Oldal: 5 / 5 ElsőElső ... 345
Eredmény: 41 - 49 (49) összesen
Like Tree24Likes

Téma: Masszív minuszos játék - de miért?

  1. #41
    Őstag
    Csatlakozott
    2013. 10. 13.
    Hozzászólások
    1.410

    Alapbeállítás

    Idézet gabaj eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Igen, a nagyvak az első bet. (Bár lehetne 2. is a kisvak után. A 2bet kifejezést ritkán használják preflop.
    Agree.

  2. #42
    Fanatikus tag KisMuck avatara
    Csatlakozott
    2012. 06. 11.
    Hozzászólások
    477

    Alapbeállítás

    Idézet koviii eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hülyeséget írsz. A limp nem bet mivel nem hívás. A bet a visszaemelék mértéke. Pl: 3bet a hívásra való visszaemelés, az eredti hívás mértékének 3x-osa. Talán FL-en van olyan megnevezés h 2B a 2. emelés 3. egy 3. emelő fél.
    Hűha, itt aztán van mit tanulni...
    Nem ártana átnézni a kezek erősorrendjét sem.
    Utoljára módosítva: KisMuck által: 2014. 03. 17. 17:53
    Tir-X and lumpi like this.

  3. #43
    PA addict naggeri avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    3.367

    Alapbeállítás

    mennyi remek és hozzáértő tanár próbálja egyengetni eme remek NL2-es regulár útját!
    Ha én is anno ennyi segítséget kaptam volna már rég NL10000-en játszanék !

    Ugyanitt PLO kezdőkéztáblázat vásárolható!

    miért van az hogy csak azok a topikok mennek ahol valaki, vagy mindenki fullba nyomja a kretént?
    Flush67 and Lordtebeli like this.
    Mert egy ismerősöm aki a psnél dolgozik azt mesélte, hogy psnél már regisztrációnál eldöntik ki lesz nyerő és ki bukó! Hiába vagy jó játékos ha 2% flop esély után riverre mákolnak! Amugy néztem pár magyart akit istenítenek psen, hát ők is tolják be mindennel

  4. #44
    Team Hero svajcifiu avatara
    Csatlakozott
    2012. 09. 15.
    Hozzászólások
    1.097

    Alapbeállítás

    Idézet naggeri eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    mennyi remek és hozzáértő tanár próbálja egyengetni eme remek NL2-es regulár útját!
    Ha én is anno ennyi segítséget kaptam volna már rég NL10000-en játszanék !

    Ugyanitt PLO kezdőkéztáblázat vásárolható!

    miért van az hogy csak azok a topikok mennek ahol valaki, vagy mindenki fullba nyomja a kretént?
    engem szemely szerint picit zavar hogy egy lelkes kezdo ember kerdeseire egy akademias coach helytelen dolgokat ir es lehulyez egy kompetens regi tagot.

    Mi a gondod azzal, ha tisztaba tesznek a forumozok alap dolgokat?
    Lordtebeli, GStealer, jak1 and 1 others like this.

  5. #45
    Moderátor crazy3317 avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 25.
    Hozzászólások
    3.152

    Alapbeállítás

    valaki régen itt a pokerakademia-n nagyon szépen megfogalmazta: gondoljuk azt, hogy a nagyvak, mikor beteszi a vakját, azt mondja, "bet". innentől kezdve egyértelmű.
    limp = megadom a betet (nagyvakot) -> call(nyilván nem bet, mert csak megadjuk a nagyvak betjét)
    ha emelem a tétet, akkor raiselem a betet -> raise (2bet), ha még erre is ráemelek -> re-raise(3bet) stb.
    postflop, mivel nincsen vak, ezért, akárki aki először tétet tesz, betel, aki ráemel raise-el (2bet) és így tovább.
    Tir-X likes this.
    "a gambler az aki ovtaskaval jar rulettezni, de az teny, h szeretem pakolgatni a stackeket"

  6. #46
    Team Hero S0nnyB1ack avatara
    Csatlakozott
    2012. 03. 25.
    Hely
    Ózd
    Hozzászólások
    1.657

    Alapbeállítás

    Idézet koviii eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Pl: 3bet a hívásra való visszaemelés, az eredti hívás mértékének 3x-osa
    Szóval ha BTN 2x-el, én meg bb-ről rátolok egy teljes BI-t, az 50bet?
    donkbet90 likes this.

  7. #47
    Idegen
    Csatlakozott
    2014. 02. 07.
    Hozzászólások
    10

    Alapbeállítás

    Ez a 3bet-es vita nagyon jó! Én is rosszul értelmeztem eddig ezt aki fejezést.

    Átmentem egy másik oldalra játszani, 420 hand-et csak, de már itt észre vettem, hogy gyengébb a felhozatal mint PS-en. Kár, hogy maga az oldal lassú, fagy és nem túl letisztult.
    Elkezdtem fullringet játszani, eddig 60 hand után lehet áttérek ide. ( tudom, hogy nagyon kevés a 60, a 420 is )

    Őszintén, én annyit tudok a 6max és FR közötti különbségről, hogy 6max-on agresszívabbnak kell lenni, ez lehet nekem nem megy még annyira. Egy ismerősömnek volt itt fenn blogja és nagyon motivált amiket írt. Sokan tehetségesnek tartották, én eddig nem tudtam, hogy ő ennyire ügyes a játékban, de az életben is hihetetlenül határozott és életképes, én ő utána kezdtem el 6max-ot játszani.

    A vaklopásra tudatosan ráálltam és ahogy írta valaki, szinte minden alkalommal lopok ha minimálisan is értelmes lapom van és neki magas a FT steal értéke.

    Lenne egy leosztás amiről érdekel a véleményetek. Leosztást nyertem, viszont nem vagyok benne biztos, hogy jól játszottam meg minden utcát. Leírom azt is mit miért csináltam ( nem tudom h szoktátok ide berakni a leosztást, HM2ben kicsit elvagyok veszve azzal kapcsolatban hogyan is kellene játék közben megjelölni egy leosztást ezért utána rögtön átkonvertáltam txt be mert ilyet találtam) :


    Poker Stars, $0.01/$0.02 No Limit Hold'em Cash, 8 Players
    Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

    MP3: $2.23 (111.5 bb)
    CO: $2 (100 bb)
    BTN: $1 (50 bb)
    SB: $1.98 (99 bb)
    BB: $2.19 (109.5 bb)
    UTG+2: $1.49 (74.5 bb)
    MP1: $1.94 (97 bb)
    Hero (MP2): $1.97 (98.5 bb)

    Preflop: Hero is MP2 with Ks Kd
    2 folds, Hero raises to $0.06, MP3 raises to $0.10, 4 folds, Hero calls $0.04

    3 vak emelést standardnak tartom, viszont nem vagyok biztos benne, h nem-e lett volna jobb egy reraise, de közben arra gondoltam, h flopot nézek és ha száraz flop lesz akkor agresszívan játszom meg.
    MP3: 33 /20


    Flop: ($0.23) 3d 3s As (2 players)
    Hero bets $0.06, MP3 calls $0.06

    Ezért nem akartam visszaemelni, mert A től féltem, ami le is jött. Itt 3BB, mert tartottam A-tól. Úgy gondoltam, h ha Ax-el visszaemel és akkor eldobom.

    Turn: ($0.35) 6c (2 players)
    Hero bets $0.18, MP3 calls $0.18

    Ax-től tartottam, de a színleesésétől is, ezért emeltem 1/2 pot-ot.

    River: ($0.71) Jd (2 players)
    Hero bets $0.44, MP3 calls $0.44

    Kizártnak tartottam, h Ax lenne nála, szín nem esett, 3x el is visszaemelt volna, ezért rátoltam egy nagyobbat, de próbáltam belőni, hogy mennyit adhat még meg azzal a lappal amivel idáig eljött.

    Results: $1.59 pot ($0.06 rake)
    Final Board: 3d 3s As 6c Jd
    MP3 mucked Ts Js and lost (-$0.78 net)
    Hero showed Ks Kd and won $1.53 ($0.75 net)

  8. #48
    PA addict Flush67 avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hozzászólások
    2.229

    Alapbeállítás

    Idézet noRumiKA eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ez a 3bet-es vita nagyon jó! Én is rosszul értelmeztem eddig ezt aki fejezést.

    Átmentem egy másik oldalra játszani, 420 hand-et csak, de már itt észre vettem, hogy gyengébb a felhozatal mint PS-en. Kár, hogy maga az oldal lassú, fagy és nem túl letisztult.
    Elkezdtem fullringet játszani, eddig 60 hand után lehet áttérek ide. ( tudom, hogy nagyon kevés a 60, a 420 is )

    Őszintén, én annyit tudok a 6max és FR közötti különbségről, hogy 6max-on agresszívabbnak kell lenni, ez lehet nekem nem megy még annyira. Egy ismerősömnek volt itt fenn blogja és nagyon motivált amiket írt. Sokan tehetségesnek tartották, én eddig nem tudtam, hogy ő ennyire ügyes a játékban, de az életben is hihetetlenül határozott és életképes, én ő utána kezdtem el 6max-ot játszani.

    A vaklopásra tudatosan ráálltam és ahogy írta valaki, szinte minden alkalommal lopok ha minimálisan is értelmes lapom van és neki magas a FT steal értéke.

    Lenne egy leosztás amiről érdekel a véleményetek. Leosztást nyertem, viszont nem vagyok benne biztos, hogy jól játszottam meg minden utcát. Leírom azt is mit miért csináltam ( nem tudom h szoktátok ide berakni a leosztást, HM2ben kicsit elvagyok veszve azzal kapcsolatban hogyan is kellene játék közben megjelölni egy leosztást ezért utána rögtön átkonvertáltam txt be mert ilyet találtam) :


    Poker Stars, $0.01/$0.02 No Limit Hold'em Cash, 8 Players
    Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

    MP3: $2.23 (111.5 bb)
    CO: $2 (100 bb)
    BTN: $1 (50 bb)
    SB: $1.98 (99 bb)
    BB: $2.19 (109.5 bb)
    UTG+2: $1.49 (74.5 bb)
    MP1: $1.94 (97 bb)
    Hero (MP2): $1.97 (98.5 bb)

    Preflop: Hero is MP2 with Ks Kd
    2 folds, Hero raises to $0.06, MP3 raises to $0.10, 4 folds, Hero calls $0.04

    3 vak emelést standardnak tartom, viszont nem vagyok biztos benne, h nem-e lett volna jobb egy reraise, de közben arra gondoltam, h flopot nézek és ha száraz flop lesz akkor agresszívan játszom meg.
    MP3: 33 /20


    Flop: ($0.23) 3d 3s As (2 players)
    Hero bets $0.06, MP3 calls $0.06

    Ezért nem akartam visszaemelni, mert A től féltem, ami le is jött. Itt 3BB, mert tartottam A-tól. Úgy gondoltam, h ha Ax-el visszaemel és akkor eldobom.

    Turn: ($0.35) 6c (2 players)
    Hero bets $0.18, MP3 calls $0.18

    Ax-től tartottam, de a színleesésétől is, ezért emeltem 1/2 pot-ot.

    River: ($0.71) Jd (2 players)
    Hero bets $0.44, MP3 calls $0.44

    Kizártnak tartottam, h Ax lenne nála, szín nem esett, 3x el is visszaemelt volna, ezért rátoltam egy nagyobbat, de próbáltam belőni, hogy mennyit adhat még meg azzal a lappal amivel idáig eljött.

    Results: $1.59 pot ($0.06 rake)
    Final Board: 3d 3s As 6c Jd
    MP3 mucked Ts Js and lost (-$0.78 net)
    Hero showed Ks Kd and won $1.53 ($0.75 net)

    Először is, a HM-ben parti közben van egy két-három soros ablak az asztalon bal felül (vagy középen), ahol ha jobbklikkelsz, akkor be tudod pipálni az adott leosztást.
    De ezt nem is értem, hogy jön ide... Miután befejezted a játékot, a HM-ben ott van minden egyes leosztás, amit játszottál, így ha nem is tudod rögtön megjelölni, akkor utólag visszakereshető.

    Hogy hogyan szoktunk ide leosztásokat postolni?
    A leosztást a HM-ből copy-zod és a www.weaktight.com-ra bemásolod. (Ingyenes regisztráció után)
    Miután a weaktight konvertálta a leosztást, megkeresed az "ftr" fület és azt a szöveget kimásolod, majd beilleszted ide a fórumra. (Van egy olyan pont, hogy hozzászólás előnézete, így ellenőrizni is tudod, hogy jól jeleníti-e meg.)

    A konkrét partiról igyekszem higgadtan írni pár gondolatot. Időközben rájöttem, hogy inkább kérdéseket tennék fel:

    Preflop
    1. Mennyire érzed erős kéznek a KK-t?
    2. Preflop mire gondoltál, hogy mi lehet az ellenfélnél?
    3. Ezek ellen a lapok ellen mi a legjobb lépés, milyen lépések jöhetnek szóba?
    4. Jó játszani pozíción kívül olyan kasszában, amit nem te irányítasz?
    5. A teljes beülőért (100BB) szeretnél játszani ezzel a kézzel?
    a. Ha igen, akkor mennyit érdemes flop előtt hívni, hogy flop-on, turn-ön, river-en egyaránt a bentlévő összeg 1/2-ét, 2-3-át, 3/4-ét hívva az összes előttetek lévő pénz bekerüljön?
    b. Ha nem, azt mi indokolja?

    Flop
    5. Miután a flop-ot megpillantottad, mi volt a terved a lapoddal? Értéket nyerni rosszabb lapoktól? Dobatni gyengébb kezeket?
    6. Szerinted mi értelme van annak, hogy miután csak megadtál egy flop előtti visszaemelést pozíción kívül, elkezded irányítani a partit egy A magas flop-on A nélkül?
    7. Az ellenfél fejével gondolkodva:
    a. "Ez a muki megadta a flop előtti visszaemelésemet, majd belenyitott a flop-ba. Mi a fenéért csinálja ezt? Hiszen én úgy is nyitni fogok az esetek nagy részében. Tehát ha Ax-e van, akkor csak azt éri el, hogy eldobok esetleg olyan lapokat, amivel nem tudom, hogy hogyan tovább."
    b. "Pl. AK/AQ-m van. Minek emeljek vissza, ha ez a muki magától is szeretné betenni a pénzt? Hármasa nyilván nincs, mert azt dobta volna flop előtt (egyrészt nem emel, másrészt nem nagyon tudja megadni a visszaemelést). Egyszóval hagyom, hadd blöfföljön, amedig csak akar. Maximum, ha beesik a második párom vagy túl kicsiket hív, akkor majd odapirítok neki."
    8. Miután megadta a flop donkbetedet (így hívják azt, amikor elölről belenyitsz, amikor nem te vagy a preflop agresszor), milyen lapokra szűkítenéd a lapskáláját?
    9. Milyen odds-ot kínálsz neki, amikor flop-on belenyitsz a kasszába?
    10. Hibázik így az ellenfél, ha megad egy .... (a 8. kérdésre adott válasz), vagy egy ... (a 8. kérdésre adott válasz) vagy etc. ?

    Turn

    11. Ha Ax-től tartasz, akkor ezek szerint az Ax nem veri a lapodat?
    12. Ha színleeséstől tartasz, akkor mennyi az esélye annak, hogy riveren beesik még egy szín? Ez ellen helyes volt az emelésed mérete?
    13. Ha beesik a szín, akkor mit fogsz csinálni?
    14. Na és most hogyan változik az ellenfeled megadó skálája? Ugyanazok vannak nála, mint flop-on? Vagy itt már dob valamit, amit flop-on még nem dobott? Ezt miből állapíthatod meg?

    River

    15. Miért változott meg az a meggyőződésed, hogy Ax lenne nála?
    16. Ha Ax van az ellenfélnél, akkor szerinted mikor lett volna helyes a visszaemelés részéről?


    Nem biztos, hogy ezek a megfelelő kérdések, de azért rávilágíthatnak olyan gondolkodásbeli problémáidra, melyek talán a kezdő mivoltod miatt vannak jelen.
    Szeretnék egy (valószínűleg béna) sportpéldát felhozni, hogy jobban megértsd, milyen is olvasni egy ilyen hozzászólást:
    A te csapatodban játszik Messi, de el akarod rejteni a játékerejét, ezért beállítod védőnek és ha úgy látod, hogy gyenge az ellenfél, akkor majd bekiabálsz, hogy fusson előre és úgy lőjön gólt.
    Ha meg erős az ellenfél, akkor maradjon csak hátul, majd segít a többieknek.
    Utoljára módosítva: Flush67 által: 2014. 03. 19. 15:56
    Lordtebeli likes this.

  9. #49
    Idegen
    Csatlakozott
    2014. 02. 07.
    Hozzászólások
    10

    Alapbeállítás

    Utólagosan a válaszod után rájöttem, hogy én teljes mértékben figyelmen kívül hagytam a visszaemelést és úgy álltam a játékhoz, mintha ez nem történt volna meg. Ezért így válaszolok a kérdésekre is.


    Preflop
    1. Mennyire érzed erős kéznek a KK-t?
    Elég erősnek érzem, tudjuk, h második legerősebb induló.

    2. Preflop mire gondoltál, hogy mi lehet az ellenfélnél?
    Az eddigi játékaim alapján AQ+ , +párok-ra gondolnék, o és s egyaránt, de A10+,K10+ lapokra tenném 33/20 stat alapján, plusz a párok.

    3. Ezek ellen a lapok ellen mi a legjobb lépés, milyen lépések jöhetnek szóba?
    Szerintem jó flopot nézni és ott eldönteni, hogy egész BI középre menjen-e. (PF emeléssel)

    4. Jó játszani pozíción kívül olyan kasszában, amit nem te irányítasz?
    Ezt ugye teljesen elnéztem

    5. A teljes beülőért (100BB) szeretnél játszani ezzel a kézzel?
    Ha úgy alakult volna PF akkor betettem volna.

    a. Ha igen, akkor mennyit érdemes flop előtt hívni, hogy flop-on, turn-ön, river-en egyaránt a bentlévő összeg 1/2-ét, 2-3-át, 3/4-ét hívva az összes előttetek lévő pénz bekerüljön?
    b. Ha nem, azt mi indokolja?
    Sajnos sokszor csak vakot viszek AA KK lapokkal amikor nagyobbat emelek. Ezért a PF emelésem mértéke ezekkel se változik. Pot 0,16 körüli miután bent vagyunk átlagban, erre hívnék - száraz boardnál- 0,12-t, így 0,4 - re nő a pot. utána folytatom 65%-75%-os pot emelésekkel és így eléggé megnövelem a pot-ot.

    Flop
    5. Miután a flop-ot megpillantottad, mi volt a terved a lapoddal? Értéket nyerni rosszabb lapoktól? Dobatni gyengébb kezeket?
    Értékért hívtam.

    6. Szerinted mi értelme van annak, hogy miután csak megadtál egy flop előtti visszaemelést pozíción kívül, elkezded irányítani a partit egy A magas flop-on A nélkül?
    7. Az ellenfél fejével gondolkodva:
    a. "Ez a muki megadta a flop előtti visszaemelésemet, majd belenyitott a flop-ba. Mi a fenéért csinálja ezt? Hiszen én úgy is nyitni fogok az esetek nagy részében. Tehát ha Ax-e van, akkor csak azt éri el, hogy eldobok esetleg olyan lapokat, amivel nem tudom, hogy hogyan tovább."
    b. "Pl. AK/AQ-m van. Minek emeljek vissza, ha ez a muki magától is szeretné betenni a pénzt? Hármasa nyilván nincs, mert azt dobta volna flop előtt (egyrészt nem emel, másrészt nem nagyon tudja megadni a visszaemelést). Egyszóval hagyom, hadd blöfföljön, amedig csak akar. Maximum, ha beesik a második párom vagy túl kicsiket hív, akkor majd odapirítok neki."
    8. Miután megadta a flop donkbetedet (így hívják azt, amikor elölről belenyitsz, amikor nem te vagy a preflop agresszor), milyen lapokra szűkítenéd a lapskáláját?
    9. Milyen odds-ot kínálsz neki, amikor flop-on belenyitsz a kasszába?
    10. Hibázik így az ellenfél, ha megad egy .... (a 8. kérdésre adott válasz), vagy egy ... (a 8. kérdésre adott válasz) vagy etc. ?

    Turn

    11. Ha Ax-től tartasz, akkor ezek szerint az Ax nem veri a lapodat?
    Ezt a kérdés nem értem teljesen. Ax természetesen ver.

    12. Ha színleeséstől tartasz, akkor mennyi az esélye annak, hogy riveren beesik még egy szín? Ez ellen helyes volt az emelésed mérete?
    Emelés mértéke nem volt helyes. Kis emelések voltak az elején Ax miatt, mert micron észrevettem, hogy nagyon sokan csinálják azt, h van egy monster lap náluk de nem emelnek vele. Sok ilyenben volt már részem, ezért emelgettem kisebbeket, mert a másik amiből sok van, az meg, h a semmire megad viszonylag nagyobb emeléseket is. Nehezen tudom eldönteni, h mikor melyik eset áll fenn.
    Szín esés elleni emelésem is 70% körüli szokott egyébként lenni.


    13. Ha beesik a szín, akkor mit fogsz csinálni?
    check ( hibának számít h így adom fel a kezem? )

    14. Na és most hogyan változik az ellenfeled megadó skálája? Ugyanazok vannak nála, mint flop-on? Vagy itt már dob valamit, amit flop-on még nem dobott? Ezt miből állapíthatod meg?
    Szerintem nagyban nem változik, talán páran a színre nem várnának tovább, de ahhoz kevés volt az emelés.

    River

    15. Miért változott meg az a meggyőződésed, hogy Ax lenne nála?
    Mert nem emelt vissza. Emeléseim nem voltak túl nagyok, nyílván egy Ax - el többet akarna nyerni, mint amit az én emeléseim biztosítanak számára. Maga a megadásai nem voltak túl gyorsak - gondolkodási időre gondolok.

    16. Ha Ax van az ellenfélnél, akkor szerinted mikor lett volna helyes a visszaemelés részéről?
    Turn. Így flopon látja, hogy emelek, beraktam már a pénzt, turnon pedig látva , hogy nem emelek túl nagyott visszaemel, mert többet akar kiszedni. Én így tettem volna, ezért írom így.

Oldal: 5 / 5 ElsőElső ... 345

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •