Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (19) összesen
Like Tree5Likes

Téma: Range felvágás

  1. #1
    PA addict Flush67 avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hozzászólások
    2.229

    Alapbeállítás Range felvágás

    Sok beszédnek sok az alja, szóval inkább egy konkrét példán keresztül:


    NL SH

    MP-ról nyitunk 3X-et és BU megad, a vakok dobnak. (BU ismeretlen)
    A mi MP openrange-dzsünk: 22+,A2s+,K9s+,Q9s+,J9s+,T8s+,98s,87s,76s,65s,ATo+, KJo+,QJo,JTo

    A flop As6s4c

    A kérdés pedig az, hogy ebben a szituációban hogyan gondolkodtok? Ki mennyit Cbetel, x/callozik, x/r-el, x/foldol az openrange-dzséből és miért, valamint mekkora size-zal Cbetel?

  2. #2
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2014. 01. 16.
    Hozzászólások
    429

    Alapbeállítás

    Idézet Flush67 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sok beszédnek sok az alja, szóval inkább egy konkrét példán keresztül:


    NL SH

    MP-ról nyitunk 3X-et és BU megad, a vakok dobnak. (BU ismeretlen)
    A mi MP openrange-dzsünk: 22+,A2s+,K9s+,Q9s+,J9s+,T8s+,98s,87s,76s,65s,ATo+, KJo+,QJo,JTo

    A flop As6s4c

    A kérdés pedig az, hogy ebben a szituációban hogyan gondolkodtok? Ki mennyit Cbetel, x/callozik, x/r-el, x/foldol az openrange-dzséből és miért, valamint mekkora size-zal Cbetel?
    Nem tág MP ből az a range egy picit?

  3. #3
    PA addict Flush67 avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hozzászólások
    2.229

    Alapbeállítás

    Idézet Mac Hine eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nem tág MP ből az a range egy picit?
    De, egy kicsit igen.
    Viszont a kérdés szempontjából ez most majdnem mindegy. Lehetne UTG, MP, CO range-re is nézni.

  4. #4
    Fanatikus tag Fluxxxi avatara
    Csatlakozott
    2014. 05. 08.
    Hozzászólások
    333

    Alapbeállítás

    A BTN calling range kb ez lehet ismeretlenben: 99-22,A9s-A2s,KJs-K8s,QTs-Q8s,J8s+,T8s+,97s+,86s+,75s+,65s,AJo-A9o,A5o-A2o,KJo-KTo,QTo+,JTo
    Ezen flippen is vagytok ezen a flopon. Nyilván egy A magas drawy boardról beszélünk, sok minden múlik azon, hogy mi van a kezedben, mennyi az equityd ezen a boardon egyátalán. TPTK-TPGK lappal cbet 1/2-3/4-pot, 2-3. párral x/call, színhúzó 1/2-3/4 pot bet, set cbet 3/4 pot, igazából minden értelmes lappal bet, ha 3betel akkor meg a lapodtól és annak equityjétől függően ch/call/fold, milyen turn jön, ott mi történik, ott hogy állsz, milyen river jön etc? Tuti buta vagyok hozzá de számomra ezek nem tisztázott kérdések a szituációban.

  5. #5
    Tag Charlie avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 29.
    Hozzászólások
    104

    Alapbeállítás

    Idézet Fluxxxi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A BTN calling range kb ez lehet ismeretlenben: 99-22,A9s-A2s,KJs-K8s,QTs-Q8s,J8s+,T8s+,97s+,86s+,75s+,65s,AJo-A9o,A5o-A2o,KJo-KTo,QTo+,JTo
    Ezen flippen is vagytok ezen a flopon. Nyilván egy A magas drawy boardról beszélünk, sok minden múlik azon, hogy mi van a kezedben, mennyi az equityd ezen a boardon egyátalán. TPTK-TPGK lappal cbet 1/2-3/4-pot, 2-3. párral x/call, színhúzó 1/2-3/4 pot bet, set cbet 3/4 pot, igazából minden értelmes lappal bet, ha 3betel akkor meg a lapodtól és annak equityjétől függően ch/call/fold, milyen turn jön, ott mi történik, ott hogy állsz, milyen river jön etc? Tuti buta vagyok hozzá de számomra ezek nem tisztázott kérdések a szituációban.
    Ismeretlen btn ellen sztem sokkal szűkebb range-el számolhatnunk:
    JJ-55,AJs+,KQs,QJs,JTs,T9s,98s,AQo,KQo

    És a cbet méretét semmiképp sem a lapom erejétől tenném függővé, sokkal inkább a textúra határozná meg, tehát itt 2/3 pot lenne nálam minden esetben, ha cbetelek.

  6. #6
    PA addict Flush67 avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hozzászólások
    2.229

    Alapbeállítás

    Idézet Fluxxxi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A BTN calling range kb ez lehet ismeretlenben: 99-22,A9s-A2s,KJs-K8s,QTs-Q8s,J8s+,T8s+,97s+,86s+,75s+,65s,AJo-A9o,A5o-A2o,KJo-KTo,QTo+,JTo
    Ezen flippen is vagytok ezen a flopon. Nyilván egy A magas drawy boardról beszélünk, sok minden múlik azon, hogy mi van a kezedben, mennyi az equityd ezen a boardon egyátalán. TPTK-TPGK lappal cbet 1/2-3/4-pot, 2-3. párral x/call, színhúzó 1/2-3/4 pot bet, set cbet 3/4 pot, igazából minden értelmes lappal bet, ha 3betel akkor meg a lapodtól és annak equityjétől függően ch/call/fold, milyen turn jön, ott mi történik, ott hogy állsz, milyen river jön etc? Tuti buta vagyok hozzá de számomra ezek nem tisztázott kérdések a szituációban.
    Nem teljesen ilyen értelemben foglalkoznék a kérdéssel.
    Egyelőre az, hogy mit lép az ellenfél, mindegy; a fontos, hogy milyen játéktervet építenétek fel?

    1. Ezen a flop-on mennyire szélesen szeretnék cbetelni?

    - 1/a Ha szélesen, akkor a cbet mérete alacsonyabb és sok blöff cbetet is el kell sütni (de vajon milyen lapokkal)
    - 1/b Ha szűken, akkor a cbet mérete nagyobb, illetve kevesebb blöff is kell az értéklapok mellé

    Na ez most csak első gondolat volt, hogy én milyen úton közelítettem meg.

    (Kialakítottam egy tervet a teljes range-emre nézve és kiványcsi lennék, hogy nálatok mi a koncepció.
    Egyszerűsítés:
    Tételezzük fel, hogy a nyitórange-dzsem: TT+,ATs+,KQs,AQo+

    Ebben az esetben értékből tudom hívni mondjuk az AQs+,AKo, AA-t (a nyitó range 35%-a), blöffből a QQ- KK-t, KQs FD-t (a nyitó 20%-a)
    x/c-ozom a AQo, ATs-AJs-t, (a nyitó range 25%-a)
    x/f-olom a TT-JJ, KQs (ami nem FD) (a nyitó range 20%-a)
    nincs x/r-em, mert nem tudok mellé blöff-öt tenni
    Nem feltétlenül pont így, de azt hiszem már érthetőbb, hogy mire szeretnék kilyukadni.
    55%-ban cbetelek, 45%-ban checkelek (és a check range-dzsem 55%-át védem meg)

  7. #7
    PA addict Flush67 avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hozzászólások
    2.229

    Alapbeállítás

    Idézet Charlie eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ismeretlen btn ellen sztem sokkal szűkebb range-el számolhatnunk:
    JJ-55,AJs+,KQs,QJs,JTs,T9s,98s,AQo,KQo

    És a cbet méretét semmiképp sem a lapom erejétől tenném függővé, sokkal inkább a textúra határozná meg, tehát itt 2/3 pot lenne nálam minden esetben, ha cbetelek.
    Nyilván nem a lapom ereje fogja meghatározni, hanem az, hogy mennyire sűrűn fogok cbetelni egy adott flop-on.

  8. #8
    Fanatikus tag Fluxxxi avatara
    Csatlakozott
    2014. 05. 08.
    Hozzászólások
    333

    Alapbeállítás

    Charlie, Flush67 köszönöm szépen a felhomályosítást !! Basszus, csak most esik le, hogy milyen fain "játék" is ez... omfg... Köszönöm Mester Flush67!!

  9. #9
    Tag Charlie avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 29.
    Hozzászólások
    104

    Alapbeállítás

    Idézet Flush67 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ebben az esetben értékből tudom hívni mondjuk az AQs+,AKo, AA-t (a nyitó range 35%-a), blöffből a QQ- KK-t, KQs FD-t (a nyitó 20%-a)
    x/c-ozom a AQo, ATs-AJs-t, (a nyitó range 25%-a)
    x/f-olom a TT-JJ, KQs (ami nem FD) (a nyitó range 20%-a.
    88-99-től rögtön dobást várunk ip egy cbetre? Lehet én gondolom rosszul, de ezeket sztem a turnön fogja csak elengedni egy átlag reg.flopon pedig inkáb lesz a floatjai része.

  10. #10
    Fáradhatatlan grinder hosocske avatara
    Csatlakozott
    2008. 07. 19.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    993

    Alapbeállítás

    ha felvágod itt a ranged AA-t ne a cb rangebe tedd be, túl sok lapot fogsz vele tőle amivel folytatni tudná (összes Ax- kombót), Ax handjei vszeg mp ellen pedig nem gyengék szóval betelni fogja őket value-ból, a blöffök mellé amit egy cbetre eldobna

    különben range vs range eléggé agyonvered itt, és mivel száraz a flop a raisetől se nagyon kell félned, szóval a 100% cbet sem egy elvetendő opció
    Charlie likes this.

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •