Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (14) összesen
Like Tree10Likes

Téma: Érdekes póker partik - 2014. 08. 01

  1. #1
    Akadémia bölcse
    Csatlakozott
    2007. 02. 15.
    Hozzászólások
    5.830

    Alapbeállítás Érdekes póker partik - 2014. 08. 01

    Lapok:
    Játék: NLHE MTT döntő asztal
    Játékosok: 4 fő
    Pozició: BB
    Kis vak: 8,000
    Nagy vak: 16,000

    Döntő asztalra kerültél egy 6 max turbo versenyen. A gombon ülő játékos egy ABC játékot játszó fishreg, csak a saját lapjával foglalkozik, már több rosszul megjátszott leosztást is láttál tőle. Úgy döntesz megvéded a vakodat 9T lapjaiddal. A 63J flopon passzolsz, ellenfeled 28,000-t hív. Te a hívás kis méretét gyengeségnek értelmezed, ezért 70,000-ig check/raise-elsz, amit ellenfeled megad. A turn T-al második párra javulsz, ami a readjeid alapján gyakran lesz a legjobb lap, ezért 92,000-t hívsz. A river a 3 ellenfeled előtt még 478,000 zseton van, mit teszel?


    Tovább a partihoz

  2. #2
    Fanatikus tag Lordtebeli avatara
    Csatlakozott
    2010. 08. 06.
    Hely
    Tatabánya
    Hozzászólások
    469

    Alapbeállítás

    a csak a lapjával foglalkozik, mondat alatt mit értetek? mert ha csak azzal foglalkozik akkor szerintem nem nagyon fog blöffölni inkább mögé checkeli szerintem. de lehet hogy én értelmezem félre

  3. #3
    Fáradhatatlan grinder kriispirolls avatara
    Csatlakozott
    2010. 08. 20.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    783

    Alapbeállítás

    Ezzel azt probaltuk kihangsulyozni hogy nem nagyon gondolkodik arrol h mi a mi rangeunk, meg arrol se hogy szerintunk mi az o range, illetve azon se elmelkedik hogy egy szituacio alkalmas-e bloffre meg ilyesmi
    ''All-in helyzetekben overpárokkal mutatás után furcsa dolgok történnek velem.''

  4. #4
    Tag Mr. Shark avatara
    Csatlakozott
    2013. 10. 11.
    Hozzászólások
    119

    Alapbeállítás

    Valamiért nem tudtam most épp szavazni, de véleményem szerint ellenfelünk gyenge játékosként van megjelölve, és ők nem igazán blöffölik a besült húzókat. Ha hív akkor minimum TP szerű lappal teszi kis értékért, gyengébb lappal x-re passzolna mögöttünk, szerintem. Ha mi hívunk csak az erősebb adná meg vagy visszatolná, mert elkötelezte magát ellenfelünk a bank mellett(talán nem figyelt és hibásan), a gyengébb dobná, így én hajlok a x/f-ra bár belátom nem egy túl jó line, de én most ha tudnék szavazni arra nyomnék.
    Marcow and bencerhen like this.

  5. #5
    Fanatikus tag Lordtebeli avatara
    Csatlakozott
    2010. 08. 06.
    Hely
    Tatabánya
    Hozzászólások
    469

    Alapbeállítás

    Elsőre én is erre gondoltam!vagyis nekem is ez a gondolatmenetem, ezekkel a plusz infokkal mindig bevisztek az erdőbe

  6. #6
    Fáradhatatlan grinder Slynzor avatara
    Csatlakozott
    2009. 12. 07.
    Hely
    Győr
    Hozzászólások
    923

    Alapbeállítás

    Idézet Mr. Shark eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Valamiért nem tudtam most épp szavazni, de véleményem szerint ellenfelünk gyenge játékosként van megjelölve, és ők nem igazán blöffölik a besült húzókat. Ha hív akkor minimum TP szerű lappal teszi kis értékért, gyengébb lappal x-re passzolna mögöttünk, szerintem. Ha mi hívunk csak az erősebb adná meg vagy visszatolná, mert elkötelezte magát ellenfelünk a bank mellett(talán nem figyelt és hibásan), a gyengébb dobná, így én hajlok a x/f-ra bár belátom nem egy túl jó line, de én most ha tudnék szavazni arra nyomnék.
    Sztem meg az erős játékos fog mögénk checkelni missdraw-val, mert tudja, hogy ch/c a tervünk a legtöbbször. A gyenge játékosnak meg fogalma sincs, hogy miért checkelünk, de nem bírja ki, hogy ne vigye el a potot, ha nem ultra passzív.
    kriispirolls likes this.

  7. #7
    Tag Mr. Shark avatara
    Csatlakozott
    2013. 10. 11.
    Hozzászólások
    119

    Alapbeállítás

    Egyet ertek azzal amit az eros jatekosrol irtal, viszont itt a donto asztalon a gyenge jatekostol inkabb oszinte akciot feltetelezek egy ilyen line utan.
    Egyebkent a check/callban bennevan, hogy tartjuk az ai-t is es azon a ponton tenyleg csak bloffot vernenk, de itt szerintem ritkan lesz bloff, pont azert amit leirtam az elobb.

  8. #8
    Team Hero misirulez avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hely
    In Position
    Hozzászólások
    2.200

    Alapbeállítás

    Idézet kriispirolls eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ezzel azt probaltuk kihangsulyozni hogy nem nagyon gondolkodik arrol h mi a mi rangeunk, meg arrol se hogy szerintunk mi az o range, illetve azon se elmelkedik hogy egy szituacio alkalmas-e bloffre meg ilyesmi
    Ezekszerint te írtad?
    A river ch/c-al egyetértenék de az azt megelőző két uca néhány kérdést vet fel bennem, remélem ha te írtad a feladványt rá tudsz szánni egy kis időt hogy megmagyarázd előre is thx.

    1.Floppon 0 EQ-s bluff +EV csak a kis CB size miatt?
    2.Turnon úgy gondoljuk "eddigi tapsztalatok alapján" elég a második párunk value betre.

    Ez nem ellentmondás egy kicsit?

    Tehát egy "ABC" regnél akkor 6x-ek meg 3x-ek vannak a steal rangeben, ráadásul ezekkel chback helyett egy kisméretű CB mellett dönt + megadja a ch/r-t is?
    Gondolom 22-44-55 nincs benne a flop ch/r call rangeben, és 77-88-99 is csak elvétve.

    Ha turnon "elől" vagyunk a range ellen, akkor az miért jelenti azt hogy betelnünk is kell, arra nem tértél ki, hogy a turn calling range előtt is vagyunk-e. Ha riveren jó indok a callra az, hogy a call ranget nem de a bet ranget verjünk akkor ugyanez miért nem igaz turnon? FD-knek mondjuk +1 over cardal van cca 20%-a ellenünk, és emiatt már jobb meglépni egy olyan valuebetet amit nagyon sokszor fog erősebb lap callozni?
    termin and BelaKecske like this.

  9. #9
    PA addict iKeksz avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.273

    Alapbeállítás

    Technical K.O

  10. #10
    Fáradhatatlan grinder kriispirolls avatara
    Csatlakozott
    2010. 08. 20.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    783

    Alapbeállítás

    Idézet misirulez eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ezekszerint te írtad?
    A river ch/c-al egyetértenék de az azt megelőző két uca néhány kérdést vet fel bennem, remélem ha te írtad a feladványt rá tudsz szánni egy kis időt hogy megmagyarázd előre is thx.

    1.Floppon 0 EQ-s bluff +EV csak a kis CB size miatt?
    2.Turnon úgy gondoljuk "eddigi tapsztalatok alapján" elég a második párunk value betre.

    Ez nem ellentmondás egy kicsit?

    Tehát egy "ABC" regnél akkor 6x-ek meg 3x-ek vannak a steal rangeben, ráadásul ezekkel chback helyett egy kisméretű CB mellett dönt + megadja a ch/r-t is?
    Gondolom 22-44-55 nincs benne a flop ch/r call rangeben, és 77-88-99 is csak elvétve.

    Ha turnon "elől" vagyunk a range ellen, akkor az miért jelenti azt hogy betelnünk is kell, arra nem tértél ki, hogy a turn calling range előtt is vagyunk-e. Ha riveren jó indok a callra az, hogy a call ranget nem de a bet ranget verjünk akkor ugyanez miért nem igaz turnon? FD-knek mondjuk +1 over cardal van cca 20%-a ellenünk, és emiatt már jobb meglépni egy olyan valuebetet amit nagyon sokszor fog erősebb lap callozni?
    1. A kis cbet size gyenge ellenfeltol itt sztem gyenge lapot takar, jo lappal nem PFR size alá hivna, hanem felpot fölé kicsivel mondjuk. Nyilván a kis sizing önmagában nem elég indok, de dobni is fog neha a check-raisere, es elég sok backdoor outunk illetve blöff outunk eshet amit uthetunk tovabb ha megad. Ez nyilván azon a feltetelezesen alapszik hogy a flop cbet/call range nem lesz erős kis cbet utan. Nem gyakran szamitanek ABC fishreg ellenfeltol slowplayre monduk egy AJ+ erősségű handdel, ezekkel gyakran 3betelne flopon.
    Szerintem erosebb 6x, gyenge-közepes J, illetve 77-88-99 és rengeteg draw lehet nala a call utan, ebből sokat tudunk dobatni a kovetkezo utcakon, pláne úgy hogy van két kisebb stack is az asztalnál.

    2. A turnon a flop second párokat már verjuk, de elindult meg egy FD, illetve a tízes néhány kombodrawt is kialakított, szóval szerintem jó a valuebet, nem muszáj, de sztem meg sok draw megadhat, illetve nehany riveren bloffbefordulhatunk ha kell, szóval nekem jobban tetszik mint egy checkel kezdődő line.

    Nekem ez volt a gondolatmenetem a leosztas során Amúgy a riveren passzoltam, ellenfelünk overbet allin ment, calloltam és 54o-t mutatott.

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •