Oldal: 4 / 4 ElsőElső ... 234
Eredmény: 31 - 40 (40) összesen
Like Tree25Likes

Téma: "Póker mentális oldala", ki meddig jutott az önfejlesztésben?

  1. #31
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 01. 29.
    Hozzászólások
    2.336

    Alapbeállítás

    Idézet danfiu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Te mit szivsz?
    Parlagfüvet. Amikor virágzik a pollenje irritálja az agyamat, és ilyenek jönnek.
    "A szerencse a mi oldalunkon, ám ha ez az ingatag szajha bizonyítja igaztalanságát, akkor istenekként harcoljunk úgy az ellennel, hogy a véres és gyászos győzelem íze, mint hamu öntse el ajkaikat." Knight of Badassdom

  2. #32
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 01. 29.
    Hozzászólások
    2.336

    Alapbeállítás

    Idézet BT86 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    De csak azért, mert nem írtál nicket/skrillt...
    Ó érzem én hogy küldenéd a zsét, hogy érzem!
    "A szerencse a mi oldalunkon, ám ha ez az ingatag szajha bizonyítja igaztalanságát, akkor istenekként harcoljunk úgy az ellennel, hogy a véres és gyászos győzelem íze, mint hamu öntse el ajkaikat." Knight of Badassdom

  3. #33
    PA addict Netrol avatara
    Csatlakozott
    2013. 01. 10.
    Hely
    Apraja falva
    Hozzászólások
    2.206

    Alapbeállítás

    Én rengeteg könyvet elolvastam már a tudatos élet és tudatos gondolkodás elérésének témájában. Ugyan ezek nem pókeres megközelítésben vizsgálják a dolgokat, de arra is nagy hatással van. Deepak Chopra és Eckhart Tolle könyvei nyitották fel a szememet, hogy valójában, hogyan is kéne a tudatosságunkat felszínre hozni.
    Bemásolom az egyik blogomban írt hozzászólásom a "Tilt"-nek nevezett jelenségről. Ezt a gondolatmenetet már ezen könyvek hatása váltotta ki belőlem.

    "Furcsa ez a "Tilt" kifejezés. Én abszolút nem használom. Szerintem a "bad-beat" mellett a másik kifejezés amit törölni kéne a pókeresek fejéből. Ha jobban belegondolsz a tilt egy folyamat amit magunk generálunk azzal, hogy ezt hajtogatjuk magunknak: "tilten vagyok, tilten vagyok, tilten vagyok" Nané, hogy tilten vagy mert erre fókuszálsz és a dolgok így is fognak alakulni. Szerintem a tiltnek lehetne egy másik sokkal célravezetőbb megközelítése. Mi lenne, ha kizárnák ezt a szót, mint a Harry Potterben az a mondat, hogy "Tudod az akinek a nevét sosem mondjuk ki". Én abba az aspektusba helyezném a tiltet, hogy a variancia oldaláról közelíteném meg. Betudom annak, hogy a póker egy ilyen játék. Más is nyerhet nem csak én ez a variancia. Ez megváltozik, nem foglalkozok vele, egyedül a változó a folyamatos állandó tényező. Tehát a vesztő széria is nyerőbe fordul. Ezt csak úgy tudom segíteni, ha megint csak a fentieket idézve tudatosan kizárom ezeket a negatív tényezőket. Mindig az adott sessionre koncentrálok, mindig a mostban kell lennünk, mert azt éljük meg nem a két héttel ezelőttit. Mikor beülsz egy asztalhoz ahol a max beülő 10$ oda mindenki maximum annyival űlhet be. Tehát az esély minden alkalommal ugyan annyi a nyerésre. Tehát szerintem a tilt egy téves fogalom, egy adott folyamat rossz irányból történő megközelítése! Néha a variancia hullámvasútján lefelé is kell menni, hogy aztán az egekbe törjünk. Ez is csak arra jó, hogy a mentális fejlődésünket segítse. Pozitívan kell ezt is szemlélni!"

    Majd egy idézettel megtámogattam ezen gondolatmenetet:

    "Ha életközpontú, jelenben élő tudatossággal élünk, a képzelt akadályok - amelyek az észlelt akadályok több mint 90 százalékát teszik ki - szétesnek és eltűnnek. Az észlelt akadályok maradék 5-10 százaléka összpontosított szándékkal átalakítható lehetőségekké.” Deepak Chopra

    Remélem tudtam segíteni! Szép napot!
    Fluxxxi likes this.

  4. #34
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 01. 29.
    Hozzászólások
    2.336

    Alapbeállítás

    Én abból indulok ki a tiltre vonatkozó mentális harcnál, hogy ugyanannaka pókertőkének hogy örülök amikor upswingben elérem, és esetleg micsoda tragédiának fogom fel ha downswingben lebukom hozzá.B ukás esetén megpróbálom elhitetni magammal, hogy ez pontosan az a szitu mint mikor upswingben elértem, visszagondolok hogy mennyire jó érzés volt, és hogy lám pár nap elteltével ugyanarra az összegre úgy nézek mintha bizonyítéka lenne, hogy megástam magamnak a pókerkarrierem sírját. Vagyis ez egy érzelmi játék amit befolyásolni tudok. A másik dolog hogy egy nagyobb bukó után esetleg kiszállok aznapra, mert arra gondolok, hogy holnap folytatom amikor már nem dolgozik bennem az élmény. Vagyis itt tudatosítom, hogy ez is egy érzelmi hullám, ami holnapra elmúlna, vagyis akár most folytathatom úgy mintha holnap lenne hiszen az RNG-ről nem lehet tudni hogy a következő sessionben vagy másnap délután fog a kedvünkre dobálni, akkor tehát hiba elveszíteni 1 napot amit búslakodva töltenék merengőn sétálva a folyosókon. Tehát bukásnál minden következő sessionre próbálok úgy koncentrálni, mintha eltelt volna egy nap, most kezdődne a másnapi sessionom, már kialudtam magamból az előző napi bukót és koncentrálhatok 100%-osan. Nem mondom hogy az agyam és érzelmeim becsapása mindig sikerülni szokott de azért vannak szép eredményeim.
    "A szerencse a mi oldalunkon, ám ha ez az ingatag szajha bizonyítja igaztalanságát, akkor istenekként harcoljunk úgy az ellennel, hogy a véres és gyászos győzelem íze, mint hamu öntse el ajkaikat." Knight of Badassdom

  5. #35
    PA addict Netrol avatara
    Csatlakozott
    2013. 01. 10.
    Hely
    Apraja falva
    Hozzászólások
    2.206

    Alapbeállítás

    A tudatosságnak pont ez a lényege, hogy nem a gondolataink vagy a környezetünk behatásai határozzák meg az érzéseinket, hanem a tudatosságunk eredménye, hogy a környezetünk hogyan alakul körülöttünk és ez milyen hatással van a hangulatunkra. Én egy bukó után 5 percel már nem is törődöm vele, kielemzem hol rontottam, ha nem rontottam még jobb, ha igen akkor felfogom egy tanulási folyamatnak ami ennyibe került. Többek között ezért is fontos a bankroll megfelelő kezelése, mert akkor egy bukó szériát is könnyeben a hátunk mögött tudhatunk. Szerintem maga a tilt egy nem létező dolog!

  6. #36
    PA addict Netrol avatara
    Csatlakozott
    2013. 01. 10.
    Hely
    Apraja falva
    Hozzászólások
    2.206

    Alapbeállítás

    Idézet Matt Coburn eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nem mondom hogy az agyam és érzelmeim becsapása mindig sikerülni szokott de azért vannak szép eredményeim.
    Erre én annyit szeretnék mondani, hogy meglátásom szerint az emberek nagy többsége a mindennapjaiban becsapva él az agya és egója által. És amikor te úgy érzed, hogy sikerült becsapnod az agyad és érzelmeid, na akkor kerülsz a tudatosság állapotába. Ezeket a pillanatokat kellene kitolni egyre hosszabb időre és akkor el lehet jutni a tudatosság folyamatos megéléséhez és akkor minden negatív gondolat, tilt, és egyebek szertefoszlanak.

  7. #37
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 01. 29.
    Hozzászólások
    2.336

    Alapbeállítás

    Érzelmek nélküli terminátornak kellene lenni, aki mindenben csak feladatot lát. Csak ez ugye elég természetellenes, ezért szükséges valahogy mentális kontrollal vagy egyéb módszerekkel az érzelmi bummokat gyorsan lezavarni. Például lehetne minden egyes tragédiát úgy feldolgozni, mintha az lenne az origó ahonnan indulunk. Tiltnél az zavar ugye, hogy időt és pénzt vesztettünk, de ha úgy fogom fel hogy az adott helyzet az új kiindulópont, akkor nem vesztettem semmit. Minden egyes szitu egy új kezdet, nincs lecsúszás, mert nem a folyamatot nézzük, hanem csak a pillanatot ahonnan indulunk. Extrém szintre fejlesztve ezt a hozzáállást el lehet szerintem érni hogy egy apokalipszis esetén nem azt nézem hogy ugrott a ház, a jövőm, a megélhetés, meghaltak a rokonok, hanem felmérem hogy mi az adott helyzet, van egy konyhakésem, egy szekercém, 2 napra való kaja, ez az origó, és elkezdem tervezni hogy mit lehet ezekkel kezdeni. :-D
    zulusierra likes this.
    "A szerencse a mi oldalunkon, ám ha ez az ingatag szajha bizonyítja igaztalanságát, akkor istenekként harcoljunk úgy az ellennel, hogy a véres és gyászos győzelem íze, mint hamu öntse el ajkaikat." Knight of Badassdom

  8. #38
    Fanatikus tag Fluxxxi avatara
    Csatlakozott
    2014. 05. 08.
    Hozzászólások
    333

    Alapbeállítás

    Az utolsó mondatod mondjuk elég radikálisan embertelen de ja Amúgy meg elég furcsán fogjuk fel ezeket a dolgokat, upswing meg bukó session, egy egy vesztett 70:30 vagy 90:10 és a többi. Nagyon sok jó írás van ezzel kapcsolatban de azt hiszem csak elolvassuk és továbblépünk az olvasottakon. Nem tudjuk beépíteni az életbe. Nem érzelemmentesnek kell lenni, hanem élvezni minden leosztást, a lehető legjobban odafigyelni, gondolkodni, és ha szar kerül a palacsintába akkor röhögve falhoz vágni, és készíteni egy másikat. Furcsa ez, épp ahogy olvastam itt a gondolataitokat, szállt meg az ihlet, hogy mennyire nem tudom adaptálni az életembe mindazt amit elolvasok,hallok,látok...Köszönöm

  9. #39
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 01. 29.
    Hozzászólások
    2.336

    Alapbeállítás

    Gyakorlással egyébként lehet. Az egyszeri olvasás nem elég, folyamatosan mantrázni kell ezeket a dolgokat ha helyzet va, és idővel beépül. Állítólag. Nekem se megy! Legnagyobb változás az életemben, amire méltán vagyok büszke,hogy hónapok munkájával rászoktattam magam hogy a szobába lépve papucsot váltsak, ha pedig elhagyom a szobát akkor ismét papucsot. Sokkal kevesebb a kosz. Ez azt hiszem életem legnagyobb vívmánya, egyelőre ez az amiről megemlékeznek majd rólam a kalendáriumok. :-D
    Mágika likes this.
    "A szerencse a mi oldalunkon, ám ha ez az ingatag szajha bizonyítja igaztalanságát, akkor istenekként harcoljunk úgy az ellennel, hogy a véres és gyászos győzelem íze, mint hamu öntse el ajkaikat." Knight of Badassdom

  10. #40
    Fanatikus tag Mágika avatara
    Csatlakozott
    2014. 05. 17.
    Hely
    Miskolc
    Hozzászólások
    453

    Alapbeállítás

    Nagyon érdekes a póker mentális oldala, mert korábban fogalmam nem volt róla, hogy ilyen egyáltalán létezik, (mint ahogy a programokról sem, de hát jó pap holtig tanul) de látom, hogy nagyon komolyan van véve, és ennek a témának az oldalon is széles tárháza, videók és cikkek segítenek a tagoknak.

    Kérdésre válaszolva ki meddig jutott az önfejlesztésben, én úgy gondolom jó úton haladok, lettek mindennapos szokásaim, minden nap olvasok, sikernaplót írok, átgondolom miért vagyok hálás és kinek mit köszönhetek, tanulok pénzt kezelni, stb.

    Mentálisan bármikor az életemben előrébb voltam, mint póker tudásban. Nekem a konkrét, gyakorlati, elemzési, pókertudásban kell fejlődnöm, és miután 3 éve "komolyan" (haha) foglalkozom pókerrel, és 3 hónapja regeltem erre az oldalra, rá kellett jönnöm, hogy az volt eddig az azt hittem hogy foglalkoztam vele, és most jön az, amikor fogok is..

Oldal: 4 / 4 ElsőElső ... 234

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •