Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (16) összesen
Like Tree15Likes

Téma: Érdekes póker partik - 2014. 03. 19

  1. #1
    Akadémia bölcse
    Csatlakozott
    2007. 02. 15.
    Hozzászólások
    5.830

    Alapbeállítás Érdekes póker partik - 2014. 03. 19

    Lapok:
    Játék: NLHE CG Full Ring
    Játékosok: 9 fő
    Pozició: BB
    Kis vak: $0.10
    Nagy vak: $0.25

    Online pókerezel egy NL25 Full Ring asztalon, amikor UTG+1 $0.62-os emelését MP1 és MP2 is megadja. A többi játékos dob, te pedig királyaiddal $3-ig emelsz. Az eredeti emelő és MP1 is dob, az MP2 viszont ezúttal $10.34-ig emel. Te vacilálás után úgy döntesz, hogy ezt megadod. Flopra J3Q érkezik. Ellenfeled 15/8-at játszik (MP-ből 13/9/2), 3+bet partiban 62%-ban CBetel. Mit teszel?


    Tovább a partihoz

  2. #2
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    Durva matematikai számolás következik:

    Ha helyes döntés a check/fold floppon, azt kell feltételeznem, hogy preflop játéka alapján AA-ra tesszük az ellenfelünket.
    Ebben az esetben a preflop megadásunk csak és kizárólag szetmine céljából történt.

    Mivel kb 25 dollár van előttünk floppon, preflop ez kb 36 dollár volt. Ebből beraktunk kb. 3 dollárt ugye a parti azon pontjáig, amikor a kb. 10 dolláros 4bettel szembesülünk, tehát 33 dollár az effektív stack.

    Ergo ha megadunk és eljön a szettünk 33 dollárt nyerhetünk.

    Ha megadunk és nem jön le a szettünk 7 dollárt (10-3) fogunk elbukni.

    Az esetek 11 százalékában lesz szettünk, ebből kb 1 százalékban neki is, tehát 10 százalékban, számszerűsítve 100 esetben 10szer nyerünk 33 dollárt, ez 330 dollár nyereség.
    A maradék 90%ban elbukjuk a preflop berakott 7 dollárt, ez 630 dollár.
    A végeredmény mínusz 300 dollár.

    A konklúzió tehát, hogy a gyerekeink tandíjára való pénzt is elbukjuk ezzel a move-val hosszútávon.

    Egész biztosra vehető tehát, hogy a parti valamelyik pontján rosszul játszunk.
    Utoljára módosítva: BelaKecske által: 2014. 03. 19. 17:45
    tesla79, termin, kohagyma and 3 others like this.

  3. #3
    Fáradhatatlan grinder Gordon avatara
    Csatlakozott
    2008. 08. 13.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    713

    Alapbeállítás

    4bet potban overpárod van potnyi pénzel, nem értem mi a kérdés amúgy ...
    bloodwolff and T73 like this.

  4. #4
    Őstag
    Csatlakozott
    2013. 10. 13.
    Hozzászólások
    1.410

    Alapbeállítás

    Jól sejtem, hogy KK-t kéne eldobni preflop?
    Csak mert a call szvsz a lehető legrosszabb.

    Ez a flop amúgy már nem kérdés, itt már lehet dobni, nade pre?

  5. #5
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    Idézet Krejdül eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Jól sejtem, hogy KK-t kéne eldobni preflop?
    Ha valamiért azt feltételezzük, hogy az ellenfél egy nem 100bb-vel ülő stack kis méretű emelése és egy call után, szándékosan a multiway potra törekedve csak megad AA lapjaival, a mi 3betünkre pedig csak és kizárólag AA lapokkal játszik így, akkor nyilván el kell dobnunk preflop, igen.
    kohagyma likes this.

  6. #6
    Őstag
    Csatlakozott
    2013. 10. 13.
    Hozzászólások
    1.410

    Alapbeállítás

    Idézet BelaKecske eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha valamiért azt feltételezzük, hogy az ellenfél egy nem 100bb-vel ülő stack kis méretű emelése és egy call után, szándékosan a multiway potra törekedve csak megad AA lapjaival, a mi 3betünkre pedig csak és kizárólag AA lapokkal játszik így, akkor nyilván el kell dobnunk preflop, igen.
    Létezik olyan erős feltételezés NL25-ön, hogy akár stattól függetlenül +EV-s legyen egy preflop KK dobás? Nem túl weak ez egy picit? Az más, mikor élőben kisegítenek a tellek, de online?

  7. #7
    Tag
    Csatlakozott
    2008. 08. 20.
    Hely
    Mezőtúr
    Hozzászólások
    177

    Alapbeállítás

    Nyilván AA-val csinálja ezt, de ezen a floppon QQ és JJ ellen is bukó. De a statok alapján AA ellen megyünk, és akkor már inkább pre el kellett volna dobni :/

  8. #8
    Újonc
    Csatlakozott
    2014. 01. 23.
    Hozzászólások
    28

    Alapbeállítás

    Ezt pre be kell rakni, ez a move legtöbbször AK, JJ+ lesz, de KK-t és AA-t 2 ember ellen slowolni nem igazán szoktak, főleg, hogy ez simán lehet ilyen 5 way parti a végére. Nyilván ezzel a siralmas játékkal dobnunk kell ezen a flopon.

  9. #9
    Lelkes újonc Arkhon avatara
    Csatlakozott
    2014. 01. 11.
    Hozzászólások
    57

    Alapbeállítás

    Nem vagyok pro, de kíváncsi vagyok, hogy mit szóltok az én véleményemhez;
    A parti eldöntése attól is függene nekem, hogy az MP2 utáni ellenek squeeze %-a mekkora? Mert ha magas, és úgy gondoljuk, hogy MP2 gondolkodó játékos, akkor simán rájátszhatott arra, hogy valaki ezt a call line-t squeeze-elni fogja hátulról, és arra ő visszajátszhat AA-val. Bár ugyanez a logika igaz arra is, ha gyengébb lap van nála, és azzal akar egy ilyet trükközni, de annak szerintem már nagyon kicsi esélye van. Tehát én egyértelműen AA-ra rakom. (épp ezért bármennyire is weak, de örömmel dobom a KK-t preflop is...)

  10. #10
    Őstag
    Csatlakozott
    2013. 10. 13.
    Hozzászólások
    1.410

    Alapbeállítás

    Ez jó meglátás.

    Szerintem amúgy nem kell ezt túlgondolkodni. Rá kell tolni pre az egészet, aztán mutassa milye van.

    Viccet félretéve NL25-ön azért nem kell túlkomplikálni a dolgot. Ő sem fogja túllevelingelni. Lenéz, van egy AK-ja, két ellenfél ellen inkább flopot akar nézni, látja hogy hátulról valaki leizolálta őket, így ő már tud emelni. Csak azt akarom ezzel mondani, hogy én is el tudok képzelni egy lehetőséget, és ennyire egyértelműen hiba lenne belőni egy lapkombinációt.
    Flopon dobok, de preflop NL25-ön KK-t? Na ahhoz azért több kell, mint ez a line. Lehet ezért mtt-zem inkább, infarktust kapnék egy pre KK dobástól.

    Jó mondjuk így belegondolva 140 BB deepen mtt-n is nyilván dobtam már KK-t... lehet itt is kemény lennék, de akkor sem tudnék a monitorra nézni, miközben megnyomom a fold gombot.
    zussz likes this.

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •