Oldal: 2 / 2 ElsőElső 12
Eredmény: 11 - 13 (13) összesen
Like Tree1Likes

Téma: Érdekes póker partik - 2014. 06. 27

  1. #11
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    Turn azért jó a pozíció, mert ha undorító lap jön, fogunk tudni ingyen rivert nézni. OOP ezt nem tudnánk, ezért kevésbé akarunk nagy kasszát játszani.

    Az nem baj ha dob, de leginkább azért emelünk mert van benne érték, s azé bőven vannak jobb turn-ök, itt persze nem ártana tudni h a srác mennyire fish, s mennyit szokott multiway donkolni, mert azért nem mindenki ellen a raise a helyes, meg az se mind1 h raise/call vagy raise/fold.

    egyébként nyilván a call sem hiba itt.

  2. #12
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2011. 05. 08.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    763

    Alapbeállítás

    Régebben ilyen esetekben Calloztam, de valahogyan mindig rosszul jöttem ki a szituból.
    -Ha lejött neki a lap, akkor azért (miért nem emeltem, talán dobott volna)
    - ha nem jött le a lapja, akkor meg azért (maradt benne érték)

    A Call szerintem nem a legjobb megoldás itt.
    Raise/foldot nyomtam.

  3. #13
    PA addict naggeri avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    3.367

    Alapbeállítás

    nemtom.. igazából az emeléssel jobb lapokat nem dobatunk el, rosszabb made hand sem fogja megadni (KQ dobó) amiket eldobatunk (weakish FD, pár+gutter) azok ellen meg poziban turnön nem feltétlen leszünk nehéz helyzetben, úgy hogy 3way nem sok bluffre kell számítanunk.
    Ettől függetlenül ez valóban egy olyan spot ahol a raise fold egy jó opció, tekintve hogy leegyszerűsítjük a hand-et flopon, erőt mutatunk kvázi túlreppelve a handet, viszont eldobatva olyan lapokat melyeknek "reasonable equity"-je van.
    Összességében ha teoretikusan nézem, akkor ugye nem jó a raise, mert csak felpumpáljuk a potot, olyan hand-el aminek nincs sok jó turn-je, viszont ha azt nézzük hogy sok esetben leegyszerűsítjük a hand-et, dobatunk el olyan handeket amiknek elég jo eq van ellenünk, akkor tetszik a R/F.
    audiosultan likes this.
    Mert egy ismerősöm aki a psnél dolgozik azt mesélte, hogy psnél már regisztrációnál eldöntik ki lesz nyerő és ki bukó! Hiába vagy jó játékos ha 2% flop esély után riverre mákolnak! Amugy néztem pár magyart akit istenítenek psen, hát ők is tolják be mindennel

Oldal: 2 / 2 ElsőElső 12

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •