Oldal: 2 / 2 ElsőElső 12
Eredmény: 11 - 14 (14) összesen
Like Tree5Likes

Téma: Érdekes póker partik - 2014. 08. 11

  1. #11
    Fanatikus tag kisgatyas avatara
    Csatlakozott
    2010. 09. 08.
    Hely
    Kolozsvár
    Hozzászólások
    496

    Alapbeállítás

    Idézet Gone.Fishing eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Így van, jól érted

    Sosem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy ez a játék mindig is oddszokról, rangekről és hasonlókról szól.

    Ez részünkről itt egy tiszta cooler szituáció. Megyünk előre azzal a tudattal, hogy némi eséllyel a sors most egy lecsövesedést mért ránk. Ha ebben a partiban valaki floppolt straight vagy A flusht lát, az jobb esetben menjen pihenni, mert ennyire gyanakvó, sötét pesszimista felfogással túl sok jobb kezet fognak kicsavarni a kezéből. Időnként magam is ezen kapom magam egy félelmetes bad beat széria után, és amíg képtelen vagyok tiszta tudattal "A játékot" játszani, addig pihenek.

    I. Szóval, akkor az esélyek

    1. Mekkora az esély arra, hogy egy suited kéz a floppon flushre erősödik? (1:118)
    2. Mekkora az esély arra, hogy egy 6 handed asztalon az 5 ellenfeled közül valamelyik pikk ászt és mellé még egy pikket kap, úgy hogy már 6 pikk hiányzik a pakliból?

    Szorozd össze ezt a két esély és annyi a valószínűsége ennek a szituációnak. Maradjunk annyiban, hogy igen kevés.
    ....
    Csak egy részét idézem, de az egészre vonatkozik: tele van logikai hibákkal amit irsz.
    Csakhogy konkrét példával szemléltessem: Tegyük fel, h egy játékos csak KK, illetve AA-t hajlandó megjátszani. Addig a pillanatig mig nem láttuk h mit lép addig kb. 1:220hoz az esélye annak, h AA-t kapott, és szintén ugyanennyi h KK-t. DE miután emel és nem pedig dob annak az esélye, h AA van nála már 50%ék. A te logikád szerint továbbra is 1:220hoz lenne, ami nyilvánvalóan nem igaz.

    Amúgy egyetértünk abban, h a turn az sima bet, viszont nem számitanék blöff check/raisere, ezért bet/foldot gondolom a bestnek. A range nagyjából kisebb flushök, nutflush, FHk, AsX nagyjából, és még pár random hand ( mindig érdemes számolni pár kombo nonsens handel ).

    p.s. Aki szereti egy kicsit a matekot, és pokerezik is annak érdekes lehet utána olvasni a 'Probabilistic graphical models'-nek ha még nem tette. ( azon belül szépen elvan magyarázva pont ez az eset is )
    Utoljára módosítva: kisgatyas által: 2014. 08. 14. 16:41
    The credit belongs to the man in the arena.

  2. #12
    Fanatikus tag Lordtebeli avatara
    Csatlakozott
    2010. 08. 06.
    Hely
    Tatabánya
    Hozzászólások
    469

    Alapbeállítás

    Nem adunk ingyenlapot! Én is ez mellett vagyok! De az a 3as nagyon nem kellett

  3. #13
    Lelkes újonc Gone.Fishing avatara
    Csatlakozott
    2010. 12. 05.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    67

    Alapbeállítás

    Idézet kisgatyas eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Csak egy részét idézem, de az egészre vonatkozik: tele van logikai hibákkal amit irsz.
    Lehettem volna még szájbarágósabb és ha esetleg még egyszer ennyi betűvel szemetelem tele az oldalt, akkor talán értenéd is, mit mondok. (vagy még jobban félreérted)

    Aztán úgy döntöttem, hogy a triviálisnak tartott dolgokat átugrom. Úgy látszik, nem kellett volna.

    Nem tudlak, illetve nem akarlak cáfolni, mert az egészet úgy ahogy van, félreérted. Nem kezdek bele újból az egészbe, mert minek..

    Effektív harmadik kezeket pedig nem dobálunk el csak úgy még két c/r után sem, főképp így utólag, szép nyugodtan átgondolva.

  4. #14
    Tag Mr. Shark avatara
    Csatlakozott
    2013. 10. 11.
    Hozzászólások
    119

    Alapbeállítás

    Igazatok van, most újra megnéztem és átgondoltam a feladatot, tényleg hívni kell a turnt.

Oldal: 2 / 2 ElsőElső 12

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •