Oldal: 17 / 18 ElsőElső ... 715161718 UtolsóUtolsó
Eredmény: 161 - 170 (172) összesen
Like Tree15Likes

Téma: Hold'em matematika

  1. #161
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2008. 10. 22.
    Hozzászólások
    385

    Alapbeállítás

    Idézet Krejdül eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

    2. FE-re nincs matematikai képlet. Egész egyszerűen azért nincs, mert ott van az ellenfél döntése, amivel egy adott szituációban nem tudunk előre számolni.
    FE = f * p; ahol
    f: fold %
    p: a pot amit nyerünk, ha villain dob

    Mellé a tiszta fold equity (amikor blöffölünk, és nincs pot equity-nk, ha az ellenfél megad vagy emel)
    TE=FE+PE
    TE=f*p-(1-f)*B; ahol
    B: a betünk/blöffünk nagysága (amit ugye 100%-ban bukunk, amikor az ellenfél folytatja)

    Nyilván csak becsülni tudjuk, ha van statunk az ellenfélről, hogy hány %-ban dob az adott szituációban. (cbetre, 3betre, donkbetre stb.) Viszont, ha nincs statunk, akkor a populációs tendenciákból kiindulva tudunk becsülni, mivel villain is része az adott populációnak. (limit, játékfajta) Azért, mert "ott van az ellenfél döntése", attól még lehet vele előre számolni, ha nem így lenne, akkor mindig csak vaktában játszanánk.
    Ezt pedig még csak cifrázni lehet, a Coffeeyay Math Packet tudom ajánlani mindenkinek, igaz hogy főleg HUSNG, de szerintem mindenki tud belőle profitálni.
    Krejdül likes this.

  2. #162
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    Idézet MerACE eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    FE = f * p; ahol
    f: fold %
    p: a pot amit nyerünk, ha villain dob
    Na most a fórum 95%-a jön majd lehülyézni Amikor anno azt mondtam a pókermatek videómban a fold equity fogalmára, hogy a potból való részesedés, nem pedig az, hogy hány százalékban dob az ellenfél, mindenki ugatott, hogy idióta vagyok.

    Pedig tök logikus, hogy nem így van, hanem úgy, ahogy Te is írod. Csak tudni kell alapszinten angolul, és már egyértelmű, hogy ha az equity (pot equity) az, hogy a pot mekkora részéből részesülünk a lapok alapján, akkor a fold equity az, hogy mekkora részéből részesülünk dobatással.

    De olyannyira ráragadt a többség számára a fold equity kifejezés arra, hogy mennyit dob az ellenfél, hogy már nem érdemes vitatkozni róla, és a videóban is inkább hagytam az eredeti gondolatmenetet.

  3. #163
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 08. 06.
    Hely
    Vidék
    Hozzászólások
    203

    Alapbeállítás

    Kukutyin #158-as hozzászólására:

    Igazad van, nem -2 hanem -1, mert egy lapkominbináció van a jatékosok kezében, plusz amit a blocker hatásról írsz az is jogos.

    Mentségemre szóljon, hogy odaírtam, hogy Maxxxika közelítése elég jó.(talán pontosabb is mint amit én írtam)

  4. #164
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2008. 10. 22.
    Hozzászólások
    385

    Alapbeállítás

    Idézet Tir-X eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Na most a fórum 95%-a jön majd lehülyézni Amikor anno azt mondtam a pókermatek videómban a fold equity fogalmára, hogy a potból való részesedés, nem pedig az, hogy hány százalékban dob az ellenfél, mindenki ugatott, hogy idióta vagyok.

    Pedig tök logikus, hogy nem így van, hanem úgy, ahogy Te is írod. Csak tudni kell alapszinten angolul, és már egyértelmű, hogy ha az equity (pot equity) az, hogy a pot mekkora részéből részesülünk a lapok alapján, akkor a fold equity az, hogy mekkora részéből részesülünk dobatással.

    De olyannyira ráragadt a többség számára a fold equity kifejezés arra, hogy mennyit dob az ellenfél, hogy már nem érdemes vitatkozni róla, és a videóban is inkább hagytam az eredeti gondolatmenetet.
    Szerintem azért érthetik félre, mert a kifejezés leggyakoribb előfordulása ("van fold equity", "már nincs fold equity") megtéveszti őket. Azt gondolják, hogy az, hogy van FE azt jelenti, hogy az ellenfél dob. Miközben azt jelenti, hogy részesedhetünk a potból az ellenfél dobása által, ha betelünk, mert az ellenfél dob. Ugyanígy azért "nincs FE-nk", mert nem részesedhetünk a potból az ellenfél dobása által, mert már nem fog dobni. Vagyis annyi, hogy az FE=f*p-ben az f=0, így az FE is 0.

    Amúgy tekintve hogy különböző versenykörnyezetekben az emberek kb. 10-20%-a számít általában "nyerőnek", soha ne legyen gondod azzal, ha az emberek 95%-a lehülyéz.

  5. #165
    Őstag
    Csatlakozott
    2013. 10. 13.
    Hozzászólások
    1.410

    Alapbeállítás

    Teljesen igazatok van, megnéztem a videót, bennem is tisztában tette a dolgot!

  6. #166
    Tag
    Csatlakozott
    2012. 09. 16.
    Hozzászólások
    148

    Alapbeállítás

    1. Ránézel középen a kasszára. Az van ott a srác allinje után, hogy (35+11+34=) 80000. Neked ennek a kasszának a megnyeréséhez kell becallolnod 22000-t. Viszont! Mivel ha becallolod a 22000-t, akkor a kassza 102000 lesz, ergo neked 22000-t kell kockáztatnod egy 102000-s kassza megkaparintásához, ez pedig nem 38%-os potodds, hanem kb 20%-os.

    Miért kell hozzá adni a pothoz azt az összeget amit még nem adtam meg ?
    Nem 102000res potot nyerhetek hanem csak 80K-sat.

  7. #167
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    Idézet s0rt3d eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Miért kell hozzá adni a pothoz azt az összeget amit még nem adtam meg ?
    Nem 102000res potot nyerhetek hanem csak 80K-sat.
    Mert azt is vissza fogod kapni, amikor nyersz. Így ha százalékos oddsot szeretnél kapni, nem pedig aránypárosat, akkor hozzá kell adnod, mert a 100%-os alapot a megadással együtt fogja képezni a már bent lévő pénz.
    De nem véletlenól linkeltem a videót, ha megnéznéd, benne vannak ezekre az alapvető kérdésekre a válaszok, és egyszerűbb lesz, mint minden kis dolgot egyenként megkérdezni, nekünk meg válaszolni

  8. #168
    Őstag
    Csatlakozott
    2013. 10. 13.
    Hozzászólások
    1.410

    Alapbeállítás

    Idézet s0rt3d eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    1. Ránézel középen a kasszára. Az van ott a srác allinje után, hogy (35+11+34=) 80000. Neked ennek a kasszának a megnyeréséhez kell becallolnod 22000-t. Viszont! Mivel ha becallolod a 22000-t, akkor a kassza 102000 lesz, ergo neked 22000-t kell kockáztatnod egy 102000-s kassza megkaparintásához, ez pedig nem 38%-os potodds, hanem kb 20%-os.

    Miért kell hozzá adni a pothoz azt az összeget amit még nem adtam meg ?
    Nem 102000res potot nyerhetek hanem csak 80K-sat.
    De igen, 102000res potot nyerhetsz. Betolod te is a zsetonokat, aztán az egész kassza vándorol valamilyen irányba.

  9. #169
    Tag
    Csatlakozott
    2012. 09. 16.
    Hozzászólások
    148

    Alapbeállítás

    Világos köszi

  10. #170
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2012. 04. 20.
    Hely
    Budaörs
    Hozzászólások
    85

    Alapbeállítás Segítség

    Valaki ki tudna segíteni egy levezetéssel vagy képlettel h az alábbi számolásra h jött ki az eredmény és nem a lapok egymás elleni esélyére gondoltam hanem az átlagosan veszített BB-re?

    a.) QQ-val 3betelünk egy emelésre 100BB deepen, amire ellenfelünk 4betel.
    Licit:
    raise 3BB
    3bet 9BB
    4bet 23BB
    pot: 33,5BB (tételezzük fel, hogy a vakok dobtak)
    Tételezzük fel, hogy ellenfelünk soha nem 4bet blöfföl, és QQ+ AK range-el 4betelt, amivel az all- int is adni fogja. Ekkor esélyeink így néznek ki:
    QQ: 40.2%
    QQ+ AKo, AKs: 59,793%
    Ha itt allin megyünk, akkor 81BB-vel fogunk végezni a leosztás után, vagyis átlagosan 19BB-t veszítünk. Ha ezen a ponton dobunk, akkor 9BB veszítünk csak, látható hogy jobb a dobás mint az allin.

    kocka es mrj ebookjából származik
    Utoljára módosítva: arabrt által: 2014. 08. 15. 12:50

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •