Eredmény: 1 - 8 (8) összesen
Like Tree2Likes
  • 1 Post By mrtmarko
  • 1 Post By LifeNitz

Téma: nl25 3handed range felépítése

  1. #1
    Fanatikus tag mrtmarko avatara
    Csatlakozott
    2012. 08. 08.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    325

    Alapbeállítás nl25 3handed range felépítése

    $0.10/$0.25 Zoom No Limit Holdem
    PokerStars
    6 Players
    Hand Conversion Powered by weaktight.com

    Stacks:
    UTG NBBWQQ ($29.26) 117bb
    UTG+1 MariusMoga ($46.35) 185bb
    CO Lm_mJ ($23.69) 95bb
    BTN cQ^.^Q ($15.44) 62bb
    SB alexrain600 ($28.16) 113bb
    BB Hi5DLR ($48.06) 192bb

    Pre-Flop: ($0.35, 6 players) Hi5DLR is BB
    3 folds, cQ^.^Q raises to $0.50, alexrain600 calls $0.40, Hi5DLR calls $0.25

    Flop: ($1.50, 3 players)
    alexrain600 checks


    Sziasztok!

    Ellenfelekről: BUTTON vesztő midstacker (5400 hand)
    még régi mine-olt data, mert FR statjai vannak és még nem lehetne ennyi infóm róla.

    13/10/4.5, csak hogy lássátok miféle. BU RFI 41.
    Flop cbet 69 (IP ez 75). Fold cbet to raise single r pot 67%-ot mutat a HUD, de belekattintva csak 56 (??).
    Turn cbet 37, river cbet 42.
    Aggr % - 40/36/20
    WTSD 25 W$SD 53 WWSF 37

    SB: 24/17/6.3 (119)
    semmi különös eddig.

    Hero:
    20/17/4.8
    overall 5% sq.(ez nagyon kevés?)
    agg% 48/36/22
    fto cbet utcánként 47/32/42 flop c/r 13, flop donk 10



    1. Mivel fog BU cbetelni?

    41% RFI összes szín és 8 outos sorhúzójával, jobb gutshotokkal, 2over+backdoorfd, A5,K5,Q5 ahol a broadway lap kőr, TT + ami ennél erősebb és talán jobb 9x de lehet, hogy ezeket visszacheckeli, mert fél, hogy sok c/r-t kap.

    2.Milyen lapokkal check/calloljunk - check/raiseljünk?

    J9o(?), J9s, 55 kívül nincs value hand amivel van jogosultsága a c/r-nek, tehát olyan nagyon sok mindent nem is blöffölhetünk. Ez ki is merül a félblöffökben. OESD-t, párokat lehet megadni szerintem.

    Fontos itt, hogy legyen balanszált donk range? Ha valamelyikük fish lenne, akkor Jx+, erős húzókkal játszanék így. Ez most túl face up lenne emiatt check-kel kéne kezdeni sokszor gondolom.

    Kérdés még:
    pl. egy itt check/raise/stackoff?

    Preflop callolnátok 98o,J9o jellegű handeket?



    Topik indítónak ennyit szántam. GL!
    Flush67 likes this.

  2. #2
    Fáradhatatlan grinder LifeNitz avatara
    Csatlakozott
    2010. 08. 06.
    Hozzászólások
    698

    Alapbeállítás

    ebben a spotban, btn fold to 3betjetjet meglesnem, mert ha ilyen 67+ akkor itt instant cash miatt sqzelnem. sb nek nem lesz eros ez a sb cc range valoszinuleg QJ QK QT JT A7-AT kicsi pocketek ezek kozul az osszeset eldobalja. ( ha mar igy komolyabban belemaszunk a handbe ez az sb cc egy nagyon kihasznalhato leak es eleg sok regnek van ez a leakje)

    5% sqz jonak tunik, nem kell nagyon tulaggrozni es atfordulni aggromonkeyba.

    hogy itt mivel fog cbettelni. amivel szerintem 3way potban kellene, figyelembe veve h ez a J95s flop azert erosen teliberugja SB es BB rangeet altalaban, ezert TT 99 55 T9 Tx eros combodrawk, K es A magas FDvel. OE-t cbettelni szerintem nem mindig kell ilyen spotban.

    c/raisenel mindenkeppen mindig figyelembe vennem a preflop agresszor flop cb ip/oop es flopcb/fold statjat. es ha ilyen 65+ azert elegge lazan lehet bluffbol c/raiselgetni de ehhez azert magy minta kell. Alapvetoen itt elegge fontos h ok mit lathatnak rolad. alapvetoen eros FD-t es combot drawkat setteket c/raiselnek. Ha sb callolna a cbetet akkor viszont az eros FD-kel lehet itt overcallolni is, de sb callnal JJ,99 rt is c/raiselnem. Tul sok fos kartya eshet a turnon amin eq-t vesztunk.

    amennyiben c/raiseled easy stack off 62bb-s preflop stack ellen.
    Flush67 likes this.

  3. #3
    Fanatikus tag mrtmarko avatara
    Csatlakozott
    2012. 08. 08.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    325

    Alapbeállítás

    viszont ha villain is annyit cbetel, mint amit írtál akkor nekünk easy fold minden naked 9x.

    Ezt sokan felismerik, hogy sok c/r-t fognak kapni, de blöff3betelni kevesen szoktak. Ez azért van, mert nem fog működni, vagy mert nem merik meglépni? Ha cbetelnénk A9,K9 -ekkel (A5 ugyanez a kategória) főleg ha van nut, 2ndnut FD-re blokker bennük nekem jobbnak tűnik a bet/3bet line, mint az xb.

    OESD pedig pont az a lap, amivel azt hittem, hogy simán játszhat bet/callt cbettor.

  4. #4
    Fáradhatatlan grinder LifeNitz avatara
    Csatlakozott
    2010. 08. 06.
    Hozzászólások
    698

    Alapbeállítás

    Idézet mrtmarko eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    viszont ha villain is annyit cbetel, mint amit írtál akkor nekünk easy fold minden naked 9x.
    ezt teljesen jol latod, fos lesz manoverezni oop egy ilyen weak handel.

    Idézet mrtmarko eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ezt sokan felismerik, hogy sok c/r-t fognak kapni, de blöff3betelni kevesen szoktak. Ez azért van, mert nem fog működni, vagy mert nem merik meglépni?
    az a baj itt olyan dolgokba akarsz belemenni amihez minimum 20K-s minta kell, hogy te megallapitsd hogy mondjuk az adott sracnak 14%os 3betje van vagy tobb, en nagyon ezen a boardon 20%+ os c/raiseket kezdenek el max itt bluffraiselni, de igazabol annak sincs nagyon sok ertelme mert szerintem ezek az arcok azert fel fel adogatjak a c/r utan a turnon. nl25on felesleges szerintem ilyenekbe belemenni.


    Idézet mrtmarko eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    OESD pedig pont az a lap, amivel azt hittem, hogy simán játszhat bet/callt cbettor.
    ohm, miert is jatszhatna? FD-s boardon ? 6outra callolgatni c/r-t en nem igazan csinalnam.

  5. #5
    Fanatikus tag mrtmarko avatara
    Csatlakozott
    2012. 08. 08.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    325

    Alapbeállítás

    Ahogy írtad is, c/r után feladogatják turn-ön. + ha esik az pl. szett ellen elég jó. Ha harmadik szín jön akkor meg simán lehet dobni betre.

  6. #6
    Fanatikus tag Corey avatara
    Csatlakozott
    2012. 08. 26.
    Hozzászólások
    353

    Alapbeállítás

    - Pre sqz. És máris nem 5%-os lesz overall. Mi amúgy itt a sqz ranged?
    1, Cbetelni aligha fog ennyi mindennel, mint amit leírtál. A vakok coldcall range-ét nagyon eltalálta ez a flop.
    2, Nem ch/r-elnék itt félblöffből 2 ellenfél ellen, eleve ha BTN cbetel, akkor nem biztos, h eleget fog dobni utána.
    - 98o meg hasonló handekkel nem calloznék természetesen.
    - A2s-el szintén nem.

  7. #7
    Fanatikus tag mrtmarko avatara
    Csatlakozott
    2012. 08. 08.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    325

    Alapbeállítás

    {99+, AJs+, KQs, AJo+, KQo} Ha sokat dobnak akkor meg hozzáveszek olyan lapokat mint Q8s amiknek van valami játszhatósága de callolni nem szeretnék. Ha nagyon sokat akkor meg Ax-ek és check/fold legtöbb board, kivéve ha valami equityt floppoltam.

    A nem c/r-elnél a félblöffökkel részt úgy érted, hogy inkább leadelsz vagy check/call?

  8. #8
    Fanatikus tag Corey avatara
    Csatlakozott
    2012. 08. 26.
    Hozzászólások
    353

    Alapbeállítás

    Inkább lead, vagy feladom. Ch/c-t biztosan nem játszanék.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •