Oldal: 1 / 16 12311 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (158) összesen
Like Tree117Likes

Téma: Gyúrunk Vaze?

  1. #1
    Fáradhatatlan grinder Riddler1988 avatara
    Csatlakozott
    2010. 05. 13.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    830

    Alapbeállítás Gyúrunk Vaze?

    Sziasztok!

    Mint azt blogomban említettem, vezetni tervezem a kis edzéseimet itt az akadémián, mert rengeteg hozzáértő embert láttam itt az elmúlt napokban és szívesen venném, ha ellátnának pár tanáccsal néhány dologban.

    Jelenleg 75 kg vagyok és 181 cm vagyok.

    Heti 2-3 gyúrós edzést tartok + 1 nap foci, ami kardio/láb nap-nak megfelel. Ezzel el is érkeztünk első kérdésemhez: -jelenleg ha edzek, olyan edzésprogramot raktam össze, hogy minden izomcsoportot megmozgatok, hatékonyabb lenne ha külön izomcsoportokra bontanám az edzésnapjaimat?

    Táplálkozás.

    Azt olvastam ha a hobbi gyúrósoknál az eredményeket kb. 80% ban ez teszi függővé.

    Jelenleg már egy hete a reggelim egy turmix ami 2 db tojásból, 1 db banánból 2 dl vízből, és 2 dl tejből áll. + Műzlit eszem mellé.

    Ebédre pedig húst+ rizst szoktam legfőképp. A fehér kenyeret is fogyasztok kb napi 1/4-1/2 kg körül.
    Még szoktam sok gyümölcsöt is kajálni, hogy a vitaminok is beépüljenek.

    Jelenleg a tömegnövelés a fő célom. Jó lenne nyár végére fölkúszni 80 kg-ra. Ez lehetséges?

  2. #2
    Idegen brenkov avatara
    Csatlakozott
    2014. 04. 16.
    Hozzászólások
    9

    Alapbeállítás

    1 éve kezdtem el újra aktívan az edzést.

    5 napra osztott programom:

    1. Mell - Has
    2. Vádli - Comb
    3. Váll
    4. Vádli, Hát
    5. Kar

    Reggel ébredés után lenyomok egy mega daily one plus csomagot, meg egy turmixot. Banán+zab+TANK. 2,5-3 óránként barnarizs mellfilé zöldség(brokkoli v. paradicsom v. vmi saláta) triót. Lefekvés előtt még egy turmix és csicsi D
    Riddler1988 likes this.

  3. #3
    Tag báró avatara
    Csatlakozott
    2010. 08. 23.
    Hely
    budapest
    Hozzászólások
    182

    Alapbeállítás

    Háát először is be kéne szerezned egy jó fehérjét,nem olyan veszélyes az ára..

    A reggelidnél a tej,meg a müzli teljes baromság,a tej nem való semmire,meg a müzli se,semmi tápanyag nincs bent.A legjobb reggeli(én 1 éve eszem minden reggel)zabpehely(100g környéke)+fehérje ráöntve,meg banánkarikákat teszek bele,ez egy nagyon tápláló reggeli.De lehet variálni fehérjét is egy csómó különböző ízben van.

    A tömegelés +foci nagyon nehezen fér össze,én is heti kétszer focizom meg háromszor járok terembe.Aki tömegel az nem végez kardió edzést,csak aerobot.
    Az a különbség hogy nem engeded a pulzusod 130 fölé,ezt nem muszáj mérni amikor még tagoltan tudsz beszélni az még akörül van.
    Az aerob edzés min 40perc-és 1óra között legyen,és folyamatos megszakítások nélkül.Ez lehet tempós gyaloglás,futás.
    A kardió-val az baj hogy nem csak zsírt égetsz,hanem izmot is veszítesz és az nem jó
    Foci után azonnal szénhidrátot kell pótolni.

    Neked még az edzéstervednek egész alakosnak kell lenni,lehetőleg heti háromszor,6-8-hétig.
    Utána bonthatod meg az izomcsoportokat,de nyugi már ettől is fejlődni fogsz.
    Nem kellennek nagy súlyok,inkább kis súllyal de szabályosan végrehajtva.
    Minden feladatnál érezned kell hogy melyik izmodat edzed,tudom hogy ez alapnak hangzik,de ehhez is idő kell..

    Végül,simán feltudsz szedni 5kg-ot,de nem izomban,az nagyon lassan jön.
    Sajnos táplálékkiegészítők nélkül nagyon lassan jön,egy alap fehérje kell,egy tömegnövelő,meg egy jó vitamincsomag.
    bgbss and Riddler1988 like this.

  4. #4
    Őstag Palesz76 avatara
    Csatlakozott
    2010. 02. 03.
    Hely
    III.ker.
    Hozzászólások
    1.098

    Alapbeállítás

    Baszki, ha brokkolit kell enni ahhoz, hogy kigyúrt legyek inkább bele sem kezdek
    Mondjuk pálinkában még nem kóstoltam.

    Viccet félre téve. Ha tömeget akarsz növelni akkor fontos a fehérje bevitel.
    Az edzéstervnél érdemes rákeresni szakirodalomra. Szerintem a napi két izomcsoportot edz, hogy legyen ideje regenerálodni!
    "Ha kicsi a tét , a kedvem sötét"- Johny Firpo (zsugabubus)
    Nincs magas nevezési díj, csak kevés önbízalom.

  5. #5
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 06. 05.
    Hely
    Békéscsaba
    Hozzászólások
    749

    Alapbeállítás

    Valóban a fehérjebevitel sokat számít, ezért érdemes fókuszálni rá és venni egy doboz normális proteint (én a Scitec 100% whey proteinjét szoktam, mert jó az ár/érték aránya, de természetesen lehet "szemezgetni" a piacon).
    Az hogy az étkezés 80%-ban meghatározza a fejlődést túlzó arány. Több mint 10 éve gyúrok (volt benne két év kihagyás) ezalatt megtapasztaltam bőven, hogy (nálam legalábbis) 33% edzés, 33% regeneráció és 33% kaja. 1%-ot meghagyok egyébnek, mint pl a betegségek, amik egy hét alatt tönkretehetik egy fél éves munkádat. Rosszul hangzik? Ezért kell figyelni a vitamin- és ásványanyag bevitelre valamint a testünk jelzéseire (pl túledzés, sérülések).
    ...és igen, a regeneráció is kitesz 1/3-ad arányt a sikerhez vezető úton. Ha nem pihensz, az izmok sem képesek nőni (az izomrost pihenés közben nő, nem edzés közben - persze az edzés "utóhatásaként"). Ezért focival karöltve lehet nehezebb lesz, bár heti 3 kondi mellé elfér.
    Végül: beszélhetünk itt százalékokról, fehérjékről, bármiről. Az egész igazából csak egy valamin, pontosabb valakin múlik: RAJTAD! A kondizók 90%-a hamarabb abbahagyja az edzést, mint ahogy az igazi eredmények megjönnének...tartozz a másik 10%-ba!
    Riddler1988 likes this.

  6. #6
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 07. 02.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    415

    Alapbeállítás

    Először kezdd ezzel: A Sárga Kapszula - Drugs Bunny
    Aztán 4-6 hétig ezt kövesd: https://www.youtube.com/watch?v=qqI92VLnF-8
    Felesleges még osztottat csinálni, esélyes, hogy nem is tudod jól végrehajtani a gyakorlatokat illetve hozzá sem vagy szokva az ilyesmi terheléshez. Kis súly, sok ismétlés. Tanuld meg az izmokat használni, ne csak huzigálni meg ráncigálni a súlyokat, ahogy rengetegen csinálják haladók is.
    Étrendet találsz a sárga kapszulában, illetve, hogy hogy is kéne kinéznie.
    Azt meg már most felejtsd el, hogy foci = lábnap, mert 1 év múlva nagyon hülyén fogsz kinézni, ha nem lábazol teremben egyáltalán Erre is sok példát látni mindenhol.
    Riddler1988 likes this.

  7. #7
    PA addict
    Csatlakozott
    2009. 06. 12.
    Hozzászólások
    3.446

    Alapbeállítás

    Foci nem felel meg lábedzésnek.

  8. #8
    PA addict
    Csatlakozott
    2009. 06. 12.
    Hozzászólások
    3.446

    Alapbeállítás

    Idézet Palesz76 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Baszki, ha brokkolit kell enni ahhoz, hogy kigyúrt legyek inkább bele sem kezdek
    Mondjuk pálinkában még nem kóstoltam.

    Viccet félre téve. Ha tömeget akarsz növelni akkor fontos a fehérje bevitel.
    Az edzéstervnél érdemes rákeresni szakirodalomra. Szerintem a napi két izomcsoportot edz, hogy legyen ideje regenerálodni!
    A fehérjebevitel alapból fontos, akármit akar csinálni. Ha tömeget akar növelni, akkor a minőségi szénhidrátot ÉS fehérjét kell növelni.

  9. #9
    Őstag jak1 avatara
    Csatlakozott
    2012. 07. 30.
    Hozzászólások
    1.399

    Alapbeállítás

    sör+kenyér
    Flush67 and van Gerwen like this.

  10. #10
    Akadémia bölcse titcar avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 05.
    Hely
    a monitor előtt
    Hozzászólások
    7.774

    Alapbeállítás

    fehér kenyeret is fogyasztok kb napi 1/4-1/2 kg körül --> ???

    5 kilót simán lehet hízni 3 hónap alatt, csak az nem izom lesz
    Utoljára módosítva: titcar által: 2014. 06. 06. 16:42
    jó lapokkal emelnék, rosszakat eldobnám

Oldal: 1 / 16 12311 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •