Oldal: 81 / 86 ElsőElső ... 31717980818283 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 801 - 810 (852) összesen
Like Tree443Likes

Téma: Mit sportoljunk? / Hogyan fogyjunk?

  1. #801
    PA addict
    Csatlakozott
    2010. 10. 30.
    Hely
    Bogács
    Hozzászólások
    2.283

    Alapbeállítás

    Kai és Phil kicsit kóstolgatják egymást idén

    https://www.youtube.com/watch?v=7U-Lp-wBH_U
    Mac Hine likes this.

  2. #802
    Nex
    Nex nem elérhető
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2009. 12. 19.
    Hozzászólások
    51

    Alapbeállítás

    Idézet balu999 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Kai és Phil kicsit kóstolgatják egymást idén

    https://www.youtube.com/watch?v=7U-Lp-wBH_U
    Kai kicsit komolyan vette, színpadon mindig szokott lenni ilyen kis csipkelődés, bár állítólag a sajtótájékoztatón sem volt túl visszafogott, oda-odamondogatott Philnek. Nagyon kíváncsi vagyok, melyiküket hozzák ki győztesnek, ha valamelyikük nem ront nagyon a formán, kevés fog dönteni. Most nagyon hasonló formában vannak. 3. helyre Wolf vagy Rhoden lesz a befutó..

  3. #803
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2014. 01. 16.
    Hozzászólások
    429

    Alapbeállítás

    Idézet Nex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Kai kicsit komolyan vette, színpadon mindig szokott lenni ilyen kis csipkelődés, bár állítólag a sajtótájékoztatón sem volt túl visszafogott, oda-odamondogatott Philnek. Nagyon kíváncsi vagyok, melyiküket hozzák ki győztesnek, ha valamelyikük nem ront nagyon a formán, kevés fog dönteni. Most nagyon hasonló formában vannak. 3. helyre Wolf vagy Rhoden lesz a befutó..
    Nagyon nincsenek hasonló formában. Az hogy ki nyeri az Olimpiát nem kérdés. Heath, a kérdés az ki lesz a 2. Mivel az én meglátásom szerint, nem csak Phil jobb nála hanem 2 másik versenyző is.

    Alapvetően 3 oka van amiért Kai nem fog Olimpiát nyerni. 1. Mert Phil fényévekkel jobb nála! 2. Mivel soha nem tud rendesen beszáradni! Most sem elég száraz, és látszik rajta, hogy ennyit nem tud javulni 1 nap alatt. (megjegyzem szerintem nem is Phil most a legszárazabb, de ez még változhat) 3. Egy óriási paraszt a csávó! Nem mellesleg szerencsétlen grapfruitot sem kellett volna annak idején m e g b a s z n i a!

  4. #804
    Nex
    Nex nem elérhető
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2009. 12. 19.
    Hozzászólások
    51

    Alapbeállítás

    Naja, meg szopóálarcban fellépni... stb

  5. #805
    Team Hero S0nnyB1ack avatara
    Csatlakozott
    2012. 03. 25.
    Hely
    Ózd
    Hozzászólások
    1.657

    Alapbeállítás

    Hali! Újabb kérdéseim lennének ebben a témakörben, leginkább a hozzáértők véleményére lennék kíváncsi.

    1. 18.00 utáni evés. Nem tudom ezzel kapcsolatban mi a helyes, van aki azt mondja, hogy este hat után már semmit, van aki azt mondja, hogy utána is kell enni csak keveset és a megfelelő dolgokat, mert a szervezetnek szüksége van rá stb.

    2. Azt hallottam hanyagolni kellene a tejtermékeket és a gyümölcscukrot is. Az én esetemben ez annyit jelent, hogy 1 dl tejjel iszom a kávét (napi 1, max 2), és naponta bedobok egy-egy almát, néhány szem szilvát, gondolom ez nem gond!?

    3. Az edzések gyakoriságával kapcsolatban: milyen gyakran végezzek edzést és tartsak pihenőnapot?! Most nagyon motivált vagyok és szinte naponta edzek, de már volt aki azt mondta, hogy két naponta be kellene tennem egy pihenőt, különben csökkentem az edzések hatását. (Az edzés alatt ökölvívást kell érteni,általában közepes intenzitású 1-1,5 órában)

    A válaszokat előre is köszönöm.

  6. #806
    Team Hero R1per2 avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 29.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    3.355

    Alapbeállítás

    1. szerintem biológiai szempontból részletkérdés, inkább pszichés érveket tudnék mondani ilyen szabály betartásához, mint időponthoz kötött evés. Az életvitelhez és egyéni preferenciához (amit be tudsz tartani) érdemes ezt igazítani. Az életvitel alatt az edzést is értem, ami után mindenképp érdemes nagyobb étkezést beiktatni, még ha az este is történik.
    2. nem lesz gond, ha csak nem emészted szarul őket (hasmenés)
    3. több faktor játszik szerepet ennek megválaszolására, én nem beszélnélek le a gyakoribb edzésről, mikor lelkes vagy. Csak ésszel kell eltölteni az időt. Nem minden edzés egyforma hosszban, intenzitásban, mozgásformában, lehet variálni,hullámoztatni, felosztani őket.
    Példának okáért aktív pihenéssel hatékonyabb regenerációt lehet elérni, mint teljes pihenővel.
    Utoljára módosítva: R1per2 által: 2014. 09. 24. 20:13
    S0nnyB1ack likes this.
    "-AZ A HÜLYE JÁTÉKOD, EMELGETSZ ITT MINT EGY ŐRÜLT, NEM KELL RIPERT JÁTSZANI."

  7. #807
    Moderátor ceewyl avatara
    Csatlakozott
    2008. 05. 26.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    3.835

    Alapbeállítás

    Idézet S0nnyB1ack eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hali! Újabb kérdéseim lennének ebben a témakörben, leginkább a hozzáértők véleményére lennék kíváncsi.

    1. 18.00 utáni evés. Nem tudom ezzel kapcsolatban mi a helyes, van aki azt mondja, hogy este hat után már semmit, van aki azt mondja, hogy utána is kell enni csak keveset és a megfelelő dolgokat, mert a szervezetnek szüksége van rá stb.

    2. Azt hallottam hanyagolni kellene a tejtermékeket és a gyümölcscukrot is. Az én esetemben ez annyit jelent, hogy 1 dl tejjel iszom a kávét (napi 1, max 2), és naponta bedobok egy-egy almát, néhány szem szilvát, gondolom ez nem gond!?

    3. Az edzések gyakoriságával kapcsolatban: milyen gyakran végezzek edzést és tartsak pihenőnapot?! Most nagyon motivált vagyok és szinte naponta edzek, de már volt aki azt mondta, hogy két naponta be kellene tennem egy pihenőt, különben csökkentem az edzések hatását. (Az edzés alatt ökölvívást kell érteni,általában közepes intenzitású 1-1,5 órában)

    A válaszokat előre is köszönöm.
    Három étkezés tévhit - megcáfolva!
    "Alig eszem, de mégsem fogyok?!"
    Gyümölcsök a diétában: barát vagy ellenség?
    S0nnyB1ack likes this.

  8. #808
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2014. 06. 20.
    Hozzászólások
    232

    Alapbeállítás

    1. Egy csomó tanulmány van arról, hogy kb. lószart se számít, hogy az X mennyiségű/minőségű ételt mikor eszed. Legalábbis azt mérték, hogy az anyagcseréd gyakorlatilag ugyanolyan akár 2-3x akár 6-7x eszel egy nap.
    Arról is vannak tanulmányok, hogy kb. semmi különbség nincs, ha egybe vagy szétosztva eszed meg a napi szénhidrát adagod, este vagy reggel...
    Nagyot nem lehet hibázni ha jó az étrended, legegyszerűbb összeállítani egy minimum 5 étkezésből álló, kiegyensúlyozottat.
    Ha sportolsz, akkor természetesen edzés után menjen rendesen szénhidrát

    2. Egyél nyugodtan több gyümölcsöt, ne azon spórolj

    3. Profik meccsekre úgy készülnek, hogy kb. egész nap edzenek. Csilliárd km futás, 2 edzés, stb. Nyugodtan nyomjad, és hagyatkozz saját magadra. Ha úgy érzed zsinórban az 5. edzés után, hogy kicsit beállt a váll, akkor ne legyen lelkiismeret-furdalásod ha pihensz Gondolom gyúr a haverod, aki ezt ajánlotta.
    Ha ennyire rajta vagy és érzed az erőt, akkor néha kipróbálhatod milyen egy olyan nap, amikor reggel futsz/úszol, este pedig boxolsz.
    S0nnyB1ack likes this.

  9. #809
    Team Hero S0nnyB1ack avatara
    Csatlakozott
    2012. 03. 25.
    Hely
    Ózd
    Hozzászólások
    1.657

    Alapbeállítás

    Köszönöm a gyors válaszokat, nagyjából megerősítettek abban amiket "jónak" gondoltam, azonban van körülöttem néhány ember akit úgy gondoltam ért hozzá, aztàn a tanácsával összezavart, vagy épp irányba állított.
    Most van 3,5 hete hogy belekezdtem az életmódváltásba és a kezdeti 110kg-hoz képest most 100 vagyok. Napi 5-6 étkezést lőttem be magamnak napi 1500 kalóriával, sokszor ùgy, hogy este 20.00-kor vagy akár 23.00-kor is eszek (150-200 kcal-t). Rendszeresen edzek, van hogy 4-5 napot is egy huzamban de volt már hogy csak "kényszerből" iktattam be pihenőt (igen, valóban testépítő tanácsára). Most is harmadik napja vagyok edzésben, de alig várom, hogy reggel nyolckor csörögjön az óra és holnap is menjek. Szemmel látható a munka eredménye, de nem voltam biztos benne hogy az előző tèmákban megfelelő úton járok-e, ezért is kérdeztem inkább. Szóval thx mégegyszer.
    ceewyl likes this.

  10. #810
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2014. 01. 16.
    Hozzászólások
    429

    Alapbeállítás

    Idézet tikka_masala eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    1. Egy csomó tanulmány van arról, hogy kb. lószart se számít, hogy az X mennyiségű/minőségű ételt mikor eszed. Legalábbis azt mérték, hogy az anyagcseréd gyakorlatilag ugyanolyan akár 2-3x akár 6-7x eszel egy nap.
    Arról is vannak tanulmányok, hogy kb. semmi különbség nincs, ha egybe vagy szétosztva eszed meg a napi szénhidrát adagod, este vagy reggel...
    Nagyot nem lehet hibázni ha jó az étrended, legegyszerűbb összeállítani egy minimum 5 étkezésből álló, kiegyensúlyozottat.
    Ha sportolsz, akkor természetesen edzés után menjen rendesen szénhidrát

    2. Egyél nyugodtan több gyümölcsöt, ne azon spórolj

    3. Profik meccsekre úgy készülnek, hogy kb. egész nap edzenek. Csilliárd km futás, 2 edzés, stb. Nyugodtan nyomjad, és hagyatkozz saját magadra. Ha úgy érzed zsinórban az 5. edzés után, hogy kicsit beállt a váll, akkor ne legyen lelkiismeret-furdalásod ha pihensz Gondolom gyúr a haverod, aki ezt ajánlotta.
    Ha ennyire rajta vagy és érzed az erőt, akkor néha kipróbálhatod milyen egy olyan nap, amikor reggel futsz/úszol, este pedig boxolsz.

    Mutass már nekem egy ilyen tanulmányt! Nagyon nagy baromságokat hordtál itt össze.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •