Oldal: 4 / 9 ElsőElső ... 23456 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 31 - 40 (83) összesen
Like Tree129Likes

Téma: Megélhetési póker vs polgári állás - neked mely értékek a fontosak?

  1. #31
    Fanatikus tag mátííí avatara
    Csatlakozott
    2011. 01. 11.
    Hozzászólások
    457

    Alapbeállítás

    Idézet Vintage76 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ameddig nem játszol magasabb téteken ez is ugyan olyan munka, mint bármi más
    Ezt nem egészen értem.Magasabb téten nem kell grindelni, vagy elemezni, vagy odatenni magad csak alacsonyabb téten?

  2. #32
    Idegen
    Csatlakozott
    2012. 10. 29.
    Hozzászólások
    13

    Alapbeállítás

    Dehogynem, de addigra már (elvileg) rendelkezned kell akkora tartalékkal, hogy kicsit szabadabban kezeld a dolgokat, ne legyen mókuskerék jellege a dolognak, és ne a mindennapi megélhetésedet tedd kockára.

  3. #33
    Tag
    Csatlakozott
    2012. 08. 07.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    116

    Alapbeállítás

    Idézet Vintage76 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Dehogynem, de addigra már (elvileg) rendelkezned kell akkora tartalékkal, hogy kicsit szabadabban kezeld a dolgokat, ne legyen mókuskerék jellege a dolognak, és ne a mindennapi megélhetésedet tedd kockára.
    Én már hallottam olyan "profiról", aki NL 1000 játékosként elbukta a rollját. Elszaladt mellette a mezőny. De ez szinte minden műfajra igaz.

  4. #34
    Újonc
    Csatlakozott
    2008. 04. 19.
    Hely
    Nyiregyhaza
    Hozzászólások
    36

    Alapbeállítás Saját tapasztalat

    Nem sokan emlékeznek már rám (remélem) ,de volt idő, amikor a pókerkarrierem kezdetén, mikor úgy döntöttem és éreztem, hogy ebből főállású pályafutást kell magamnak kreálnom, annyira jól ment, hogy NL 25 -ről pár hét alatt NL 2000$-os asztalokon találtam magam.....

    Óriási hibát követtem el ezzel, mert jól ment ugyan, de nem volt meg hozzá a kellő tapasztalatom, de főleg a downswing és ebben az esetben különösen UPswing-kezelési technikám....
    Volt nap, amit 6k profittal zártam pár óra alatt. És ekkor jött a crach, mert én hülye azt hittem megy ez majd ugyanúgy 25/50NL is 5K-val leülve....... Nem is kell mondanom kik játszanak manapság is ilyen téteken... Hát nekem semmi keresnivalóm nem volt ott.....

    Nagyon sokat kell tanulni és fejlődni ahhoz, hogy a "szakmádban" a legjobbak között légy. A póker is ilyen...

    Én 1 hét alatt vittem fel akkor 1000 dolláromat 21.000 $-ra és akik anno felfigyeltek rám, volt, hogy kérdezték mit csinálok, hogy 10/20-as asztalon 6500$-ral ültem.....

    Buta voltam és hiába ment a játék, hamarosan egy hónap alatt a 21K lement 3K-ra, amiből a maradékot gyorsan ki is vettem és azóta még mindig 25NL játszom és tanulok, próbálok lépést tartani a mezőnnyel...

    Meg lehet ebből élni, ha az ember szét tudja választani, hogy mi az amit kötelezettségből és pénzkeresésből kénytelen grindolni, és mi az, ami magának a pókernek, mint játéknak az élvezetéből....

    Nekem sokszor még ma is nehéz....bevallom.....

  5. #35
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2009. 04. 14.
    Hely
    BP
    Hozzászólások
    513

    Alapbeállítás

    Furcsa ez a kérdés, mert én a pókert kizárólag stresszoldásnak használom, igaz nekem nem a megélhetésem múlik rajta, totál rekreációs játékos vagyok. Mindenesetre élőben szar azzal szembesülni, amikor az ellenfeled egy bad beat után elsírja magát, mert éppen a havi rezsit pakolta középre.

    Ugyanakkor azt hiszem a póker koránt sem nyújt akkora szabadságot, mint ahogy azt sokan gondolják, hiszen bevételed csak akkor származik belőle, ha csinálod. Akkor is ha beteg vagy, akkor is ha a csajod elhagyott, akkor is, ha tudod, hogy a haverok éppen rommá bulizzák magukat a Soundon. Szóval NAGYON erős személyiség kell hozzá.

    Egyfajta folyamatos mentális kényszerben vagy (itt nyilván nem a NL1000-2000-5000-es játékosokról van szó, de szerintem némely esetben még rájuk is igaz), és azért én nem szeretnék minden nap ezzel a tudattal monitor elé ülni... borzasztó lehet.
    erikkke likes this.

  6. #36
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2011. 05. 08.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    763

    Alapbeállítás

    A stresszre azt szoktam mondani, hogy amin nem tudsz változtatni, azon ne idegeskedj. Ilyen lehet egy hülye főnök, vagy az, hogy a munkahelyedről bármikor kirúghatnak.

    A pokerben ilyen pl. a variancia.

    A stresszt lehet kezelni fejben.
    Laci24 likes this.

  7. #37
    Akadémia bölcse titcar avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 06.
    Hely
    a monitor előtt
    Hozzászólások
    7.774

    Alapbeállítás

    Idézet jak1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szerintem ez a "ha újracsinálnám" gondolatmenet tipikus vesztes mentalitás. Én 38 évesen akarok egyetemre menni.
    a ha újracsinálhatnám az önmagában nem feltétlen vesztes gondolkodás, szerintem elég fontos levonni a tanulságokat.

    milyen egyetem?
    jó lapokkal emelnék, rosszakat eldobnám

  8. #38
    Lelkes újonc Arkhon avatara
    Csatlakozott
    2014. 01. 11.
    Hozzászólások
    57

    Alapbeállítás

    Én speciel pont ebben az évben kezdtem újra a pókeres karrieremet. Elérem az NL100-as szintet, még ha beledöglök is, mert azt látva, hogy az egyetemi csoporttársaim, akik velem ellentétben nem mentek mesterképzésre, próbálnának munkát találni, de nem jártak eddig sok sikerrel (januárban végeztünk), elég elgondolkodtató számomra. Ha mégis találnak, akkor sem egy eget verő fizetést kapnak.
    Egyik ok, amiért a pókert választottam diákmunka helyett.
    A másik, hogy csak kicsit kell utána számolni, hogy az átlag 150.000-es fizut mennyi játékkal lehet elérni. Vegyük példának NL10-et. Egy 5bb-s winrate viszonylag könnyen elérhető ezen a limiten is. Ha csak egy hónapban a hétköznapokat számolom, és azokon is csak 6 órát, akkor durván 125 órát játszol egy hónapban. Egy órában 4 zoom asztalon 1300 leosztást tolsz le. Tehát összesen 162.500 hand megy le, ami alatt 812$-t nyersz. Nem számítva a rakeback-et, ami kb. 185$ PS-en
    Durván 1000$ egy hónapban hétköznap 6 órás "munkaidővel", és nem is 150K huf, hanem 230K... Ja és azért microlimiten nincs olyan nagy stressz!! Nem kerülsz bele olyan nehéz helyzetekbe, vagy akkora downswingbe, hogy azt ne élnéd túl!

    Nyilván microlimittel csak fenntartani tudod magad, tehát ez is olyan mókuskerék, mint a "polgári" állások, de otthon ülve tudod csinálni, és nem dirigál senki. Szerintem is egy vállalkozáshoz hasonlít a legjobban.

    Én viszont egy tetemesebb megtakarítást akarok a pókerből, hogy majd később, amikor valami értelmes munkát találok magamnak (remélhetőleg a szakmámban), akkor ne azon kelljen aggódni, hogy a hónap végén hogy jövünk ki a jövedelmemből.

  9. #39
    Fanatikus tag crochodil avatara
    Csatlakozott
    2010. 02. 16.
    Hely
    Pumukli
    Hozzászólások
    395

    Alapbeállítás

    én meg úgy vagyok vele, hogy az a legjobb ha az ember több lábon áll, így nekem van ****a kis irodai melóm, meg mellette verem a blattot ahogy a csövön kifér
    nyilván, ha stabilan verném mondjuk nl100-at elgondolkoznék, hogy teljes állásban csak ezt válasszam, de az a gyanúm, hogy ennyire sajnos sosem leszek jó
    Mágika likes this.
    Kapol

  10. #40
    Fu
    Fu nem elérhető
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2012. 10. 02.
    Hozzászólások
    231

    Alapbeállítás

    Nem mindegy h milyen szakmát választ az ember.

Oldal: 4 / 9 ElsőElső ... 23456 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •