Oldal: 19 / 22 ElsőElső ... 91718192021 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 181 - 190 (217) összesen
Like Tree205Likes

Téma: Figyelmeztetés - Lehúzás

  1. #181
    hwd
    hwd nem elérhető
    Tag
    Csatlakozott
    2013. 10. 18.
    Hozzászólások
    105

    Alapbeállítás

    Idézet redoubtable eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sok akció fimet néztél!
    Pedig tényleg sok ilyen legális cég van, de szerintem egy kicsit dörzsöltebb ember ellen sokat nem ér, hisz nem bánthatják...

  2. #182
    Őstag Ice-pocó avatara
    Csatlakozott
    2013. 05. 01.
    Hozzászólások
    1.014

    Alapbeállítás

    ilyen behajtásos dolgokban ne is gondolkozzatok. A behajtást egy lapon vesznek egy rablással, úgyhogy akár 8 évet is lehet érte kapni. Még többet, ha fegyver is van az ijesztgetés kedvéért, no meg ha mégsem olyan kakis az adós akkor emiatt rosszabbul is elsülhet és akkor go to Csillag! A pénzeteket csak egy módon tudjátok visszaszerezni, akkor ha azt az időt, amit a behajtásért kapnátok átváltjátok munkaórába és tisztességesen lenyomjátok, akár még egy gyárban is, akkor összejön...
    ...................
    ..............
    Hagyjátok a Fenébe!

  3. #183
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2008. 05. 19.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    545

    Alapbeállítás

    Idézet Tsulok eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Tegnap irtam. Ma a kessoutrol irt, de lexarta, hogy az elozo hozzaszolas neki szol.
    Úgy látom, Te se nagyon szeretsz reagálni a hozzád intézett kérdésre! Milyen nicken van Tüsi a 2+2-n? Esetleg be tudod linkelni a topikot?

    Köszi!

  4. #184
    Újonc lignarius avatara
    Csatlakozott
    2010. 01. 24.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    25

    Alapbeállítás

    Pesti ? Es ugyan hol lakik ? Ketlem h elkoltozott volna , azert meglehet nezni ott lakik e meg .

  5. #185
    Újonc
    Csatlakozott
    2008. 07. 04.
    Hozzászólások
    22

    Alapbeállítás

    Idézet SchZol eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Úgy látom, Te se nagyon szeretsz reagálni a hozzád intézett kérdésre! Milyen nicken van Tüsi a 2+2-n? Esetleg be tudod linkelni a topikot?

    Köszi!
    Bocs, csak az egyik reszre reagaltam. A topik es a nick:Waiting x months for money from Paynorake - Page 138 - Internet Poker - Online Poker Forum
    zoli1984

  6. #186
    Újonc
    Csatlakozott
    2008. 07. 04.
    Hozzászólások
    22

    Alapbeállítás

    Idézet naggeri eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    De ugye tisztában vagytok vele hogy buktátok azt a pénzt? Még ha telifröcsögitek vele az összes fórumot ez akkor is bukovári.
    Az inditoban irtam, hogy nem nagyon remelem, hogy kifizet, de ha mas nem kerul hasonlo helyzetbe, vagy ha elerem, hogy eloben senki se uljon vele egy asztalhoz, nekem mar megerte.
    BelaKecske likes this.

  7. #187
    Fáradhatatlan grinder Harvey avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 03.
    Hozzászólások
    941

    Alapbeállítás

    Idézet palingenia eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    (kicsit)Off:

    2009-ig építőipari vállalkozásom volt, míg le nem húztak közel 16 millió forinttal.
    Hivatalosan pert nyertem, elismerte a tartozást, de a "kliensnek" nem volt tőkéje/tulajdona, mivel papíron ő is becsődölt. Mivel hazánkban nincs adósok börtöne, így csak az adós jó szándékán múlik, hogy pénzedhez jutsz-e vagy sem. Nekem nem sikerült.
    Megpróbáltam a nem hivatalos utat is, de majdnem engem hurcoltak meg önbíráskodás miatt, amit manapság keményebben büntetnek, mint a szimpla csalást, pedig csak megkeresés volt, tettlegesség nem. később emberünknek felgyújtották az autóját (közel 200 millás tartozása volt, szóval csak egy voltam a sorban)...én külföldön voltam, amit tudtam igazolni, de zaklattak esetleges felbujtóként.
    Szóval csak óvatosan az okos tanácsokkal, már vége a 90'-es éveknek, egy kósza pofonért is járhat felfüggesztett!
    Sajnos minden betuje igaz

  8. #188
    Tag
    Csatlakozott
    2012. 12. 11.
    Hozzászólások
    124

    Alapbeállítás

    Ja,pest 22. kerület...

  9. #189
    Újonc
    Csatlakozott
    2014. 03. 22.
    Hozzászólások
    33

    Alapbeállítás

    Egy lehúzásról szeretnék számot adni nektek, kérem, hogy terjesszétek ezt, nehogy további emberek szóba álljanak vele és áldozatokká váljanak. Mindenki közösítse ki az ilyen embereket. Sokat vártam, de az ember immáron több, mint 1.5 éve tartozik, és a tartozás 5%-t sikerült neki odaadnia ezen idő alatt.

    Tanfoglio, tanfoglio107 alias G. Tibor. Régebben mentálcoachingot is vállalt. Starson tanfoglio107 néven játszik nl25 körüli limiten. Ráadásul egy kis falun önkormányzati képviselője is. Kb 39 éves 175 cm 50kg, de mostanra annyira lecsúszott (1év alatt), hogy úgy néz ki, mint egy 55 éves. Arról, hogy fogyaszt-e valamit, nem tudok, de nem zárnám ki,a régi barátai mind elfordultak tőle, volt, aki azt mondta, hogy embert még így nem látott lecsúszni. Lövészetvezetéssel is foglalkozott, amíg ki nem tiltották őt jó pár lőtérről, azért mert fűnek-fának tartozott ott is.Telefonszáma: 0620-**7-5155 (ez elég sok variáció, remélem, így maradhat)

    A módszer:
    Mielőtt a pénzt átadtam neki, előtte 1 évig körülbelül 3 naponta beszéltünk, hogyha Pesten volt dolgom,akkor kajáltunk, vagy lementünk a lőtérre. Szóval a barátomnak neveztem őt. Mint mostmár magam is rájöttem, a csalók mind báránybőrbe bújt farkasok. SOHA ne szakadt, buta, beszélni nem tudó emberektől tartsatok, hanem azoktól, akik jól forgatják a szavakat és a bizalmatokba férkőznek! Viszont ha akkor úgy le lett volna pukkanva, mint most, szóba sem állok vele!


    A történet:
    Amivel nekem előállt, az az, hogy van egy kutyatáp boltja, ami prémium minőségű dolgokat árulnak és egy új márkát szeretne behozni az országba, amihez egy új weboldalt szeretne készíteni, ami ennyi és ennyi pénzbe kerül és befektetőket keres. Én sajnos elhittem a mesét és adtam neki pénzt, amiről papírt is írtunk, hogy fél év múlva visszaadja. A papír lejárta óta eltelt 1.5 év.
    NEKEM NEM A CÉGE TARTOZIK, DE:
    Az emailjeiből kiderült, hogy a cége a Gal*** **** KFT. elég sok cégnek tartozik, de ezt sajnos már csak később tudtam meg. Valószínűleg a cég lassan csődeljárás alá kerül, ha még eddig nem szűnt meg. Ez természetesen nem kapcsolódik az ügyhöz, de azért jó, hogyha tudjátok.
    Aztán természetesen a weboldal nem készült el, mivel "olyan erős a konkurencia, aki nem fizeti be az áfát, hogy sajnos nem érdemes behozni a márkát. De a pénz ment a raktárkészlet feltöltésére." Utána csak nem tudott fizetni, így kérdőre vontam. Amire jött a mese, hogy tartoznak Hollandiából neki pénzzel és ha lezárul a bírósági peres eljárás, akkor majd abból ideadja. Valószínűleg ez lesz a történelem leghosszabb pere, Tanfoglio Tibi lehet még a guiness rekordok könyvébe is bekerül(természetesen csak hülyéskedek, az egész dolog valószínűleg csak Tibi fejének szüleménye). Azóta volt még 6 történet, hogy miből fog fizetni, természetesen egyik sem valósult meg. Most untam meg a hazudozásokat, azt meg pláne, hogy nem lehet őt elérni, max dob egy sms-t, mint valami rossz qrvának. Vagy leginkább már azt se.



    Ami az egész történetben kellemetlen nekem, hogy az én hátamon kapaszkodott fel a pókeres közösségben, mivel nem egy ember azért állt vele szóba, mert az Atton64-el jóban van. Emberek kerestek meg engem, hogy mondjak róla véleményt. Szóval aki miattam bízott benne, attól elnézést szeretnék kérni, nem szándékos volt az egész dolog, valóban megbíztam benne!


    Nem hibáztatok senkit sem emiatt, én voltam a naív, erre pedig jött egy ember, aki ezt ki is használta. Mondhatni megérdemeltem, de azért a pénzről nem mondok le.

    Több embernek tartozik, a tartozás összege, amiről én tudok, 10k$ körül van, ez jó pár ember felé szét van osztva(5-6). Majd ha valaki akarja, megírja, neveket nem fogok említeni engedély nélkül. Az én felém álló tartozást külön nem emelném ki, ebben az összegben ez is benne van, ezután pedig lényegtelen, hogy személyenként mennyivel tartozik.


    Persze fájdalmas az összeg, amit elvesztettem ezzel, viszont legalább az idióta, pókeresekre jellemző pénzhez való rendkívül tékozló és naív hozzáállást sikerült elhagynom,ezáltal tanultam az egész történetből, levontam a tanulságot. Plusz a "barátokhoz" is sokkal kritikusabban állok. Azért megköszönni nem fogom neki.


    Általánosságban a lehúzásokról:

    Sajnos nagyon kevés lehúzás tudódik ki, a legtöbb ember szégyelli, hogy ennyire megvezethető volt, így nem csodálkoznék, ha még pár ember előkerülne, akik megemlítenék, vagy csak magukban nyugtáznák: "igen, nekem is tartozik a tanfoglio107".

    A pókeres társadalom profi tagjaira jellemző,hogy fiatalon (viszonylag) jó pénzt keresnek, viszont élettapasztalatban ehhez képest gyerekek-mint ahogy én is voltam/vagyok. Így minden üzleti dologhoz hatalmas körültekintéssel kell állni és hacsak nem ért hozzá az ember, akkor inkább hagyja a fenébe. Ezért a pókeres körök nagyon jó táptalajai az ilyen pitiáner, csaló bűnözőknek.

    2 Szabály, amiket ha betartasz, kb 0-ra redukálod azt, hogy átverjenek:

    Ne adj kölcsön soha senkinek se!, max annyit, amit pl egy hétvége alatt elbuliznál. Ne tegyél kivételt, hiába barátod, vagy hiába hallottad, hogy pókeres körökben elismert emberekkel pörög. Még 50-60 dollárokat se küldjetek senkinek MB, neteller csere néven. Max ha előre utal.

    Egy barátom azt mondta: " A pókeres pókerezzen." Ez egy rém egyszerű dolog, sokan talán forgatják erre a szemüket, hogy "captain obvious" mégis ha ezt tartaná a pókeres társadalom a szeme előtt, nem lenne ennyi lehúzás, nem lenne ennyi eltékozolt pénz, amit különböző "üzleti" befektetésekbe (és természetesen kölcsönadásokba) teszünk bele, amik mint később kiderülnek, mindig csak a "csodaüzletet" ajánló arcoknak érik meg. Erre jó pár ember fel fog hördülni, mivel mindenki hallja az "álljunk több lábon", "csináljunk passzív jövedelmet", viszont sajnos legtöbben azt gondoljuk, hogy bárkinek érdeke teletömni a zsebünket. Plusz ha valamihez nem értünk, miért várjuk el, hogy pénzt keressünk belőle? Példának itt fórumon volt a Quantumos forexrobot. Nem egy ember bukott bele nagy pénzeket. (szerencsére Tibin kívül senkinek sem adtam pénzt, és egy üzleti dologban sem voltam benne, ezeket a befektetésekkel kapcsolatos dolgokat csak az alapján mondom, hogy a legtöbb magyar cashes midstakes+játékost ismerem és tudom, hogy nem egy tolt bele ilyenekbe egy csomó zsollárt.) Ráérünk akkor elkezdeni befektetgetni, amikor vége lesz a pókernek, illetve amint szert tettünk a megfelelő tudásra, ami ezekhez a dolgokhoz kell.

    Ha bárkinek kételye van, privátban szívesen állok a rendelkezésetekre.

    Amennyiben a moderátoroknak gondja van a hozzászólással, keressenek fel, és tudok bizonyítékokat szolgáltatni(tartozáselismerő nyilatkozatok), de gondolom azt mindenképpen látjátok, hogy midstakes-highstakes játékosként nem áll érdekemben egy nl25 játékost pocskondiázni ok nélkül.

    Üdvözletem:
    Atton64


    Szerk: sajnos nem vagyok profi fogalmazó(még!), így pár hibát észrevettem a fogalmazásban, ezeket javítottam. + érkeztek megkeresések azóta, hogy miért írok ilyesmit, hogy nem érdemes befektetgetni. Leszögezném, hogy mindenkinek a saját felelőssége, hogy befektet-e vagy sem, de amiket eddig én láttam "befektetéseket" kb mindnek rossz vége lett(az emberek elvesztették a tőkét), egy kisebb részben meg kerestek 3-4%-okat a pénzükön. Ettől függetlenül biztosan vannak olyan befektetési formák, amik pénzt hozhatnak, de pénzt csak azért, mert mások ajánlják, semmibe ne tegyünk, csak akkor, hogyha a témában szakértők vagyunk, de még akkor is csak külön elővigyázatossággal.

    Úgy gondolom, hogy ezzel a tanáccsal jobban járunk, minthogyha az első megvett Kiyosaki könyv után úgy gondoljuk, hogy befektető/ingatlan/forex/mlm mágusok akarunk lenni, kockáztatva a keményen megszerzett pénzeket vagy teljesen otthagyva a pókert.
    Utoljára módosítva: Atton64 által: 2014. 04. 14. 23:58
    R1per2, danfiu, mattack and 1 others like this.

  10. #190
    Tag
    Csatlakozott
    2009. 01. 23.
    Hely
    Kaposvár
    Hozzászólások
    93

    Alapbeállítás

    :-O..

Oldal: 19 / 22 ElsőElső ... 91718192021 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •