Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (13) összesen
Like Tree1Likes

Téma: J8-cal 2 allin ellen (NL100 6max)

  1. #1
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2011. 05. 08.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    763

    Alapbeállítás J8-cal 2 allin ellen (NL100 6max)

    MP: 26/15, cbet: 47%, törn cbet: 3/4, 3bet: 1,8% (kis minta), NL50-en már többször láttam játszani, általában 6-8 asztalon
    BB: 39/24 cbet: 93%, ftocbet: 56%, törn cbet: 38%, AF:51/35/xx, 3bet: 5,8% (364 hand) még nem láttam NL100-on

    BB rám mozdult, amióta kb. 15 partival ezelőtt lemákoltam egy cooler (45-55-ös) partiban. Szerinte nem volt az. Azóta amikor emelek: IP megad, amikor hátsó pozícióból emelek és ő OOP van: visszaemel. Próbál elkapni.

    $0.50/$1 No Limit Holdem
    6 Players
    Hand Conversion Powered by weaktight.com

    Stacks:
    UTG ($100) 100bb
    MP ($104.20) 104bb
    CO ($104.50) 105bb
    HERO (BTN) ($416.27) 416bb
    SB ($170.48) 170bb
    BB ($100) 100bb

    Pre-Flop: ($1.50, 6 players) HERO is BTN
    1 fold, MP raises to $3 ($101.20), CO calls $3 ($101.50), HERO calls $3 ($413.27), SB calls $3 ($166.98), BB calls $3 ($96.00)

    Flop: ($16, 5 players)
    SB checks ($166.98), BB checks ($96.00), MP bets $10 ($91.20), 1 fold, HERO calls $10 ($403.27), SB folds ($166.98), BB goes all-in $97 ($0.00), MP goes all-in $101.20 ($0.00), $91.2 to HERO ($403.27)?

    Kérdés (1): fold vagy call ?
    Kérdés (2): jó volt-e floppon a megadás, ha nem, akkor mi jön még szóba?

    HERO: most 35/28, átlagosnál magasabb cbet és törn cbet, valamint ennek megfelelően magasabb flop és törn AF. Átlagosnál kicsit kevesebbet dobok cbet-re floppon. Többi stat nem kiugró, kis minta miatt ellenfelek sem láthatnak sokkal többet.
    Utoljára módosítva: thomyca által: 2014. 03. 25. 09:42

  2. #2
    Fanatikus tag mrtmarko avatara
    Csatlakozott
    2012. 08. 08.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    325

    Alapbeállítás

    Pre ez egy rossz call szerintem. Floppon az első megadás tetszik nekem és nem adnám az all-int, mert lehet náluk sok jobb draw ami miatt nagyon szarul állhat Hero.

    Turn nincs is.

  3. #3
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2011. 05. 08.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    763

    Alapbeállítás

    Idézet mrtmarko eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Pre ez egy rossz call szerintem. Floppon az első megadás tetszik nekem és nem adnám az all-int, mert lehet náluk sok jobb draw ami miatt nagyon szarul állhat Hero.

    Turn nincs is.
    Igazad van, törn nincs. Javítottam a kérdést.

  4. #4
    Fanatikus tag KisMuck avatara
    Csatlakozott
    2012. 06. 11.
    Hozzászólások
    477

    Alapbeállítás

    Idézet thomyca eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Kérdés (1): fold vagy call ?
    Kérdés (2): jó volt-e floppon a megadás, ha nem, akkor mi jön még szóba?
    PF fold leginkább, még MW sem teljesít jól.

    1., Ilyen line után a PFA-nál Axs-t, seteket feltételeznék, BB-nél seteket, sorokat. Jó a call valszeg, mert itt FD-kat nem nagyon tudok elképzelni(BB talán nem akkora hülye, h itt drawal betegye, hacsak nem kombó, de ha az is, az inkább ilyen GD+FD, P+FD, de még ez is necces, PFA meg szintén nem calloz ilyen line után vidáman Axs-el).
    Az PEQ ~28%, vagyis ezek fényében jó lehet a F, vagy az 5, mert van 12 tiszta outod valszeg.

    2., Flopon csak callozni tudsz, mivel FE-re nem nagyon számíthatsz és mivel ilyen sokan vagytok, talán kapsz akkora oddsot(megad még 1-2 ember), h ezt meg is tedd, mivel az IO-d szinte semmi.

  5. #5
    PA addict Flush67 avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hozzászólások
    2.229

    Alapbeállítás

    Nekem a flop call sem tetszik, mert nagyon reversed-es a dolog. Egyrészt ha beesik a sor, akkor aligha fizetnek ki (plusz még 89-cel is ott lehet vki), ha beesik a flush, akkor meg boldogan kifizet a nagyobb a flush.

    Ha BB ennyire rád van mozdulva, akkor a preflop megadás sem lesz jó, mert sűrűn kaptok sqz-t, amit nem tudsz adni.
    Ice-pocó likes this.

  6. #6
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    Pre szerintem fold vagy squeeze inkább, floppon callozom mert baromi tág range mp kivételével mindenki, sok fold lesz szerintem és mp ellen meg jó a call, a pozod is jó.
    Ezt szerintem nem tudod itt megadni, ahogy ment a parti bb szinte minden 1szinű ász meg király kombóval callozni fog preflop, sor is lehet nála, egyszerűen a teljes range-e ellen nem fogsz jól állni, még ha be is tol néhány pár+sorhúzót meg ilyeneket, mp sem biztos, hogy fog sima overpárral callozni itt, szóval ő is inkább nut fd meg szett lesz szerintem, nyilván jó az odds, úgyhogy beraktamstove-ba azért, hogy hogy állsz, de viszonylag laza range-ek ellen sem hozol 20%-ot nálam, és 28% kéne ha jól számoltam.

  7. #7
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2011. 05. 08.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    763

    Alapbeállítás

    Köszönöm az eddigi kommenteket, érdekeseket írtatok. Várok még néhány napot, aztán beteszem a végét.

  8. #8
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2011. 05. 08.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    763

    Alapbeállítás

    A vége:

    MP: QQ
    BB: 74
    Végül HERO megadta az allin-t, így hárman voltunk allin-ban. Törnön lejött egy nem káró 5-ös, így sorom lett és nyertem a kasszát.

    A hand-et azért raktam be, mert - bár nyertem - utána erősen elgondolkodtam azon, hogy jó megadás volt-e. Ezek szerint pre és a két allin-t követően sem feltétlenül.

    Amiért megadtam az két dolog volt
    1. dinamika. BB rám volt mozdulva, és úgy gondoltam, hogy annyira vissza akarja nyerni a pénzét, hogy sokszor rosszabbal is berakja, mint szet vagy flös kombó.
    2. MP kezében csak ritkán tudok elképzelni flöshúzós kombót, amivel így játszik, ezért úgy gondoltam, hogy kevésszer lesz nála is flöshúzó. Ez esetben viszont egész jól állok kettő ellen, mert flössel biztosan nyerek.
    Utoljára módosítva: thomyca által: 2014. 03. 31. 07:19

  9. #9
    Újonc
    Csatlakozott
    2014. 03. 22.
    Hozzászólások
    33

    Alapbeállítás

    Preflop ez egy sima fold nekem, etttől függetlenül nem gondolom akkora nagy hibának.

    Flopon ez meg egy sima equilab+számológép probléma. Megnézed, hogy mennyi eq kell és játszogatsz a range-kkel, legelőször egy nagyon pesszimista, de mindenképp életszerű ranget kell készíteni mindkettejüknek aztán pedig picit tágítgatni, megnézni,hogy kb hol van a BE pont és ha még életszerűnek tűnik az adott (2db) range, akkor broke.

  10. #10
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2009. 05. 06.
    Hozzászólások
    627

    Alapbeállítás

    BTN BB sztem simán jó a megadás. BB-n mert jó oddsod van. BU meg pozícióban vagy mindenkin.
    postflop sztem sima dobás, de még straight flush draw is. sokszor drawing dead vagy sztem.

    3bet annyira nem tetszik. Én szívesebben játszanék vele egy kis kasszát ip.

    Najó straightflush draw kicsit húzósabb érdemes lenne oddsot szánolni rangekkel.
    Utoljára módosítva: kacorkiraly által: 2014. 03. 31. 10:54

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •