Oldal: 2 / 2 ElsőElső 12
Eredmény: 11 - 15 (15) összesen
Like Tree5Likes

Téma: NL50 AQ 3b utan oop

  1. #11
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 09. 08.
    Hozzászólások
    287

    Alapbeállítás

    Idézet kisgatyas eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha riveren ezzel a sizeal betelsz AK/AQ ranget akkor kb. minden párral huge +EV callolnia.

    AKból van 12db kombó, AQból pedig 16 kombó es a pot-odds amit kinálsz neki kb. 30%. Tehát minden valuebetedre kevesebb mint 1 blöffkombo jut, tehát ebben a spotban túl sokat blöffölsz.

    Ami az AAval való slowplayt illeti: Minden handet a lehető legnagyobb EVjű lineal kell megjátszani, nincs olyan h balance kedvéért kevésbé +evés line-t játszunk csak azért h "balanszáltak" legyünk.
    Ebben a spotban ha nálad van az összes AA akkor is max 2darab blöff kombod lehet plusszba, szal nem egy nagy buli.
    nem értek 100%-ban egyet tegyük fel hogy AA val itt a leg +EVsebb a bet de ha checklesz kb sosincs nálad semmi, sőt ha c/c olsz sose vagy erős, ez túl kiszámítható

    kimondottan ezzel a handel kapcs meg már leírtam hogy AA val miért jó sztem így játszani --> nem csak a balance miatt



    neked van ezen a flopon c/c ranged?
    van ezen a rivren bluff ranged ilyen line után?


    Csak mert írtad hogy az AQ/AK (AA) range ellen amivel így játszok snapcall minden pár!
    De sztem az sem ok ha ez mindeig csak AK (AA)! De egyet értek veled hogy így túl sok a bluff, csak akkor hogyan kéne?

  2. #12
    Fanatikus tag kisgatyas avatara
    Csatlakozott
    2010. 09. 08.
    Hely
    Kolozsvár
    Hozzászólások
    496

    Alapbeállítás

    Idézet Civilfish eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    nem értek 100%-ban egyet tegyük fel hogy AA val itt a leg +EVsebb a bet de ha checklesz kb sosincs nálad semmi, sőt ha c/c olsz sose vagy erős, ez túl kiszámítható

    kimondottan ezzel a handel kapcs meg már leírtam hogy AA val miért jó sztem így játszani --> nem csak a balance miatt



    neked van ezen a flopon c/c ranged?
    van ezen a rivren bluff ranged ilyen line után?


    Csak mert írtad hogy az AQ/AK (AA) range ellen amivel így játszok snapcall minden pár!
    De sztem az sem ok ha ez mindeig csak AK (AA)! De egyet értek veled hogy így túl sok a bluff, csak akkor hogyan kéne?
    Én is xc-t játszok AQ/AKval ilyen tipusu boardokon + valamennyi %ban checkelek KK/AA kombokat.
    Lehet kicsit félreérhető voltam, a lényeg h nem szabad túlzásba esni a blöffökkel riveren, mert túl sok value kombó nem lesz nálunk.

    Tegyük fel, hogy nem checkelünk AAt (erős lapot ) és csak AK/AQ kombokkal játszunk xc-t.
    Ha villain solid játékos és rájön erre, elkezheti agresszivan támadni a check rangeünket, ami azt jelenti, h lesz egy inflexios pont amikor AAval +evsebb lesz checkelni mint cbetelni. Innentől kezdve az összes AA kombot checkeljük mert ez lesz a leg+evsebb. Ezután Villainnek vissza kell vegye kicsit az agressziót, egészen addig a ponting amikor már megint jobb lesz a bet AAval. Ez elvezet egy mixed stratégiához ami nagyjából azt jelenti, h valamennyi AA/KK kombót elcheckelsz flopon. Ezt a mixed stratégiát akkor jó alkalmazni mikor semmit nem tudsz az ellenfeledről.

    Én pl. az ilyen randomizálásokhoz az adott hand utolsó két számjegyét szoktam használni.
    Pl. vegyük ezt a handet: legyen az a stratégia, h 50%ban checkelem az AA-t, vagyis ránézek a handszámra es ha utolsó két számjegy kisebb mint 50 akkor bet, ha nem akkor check, ezzel a modszerrel könnyen és gyorsan lehet szábályozni az előre elgondolt frekvenciákat.
    Civilfish likes this.
    The credit belongs to the man in the arena.

  3. #13
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 09. 08.
    Hozzászólások
    287

    Alapbeállítás

    Még annyi hogy nézzük meg egy kicsit az ellenfél szemszögéből mikor pocket van nála!

    ha minden AQ(16)/AK(12)-t betelek és még AA-k felét (3) lehetek akár KK is legyen mondjuk (1) kombó illetve akár játszhatok így 77-el!

    Ha megad pockettel és nálunk ugyanannyi a vbet kombó mint a bluff akkor a pocketjei ellen a betünk EV-je 0, ha viszont eldobja őket akkor hibázik és ez nekünk +EV

    itt az exploitiv stratégia az ha tudjuk hogy az ellenfél mit csinál,
    ha callol pockettel és nem bluffol airral akkor c/f AQ és bet AK, AA, 77
    ha dobja a pocketjeit és nem bluffol airrel akkor bet mindennel
    ha nem dobja a pocketeket viszont szélesen bluffol akkor c/c mindennel stb stb

    de ennyi infó ritkán lesz meg,

    itt az ellenfél ismeretlen

    szeretnék ellene egy olyan stratégiát játszani ahol infó hiányában ugyan nem tudom őt kiaknázni viszont ő se tudjon engem, azaz érdekelne mi itt a GTO játék hogyan kell gondolkodni ha azt akarjuk hogy mi ne hibázzunk, milyen ranggel beteljünk ahhoz hogy ő akár callol akár dob az nekünk jó legyen

    most azon gondolkodok hogy milyen lenne itt egy push AQ/AK a fele AA egy KK és minden 77 range-el?
    aztán gondolkodjon

    vagy mondjuk inkább hogy bet 50eur
    Utoljára módosítva: Civilfish által: 2014. 05. 20. 13:24

  4. #14
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2009. 05. 06.
    Hozzászólások
    627

    Alapbeállítás

    sztem én ezt min 70%-ban 4betelem és bepakolom. callolni nem szeretek op AQ-val ip sem nagyon, de ott szinte kötelező valamit csinálni. ha nem ül full stackel akkor vagy sokasztalozik kicsi rollal és reg vagy semi fish . akinél csak olyan handek lesznek amit versz vagy olyan amit nem és nem dob.

  5. #15
    Őstag
    Csatlakozott
    2010. 01. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.748

    Alapbeállítás

    Szerintem a handben egy 20 dolláros river bet legalább annyi FE-vel bír, mint ez a 30-as. Ismeretlen ellen egyébként sem akarnék nagy kasszákkal indítani, azt csak akkor érdemes, ha tudod hogy milyen szituációkban van edged felette.

    Egyébként sb vs btn exploitálni fognak mindenképp. A gto annyit tudhat, hogy amikor te vagy a btn és az ellenfél az sb, akkor te legalább annyira képes leszel majd exploitálni őket.
    BelaKecske likes this.

Oldal: 2 / 2 ElsőElső 12

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •