Eredmény: 1 - 8 (8) összesen
Like Tree8Likes
  • 3 Post By thomyca
  • 1 Post By Ice-pocó
  • 2 Post By BelaKecske
  • 1 Post By BrenDoN
  • 1 Post By Royalize

Téma: Érdekes póker partik - 2014. 03. 17

  1. #1
    Akadémia bölcse
    Csatlakozott
    2007. 02. 15.
    Hozzászólások
    5.830

    Alapbeállítás Érdekes póker partik - 2014. 03. 17

    Lapok:
    Játék: NLHE CG 6
    max
    Játékosok: 6 fő
    Pozició: CO
    Kis vak: $0.50
    Nagy vak: $1

    Online pókerezel egy hat fős NL100 asztalon, amikor két dobás után CO pozícióból $2.5-ig emelsz. Hívásodat csak a kisvak adja meg. Flopra Q3T esik, te pedig a kisvak checkje után $4-ig cbetelsz. Ő ezt megadja, majd ismét checkel a T turnön. Ellenfeled 200 hand alapján 26/21/4.5, SB cold call: 6%, Fold to Flop CBet: 50%, Total AF: 3.0 statisztikákkal jászik, a többi statisztikához nincs elegendő minta. Mit teszel?


    Tovább a partihoz

  2. #2
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2011. 05. 08.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    763

    Alapbeállítás

    Elég határesetnek érzem a check-et és a bet/fold-ot.

    A magyarázat szerint check esetén is bukok még egy tétet ha jobb nálam. bet/fold esetén sem bukok többet. Ha jobb vagyok nála, akkor meg bet/fold esetén is nyerhetek néha még egy tétet, és check esetén is (csak akkor ha blöfföl riveren, vagy én hívok riveren check után). Ha húzója van (ami nincs kifejezetten sok a laptartományában) akkor inkább a bet/fold-ot lépném, mint egy utcát engedni tovább.

    T-ből lent van kettő, talán olyan sok kombó nem lehet nála (de lehet tévedek). 33 verhet még, QQ-val pre 3bet-et várnék.

    Én bet/fold-ot nyomtam, de lehet, hogy jobb a check (nem hiszem, hogy sokkal).
    Flush67, termin and jak1 like this.

  3. #3
    Őstag jak1 avatara
    Csatlakozott
    2012. 07. 30.
    Hozzászólások
    1.399

    Alapbeállítás

    A magyarázatban én ellentmondást érzek. Addig rendben, hogy turn check a javaslat, mert a 10-es sb range-t találta el, de riveren meg blöff catch? Mi van???

  4. #4
    Őstag Ice-pocó avatara
    Csatlakozott
    2013. 05. 01.
    Hozzászólások
    1.014

    Alapbeállítás

    Jó az a gondolatmenet. Attól, hogy a T benne van a range-ben az egy dolog, ami ellne egy turn bet-tel nem állunk jól, viszont van más sok minden is, amit betelhet riveren, melynél mi erősebbek vagyunk. Ha a várható értéket nézed, akkor így tudod ezt pluszossá varázsolni a legbiztonságosabban, mintsem hogy bet/fold-olj.
    kriispirolls likes this.

  5. #5
    Őstag
    Csatlakozott
    2013. 10. 13.
    Hozzászólások
    1.410

    Alapbeállítás

    Szerintem is határeset a check és a bet/fold. Nem sok értéket fogunk veszíteni, mert kábé olyan arányban fog megblöffölni minket ezen a boardon, amilyen arányban lejavul a jelenleg gyengébb lapjával.

    Ami amúgy nekem eszembe jutott kapásból, az az hogy csak 50% a fold to cbet-je, tehát szerintem tartalmaz a flop calling range 2nd párokat. Ennek ellenére szerintem határeset.

  6. #6
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    Ha a nagyvak nem fish, akkor nem tom milyen reg az, aki sb sűrűn fog callozni egy co 2.5x ellen tx-eket, vagy egyáltalán bármit.

    Lehet passzolni turn, de akkor azért, mert az ellenfél itt már nem nagyon fog floatolni, a húzóit a páros board miatt már el fogja dobni és egyszerűen baromi szűk range-e lesz, amivel folytatja, KQ, QJ, AT, JTs, TT meg 33 mondjuk, ez ellen közel breakeven a vbet, míg lehet nála AJ, KJ, 99, JJ meg ilyesmi, amivel riveren még tud callozni egy gyengének tűnő range-e ellen és igazából túl sok outja azért nincs, ha meg blankon betel, fogunk tudni callozni.

    3 utca érték azt mondjuk hogy nincs, akkor jó a turn check oszt ennyi, ha úgy gondoljuk, hogy sokat dobna a turn hívásra.

    Ja és mellesleg azt nem tudom honnan vesszük, hogy a T inkább az ő range-ét találta el, ez még akkor sem lesz igaz, ha az átlagnál sűrűbben calloz Txeket itt preflop.
    Flush67 and nyikhmur like this.

  7. #7
    Fáradhatatlan grinder BrenDoN avatara
    Csatlakozott
    2012. 08. 10.
    Hozzászólások
    798

    Alapbeállítás

    Azért azt ne felejtsük el, hogy turn bet/fold-nál mi szabjuk meg a második utca méretét, a river betnél pedig ő. Szerintem nem mindegy. Nálam bet $5.50/fold lenne, ha CG-znék.
    Flush67 likes this.

  8. #8
    Lelkes újonc Royalize avatara
    Csatlakozott
    2009. 06. 18.
    Hozzászólások
    59

    Alapbeállítás

    Azért TPTK-val a riveren az nem csupán blöffcatch, van egy csomó rosszabb Qx, amiket valuezhat.
    A megoldással egyetértek, itt elég sokszor fogja blank riveren meghívni a besült sorhúzókat.
    BelaKecske likes this.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •