Oldal: 17 / 28 ElsőElső ... 7151617181927 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 161 - 170 (271) összesen
Like Tree128Likes

Téma: downswing

  1. #161
    Tag Bél@ avatara
    Csatlakozott
    2012. 11. 19.
    Hozzászólások
    170

    Alapbeállítás

    Géniusz? A világ top játékosa 4 éven keresztül? Szanaszét aláz?
    Épphogy veri a centes mezőnyt...Nézd meg az ITM finishes rész OPR-en, TOP 3-ban a harmadik helye a legtöbb, és az első a legkevesebb. Egy géniusznak illene fordítva szerepelni. Dobogóra is jóval kevesebbszer kerül mint egy közepes képességű bot tenné. Sosem volt downswingben(azaz mindig, ennyi a skillje, játszani évi 20-40k játékot. Volt egy jó hete 3-4 éve, nem szállt ki, ennyi.
    Laci24 likes this.

  2. #162
    PA addict
    Csatlakozott
    2010. 04. 09.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    3.478

    Alapbeállítás

    Idézet partycsabi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Minél kisebb a winrate, annál nagyobb lesz a negatív swing.
    1,6% az ev roi. Nem tudom mennyi érhető el, de gondolom több. Ez gyakorlatilag 0,8% roi eltérés 25k-s mintán.
    De én 2 részben nézném a grafikont. Amíg stabilan hoztál 3,5-4% roi-t, addig csak kisebb swingek voltak. Az utolsó 10K-ban viszont az ev kb 0,5%.

  3. #163
    Fanatikus tag partycsabi avatara
    Csatlakozott
    2010. 08. 23.
    Hely
    veszprém
    Hozzászólások
    243

    Alapbeállítás

    Idézet BT86 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Minél kisebb a winrate, annál nagyobb lesz a negatív swing.
    1,6% az ev roi. Nem tudom mennyi érhető el, de gondolom több. Ez gyakorlatilag 0,8% roi eltérés 25k-s mintán.
    De én 2 részben nézném a grafikont. Amíg stabilan hoztál 3,5-4% roi-t, addig csak kisebb swingek voltak. Az utolsó 10K-ban viszont az ev kb 0,5%.
    Az tény h nem értem el akkora EV roi-t a "2.részben", de ahogy Fricirics mondta: "alapszabály, hogy ha nagyon durván mákolnak egy adott időszakban, akkor az ev-d is rosszabb lesz, mivel kevesebbszer lesz nagy stacked, és kevesebb ev-t tudsz gyűjteni."

  4. #164
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    Idézet partycsabi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    akkor az ev-d is rosszabb lesz, mivel kevesebbszer lesz nagy stacked, és kevesebb ev-t tudsz gyűjteni."
    Hát meg az EV is csak az, hogy milyen lap ellen kerül be. Erre még jöhetne egy olyan vonal is, hogy milyen volt az EV-d a várható range ellen, ami lehet az ellenfelednél. Lehet egy allin esetén 20% megadó rangere számíthatsz, de olyan runja volt az arcnak, hogy 3 ilyen esetből 3-szor ász párt mutatott.

    Az EV-d a béka segge alatt van ettől, mert az EV-ben nem látod a G-Bucksokat, hogy hogyan futottál azt tekintve, kinél mi volt épp.

    Egy szó mint száz, az EV vonal haszontalan, és a fentiek miatt nem sokkal mutat többet a játékod milyenségéről, mint a valós winrate.

  5. #165
    PA addict
    Csatlakozott
    2010. 04. 09.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    3.478

    Alapbeállítás

    Idézet partycsabi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Az tény h nem értem el akkora EV roi-t a "2.részben", de ahogy Fricirics mondta: "alapszabály, hogy ha nagyon durván mákolnak egy adott időszakban, akkor az ev-d is rosszabb lesz, mivel kevesebbszer lesz nagy stacked, és kevesebb ev-t tudsz gyűjteni."
    Én meg ezt: "Minél kisebb a winrate, annál nagyobb lesz a negatív swing."
    Nem tudom a 2 hogy függ össze, mivel az ev és az eredmény különbségét néztük.
    Amíg magasabb volt a roi, negatív irányba sokkal kisebb swingek voltak. Viszont a 2. szakaszban a sokkal kisebb roi hozta ezt a nagy ev különbséget.
    Nem tudom erre is van-e variancia kalkulátor. De érdemes megnézni és játszani vele, hogy ne érjen meglepetés.

  6. #166
    Fanatikus tag mátííí avatara
    Csatlakozott
    2011. 01. 11.
    Hozzászólások
    457

    Alapbeállítás

    BT86 arra akar kitérni hogy minél "kevésbé" vered a mezőnyt annál nagyobb swingjeid lesznek ami úgy tudo valóban igaz.Partycsabi meg arról beszélhogy DS-be EV-t se lehet szerezni(ahogy Tir-x is leírt)kb elbeszéltek egymás mellett.Mellesleg Tir-x nagyon jól leírta adolgokatt de azzal nem nagyon értek egyet hogy hülyeség az EV,mivel azok a dolgok amiket leírtl elvieg hosszútávon kiegyenlítődnek.
    BT86 likes this.

  7. #167
    Fanatikus tag mátííí avatara
    Csatlakozott
    2011. 01. 11.
    Hozzászólások
    457

    Alapbeállítás

    Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül

    megesik az ilyennyilván nem minta meg ez csak a hónap de ja
    Matt Coburn likes this.

  8. #168
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    Idézet mátííí eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    mivel azok a dolgok amiket leírtl elvieg hosszútávon kiegyenlítődnek.
    Azért tartom feleslegesnek, mert ez csupán egy "szerencsefaktor" jelzése, hogy milyen lapok érkeznek a különböző utcákon. Viszont rengeteg egyéb hasonló faktor van, melyhez képest már elenyésző lesz, hogy nekünk ez most az egyiket mutatja.
    - a range melyik részébe néztél
    - a range melyik része van Nálad
    - máker vagy, mert a hónapban 10 AA vs KK-t kaptál, és csak 1 KK vs AA-t
    - 10 fishből 8 tiltre megy egy bizonyos hand után, és elszór még két beülőt számodra, most épp behúztad-e a 80%-ot vagy sem
    - flip: jön egy fish az asztalodra, balodra ül vagy jobbodra?
    - amikor hívások után csak riveren kerül be a stack maradék része, de be kell neki, még akkor is, ha lejött 1-2 húzó kiegészítése. Ezekben a szitukban nem látjuk, hogy hogyan futunk

    Elég sok dolgot lehetne még sorolni szerintem, és mind olyan, ami hosszútávon majd kiegyenlítődik, és lehet, hogy valaki EV alatt fut 3 hónapja, az említett szitukban meg egy büdös nagy máker pl. Vagy fordítva.

    Ez persze csak az én véleményem De kitartok mellette
    Sindu likes this.

  9. #169
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 01. 29.
    Hozzászólások
    2.336

    Alapbeállítás

    Nagyobb mintákon nekem még sosem volt olyan hogy a piros vonalat utolértem, egyszerűen lehetetlennek tartom hogy annyi kedvező lapütközést kapjak mint ahány kedvezőtlent kapok akárcsak egy session alatt. :-D Egyébként ez a sok mínusz az a másik oldalon megjelenik valahol? Olyan statik nincsenek hogy a piros megy a béka segge alatt? Mert ha mindenki mínuszban van akkor piszkos csalás áldozatai vagyunk, Starsról átmegyek a Fulltiltre játszani, ők tisztességesek. :-DD
    "A szerencse a mi oldalunkon, ám ha ez az ingatag szajha bizonyítja igaztalanságát, akkor istenekként harcoljunk úgy az ellennel, hogy a véres és gyászos győzelem íze, mint hamu öntse el ajkaikat." Knight of Badassdom

  10. #170
    Fanatikus tag Kamanduk avatara
    Csatlakozott
    2013. 04. 02.
    Hozzászólások
    275

    Alapbeállítás

    Én egyszer utolértem a piros vonalat 225 k hand után, aztán megint csúnyán elhúzott.
    Nincs bukó session, csak túl rövid session.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •