Oldal: 2 / 3 ElsőElső 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (24) összesen
Like Tree4Likes

Téma: Érdekes póker partik - 2014. 03. 24

  1. #11
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    Idézet Ice-pocó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Miért kéne turn nekem check/fold-ot játszanom?
    Tele lesz ásszal a range-e, igazából lesz nyilván nála más is, de felesleges szerintem 2 utcán pénzt berakni egy ilyen necces helyzetben, főleg, hogy a kevés bet vs mcb miatt lehet sd-ig tudunk menni egy 55 ellen.

  2. #12
    Őstag Ice-pocó avatara
    Csatlakozott
    2013. 05. 01.
    Hozzászólások
    1.014

    Alapbeállítás

    Értem én, hogy vannak statjai, és hogy mire irányul a feladvány oktató jellege, de itt nem egy kompetens játékosról beszélünk, aki ellen sztem nem az a pluszosabb, ha beállunk niteskedni, akár ilyen board-on is....Én lövöm a flop-ot, a turn-t és river push....

  3. #13
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2011. 05. 08.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    763

    Alapbeállítás

    Idézet Ice-pocó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Értem én, hogy vannak statjai, és hogy mire irányul a feladvány oktató jellege, de itt nem egy kompetens játékosról beszélünk, aki ellen sztem nem az a pluszosabb, ha beállunk niteskedni, akár ilyen board-on is....Én lövöm a flop-ot, a turn-t és river push....
    Akkor könnyen lehet, hogy saját késedbe rohansz.

    Játékos, aki kihagyott cbet ellen ilyen kevés alkalommal hív, inkább station gondolkodású, azaz szívesen ad meg két utcán legmagasabb párral bármilyen kísérővel. A harmadik utcán persze elgondolkodik azon, hogy verve lehet, de ott is túl sokszor fog a megadás mellett dönteni, így a bet-bet-bet line itt szerintem könnyen -EV lesz.
    Utoljára módosítva: thomyca által: 2014. 03. 26. 13:24

  4. #14
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    Ha jön Q vagy K valahol, akkor remek a bet/bet/bet, egyébként meg nyilván nem fog ászt dobni.

  5. #15
    Team Hero S0nnyB1ack avatara
    Csatlakozott
    2012. 03. 25.
    Hely
    Ózd
    Hozzászólások
    1.657

    Alapbeállítás

    Idézet Ice-pocó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ...Én lövöm a flop-ot, a turn-t és river push....
    Értékért? Mi ellen?

  6. #16
    Őstag Ice-pocó avatara
    Csatlakozott
    2013. 05. 01.
    Hozzászólások
    1.014

    Alapbeállítás

    Hát megmondom őszintén mostanában kísérletezek, és kipróbálok dolgokat, és nem pont ilyen, de hasonló szitukban eddig a várható érték tekintetében nekem a 3 barrel eddig pluszos. Nem minden esetben, de ilyen playáktól, többször dobnak második lövetre és még harmadikra is, mint ha végig jönnek és jobbat mutatnak majd. Van amikor még jobbat se...HA van read-em, hogy nagyon calling TP-vel, akkor persze nem teszek így.
    Nem mondtam, hogy rossz a megoldás, csak nekem ez így mostanság jobb. De tévedhetek.

  7. #17
    PA addict Galambos Tarzan avatara
    Csatlakozott
    2011. 03. 09.
    Hozzászólások
    2.620

    Alapbeállítás

    Idézet Ice-pocó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Értem én, hogy vannak statjai, és hogy mire irányul a feladvány oktató jellege, de itt nem egy kompetens játékosról beszélünk, aki ellen sztem nem az a pluszosabb, ha beállunk niteskedni, akár ilyen board-on is....Én lövöm a flop-ot, a turn-t és river push....
    Bravo
    Ice-pocó likes this.

  8. #18
    Őstag Ice-pocó avatara
    Csatlakozott
    2013. 05. 01.
    Hozzászólások
    1.014

    Alapbeállítás

    Idézet Galambos Tarzan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Bravo
    Na végre! már vártam a szakmai hozzászólásodat, mint általában. Számomra építő jellegű. Köszönöm!

  9. #19
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2010. 11. 28.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    789

    Alapbeállítás

    "EDDIG a várható érték tekintetében nekem a 3 barrel eddig pluszos"

    Egy adott paraméterekkel adott szituáció várható értéke minden esetben ÁLLANDÓ. Nincs olyan, hogy eddig. Vélem arra gondoltál, hogy eddig a 3barrel-ek hasonló szituban pluszt termeltek.

    Lényeg: szerinted elégszer dob ászt 3 barrell-re, hogy amaz move +ev legyen. ok, legyen így.

    De: szerinted melyik move-nak nagyobb az EV-je?

    a, ch-foldolni minden ászos floppon, és ch-ch esetén 1 utca value-t (board fgv-e, h turn v. river) nyerni minden gyengébb királytól és egyébtől?

    b, 3 barrell-t lőni, méghozzá úgy, h riveren 90%-ban ász ellen bloffolunk.??

    Ha hasonló az ev-juk, nem egyértelmű még akkor is, hogy b verzió, még ha (tegyük fel) plusszos is, nem jár-e óriási varianciával egy olyan fish ellen, aki ellen millió egyéb spotban tudunk nagy ev-ket zsebre vágni.
    termin likes this.

  10. #20
    Őstag Ice-pocó avatara
    Csatlakozott
    2013. 05. 01.
    Hozzászólások
    1.014

    Alapbeállítás

    Idézet peraspera eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    "EDDIG a várható érték tekintetében nekem a 3 barrel eddig pluszos"

    Egy adott paraméterekkel adott szituáció várható értéke minden esetben ÁLLANDÓ. Nincs olyan, hogy eddig. Vélem arra gondoltál, hogy eddig a 3barrel-ek hasonló szituban pluszt termeltek.

    Lényeg: szerinted elégszer dob ászt 3 barrell-re, hogy amaz move +ev legyen. ok, legyen így.

    De: szerinted melyik move-nak nagyobb az EV-je?

    a, ch-foldolni minden ászos floppon, és ch-ch esetén 1 utca value-t (board fgv-e, h turn v. river) nyerni minden gyengébb királytól és egyébtől?

    b, 3 barrell-t lőni, méghozzá úgy, h riveren 90%-ban ász ellen bloffolunk.??

    Ha hasonló az ev-juk, nem egyértelmű még akkor is, hogy b verzió, még ha (tegyük fel) plusszos is, nem jár-e óriási varianciával egy olyan fish ellen, aki ellen millió egyéb spotban tudunk nagy ev-ket zsebre vágni.
    Az "eddig" szócska azt fejezi ki, hogy nincs nagy minta, többségében megélés, tapasztalat....Na meg "eddig" nem termelt mínuszt. A várható érték nem mellesleg szerintem nem egy állandó érték,becslésekre alapozunk, és ha azokban hibázunk, akkor a végeredmény sem lesz számunkra megfelelő. Ahogy magában a pókerben is minden relatív. Itt nincsenek törvényszerűségek

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •