Oldal: 2 / 2 ElsőElső 12
Eredmény: 11 - 16 (16) összesen
Like Tree15Likes

Téma: Érdekes póker partik - 2014. 03. 19

  1. #11
    Lelkes újonc stickstackstoke avatara
    Csatlakozott
    2011. 05. 23.
    Hozzászólások
    72

    Alapbeállítás

    ez a megoldás nagyon furcsa nekem. de mondjuk én inkább makaózni tudok, meg sztep aerobikozni, szóval nem vagyok annyira kompetens.

  2. #12
    Őstag Ice-pocó avatara
    Csatlakozott
    2013. 05. 01.
    Hozzászólások
    1.014

    Alapbeállítás

    Szoktam látni ilyen line-t nem is egyet és ott szinte soha nem mutatnak AA-t (főleg nem NL25-ön!!), de még QQ-t is ritkán. Ez inkább AK vagy JJ többségében pont azért, mert nekünk ez viszonylag egy remek squeeze helyzet,amit Ő is lát, és amit megéri neki 4betelelni... A mi pre megadásunk ily formán nem rossz,ha overt floppolunk az autoallint kell hogy jelentsen check/raise-ből. Viszont ha pre itt AA-ra tesszük,akkor ne is nézzünk flopot inkább. Ha floppot nézünk, akkor nem kérdés, hogy itt be kell kerülnie

  3. #13
    Őstag
    Csatlakozott
    2013. 10. 13.
    Hozzászólások
    1.410

    Alapbeállítás

    Idézet Ice-pocó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szoktam látni ilyen line-t nem is egyet és ott szinte soha nem mutatnak AA-t (főleg nem NL25-ön!!), de még QQ-t is ritkán. Ez inkább AK vagy JJ többségében pont azért, mert nekünk ez viszonylag egy remek squeeze helyzet,amit Ő is lát, és amit megéri neki 4betelelni... A mi pre megadásunk ily formán nem rossz,ha overt floppolunk az autoallint kell hogy jelentsen check/raise-ből. Viszont ha pre itt AA-ra tesszük,akkor ne is nézzünk flopot inkább. Ha floppot nézünk, akkor nem kérdés, hogy itt be kell kerülnie
    Első részével maximálisan egyetértek. Addig, hogy nem rossz a megadásunk.
    Egy AK-t nem egészít ki sok flop, ergo feladja. JJ esetében nagyobb az esélye, hogy magasabb flopot kap, és egy fillért sem nyerünk tőle. Ez még QQ-nál is fent áll. Szvsz nagyobb több értéket kapunk, ha itt visszaemelünk rá. Hiba volt a call, ha a flopon erőt mutat, akkor viszont már tényleg nem tudjuk folytatni. Én úgy gondolom itt a preflop call volt a hiba, a flop fold már nem az.

  4. #14
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    Ha az eredeti emelő fish (márpedig stackméret és raise size alapján ez valószínű) akkor tök egyértelmű a 3bet értékért, ha meg nem fish akkor is AAval az ő helyében. Előbbi nyilván azért, mert az eredeti emelő lájtan jön általában, utóbb nyilván kevesebb az érték, de akkor is jobb mint 6way lejátszani.

    Mert azért elég nagy tévelygés lenne azt feltételeznie, hogy majd halálba fogják squeezelni az utg+1 open, utg+2 call, mp1 call akció után az eredeti emelést, ilyen jó oddsal inkább jönni fog mindenki mindenfélével, a KQo AJo szerű lapokat meg simán eldobják, mert AK, AQ kint lehet köbö bárkinél. Amivel squeezelnének, azzal sokszor jönni fognak a 3bet ellen is, meg amúgy elég pici range ez, s jóval többször lesz olyan tartomány náluk, amivel főleg callolni fognak, AA meg nem 5way játszik jól magas spr-nél.

    Maga a döntés meg kva ritka, évente 1szer van köbö hogy 150 deep ilyen helyzet van, akár el is lehet dobni ha valami iszonyú buta nit az ellen, vagy megadni ha képes teljes random dolgokra és tud még ezután dobni, ha rátoljuk. Más esetben meg betoljuk nyilván egy 80-20ra általában.
    Az biztos, hogy a call, flop fold-nál rosszabb line-t nehéz választani.
    Utoljára módosítva: BelaKecske által: 2014. 03. 20. 11:35

  5. #15
    Őstag d-_-b avatara
    Csatlakozott
    2013. 06. 26.
    Hely
    Krung Thep Maha Nakhon Amon Rattanakosin Mahinthara Ayutthaya Mahadilok Phop Noppharat Ratchathani B
    Hozzászólások
    1.088

    Alapbeállítás

    Pre betolni. miért vacilálunk és megadunk? nem értem ezeket. )

  6. #16
    Fanatikus tag termin avatara
    Csatlakozott
    2009. 03. 13.
    Hely
    budapest
    Hozzászólások
    309

    Alapbeállítás

    ha az AK-kat (neadjisten AQ-kat) is a fish range-ébe tesszük, akkor miért is ch/f-olunk flopon? - de amúgy én is pre intézném el...

Oldal: 2 / 2 ElsőElső 12

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •