Oldal: 16 / 18 ElsőElső ... 61415161718 UtolsóUtolsó
Eredmény: 151 - 160 (180) összesen
Like Tree302Likes

Téma: Negreanu ezúttal túl érzékeny témához nyúlt?

  1. #151
    Idegen
    Csatlakozott
    2013. 05. 29.
    Hozzászólások
    10

    Alapbeállítás

    "Viszont azt érdekesnek találom, hogy egy csomó pókeres szinte azonnal teljes vállszélességgel támogatni tud egy ilyen horderejű elméletet, de az már ki van zárva, hogy a termek csalnak . Én egyikben sem hiszek, remélem nekem van igazam, de ezt sosem tudjuk meg."
    Pókeres témában már emlegettem Occam borotváját egy másik cikknél. Ezen elmélet nem(/sem) "értene egyet" veled, persze senkit nem ítéltek el még ez alapján...bár ez így sem igaz, mert azok, akik megtehetik, hogy az "igazságot diktálják", azok már kevesebbért is ítéltek el/kínoztak/öltek meg embereket igazságszolgáltatás címszó alatt.
    De nézzük most csak a pókert. Először is ki ellenőrzi őket ? Kb. az összes terem vmi adóparadicsomban vagy a (nemzetközi) jogok érvényesítése szempontjából bizonytalan helyen van bejegyezve, a szervezetek, akik "ellenőrzik" őket, azok ugyanilyen országokban. Ez elsőre sem hangzik jól. Persze most már sok helyen az állambácsi beszed vmi pénzt, de ennyi, őket más nem érdekli, csak az "adót" kapják meg. Az, hogy a felhasználók, az online szolgáltatást "megvásárlók" jogaival mi lesz, az kb. senkit nem érdekel. A bezárt/megszűnt termekből a Full Tilt kivételével kapott akárki is pénzt ? Vagy említhetném a Cake/Revolution hálózatot, ahonnét sokakkal együtt én is jópár hónapja várok a pénzemre....Egy másik érdekes eset, ami szintén elgondolkodtató: itt az akadémián is volt már cikk/cikkek, amikor termek elkaptak régebben olyanokat, akik több számláról játszottak(vagy bármi másért). Ugye ezek a személyek, mind profik, de legalábbis híres(ebb) játékosok. Nekem úgy rémlik zárolt számla, és a pénzek kiutalása lett a legtöbb eset vége, de az biztos, hogy a több százezer vagy millió dollárját/-jukat nem "nyúlták le". Na, már most ugyanezt én is eljátszottam párszor, és hát mi lett a vége ? Zárolás, és persze pénzemből semmit nem láttam. Persze nekem csak pár száz dollárról volt szó maximum. Már bocsánat, de neki(k) miért van több joga/joguk visszakapni a pénzét/-züket, és nekem miért nincs ? A befizetett, és a nem az "ellenfelek esélyeinek csökkentésével" szerzett pénz ugyanúgy visszajárna. Persze több jogi egyetemet elvégzett ismerősöm kérdeztem erről, és mind azt mondták, hogy ebben semmi meglepő nincs: az ilyen jogilag szabályozatlan területeken a "nagyok" mindig a "kicsiktől" "vesznek el". Mertugye pár száz dollárért nem sokan fognak pereskedni egy olyan "céggel", ami egy kertnyi szigetállamban van bejegyezve. Milliókért már igen, másrészt ez ugye nagyobb hírt is kap; az meg nem biztos, hogy a teremnek újabb regisztráló hobbyjátékos tömegeket szerez, ha olyan hírek röpködnek, hogy önbíráskodva milliókat "vesznek el".
    De már így is többet írtam a póker részéről, mint akartam. Az, hogy ebben a topicban egy póker játékos
    "véleményéről" kell beszélnünk/"lehetőségünk van" beszélni *Negreanu "véleményéről" (, amit ebben a témában "formált meg"), inkább ezeket az *(összeesküvés-)elméleteket bizonyítja, mint az ellenkezőjét. Miért ? Erre még mindig Occam borotvája és Móricz Zsigmond: Barbárok című naturalisztikus novellája? alapján fűznék hozzá valamit/válaszolnék.
    Az ember, amióta ember az ösztönei irányítják. Valamilyen szinten igaz, hogy a butábbakat a primitív/állati ösztönök, míg az okosabbakat a hatalomvágy, a birtoklás, az (másokon való) uralkodás. (Persze vannak bőven átfedések.) Ezzel persze nem lenne nagy gond, de itt jön az, hogy vannak, akik megelégszenek egy (boldog) családban létezéssel, egy szimpla házzal/lakással, egy autóval, vagy megelégszenek egy péntek vagy szombat esti jó kis bulival/"menettel", vagy bármi más "emberi" "javakkal". És vannak, akik nem. Azokból lesznek a gyilkosok, a nemi erőszakot elkövetők, a tolvajok és a többi "bűnöző"*. De ugye nekünk azok fontosak jelen témában, akik a kiemelt ösztönök - hatalomvágy, a birtoklás, az (másokon való) uralkodás - "rabjai". Akiknek többszáz milliárd/billió ? dollár vagyona van - mindig is csak mosolyogni tudok, amikor a világ leggazdagabb embere az ablakos vagy a mexikói telefonos, persze nekik az mind magánvagyon állítólag, amott meg egész családoké állítólag a vagyon, de akkor is - az már nem is a pénzért teszi, hanem pont azért, hogy (a pénz által is) nagyobb hatalma/befolyása legyen. Szerinted (9/11 kapcsán) , aki háborúkat robbant ki/gazdasági válságokat indít el (már több száz éve), az nem képes arra, ami ott történt (ráadásul, hogy újabb háborút szíthasson vele) ? (Szó szoros értelmében vett) Véletlenek nincsenek/nem történnek, mindennek oka van. Ahogy többen is írták már elég sok kérdés felvetődött, amire azóta se tudjuk a választ - vagy miért titkosítottak még mindig a Kennedy-gyilkosság egyes dokumentumait egy olyan államban, ahol állítólag demokrácia van ? vagy miért titkosított úgy egyáltalán bármi/bárhol, ahogy már más is felhozta - , semmiféle érdemi reakció nincs a megfelelő állami szervektől, csak a nagy kuss. *(összeesküvés-elméletek) Kurucinfón, persze módjával/óvatosan kell olvasni, ha informálódni/tájékozódni akar vki, de az összeesküvés-elmélet szóról nagyon szép/hangzatos leírásuk volt egy cikkükben. Pontosan nem emlékszem rá, de ugye arról volt szó, hogy nagyon ügyesen kitalálták ezt a szót is arra az esetre, ha vki tényekkel alátámasztva érvel, kérdéseket tesz/vet fel vagy akár vádol vmilyen kényes - bizonyos embereknek - témában. 2001-es esetnél is ott van ez a rengeteg felvetődő kérdés - , amiket már többen is soroltak itt, vagy belőlük párat - , amire még egy NSA vagy CIA vagy akármilyen "fejes" nem mondta azt a nyilvánosság elé kiállva, hogy "Bullshit!! Nem tudom hogyan csinálták ezeket a videókat/jutottak ezekhez az információkhoz, de ezek nem igazak, és akkor mondom miért: .... ". Tehát itt vagyunk válaszok nélkül, igen fontos kérdésekben, sunyít minden illetékes/"felelős", de kimondják az összeesküvés-elmélet varázsszót, és inkább hiszünk/inkább igaznak tartjuk - már aki - nekik/őket, annak, aminek jóval kevesebb a realitása, a nagy semminek, mint a reálisan felmerülő kérdéseknek/következtetéseknek. Az ösztöneik által vezérelt emberek "semmijének" hiszünk a logikával, az észérvekkel szemben. Szóval ennek a topicnak az adott háborúval (az arról alkotott pókeres "véleményével") kapcsolatban, és magának a háborúnak a létezése is csak egy példa/bizonyíték arra, hogy az ember évezredek óta "logikusan"/"törvényszerűen"/következetesen az ösztöneinek él. Mindig. Ezt teszi az ember évezredek óta, miért tenné másként most ? Miért tartanák tiszteletben ezen bizonyos "hatalmasok" mások életét, ha eddig sem tették, és ráadásul senki sem felügyeli/kontrolálja őket ?!? (póker ugyanez, annyi, hogy csak pár évről van szó, és nem életekről, hanem pénzről) "Csak" a határokat kell kitapasztalni, "meddig lehet elmenni", hol van az, amikor a buta tömeg már felébred, és nem hagyja szó nélkül a kihasználást/elnyomást/a saját jogainak "sárba tiprását".
    Hogy a mostani "háborúban" különb-e egyik harcoló fél a másiknál (módszereiket illetően biztosan nem), nem az én tisztem eldönteni. Az persze itt is igaz, hogy pont azok szenvednek leginkább mindkét oldalról, akiknek semmi közük a hatalommániások/vallási fanatikusok/felsőbbrendűség tudatúak/... "játékához". Nem a civilekkel, a "normál" emberekkel van a baj, hanem csak párral (ez persze nem 100%ban igaz, de közel 100%ban). Legyen az zs i d.ó, palesztin vagy akármilyen nemzetiségű.
    *Negreanu vélemény: Jah, és Negreanu véleményéről az a véleményem , hogy kajáról, lakásról, másik emberről meg úgy sokmindenről lehet véleményt formálni különösebb "következmények" nélkül. 1, Viszont sokmindenről nem. 2, Úgy meg aztán főleg nem, ha vki egy kényes témában rendkivül tájékozatlanul, ráadásul egy olyanban, ahol nem biztos, hogy akár egyáltalán a legjobb - jelen esetben történelmi - szakértők is magabiztosan&objektíven állást tudnának foglalni egyik vagy másik fél mellett, vagy, hogy kinek mihez van "joga", nyilatkozik/foglal állást egyik mellett, majd elintézi azzal, hogy ez "csak az én véleményem"; ez rendkivül buta dolog.
    (*a bünöző szó kapcsán csak egy hangzatos állítás jutott eszembe, amikor arról van szó, hogy a valódi bűnözők öltönyben járnak Ami megint nem igaz 100%ban, de minimum elgondolkodtató )
    Utoljára módosítva: szokitomi által: 2014. 08. 03. 17:25
    SMaster50 likes this.

  2. #152
    Őstag Palesz76 avatara
    Csatlakozott
    2010. 02. 03.
    Hely
    III.ker.
    Hozzászólások
    1.098

    Alapbeállítás

    Idézet jak1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    "Ha valaki agyonüt egy embert – haljon meg. - - ha valaki sebet ejt embertársán, amint ő tett, azt tegyék vele. Törést törésért, szemet szemért, fogat fogért, amilyen sebet ejtett egy emberen, ugyanolyant ejtsenek rajta. Aki agyonüt egy barmot fizesse meg (de) aki agyonüt egy embert, ölessék meg" (3. Mózes, 24, 17-21).

    ----------------------------------------------------------------------------------

    “És bocsásd meg a mi vétkeinket, miképen mi is megbocsátunk azoknak, a kik ellenünk vétkeztek ... Mert ha megbocsátjátok az embereknek az ővétkeiket, megbocsát néktek is a ti mennyei Atyátok. Ha pedig meg nem bocsátjátok az embereknek az ővétkeiket, a ti mennyei Atyátok sem bocsátja meg a ti vétkeiteket.”

    (Máté 6,12.14-15)


    Akad némi különbség a tanításokban...
    Mit mond az Iszlám a terrorizmusról?

    Az Iszlám, az irgalom vallása, nem engedélyezi a terrorizmust. A Koránban azt mondja az Isten:

    Allah nem tilt el benneteket attól, hogy jóravalók és méltaányosak legyetek azokkal, akik a vallás miatt nem harcoltak veletek, s nem űztek el benneteket az otthonaitokból. Allah szereti a méltányosokat. (Korán, 60:8)

    Mohammed próféta megtiltotta a katonáinak, hogy nőket és gyermekeket öljenek meg 93, és azt tanácsolta nekik: { … Ne legyetek árulók, ne legyetek túlzásba esők, ne csonkítsatok halottat, és ne öljétek meg a gyermeket. } 94

    Szintén ő mondta: { Ha valaki megöl egy muszlimokkal szerződésben lévő embert, az nem szagolhatja a Paradicsomnak az illatát sem, bár annak illata negyven évnyi távolságban van. } 95

    Mohammed próféta a tűzzel való kínzást is megtiltotta. 96

    Egyszer a gyilkosságot a fő bűnök másodikának sorolta be 97, és figyelmeztetett még arra is, hogy az Ítéletnapon {Az emberek közötti ítélet első okai a Feltámadás napon a vérontás miatti okok lesznek. 98} 99

    Ösztönözte a muszlimokat, hogy legyenek jók az állatokhoz és megtiltotta a bántalmazásukat. Egyszer azt mondta Mohammed próféta : {Megbüntettek egy asszonyt azért, mert bezárt egy macskát, míg az el nem pusztult. Ezért került a Pokolba. Míg bezárva tartotta a macskát, nem adott neki enni és inni és azért sem engedte ki, hogy a föld rovaraiból ehessen.} 100

    Azt is mondta, hogy egy ember adott egy nagyon szomjas kutyának vizet, így cselekedetének jutalma képpen Isten megbocsájtotta a bűneit. Megkérdezték a Prófétát : „Isten követe, meg leszünk jutalmazva az állatokkal szembeni jóságunkért?” Azt mondta: {Minden élő állattal vagy emberrel szembeni jóságért van jutalom.} 101

    Továbbá utasította a muszlimokat, hogy ha étkezés céljából elveszik egy állat életét, azt oly módon tegyék, hogy az a lehető legkisebb félelmet és fájdalmat okozzon neki. Mohammed próféta azt mondta: {Ha levágtok egy állatot, a legjobb módon tegyétek. Jól élezzétek meg a kést, hogy csökkentsétek az állat szenvedését.} 102

    Ezen és más iszlám szövegek fényében, fegyvertelen civilek szívébe terrort ültetni, épületeket és mások tulajdonait tömegesen lerombolni, bombázni és megcsonkítani ártatlan embereket, nőket és gyerekeket mind tiltott és megvetett cselekedet az Iszlám és a muszlimok szemében. A muszlimok a béke, az irgalom és a megbocsátás vallását követik, és a többségük nem tud mit kezdeni az erőszakos eseményekkel, melyeket egyesek a muszlimokkal hoztak összefüggésbe. Ha egy muszlim terrort követne el, akkor bűnös lenne az Iszlám törvényeinek megszegéséért.

    Csak a tisztán látás kedvéért!
    Utoljára módosítva: Palesz76 által: 2014. 08. 03. 17:33
    budz-i and jak1 like this.
    "Ha kicsi a tét , a kedvem sötét"- Johny Firpo (zsugabubus)
    Nincs magas nevezési díj, csak kevés önbízalom.

  3. #153
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2013. 10. 06.
    Hozzászólások
    68
    Ultar likes this.

  4. #154
    PA addict
    Csatlakozott
    2009. 06. 12.
    Hozzászólások
    3.446

    Alapbeállítás

    Az összes vallást be kellene tiltani. (1-2 Távol-Keleti vallástól eltekintve)
    Utoljára módosítva: Krono által: 2014. 08. 03. 20:26
    BennyGothiv likes this.

  5. #155
    Fanatikus tag Kukker avatara
    Csatlakozott
    2009. 07. 09.
    Hozzászólások
    225

    Alapbeállítás

    Idézet Krono eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Az összes vallást be kellene tiltani. (1-2 Távol-Keleti vallástól eltekintve)
    Nem tudod. Genetikailag kódolva van az emberiségben. A túlélés záloga. Muszáj hinned. Ízlés dolga, hogy egy bálvány, egy kitalált figura, egy múltban vagy jelenben élő hős imádatod tárgya. Esetleg az RNG.
    SMaster50 likes this.

  6. #156
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2007. 04. 16.
    Hozzászólások
    312

    Alapbeállítás

    Idézet geryhun eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    https://www.youtube.com/watch?v=as4b...ature=youtu.be
    engem shockolt a videó , fu jews
    Utoljára módosítva: geryhun által: 2014. 08. 03. 21:46

  7. #157
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2010. 09. 19.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    363

    Alapbeállítás

    "Allah nem tilt " Alllah +ev

  8. #158
    Idegen
    Csatlakozott
    2014. 08. 01.
    Hozzászólások
    18

    Alapbeállítás

    Fú ezt a filemt én se áttam még,. kiakasztott pedig láttam saját szememmel az izraeli 18 éves taknyos katonákat a síratófalnál, hogy hogyan viselkednek..

  9. #159
    Tag
    Csatlakozott
    2012. 05. 05.
    Hely
    Mezőkövesd
    Hozzászólások
    199

    Alapbeállítás

    Heh ha olyan rasszista lennék mint negro azt mondanám azért ír ekkora ****ságokat mert román származású^^... régen kedvenc játékosom volt de most... Am most már biztosra veszem hogy bekerül a hall of fame-be... Hitler meg Sztálin is volt az év embere szóval ezek szart se jelentenek...

  10. #160
    Fanatikus tag Lordtebeli avatara
    Csatlakozott
    2010. 08. 06.
    Hely
    Tatabánya
    Hozzászólások
    469

    Alapbeállítás

    Idézet Krono eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Az összes vallást be kellene tiltani. (1-2 Távol-Keleti vallástól eltekintve)
    ha az összeset akkor azt is ami neked bejön! By.: egy pogány
    fejes1988 likes this.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •