Oldal: 2 / 9 ElsőElső 1234 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (83) összesen
Like Tree129Likes

Téma: Megélhetési póker vs polgári állás - neked mely értékek a fontosak?

  1. #11
    Moderátor crazy3317 avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 25.
    Hozzászólások
    3.152

    Alapbeállítás

    leginkább szerintem is egy egyéni vállalkozáshoz hasonlítható a pokerproság.
    a saját pénzedet fekteted magadba, mert úgy gondolod valamiben jobb vagy, mint mások. saját magad főnöke vagy, saját időbeosztással és persze ott a sok laikus, aki mindig jobban tudja nálad.

    én arra lennék kíváncsi ki mennyi pénzért térne át a pókerrel egy "hagyományos" munkára. (akár konkrét pénzösszegben, akár az 'átlag(?)' havi nyereményének %-ban kifejezve)
    "a gambler az aki ovtaskaval jar rulettezni, de az teny, h szeretem pakolgatni a stackeket"

  2. #12
    Hírszerkesztő banoster avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 07.
    Hozzászólások
    1.643

    Alapbeállítás

    Idézet SötétEgér eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én járok alkalmi melókra, de csak mert jólesik
    A pókert stabilabbnak érzem, a hitelek, rezsi összesen több mint amit keresnék munkával, nincs választásom.
    Nógrádban nem egyszerű. Én is tarjáni vagyok (besztercei). Hajrá Stécé!

  3. #13
    Újonc
    Csatlakozott
    2014. 05. 20.
    Hozzászólások
    27

    Alapbeállítás

    Itthon nyilván egyszerűbb a választás, figyelembe véve, hogy lényegében munka után, esti hobbiként is meg lehet keresni annyi (vagy több) pénzt, mint egy átlag munkahelyen... Viszont aki azt írja, hogy nem stresszes meló ez az vagy hazudik, vagy nem játszott még eleget ahhoz, hogy beleszaladjon egy hatalmas szar szériába.

    Ha külföldre születtem volna (és nem keletebbre gondolok), és felvehetném a napi átlag 100-200$-os fizetést, akkor azért nem hiszem, hogy bármikor elgondolkoztam volna azon, hogy megélhetési szinten próbálkozzak a pókerrel...
    van Gerwen likes this.

  4. #14
    Őstag ZoliHUN avatara
    Csatlakozott
    2008. 11. 19.
    Hely
    Dunakeszi
    Hozzászólások
    1.450

    Alapbeállítás

    Nekem tetszett a luxusprostis hasonlat.

  5. #15
    PA addict rockett avatara
    Csatlakozott
    2008. 01. 02.
    Hely
    Somewhere over the EV
    Hozzászólások
    4.284

    Alapbeállítás

    Idézet crazy3317 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    leginkább szerintem is egy egyéni vállalkozáshoz hasonlítható a pokerproság.
    a saját pénzedet fekteted magadba, mert úgy gondolod valamiben jobb vagy, mint mások. saját magad főnöke vagy, saját időbeosztással és persze ott a sok laikus, aki mindig jobban tudja nálad.

    én arra lennék kíváncsi ki mennyi pénzért térne át a pókerrel egy "hagyományos" munkára. (akár konkrét pénzösszegben, akár az 'átlag(?)' havi nyereményének %-ban kifejezve)
    Én meggondolnám, hogy teszem azt az átlag havi nyereményem 80-100%-áért végeznék hagyományos munkát, kérdés persze az, hogy mit (hány órában, milyen időbeosztással stb.). Nyilván csak olyan dologgal foglalkoznék, amit élvezek is.
    "Egy jó játékos nem tol all int ász hármassal!"(random fish, Sopron)
    https://gamblerlife.blog.hu/

  6. #16
    Őstag ZoliHUN avatara
    Csatlakozott
    2008. 11. 19.
    Hely
    Dunakeszi
    Hozzászólások
    1.450

    Alapbeállítás

    Idézet crazy3317 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    leginkább szerintem is egy egyéni vállalkozáshoz hasonlítható a pokerproság.
    a saját pénzedet fekteted magadba, mert úgy gondolod valamiben jobb vagy, mint mások. saját magad főnöke vagy, saját időbeosztással és persze ott a sok laikus, aki mindig jobban tudja nálad.

    én arra lennék kíváncsi ki mennyi pénzért térne át a pókerrel egy "hagyományos" munkára. (akár konkrét pénzösszegben, akár az 'átlag(?)' havi nyereményének %-ban kifejezve)
    Jó amit írsz, a kérdésedet azért sok szempont is befolyásolja (életkor, családi állapot és főleg szerintem az iskolai végzettség) de az én véleményem az h középfokú végzettséggel olyan havi 1000-1200euro felsőfokú végzettséggel 1800-2000euro.

  7. #17
    Team Hero S0nnyB1ack avatara
    Csatlakozott
    2012. 03. 25.
    Hely
    Ózd
    Hozzászólások
    1.657

    Alapbeállítás

    Idézet jacsapoker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hát a 53.500hufos csoportvezetői közmunka állásomnál minden jobb
    Nl5-ön fixen hozható havi bérezés
    Ascent888 likes this.

  8. #18
    Team Hero S0nnyB1ack avatara
    Csatlakozott
    2012. 03. 25.
    Hely
    Ózd
    Hozzászólások
    1.657

    Alapbeállítás

    Idézet rockett eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én meggondolnám, hogy teszem azt az átlag havi nyereményem 80-100%-áért végeznék hagyományos munkát, kérdés persze az, hogy mit (hány órában, milyen időbeosztással stb.). Nyilván csak olyan dologgal foglalkoznék, amit élvezek is.
    Pont ez itt a probléma, hogy azokért a munkákért, amit szívesen, élvezettel csinálna az ember általában nem fizetnek annyit mint egy jól menő grinder fizetésének a 80%-a. Itt most nem a 100-200k-s munkahelyekre gondolok ahol abszolút rabszolgamunkát kell végezni, úgy hogy közben még a főnök minden reggel és este kitörli veled a seggét, hanem a magasabb fizetésekre komolyabb beosztásokra.

  9. #19
    Akadémia bölcse
    Csatlakozott
    2014. 01. 04.
    Hozzászólások
    5.016

    Alapbeállítás

    Idézet banoster eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nógrádban nem egyszerű. Én is tarjáni vagyok (besztercei). Hajrá Stécé!
    Én is ott születtem, mesés, stressz- és pókermentes gyerekkorom is oda köthető (Zagyvapálfalva). Régen jó volt a Stécé, ma már donkok sajnos. De azért nagy vamoooo nekik!
    banoster likes this.

  10. #20
    PA addict rockett avatara
    Csatlakozott
    2008. 01. 02.
    Hely
    Somewhere over the EV
    Hozzászólások
    4.284

    Alapbeállítás

    Idézet S0nnyB1ack eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Pont ez itt a probléma, hogy azokért a munkákért, amit szívesen, élvezettel csinálna az ember általában nem fizetnek annyit mint egy jól menő grinder fizetésének a 80%-a. Itt most nem a 100-200k-s munkahelyekre gondolok ahol abszolút rabszolgamunkát kell végezni, úgy hogy közben még a főnök minden reggel és este kitörli veled a seggét, hanem a magasabb fizetésekre komolyabb beosztásokra.
    Valószínűleg, ez az oka, hogy pókerezem. De keresem a további kapukat, tartom a véleményt, hogy ez nem örök érvényű dolog. Saját vállalkozásban gondolkodom inkább a jövőben ahelyett, hogy alkalmazotti létre adjam majd a fejem... Azt szoktam még mondani haveroknak, ha lehetnék megélhetési szintű asztaliteniszező, biztos azt csinálnám. De sajnos ezért nekem senki nem fizet. :P
    "Egy jó játékos nem tol all int ász hármassal!"(random fish, Sopron)
    https://gamblerlife.blog.hu/

Oldal: 2 / 9 ElsőElső 1234 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •