Oldal: 2 / 3 ElsőElső 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (27) összesen
Like Tree14Likes

Téma: Érdekes póker partik - 2014. 08. 26

  1. #11
    Őstag kertitorp avatara
    Csatlakozott
    2011. 10. 27.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    1.331

    Alapbeállítás

    Idézet Bél@ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nekem azt tetszik, hogy a lopás kényszer alkalmas lopásra az adott lap helyzetében.
    Amúgy a 3BB jó, el kell dobatni a rossz lapokat, nehogy itt kólozgassanak a minden lében kanál játékosok
    A 3BB-vel az lesz a baj, hogy romlik a kockázat nyereség arány, és így már nem tudsz annyi lappal lopni a hátsó pozíciókból. Arról nem is beszélve, hogy jóval nagyobb kasszáért kell majd postflop megküzdeni, növelve ezzel a varianciát.

  2. #12
    Tag Bél@ avatara
    Csatlakozott
    2012. 11. 20.
    Hozzászólások
    170

    Alapbeállítás

    Ironizáltam

  3. #13
    Lelkes újonc Gone.Fishing avatara
    Csatlakozott
    2010. 12. 05.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    67

    Alapbeállítás

    Idézet kertitorp eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Tehát szerinted a nagy nyerő MTT regek folyamatosan hibáznak, mert ezt ők kb úgy játszanák meg, ahogy a feladványban is meg volt adva.
    Kábé? Hát igen, valóban kábé. Mint gizike vs. gőzeke. A lényegi eltérés a nűanszokban van, amik itt azért nem is apróságok, hanem igen lényeges különségek. "Nagy nyerő MTT regek" minor stackből min raise-zel meg sem próbálnak kiemelni egy olyan gombon ülő játékost, aki az összes pozició átlagában is kábé 3. handre rányúl. 30+ VPIP gombon már inkább 60+. Arról nem beszélve, hogy 6 effektív outtal nem kezdik el egy buta donkkal tovább hízlalni a kasszát és legfőképp egy olyan turn lapra végképp nem mennek checkraiseallon, melyre nem lehet semmilyen hihető sztorit rágombolni, főleg egy lényegesen nagyobb stack ellen nem. Ez így egy rossz játék, szerintem többször is érthetően megindokoltam.

    ps. : nem vagyok nagy nyerő nyerő MTT reg, vagy legalábbis nem vagyok MTT reg, mert ahhoz nem játszom eleget, mivel ahhoz túl rövid időintervallumokban van lehetőségem játszani (napi 2-3 alkalommal összesen max 8 óra, az is inkább napközben) . STT SNG-n van +70 körüli tartós ROI%-om. Nem vitatva a két játékforma közti korántsem nüansznyi eltérést, a fennálló hasonlóságok ellenére, tartom, hogy a jelen feladványhoz fűzött véleményem releváns vagy legalábbis semmiképp sem hibás okfejtés.

  4. #14
    Fanatikus tag dan9304 avatara
    Csatlakozott
    2013. 08. 29.
    Hozzászólások
    294

    Alapbeállítás

    Idézet Gone.Fishing eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Először is, el kell dönteni, hogy egy ilyen lappal lopni szeretnék vagy játszani.
    A leírás mintha azt sugalmazta volna, hogy a hero lopni akart.
    Minraise-zel nem lopkodunk egy 30% feletti VPIP-s játékossal a gombon!
    Ha lopni akarunk egy ilyen szituban, akkor az min. 3BB a bet. Ha ez valamiért nem összeegyeztethető a vallásunkkal, akkor inkább lapulunk (dobunk) és duplázásra vagy szétültetésre várunk. Játszani ezzel a lappal ebben a helyzetben szerintem nem nagyon szabad akarni.

    A lopás nem rossz gondolat, sőt a lopás kényszer és ez a lap az adott helyzetben még alkalmas lehet rá.
    Tehát: vagy min. 3BB vagy pedig FOLD.

    Tegyük fel, hogy emelünk és a button játékban marad. Egy ilyen flop nem ajándék, eltalált, de inkább nem.. Van ugyan egy alul-felül sorhúzónk, de észre kéne venni, hogy nincs meg a terünk arra, hogy 2-3 utcás postflop kalandokba tereljük magunkat. (CG-ben igen, de ez nem az) Beledonkolni valahol a hülyeség és az öngyilkosság között van félúton. Érzi ezt hero is, ezért csak kicsit emel, ami így végképp rossz játék.
    Annyi bizonyos, hogy ez egy CHECK. Ha Villain már nagyon a fejünkre nőtt, checkraiselhetünk, akár még be is tolhatjuk (inkább itt, mint a turnon), bár nekem nem stílusom és nem is értek vele nagyon egyet. Én c/f-et játszanék, mert egy sorhúzóval nem szeretném magam kilőni. kevés zsetonunk van, nem tudunk dominálni, bárki ellen kieshetünk, míg cserébe az ellenfélbe csak belecsípni tudunk. ha lecallolnak, bhatjuk. Ez FONTOS körülmény!

    TURN: a turn javított rajtunk, de továbbra sincs semmink. A baj, hogy ez egy ötös, amire nehéz eladni egy check/raiseallint. Az egész szituból bűzlik, hogy nem szeretnél még egy utcát lejátszani.
    Imádom! Elolvastál 1-2 könyvet, fórumot, anyagot és letoltál pár versenyt, sng-t aztán megmondod a tutit, mert te vagy a f@szagyerek.
    love you, honey
    kertitorp likes this.

  5. #15
    Lelkes újonc Gone.Fishing avatara
    Csatlakozott
    2010. 12. 05.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    67

    Alapbeállítás

    amikor elfogynak az érvek - vagy sosem voltak - , akkor jön a személyeskedés. EJJ, EJJ...

    azt sem tudod, ki vagyok, igaz neked nem is muszáj (értsd: nem ismersz) de azért csak nyomod, mert ez az, ami neked igazán megy.

    Off on tényszerűen, amúgy helyreigazításként, mivel szerintem is baromira irreleváns. Egy könyvet olvastam el, egybe pedig bele. az elolvasott könyv a harrington-féle 3 kötetes versenystratégia volt még 2006-ban. Ekkor kábé jó 3 éve toltam a pokerstarson és úgy gondoltam, itt az ideje. Akkor volt egy olyan kábe 80K körüli bankrollom és akkortájt már 300+25 és 500+35-ös SNG-t nyomtam, és úgy gondoltam egy könyv nem árthat. Hát, de... Hetek alatt sikerült egy jó 15-20K-s minuszt összehoznom és hosszú hónapokba tellett, mire visszataláltam az eredeti útra.
    Szóval, ezen a ponton úgy gondoltam, hogy ennyit a könyvekről, ...

    Ami a játékszámot illeti: utánaszámoltam, nagyjából 1500 MTT és 60000 SNG-t játszottam le az elmúlt tizenpár évben. Nem tudom, hogy ez most mennyire sok vagy kevés, de szerint "pár" jelzővel már nem lehet ledegradálni.

    OFF off, mivel ez itt nem róla kéne, hogy szóljon. (Széleskörű elnézést érte mindenkitől, de ez a kedves fiatalember kibuktatta belőlem)

    Feltettem 3 kérdést mindhárom utcára, amibe nyílván belecsomagoltam a kétségeimet. Senki meg nem válaszolta, csak egy visszakérdés volt, hogy én mit tennék...

    Tegyük fel, hogy én vagyok a "f@szagyerek, aki elolvasott 1-2 könyvet, fórumot, anyagot és letolt pár versenyt, sng-t". Szóval az volna a kérésem, ahelyett, hogy a seggemben próbálnál örömködni, inkább okíts.

    Taníts mester, it's your turn....

  6. #16
    Lelkes újonc Gone.Fishing avatara
    Csatlakozott
    2010. 12. 05.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    67

    Alapbeállítás

    Idézet kertitorp eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A 3BB-vel az lesz a baj, hogy romlik a kockázat nyereség arány, és így már nem tudsz annyi lappal lopni a hátsó pozíciókból. Arról nem is beszélve, hogy jóval nagyobb kasszáért kell majd postflop megküzdeni, növelve ezzel a varianciát.
    csak, hogy valami értelmes vita is legyen...

    amit írsz, azzal nem lehet vitatkozni, hiszen ez tök evidens.
    a baj az, hogy 2BB-vel meg egy ilyen szituban nem érdemes lopással próbálkozni, ahogy azt a példa is mutatja.

    Ahogy írtam, egyik lehetőség, hogy emeled a preflop betet, és akkor TÁN tényleg sikerült lopni, vagy INKÁBB vársz egy jobb alkalmat arra, hogy kicsontozd Villaint, vagy ha ez sem megy, akkor abban reménykedsz, hogy hamarosan feloszlik az asztal. (Vagy esetleg inkább gombról kéne többet lopkodni, mert ott legalább pozíciód van Villainon. Ezt most így zárójelben azoknak, akik valamiért inkább cutoffról erőltetik a lopást, mert azt gondolják, hogy gombról túl átlátszó. Egyre több ilyen statot látok) A fenti verziók közül szerény véleményem szerint bármelyik jobb, de tényleg. Nem egy kellemes ültetés, de muszáj hozzá alkalmazkodni.

    A problémám és egyben értetlenségem tárgya, azonban nem az, hanem az, hogy a feladvány leírása úgy tesz, mintha nem is cutoffban, hanem a gombon ülnénk. Kizárólag a két feszes vakkal törődik, "minraiselsz a cutoffról a feszes vakokra" A button csak akkor kerül elő, amikor már megad vagyis teljes mértékben figyelmen kívül lett hagyva, pedig a szerepe itt most nagyságrendekkel fontosabb a két vaknál.

    És itt még mindig csak a preflopnál tartunk, tehát maradtak kérdőjelek bőven.

  7. #17
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    A preflop raise evidens, a vakok ellen tök jó lopás a 2bb is, a button ellen is jól játszik ez a lap ip is azért, viszont agró pofa ellen felesleges nagy potot játszani oop, semmi baj nincs a 2bb-vel, 39/9 fog dobni is rá azért.

    A flop check/fold elég vicces terv, over + bdfd lappal nincs az az agró/fish ellenfél, aki ellen ne lenne elég FE+equlity egy blöffcbethez, nem beszélve arról, hogy a srác sokszor fog emelni/megadni gyenge lappal.

    A flop bet lehetne nagyobb, itt a méretezést, mivel bet/3bet a terv floppon, turn pedig ugye a cr ha flop csak megad, úgy kell eldönteni, hogy legyen elég FE mindkét helyen, tudjon az embi raise/foldolni és ne dobjon túl sokat floppon (illetve igyekezni kell elérni, hogy mi toljuk be a pénzt), így aztán nem látok gondot a size-al, amit hero használ.
    termin and kertitorp like this.

  8. #18
    Lelkes újonc Gone.Fishing avatara
    Csatlakozott
    2010. 12. 05.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    67

    Alapbeállítás

    végre egy konstruktív hozzászólás. ne szaladj messzire. kérdések hamarosan. köszi.

  9. #19
    Fáradhatatlan grinder kriispirolls avatara
    Csatlakozott
    2010. 08. 20.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    783

    Alapbeállítás

    Idézet Gone.Fishing eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

    1, Ül a balomon egy minden lében kanál játékos, de én csak a feszes vakokra vagyok figyelemmel, ergo minraiselek. UGYAN MIÉRT?

    2, Jön a flop, és ismét eltekintek az ellenfelem stílusától és egy ilyen min(bet)raise-szerű 1/3 pot emelésre vetemedek, melybe bele van kódolva, hogy callt kapok rá. UGYAN MIÉRT? Miért nem a flop után check/raiselek, hamár annyira azt szeretnék valami megmagyarázhatatlan okból?

    3, Érkezik a turn és akkor itt most mire fel a check/raise allin? Azt akarom elhitetni, hogy eddig egy ötös párral voltam játékban vagy mit?

    Próbáljuk már csak egy pillanatra Villain helyébe képzelni magunkat! Egy ilyen turn lapra már egy igen közepes képességű játékos is húzóra tesz, és 1 érkező lap mellett tizenpár out reményében kommittáljuk magunkat, mint shortstack? EZ ÍGY TÉNYLEG OKÉ?

    Nyílván van annak esélye, hogy a button a nagy büdös semmivel áll, de annak is, hogy ilyen turn mellett egy marginális handdel is lecalllol, tudván, hogy pillanatnyilag elől van és a matek is mellett áll. Ennek ellenére ez a játék szerintem nem itt, hanem már preflop elvérzik.

    4, Én c/f-et játszanék, mert egy sorhúzóval nem szeretném magam kilőni. kevés zsetonunk van, nem tudunk dominálni, bárki ellen kieshetünk, míg cserébe az ellenfélbe csak belecsípni tudunk. ha lecallolnak, bhatjuk. Ez FONTOS körülmény!
    1, Nem emelni a feszes vakokra, csak azert mert ul egy gyenge jatekos a gombon, az is hiba. Mivel tudjuk hogy a button sokszor meg fog adni, ezert olyan lappal kell lopni amivel pozicion kivul is jol tudunk majd jatszani. A QTs abszolut megfelel erre a celra.

    2, A turn check/raise egyaltalan nem megmagyarazhatatlan, a megoldasban le volt irva hogy miert eletkepes megoldas. Ellenfelunkrol tudjuk hogy rossz spotban bloffol es floatol, ergo rengeteg bloff/felbloff/vagy gyenge showdown kepes lap lehet nala a turn hivas utan. A flop check/raise azert nem optimalis, mert rengeteg drawval megadhat poziciobol es a stackek elosztasa miatt kb vagy ratoljuk egy csomo turnon vagy check/foldolunk, ugy, hogy gyakran nalunk lesz a legerosebb lap. Ha value lapunk lenne, amivel szivesen toljuk turnon az allint akkor talan elfogadhato lehet, de valuehanddel meg vannak jobb lineok. Meg mondjuk turnon kaptunk 9 uj outot, szoval nem tudom mibol gondolod hogy a flop checkraise jobb mint a turn checkraise. Meg egy szempont hogy preflop emelokent a flop check/raise sokkal bloffosebbnek tunik mint egy cbet utan a turn check/raise.

    3, Mivel ellenfelunk rossz spotokban bloffol es floatol, a turn bet range tele lesz bloffokkel es felbloffokkel, valamint gyenge showdown kepes lapokkal. Tegyuk fel hogy villain lereadeli hogy mi bizony drawn vagyunk, meg fogja o tudni adni az allinunket mondjuk egy 9x-el vagy 88al? Nagyon valoszinutlen, de ha pl egy A9 van nala es herocallol, az ellen is van 48%-unk, de nyilvan sokszor dobast is fogunk kapni.

    Amugy 32 nagyvakkal kezdtuk a partit, ez meg egyaltalan nem short stack, illetve nem tudom miert ragaszkodsz ahhoz, hogy azert mert 1BB-vel tobbet emelunk, a button dobni fog mindent, amivel 2BB-s emelest megadott volna. A 3BBs emelessel annyit erunk el, hogy ugyanebben a szituacioban nagyobb kasszat jatszunk pozicion kivul, amivel csak a sajat eletunket nehezitjuk meg. (Amugy a cbet es a donkbet nem ugyanaz.)

    4, Hogyha preflop emeltunk, akkor ezen a flopon kriminalis a ch/f (akar 2BBt emeltunk pre, akar 3BB-t) OESD, overcard es backdoor FDvel. A tobbi komment meg bocsass meg, de tipikus hobbi MTT-s felfogas, ''barki ellen kieshetunk, egy huzora nem akarom feltenni a versenyt''. Ha ugy gondoljuk hogy egy jo megjatszassal el tudjuk vinni a potot, akkor ''csak egy huzoval'' is meg kell azt lepni, mert +EV. Az ellenfelnek 13 nagyvakja marad ha megadja az allinunket es veszit, szoval neki se veszelytelen itt lightan callolgatni.
    Utoljára módosítva: kriispirolls által: 2014. 08. 30. 13:30
    termin and kertitorp like this.
    ''All-in helyzetekben overpárokkal mutatás után furcsa dolgok történnek velem.''

  10. #20
    Idegen
    Csatlakozott
    2014. 03. 20.
    Hozzászólások
    3

    Alapbeállítás

    Csak nekem tűnt fel a +70%-os ROI.

    a 60.000 játékot játszottál...és 500-asakat is, akkor vegyük az átlagtéted mondjuk 50 dollárnak, akkor te 2.100.000 dollárt nyertél már. Grafikont, vagy fake a sztori.
    termin and kertitorp like this.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •