Oldal: 2 / 2 ElsőElső 12
Eredmény: 11 - 19 (19) összesen
Like Tree5Likes

Téma: Range felvágás

  1. #11
    PA addict Flush67 avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hozzászólások
    2.229

    Alapbeállítás

    Ne a konkrét 6%-os példán gondolkodjatok, azt csak az egyszerűség kedvéért raktam be, hogy egyértelmű legyen a feladat.

  2. #12
    Őstag
    Csatlakozott
    2010. 01. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.748

    Alapbeállítás

    Túl általános a kérdés, kb azt várod, hogy itt az emberek az egész játékfilozófiájukat megosszák veled.

  3. #13
    Őstag Palesz76 avatara
    Csatlakozott
    2010. 02. 03.
    Hely
    III.ker.
    Hozzászólások
    1.098

    Alapbeállítás

    Flush67!
    Milyen izű az a " nyitorange-dzsem"?
    A többihez sajnos nem tudok hozzászólni!
    Bill Gates likes this.
    "Ha kicsi a tét , a kedvem sötét"- Johny Firpo (zsugabubus)
    Nincs magas nevezési díj, csak kevés önbízalom.

  4. #14
    Fáradhatatlan grinder hosocske avatara
    Csatlakozott
    2008. 07. 19.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    993

    Alapbeállítás

    anélkül, hogy nem adod meg a nyitó rangedet, nem lehet felvágni... attól függ hogyan érdemes/ fel kell-e egyáltalán vágni, hogy mi abban a szituációban a ranged

  5. #15
    PA addict Flush67 avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hozzászólások
    2.229

    Alapbeállítás

    Idézet hosocske eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    anélkül, hogy nem adod meg a nyitó rangedet, nem lehet felvágni... attól függ hogyan érdemes/ fel kell-e egyáltalán vágni, hogy mi abban a szituációban a ranged
    megadtam

  6. #16
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2014. 01. 16.
    Hozzászólások
    429

    Alapbeállítás

    As6s4c a rangem 100% á val c betelek. Ez hiba?

  7. #17
    Fanatikus tag Corey avatara
    Csatlakozott
    2012. 08. 26.
    Hozzászólások
    353

    Alapbeállítás

    Idézet Flush67 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nem teljesen ilyen értelemben foglalkoznék a kérdéssel.
    Egyelőre az, hogy mit lép az ellenfél, mindegy; a fontos, hogy milyen játéktervet építenétek fel?
    Attól függően alakítjuk ki a játéktervet, hogy mit lép/mit szokott lépni az ellenfél ilyen helyzetekben. Ismeretlen ellenfélről is lehet információt szerezni.

    Idézet Flush67 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    1. Ezen a flop-on mennyire szélesen szeretnék cbetelni?

    - 1/a Ha szélesen, akkor a cbet mérete alacsonyabb és sok blöff cbetet is el kell sütni (de vajon milyen lapokkal)
    - 1/b Ha szűken, akkor a cbet mérete nagyobb, illetve kevesebb blöff is kell az értéklapok mellé
    Nagyon szélesen szeretnél itt cbetelni, mert ez egy jó flop a preflop emelő számára.
    Azt viszont nem értem, hogy a cbet size és blöff range között miért vontad le ezt az összefüggést. Ha kifejted jobban fogom érteni, de nekem a cb mérete sokkal inkább board-függő és kevésbé határozza meg a range-em. Nyilván a későbbi utcákon ez változni fog.
    Szóval cbet, viszont kevés foldEQ-ra számítok a flopon, ezért általában megéri folytatni. A konkrét példánál többnyire middlepocketpairek és Ax-ek vannak nála call után(FD viszont kevés).
    Azt kellene látni, hogy az ő flop call range-e tele van gyengébb kezekkel (weak fits), amik ha nem javulnak turnön, akkor dobni fognak valószínűleg (turn cbet mellett érv), a nagyon erős kezeit ritkán fogja tovább slowplayelni turnön is, ezért ami flopon a range erősebb részébe tartozik TPGK (strong fits), azokat riveren gyakran fogja gyengének (weak fits) érezni (3rd barrell mellett érv).
    Nyilván ez turn/river card függő, de ezen a flopon sorhúzó nincs nála, FD nagyon kevés, a legtöbb lap pedig inkább neki lesz scarycard (a te rangedet segítő lap), így szélesen tartva a ranged általában +EV lesz agresszívnek maradni a későbbi utcákon, feltéve, ha ügyesen szűkíted a laptartományát és felismered a megfelelő spotokat.
    Ha pedig értékért betelsz (flop még KK is lehet valuebet), akkor riveren azt kell eldönteni, hogy a range a valuecall-blöffcatch-busted kategóriák szerint hogyan épül fel (valuecall az, amivel Ő megadhat a tudása/játéksílusa szerint, nem az, amivel TE megadnál ilyen helyzetben).

    Általánosságban szerintem túlkombinálod a flop játékod (mintha megpróbálnál minden fajta flopra valamilyen cb,ch/c és ch/f ranget felállítani pozícióktól függően), miközben a turn, river játékra és az ellenfélre kellene nagyobb hangsúlyt fektetni.
    Flush67, Arkhon and Mac Hine like this.

  8. #18
    PA addict Flush67 avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hozzászólások
    2.229

    Alapbeállítás

    Idézet mikki86 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Túl általános a kérdés, kb azt várod, hogy itt az emberek az egész játékfilozófiájukat megosszák veled.
    Valóban erre vagyok kiváncsi.
    Én készítettem egy alapos felvágást erre a szituációra vonatkozóan, ami meggyőződésem, hogy kiindulásként jól használható és segít az alapjátékomtól való eltérés megértésében.

    Ez ezt egy összetettebb topiknak szánom, és mivel tudom, hogy mekkora munka van benne, ezért nem is feltétlenül az Nl100+ regek kulisszatitkait akarom kiszedni belőletek, illetve fordítva; hogy leírjak mindent, amire jutottam.

    Aki csak egy-egy dolgot kommentál a dologhoz, azzal kevésbé tudok belemenni valami értelmes vitába, mert csak egyetlen szegmensét emeli ki a dolognak.
    Pl. az előző ember azt írta, hogy 100%-ban cbeteli ezt a flop-ot. ...
    Oké, mennyivel és miért?

  9. #19
    PA addict Flush67 avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hozzászólások
    2.229

    Alapbeállítás

    Corey, köszönöm az értékes hozzászólást! Pont arra gondoltam, hogy ilyen dolgok merüljenek fel.

    A kérdésem nem egy konkrétumra vonatkozik, hanem az az alapfeltevés, hogy az ellenfél egy átlagos regulár, akiről nincs semmi információnk, ezért egy általános játékterv kialakításában gondolkodom, amitől a későbbi ismeretek függvényében el lehet majd térni.

    A Cbet meglépésével kapcsolatban valami olyan gondolatmenetet követnék, hogy

    1. Mennyire találta el a feltételezett range-dzsemet?
    2. Mekkora részét tudom értékért hívni?
    3. Mekkora részét tudom azért hívni, mert javulhatok?
    4. Az ellenfél milyen reakciói lehetnek bizonyos típusú lapokkal?
    -----Kaphatok-e blöff emelést például egy 7c8c-től, amire fel vagyok-e készülve
    -----Ami megad, attól valószínűleg hány utca értéket nyerhetek (pp-k, Ax-ek) --> milyen lapokkal jobb a cbet és melyekkel a x/c?
    -----Alakítsak-e ki ezen a textúrán x/r range-dzset (tudok-e a set-ek/top2-k mellé tenni elegendő blöfföt illetve mit érhetek el vele)

    Stb.
    Stb.

    Ezek alapján arra jutottam, hogy a range-dzsem viszonylag kis részét fogják alkotni a tisztán érték kombinációk (set,2pár,TPGK ˘~15-20%), illetve egy jelentősebb részt (~40%) ki fognak tenni azok, amelyek kb. semmit nem találtak. A maradékok mondjuk mindenféle TPWK, FD-k, GS-k, BDFD, közepes pp-k...
    Így tehát mondjuk ahelyett, hogy mondjuk eszetlenül Cbetelnék egy ATo-t (értékből), vagy egy KJ-t blöffből, inkább kialakítanék egy olyan szisztémát, amiben jobb döntéseket tudok hozni.
    Vegyük például ezt az ATo-t. Fogok tudni 3 utcát hívni vele úgy, hogy végig megad egy rosszabb lap (A5s, TT)? Szerintem nem, viszont a későbbi utcákon ugyanúgy nyerhetek belőlük értéket.

    A Cbet mérete pedig azért függ szerintem a Cbetelés mennyiségétől IS, mert ebben az esetben mondjuk
    amivel Cbetelni fogok, azt azért fogom tenni, mert jó részesedésem van, vagy tudom folytatni a blöffjeimet nagy %-ban, és ezek az esetek így együtt nem fognak kitenni túl nagy %, tehát amikor betelek, akkor azt erősen szeretném tenni a jó folytatás reményében.

    Illetve nem szeretném, hogy a flop check range-dzsem nagyon elgyengüljön, magyarul érdemes top pár, second pár típiusú, vagy pl. KsQc típusú lapokat is (javulhat Nut FD-re, terítési értéke is van, javulhat későbbi utcán 2nd párra)

    Most rohannom kell, de még folytassuk tovább az elmélkedést!

    Palesz: a range-dzsem vegyes ízű

Oldal: 2 / 2 ElsőElső 12

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •