Oldal: 5 / 9 ElsőElső ... 34567 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 41 - 50 (83) összesen
Like Tree129Likes

Téma: Megélhetési póker vs polgári állás - neked mely értékek a fontosak?

  1. #41
    Lelkes újonc Arkhon avatara
    Csatlakozott
    2014. 01. 11.
    Hozzászólások
    57

    Alapbeállítás

    Idézet crochodil eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ...
    nyilván, ha stabilan verném mondjuk nl100-at elgondolkoznék, hogy teljes állásban csak ezt válasszam, de az a gyanúm, hogy ennyire sajnos sosem leszek jó
    Tényleg No offense, de...!
    Ez csakis tőled függ! Ha te eldöntötted, hogy nem fogod tudni verni, akkor igazad van!

    A kérdés: Akarsz NL100-as nyerő játékos lenni?
    a.) Nem. Nincs probléma. Az élet mehet tovább!
    b.) Igen. Akkor miért nem teszel érte (többet)? Mindenki ugyanazzal a tiszta lappal kezdte! Vannak akik a többieknél még keményebben hajtottak, és ezt bírták is idegileg. Maximum ebben lehet hátránya az embernek, hogy olyan körülmények között él, ami már eleve egy adag stresszt ad az embernek, így nem képes teljesíteni az asztaloknál. De erre is vannak megoldások, viszont ebből könyveket írtak...
    csabadeak and Laci24 like this.

  2. #42
    Őstag jak1 avatara
    Csatlakozott
    2012. 07. 30.
    Hozzászólások
    1.399

    Alapbeállítás

    Idézet titcar eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    a ha újracsinálhatnám az önmagában nem feltétlen vesztes gondolkodás, szerintem elég fontos levonni a tanulságokat.

    milyen egyetem?
    Általában a "ha újracsinálhatnám" gondolat mögött nincs a jelenben cselekmény. Ha valaki levonja a tanulságokat és tevékenyen felhasználja, akkor nyilván nem vesztes gondolkodás.

    "az álmok és a jelen közötti távolság mértékegysége, a cselekvés"

    Pszihiáter leszek. (Dr.)
    titcar and Maxxxika like this.

  3. #43
    Őstag ZoliHUN avatara
    Csatlakozott
    2008. 11. 19.
    Hely
    Dunakeszi
    Hozzászólások
    1.450

    Alapbeállítás

    Idézet jak1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Általában a "ha újracsinálhatnám" gondolat mögött nincs a jelenben cselekmény. Ha valaki levonja a tanulságokat és tevékenyen felhasználja, akkor nyilván nem vesztes gondolkodás.

    "az álmok és a jelen közötti távolság mértékegysége, a cselekvés"

    Pszihiáter leszek. (Dr.)
    Ha már az idézeteknél tartunk nekem a kedvencem szerintem ebbe a témába vág, ráadásul a pokeresekre (IS) nagyon igaz: "Életed során magadnak hazudsz a legtöbbet."

  4. #44
    PA addict naggeri avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    3.367

    Alapbeállítás

    "A póker hihetetlen stresszel jár, hiszen lehet, hogy az előző évben mondjuk 40 buy-in profitot termeltél, aztán 48 óra alatt elvesztesz belőle 10-et."

    hmm.. *****stresszes lehetett. Nézz meg egy havi omaha cg graph-ot. A hónapban nyertem 40BI-t egészen tegnapig, amikor is kaptam egy 30BI EV downt, és EV-ben sem zártam pluszban
    köhm..
    Mert egy ismerősöm aki a psnél dolgozik azt mesélte, hogy psnél már regisztrációnál eldöntik ki lesz nyerő és ki bukó! Hiába vagy jó játékos ha 2% flop esély után riverre mákolnak! Amugy néztem pár magyart akit istenítenek psen, hát ők is tolják be mindennel

  5. #45
    PA addict naggeri avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    3.367

    Alapbeállítás

    egyébként meg aug óta vagyok profi, (igen 1. hónapom proként juhhúú) kb Pálesz fizut kerestem, van egy 1,5 éves lányom, kártyázom 2007 óta, kb 1 éve semi pro-ként, és most értem meg arra hogy pro legyek, de nem bánok egy percet sem hogy ez most történt, és nem hoztam rossz döntést hosszú távon abban 100% biztos vagyok.
    Ha még 2 év van a pókerben akkor nekem már tuti megérte. Ha meg nem jönne be akkor simán vissza tudok menni a versenyszférába akár 2 év mulva is.
    Arkhon likes this.
    Mert egy ismerősöm aki a psnél dolgozik azt mesélte, hogy psnél már regisztrációnál eldöntik ki lesz nyerő és ki bukó! Hiába vagy jó játékos ha 2% flop esély után riverre mákolnak! Amugy néztem pár magyart akit istenítenek psen, hát ők is tolják be mindennel

  6. #46
    Őstag Palesz76 avatara
    Csatlakozott
    2010. 02. 03.
    Hely
    III.ker.
    Hozzászólások
    1.098

    Alapbeállítás

    Idézet naggeri eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    egyébként meg aug óta vagyok profi, (igen 1. hónapom proként juhhúú) kb Pálesz fizut kerestem, van egy 1,5 éves lányom, kártyázom 2007 óta, kb 1 éve semi pro-ként, és most értem meg arra hogy pro legyek, de nem bánok egy percet sem hogy ez most történt, és nem hoztam rossz döntést hosszú távon abban 100% biztos vagyok.
    Ha még 2 év van a pókerben akkor nekem már tuti megérte. Ha meg nem jönne be akkor simán vissza tudok menni a versenyszférába akár 2 év mulva is.
    Neked sokkal keményebb mint egy fősulisnak!
    Ha családfentaró vagy sokkal komolyabb lelki teher 2-3 hónap down!
    Aptok , Fricirics blogjában is olvasható hogy a társak lelki segítő és megértő szerepe nagyon fontos!
    "Ha kicsi a tét , a kedvem sötét"- Johny Firpo (zsugabubus)
    Nincs magas nevezési díj, csak kevés önbízalom.

  7. #47
    PA addict naggeri avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    3.367

    Alapbeállítás

    Idézet Palesz76 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Neked sokkal keményebb mint egy fősulisnak!
    Ha családfentaró vagy sokkal komolyabb lelki teher 2-3 hónap down!
    Aptok , Fricirics blogjában is olvasható hogy a társak lelki segítő és megértő szerepe nagyon fontos!
    igen, párom megértő, viszont nem szeretek sírni senkinek ilyen dolgokról, még neki sem ha gebasz van.
    Nem akarom hogy ő is stresszeljen esetleg ilyenen hogy ,
    -bakker tegnap elbuktam egy millát, de nyugi, ez benne van, ilyen a poker

    Egyébként meg látja rajtam ugyis, aztán annyival lerendezem, hogy ma nem ment, kész. De részletekbe nem hinném hogy bele kellene menni.
    Egyszer még Negró mondott egy ilyet, hogy mit szokott mondani anno azt hiszem anyjának ha kérdezi hogy mennyit nyert/vesztett egy este.
    Erre ő azt mondta hogy mindig jóval kevesebbet mond amikor nyer, és kevesebbet amikor veszít, így nem kell éreztetnie a varianciát, és -kvázi- nem is hazudik ha az egyenleget nézzük
    Valahogy én is így vagyok ezzel, meg korábban is így voltam.

    Egyébként, nem hinném hogy annyira megterhel engem a down, bár ez majd elválik, meglátjuk fél év mulva mit fogok erről mondani. Jelenleg ha a hónapom winnings $ -ban 0 akkor is bőven megérte, persze a célom természetesen hogy ne csak pörgessem a handeket hanem konstansan építsem a BR-t, fejlődjek, hogy még feljebb jussak.
    Utoljára módosítva: naggeri által: 2014. 08. 29. 19:54
    BelaKecske likes this.
    Mert egy ismerősöm aki a psnél dolgozik azt mesélte, hogy psnél már regisztrációnál eldöntik ki lesz nyerő és ki bukó! Hiába vagy jó játékos ha 2% flop esély után riverre mákolnak! Amugy néztem pár magyart akit istenítenek psen, hát ők is tolják be mindennel

  8. #48
    Fáradhatatlan grinder SötétEgér avatara
    Csatlakozott
    2009. 07. 05.
    Hely
    Salgótarján
    Hozzászólások
    813

    Alapbeállítás

    Idézet thomyca eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A stresszre azt szoktam mondani, hogy amin nem tudsz változtatni, azon ne idegeskedj. Ilyen lehet egy hülye főnök, vagy az, hogy a munkahelyedről bármikor kirúghatnak.

    A pokerben ilyen pl. a variancia.

    A stresszt lehet kezelni fejben.
    Nincs olyan badbeat ami jobban felidegesít mint hogy utasítgatnak
    Greyboy and Mágika like this.

  9. #49
    PA addict Holdenper avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 30.
    Hely
    BP
    Hozzászólások
    3.627

    Alapbeállítás

    Idézet jak1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szerintem ez a "ha újracsinálnám" gondolatmenet tipikus vesztes mentalitás. Én 38 évesen akarok egyetemre menni.
    Én is megyek egyetemre szeptembertől (26, lassan 27 évesen)
    És persze bármikor lehet változtatni, de egy karrierhez idő kell, és nem mindegy, hogy 55 évesen kerülsz oda, ahol lenni szeretnél (egyetem+10-12 év meló után), vagy 35 évesen.

    Nagyon nehéz megkeresni azt, amit a játékpénzes asztaloknál meg lehet, a pókeren kívül (szerencse, tudás, tapasztalat, ismerősök is kellenek jócskán hozzá). De nem hiszem, hogy egy midstakes pro átlag havi profitjának a feléből ne lehetne megélni. Olyan típusú pénzt pedig megfelelő területen, kemény munkával, jó ismerősi körrel el lehet érni.

    A pókerbe is bele kell rakni egy csomó tanulóidőt, elemzést, munkát, és ismerősök sem ártanak. Kérdés, hogy valakinek havi (arányosítva) 150 forint kell a pókerből (átlagosan, ami egyik hónapban 300, másikban nulla, harmadikban 50, negyedikben 250), vagy jó a fix havi 100 forint. A póker egyéb előnyei is csak a megfelelő kezekben előny. Akinek jó a time managelési képessége, annak jó, hogy maga osztja be az idejét. Akiben kellő kötelességtudat van, és motiváció, annak jó, hogy nincs főnök. Ésatöbbi

    De statisztikailag nem hiszem, hogy megérné már pókerezésbe kezdeni. Több meló van vele, mint egy átlagos állással. Persze több pénz is kereshető, de vajon a lelkes újoncok hány százaléka jut fel azokra a limitekre, ahol az a pénz megkereshető? (És most ne egy tanári keresethez viszonyítsátok).
    thomyca and jak1 like this.
    Mooshoo: he's repping the jackson five
    Mooshoo: don't hate

  10. #50
    Kitiltva
    Csatlakozott
    2014. 05. 10.
    Hozzászólások
    661

    Alapbeállítás

    Nem tudom hogy lehet ebből megélni, de tuti sok $ kell hozzá, meg szerencse. 100 emberre jut egy nyerő. Én folyton csak bukok, bukok bukok, ma tettem be utső 5ezrem a fizuból el is szedte egy 2%os nyerő handdel. Paysafecarddal lehet máshová is tenni mint PS? mert PSről a véleményem, na jó megtartom magamnak

Oldal: 5 / 9 ElsőElső ... 34567 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •