog nem ennyire egyszerű, mert lehet hogy neked individuálisan a pókerhez marha nagy tehetséged van, nekem meg ahhoz, hogy meglássam mitől nem megy a program, így logikusan arra fogunk fókuszálni ami jobban megy.
    De nagy átlagok szintjén a dolog biztos igaz.
    mikki86 likes this.

  3. #53
    hwd
    hwd nem elérhető
    Tag
    Csatlakozott
    2013. 10. 18.
    Hozzászólások
    105

    Alapbeállítás

    Azért 120 óra alatt lelehet nyomni 100k-t.
    Nincs benne az elemzés, a 8 órás irodai munkában pedig nincs benne a napi 1 óra ebédidő + az utazás ami átlagosan lehet 1 óra (fél+fél)

    Igen, az ember nem úgy születik, hogy 50en nyerő lesz, de ha jól tudom a gazdasági diplomához is kell legalább 3-4 év

    Középtávon sokkal többet keres egy NL50es reg, mint bármilyen más pályakezdő, pont hosszútávon jön vagy jöhet ki az irodai munka előnye szerintem. Hisz a póker kockázatos, nem tudhatod, hogy mennyi ideig fogsz tudni jól keresni, de legalább megvan a lehetőséged arra, hogy fiatalon kitörj, hiszha egy nyerő NL50es reg teljes munkában ráfekszik, akkor nem elérhetetlen gondolom az NL100/200, legalábbis igen jó esélyei vannak rá. Azt pedig teljesen felesleges összevetni az irodai munkával, ebben szerintem egyetértünk.

    Persze amit írok az csak a magyarországi irodai munkára igaz. Lehet vállalkozni, lehet külföldre menni...
    Pat likes this.

  4. #54
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2013. 05. 22.
    Hozzászólások
    330

    Alapbeállítás

    Én csak az egyetemes témához tennék hozzá. Nem tudom, de engem például senki sem bátorított/gátolt meg abban, hogy megtanuljam a leckét, és tanuljak dolgozatok előtt. A rossz tanárok viszont tényleg nagyon gátolhatják a gyerekek tanulmányi eredményeit, a tanulás minőségét. De egy komolyabb helyre nem is lehet bekerülni pusztán jó jegyekkel, de még fakultációkkal sem, ahhoz iskolán kívül is sokat kell dolgozni. A komolyabb helyekre kerüléshez ugyanis emelt szintű érettségin kell jól teljesíteni. Én pl. azt csináltam, hogy átnéztem különböző korábbi feladatokat (nagy ugrás a gimnáziumhoz képest), sokat és nehezeket, és elég nehéz volt, de végül sikerült megszereznem a kellő tudást, ami a felvételihez kellett. Pedig ugyanolyan hülye voltam hozzájuk az elején, mint mások, akik egyből feladták az ilyen feladatok láttán. És ezt felnőtt fejjel is megteheti bárki.

  5. #55
    Idegen
    Csatlakozott
    2014. 03. 12.
    Hozzászólások
    6

    Alapbeállítás

    arról is beszélhetnétek hány diplomás van munkanélkül..és ha az a diplomás megfelelően a pókerre koncentrál az évek alatt biztos jobb helyzetben lenne...
    egy jó szakmunkás ma már ezerszer többet érhet,amire akár válthat az ember 30 évesen is pókeres fiatal évei után..persze más karakter kell mind a kettőhöz

    mellesleg az élet a póker az üzleti siker nem a diplomán fog múlni..egyszerű matek, egyszerű gondolatok

    nem véletlen hogy a TOP 100 leggazdagabb magyar nagy részének nincs felsőfokú végzettsége
    Endre1988 likes this.

  6. #56
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 08. 09.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    337

    Alapbeállítás

    Én nl25-ön ragadtam.
    Felléptem nl50-re, játszottam 220k leosztást, eredmény -1bb/100. Nl50-en minden 6 fős asztalnál ül 5 reg(beleszámítva engem is), és csak 1 fish van. A fish se stackelődik könnyen, ha all in megy postflop, akkor azt minimum két párral teszi.

    Várd ki a nagy lapot, nyerd meg a nagy kasszákat, a kicsiket és a közepeseket meg inkább hagyd elmenni(marginális lappal), ha az ellenfeled raisel, vagy 2 utcán agressziót tanusít. Ez az, ami működött 5 éve, mert sok volt a fish, de a regekkel teli asztaloknál ezzel nem leszel nyerő. Ez az, amit a PA tanít.

    Milyen oldal tanít meg arra, hogyan játssz nitek/TAG regek ellen?
    Deuces Crackedre érdemes regisztrálni szerintetek? Ott mélyebben bemutatják a marginális szitukat/light3betes kasszákban való játékot?

  7. #57
    Akadémia bölcse titcar avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 06.
    Hely
    a monitor előtt
    Hozzászólások
    7.774

    Alapbeállítás

    Idézet hwd eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Eurós termekben NL50-en simán lehet keresni 3000 eurót havonta mindennel együtt, nem? 100k hand, +3bb/100 + RB. Ez 100 óra munka, legyen 120, még midnig kevesebb, mint a ~145 óra amit dolgozol (ugye nem 160, hisz vannak szabik, ünnepek)
    Ez a "bottom megélhetési póker" szint, márpedig 900ks fizut egy közgáz diplomával 8 órás munkával nem túl egyszerű megszerezni. Kezdesz 300k-val, ha ügyes vagy és ambiciózus akkor is a 600-650k az 5-6 év, tehát egy diplomás emberként multinál kb. 7-8 év legalább, míg eléred azt a fizut, amit NL50-en kereshetsz. És akkor mindkét oldalon bruttó fizuról volt szó...

    Persze van más alternatíva. Lehet menni big4-hoz könyvvizsgálónak, kidolgozhatod a beled és rendesebb lóvét fogsz keresni, ráadásul 6-7 év szopás után igen korrekt lehetőségekkel fogsz rendelkezni. De az ugye nem a 8 órás munka, és ugyanannyi erőbefektetéssel nem is NL50-en fogod tolni.
    az első bekezdés az szerintem kb. 3-4 éve volt helytálló
    az, hogy kinek mi éri meg, az meg nem feltétlen azon múlik, hogy a következő 1-2 évben várhatóan mennyi lesz a bevételed.
    jó lapokkal emelnék, rosszakat eldobnám

  8. #58
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2012. 09. 22.
    Hely
    nemmondommeg
    Hozzászólások
    260

    Alapbeállítás

    Jaj az ezeréves vita.

    Akkor ha van eszed és szorgalmad, akkor rövid távon igaz hogy nem, de hosszú távon sokkal jobban megéri egy mérnöki vagy gazdasági diploma megszerzése még akkor is ha Magyarországon maradunk életünk végéig, mint fiatalon mindent feltenni a pokerre.
    Gondolom itt a legtöbben a 20-as éveitekben jártok ilyenkor elképzelhetetlennek tűnik, de gondolni kell arra is, hogy lesztek 50 évesek is amikorra már nem fog menni a grind és esélyes, hogy a megtakarítás is elfogyik. (meg a halál sem tudja, hogy 2029-ben milyen lesz a játék jogi státusza)

    Akik igazán okosak azt csinálják, mint Naggeri végigjárják egy multinál a szamárlétrát és közben még bírják pokerrel kiegészítik a fizut.

    Nyugat Európában meg aztán ha nem vagy az új Isildur pénzügyileg egyáltalán nem éri meg, hogy hobbi szinten kívül pokerezzél ezt remekül bebizonyította Acoimbra.........

  9. #59
    Őstag jak1 avatara
    Csatlakozott
    2012. 07. 30.
    Hozzászólások
    1.399

    Alapbeállítás

    Hát szerintem meg, aki nyer a pókerrel, annak megéri, aki meg nem nyer, annak nem éri meg!

    u.i.: hatalmas igazságok, megfejtések, bölcseletek megosztását pénzért is vállalok! A fenti hozzászólás referencia!

  10. #60
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2012. 09. 22.
    Hely
    nemmondommeg
    Hozzászólások
    260

    Alapbeállítás

    Idézet jak1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hát szerintem meg, aki nyer a pókerrel, annak megéri, aki meg nem nyer, annak nem éri meg!

    u.i.: hatalmas igazságok, megfejtések, bölcseletek megosztását pénzért is vállalok! A fenti hozzászólás referencia!
    Azért én megdönteném az állításodat.

    Márciusban átmenetileg munka nélkül voltam és még leszek is 24.-ig, ezért pokereztem is, hogy menjen az idő.
    Nos én nyertem 37 dollárt eddig vagyis nyertem.

    Szerintem ez nem éri meg, de a preferenciák eltérőek lehetnek.

Oldal: 6 / 12 ElsőElső ... 45678 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •