Oldal: 2 / 2 ElsőElső 12
Eredmény: 11 - 14 (14) összesen
Like Tree4Likes

Téma: nl100 JJ 4b pot oop deep vs laza fish

  1. #11
    PA addict Flush67 avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hozzászólások
    2.229

    Alapbeállítás

    Persze, nyilván 100BB-n nem kérdés, hogy jó pre.

    Lehet, hogy rosszul közelítem meg, de regek ellen is egyre kevesebbet dobok 4betre deep szituációkban. Azt azért túlzásnak érezném, hogy SB-ről csak flateljük az emelést, 3bet/foldolni túl erős egy JJ, 3bet/broke-olni pedig talán 0-s (de inkább mínuszosnak gondolom).

    Viszont postflop, amikor relatíve ilyen "jó" board érkezik, akkor már nagyon kellemetlen a helyzet. Ha kicsit reálisabb (megszokottabb) size-okkal dolgozik egy reg, mondjuk 1/3 pot, akkor milyen játéktervvel menjünk neki a partinak?

  2. #12
    Fanatikus tag Corey avatara
    Csatlakozott
    2012. 08. 26.
    Hozzászólások
    353

    Alapbeállítás

    100-200 hand alapján nem szívesen adok meg 4b-et OOP, az meg h JJ-val mi számít weaknek, az ellenfél függő nyilván, néha a flat is lehet a legjobb játék.Ő gondolom 1 asztalon játszik, rengeteget számít, hogy mennyire támadtad pre a session korábbi szakaszában (remélhetőleg sokszor!).
    Turn meg kell adni szerintem, ha AK-AQval 4betelt, simán betelhet 2 utcát velük, az ő szemében a call általában gyengeséget (értsd: támadható, kiblöffölhető) fog jelenteni, minél agresszívebb a fish, ez annál hatványozottabban lesz így. (egy nagyon aggro fish nem csak minden potot meg akar nyerni, de minden utcán dominálni akar)
    Szóval 100-200 hand ahhoz kevés, hogy 4b rangekről beszéljünk, de ahhoz már elég, hogy eldöntsük, mennyire agresszív halról van szó: 100h-ből 80at játszott meg, ennek a felénél ő emelt, ez rengeteg információt ad rövid idő alatt, gondold el mennyi hand kell egy átlagos regről, h ugyanennyi postflop statisztika legyen róla. Plusz ha ez a fish 70%-ban cbetel, az teljesen más lesz, mintha egy 20/17-es cbetel ugyanennyit (előbbinél nagyon-nagy szám, utóbbinál teljesen átlagos), a későbbi utcákon még jobban számíthat, mert tele lesz blöffökkel és gyengébb lapokkal, ha csak kb 50-50%-ban folytatja turn és riveren.
    misirulez likes this.

  3. #13
    PA addict Flush67 avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hozzászólások
    2.229

    Alapbeállítás

    Már elszakadtam a konkrét ellenfél körüli gondolatoktól és az is oké, hogy reg ellen jó lehet a pre broke meg a 3bet/call is.

    A konkrét handre visszatérve viszont ha a turn-t is adjuk, akkor marad előttünk 50BB, miközben a pot már 175BB.
    Ha jól értem, akkor az a terv, hogy A,K,Q,4-en dobunk, ha riveren is tovább tolja, egyébként meg call 50BB a 275BB-s kasszáért?

  4. #14
    Fanatikus tag Corey avatara
    Csatlakozott
    2012. 08. 26.
    Hozzászólások
    353

    Alapbeállítás

    Nem tudunk semmit az ellenfél agressziójáról, a játék dinamikájáról, a szituáció pedig túlságosan határeset, hogy ezek nélkül egyértelműen jó döntést lehessen mondani szerintem. Ez nem konkrét 'játékelmélet", hogy ilyen helyzetben 50bb-vel ez már call, vagy inkább fold. Információ hiányában ne várjuk, hogy egy feltételezett határeset szituációra létezik olyan válasz, ami MINDIG jó lesz.
    Ha viszont már tervezünk, akkor kezdjük inkább preflop, ahol nem vállaltuk be a broke-ot, mert nem leszünk elégszer elől (140bb-vel so-so), viszont megadtunk, tehát az ő 4b range ellen jók lehetünk még és tudunk értéket nyerni tőle postflop. Vagyis elég aggro, hogy gyengébbet beteljen és blöffölgessen 2 vagy 3 utcát is akár? Nem csak azért adtunk-e meg pre, mert jót akarunk floppolni, hanem mert az ellenfelünk gyengeségeit esetleg így tudjuk a legjobban kihasználni?) Különben a pre allin-re is van kapásból 3 indok, deadmoney, nem kell OOP játszani, riverig JJ túlságosan sérülékeny lap.
    Mindig mindenre lesz indok, a kérdés, te melyikkel keresed a legtöbb pénzt adott típusú ellenfél ellen.
    Én ha egy ilyen fish ellen játszok, akkor ő rá fogok figyelni az ellenfelek közül (legyen prioritása bizonyos játékosoknak, mert hatalmas +EV) függetlenül attól, hogy 4 vagy 14 asztalon játszok. Ha van róla 50-80 handem, ahol postflop is játszott, akkor el fogom tudni dönteni, hogy riveren pld blöffölhet-e, tudja-e, hogy mikor sd képes, feleslegesen blöffbe fordít-e lapokat, stb. Ha nem láttam épp olyat, amit felhasználhatok, akkor ezt az információt használom fel, pld ezért dobok. Lehet, pont most blöfföl először (honnan tudhatnám?), de az információk alapján (statisztika és megfigyelt furcsaságok) a legjobb döntést fogom tudni meghozni a saját szintemet.
    Ha nem figyeljük az ellenfelünk játékát (az ilyen fisht mindig kellene) és ilyen kevés hand van róla, akkor meg ne játszunk ellene 4b potot postflop, mert nincs mibe kapaszkodni és belemagyarázások meg megérzések alapján hozunk döntéseket, amik vakon tapogatások lesznek és nem keresünk vele pénzt, bármit is magyarázunk bele utólag.

Oldal: 2 / 2 ElsőElső 12

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •