Eredmény: 1 - 10 (10) összesen
Like Tree2Likes
  • 2 Post By BelaKecske

Téma: NL2 SH AJ vs regular in 4bet pot

  1. #1
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2012. 04. 20.
    Hely
    Budaörs
    Hozzászólások
    85

    Alapbeállítás NL2 SH AJ vs regular in 4bet pot

    Sziasztok!

    Érdeklődnék ,hogy van-e hiba/hibák a gondolatmenetemben.
    Gondolatmenet: Ellenfelem 25/20 overall 11%-os 3bet rangel rendelkező regular akiről 157 handem van tehát pozíciós stat nem igazán állt még be róla viszont amennyi van abban btn-ről 25%-ban 3betel EP-re. Preflop a 3betre egy light 4bet-et engedtem a magas 3bet statja miatt, viszont 4betre eddig dobálgatott.Mivel megadott ezért rangét AK és QQ+-ra tettem. Flopon cbeteltem blöffből a monoton flop miatt mivel lent volt az Ah és Kh is ezért az AK-t legfeljebb 2 párra találhatta el flushre biztos h nem, AA-t és KK-t setre találta QQ ellen pedig top pár miatt elöl vagyok. A turnre megfelelő barrel kártya jött h folytassam a blöfföt és eldobassam vele a setjeit és 2 párjait. Természetesen ha raisel akkor dobok.

    $0.01/$0.02 No Limit Holdem
    PokerStars
    6 Players
    Hand Conversion Powered by weaktight.com

    Stacks:
    UTG Matya007 ($0.57) 29bb
    UTG+1 arabrt ($2.89) 145bb
    CO Madam Svetka ($3.04) 152bb
    BTN Equinsu_0cha ($3.88) 194bb
    SB marselmnb ($2.06) 103bb
    BB nitro raise ($3.24) 162bb

    Pre-Flop: ($0.03, 6 players) arabrt is UTG+1
    Matya007 calls $0.02, arabrt raises to $0.06, 1 fold, Equinsu_0cha raises to $0.18, 2 folds, Matya007 folds, arabrt raises to $0.35, Equinsu_0cha calls $0.17

    Flop: ($0.75, 2 players)
    arabrt bets $0.36, Equinsu_0cha calls $0.36

    Turn: ($1.47, 2 players)
    arabrt bets $0.71

  2. #2
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2014. 01. 10.
    Hozzászólások
    78

    Alapbeállítás

    kis minta alapján nem nagyon hoznék le hatalmas következtetéseket..

    "btn-ről 25%-ban 3betel EP-re" ez 4-ből 1 ?

    4bet 100bb.n jó, 145bb effektíven túl sok 4bet callt fogsz kapni amit majd Béla megírja hogy jóe ;-)

  3. #3
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2012. 04. 20.
    Hely
    Budaörs
    Hozzászólások
    85

    Alapbeállítás

    Persze énis ezért írtam h nem alakult ki még pocíziós stat, azt a statot csak megemlítettem de a postflop játékom a 4bet megadására épült amit pedig nem szokott.

  4. #4
    Tag Mr. Shark avatara
    Csatlakozott
    2013. 10. 11.
    Hozzászólások
    119

    Alapbeállítás

    En szemely szerint nem AJo-val light 4betelnek, hanem pl SC-vel ami jobban flopol es kisebb az eselye, hogy dominalva van

  5. #5
    PA addict Flush67 avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hozzászólások
    2.229

    Alapbeállítás

    Milyen range-dzset védenél meg a 3bet ellen passzívan és aktívan? (A kiindulódhoz képest?)

  6. #6
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2012. 04. 20.
    Hely
    Budaörs
    Hozzászólások
    85

    Alapbeállítás

    Hát passzívan ennél erősebbeket mint pl AKs, QQ+ és aktívan AQo, AJo illetve ilyen deepen SC szerű lapokat.

  7. #7
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2014. 01. 10.
    Hozzászólások
    78

    Alapbeállítás

    Idézet arabrt eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hát passzívan ennél erősebbeket mint pl AKs, QQ+ és aktívan AQo, AJo illetve ilyen deepen SC szerű lapokat.
    AKs Aqs ezekkel nem lehetne jobb egy 3bet call?
    QQ.val 4bet/call?fold? a terv?

  8. #8
    PA addict Flush67 avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hozzászólások
    2.229

    Alapbeállítás

    Idézet arabrt eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hát passzívan ennél erősebbeket mint pl AKs, QQ+ és aktívan AQo, AJo illetve ilyen deepen SC szerű lapokat.
    Nem véletlenül kérdeztem rá.
    Ezek szerint a 4betjeid gyakorlatilag kizárólag blöffök?
    Ha van blöff 4beted, akkor szerintem nem kell ellassúzni a KK+, AK-t sem.

    De igazából vmi olyasmire lennék kiváncsi, hogy az indulóskáládhoz képest a) mennyit dobsz, b) mennyivel és mikkel adod meg a 3betet, c) mennyivel és mikkel 4bet/foldolsz illetve d) mennyi és mi lesz a 4bet/broke?
    (Nem hiszem, hogy a zsebisildur: "standard light 6bet szitukról van értelme beszélnünk ")

  9. #9
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2012. 04. 20.
    Hely
    Budaörs
    Hozzászólások
    85

    Alapbeállítás

    a/b.)
    Regek ellen 3betre OOP rengeteget dobok kizárólag AK és QQ-val adok meg.
    Fishek ellen megadok KQo+,ATo+ és 88+ lapokkal is amennyiben már volt 3betje. Ha nem akkor szűkítek a megadó rangemen.
    c.) Csak olyan ellen 4bet/foldolok, akit már láttam dobni 4betre. 4bet/fold rangem AJo+,TT+.
    d.) 4bet/broke rangem KK+ reg ellen.
    SS ellen TT+ és AQ+.
    Utoljára módosítva: arabrt által: 2014. 09. 30. 14:17

  10. #10
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    Idézet in_Moyes_we_trust eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    145bb effektíven túl sok 4bet callt fogsz kapni amit majd Béla megírja hogy jóe ;-)
    Nem annyira jó.

    Btw preflop fold áll hozzám közel, nem tudjuk h mennyire erős a range-e, mennyit 3betel izolálást, mit lát a limpelő fishről, stb. Egyáltalán nem biztos, h blöff4bethez lesz itt elég 3betje*,
    főleg úgy h deep-en sokkal kevesebbet fog dobni, balancáláson meg majd gondolkodsz pár limittel feljebb.

    * Ilyen 6-7% alatti 3bet ellen nem cool a blöff4bet, kivéve ha valaki baromi polarizáltan 3betel, szal KK+ és minden mást dob 4betre.

    Ha meg valamiért sokat 3betel, ez inkább call lesz mert ilyen deep annyira rosszul nem játszik a lapod, persze ahhoz sokat kell azért 3betelnie

    A 4bet itt tipikus olyan, amikor látod h valaki sokat 3betel és lépni akarsz rá, de a következtetést kevés mintából vonod le, s rosszul, rossz szituban reagálsz rá.


    A floppon azt mondod blöffölsz, bár nemigen értem h mi ellen, AQ, AK, KK+ nyilván nem dob, a legtöbb turn is max a AQ, ellenben eldobja azokat amiket esetleg megversz.

    De ha eleve QQ+ AK-ra teszed a range-ét, úgy a teljes range 1/5-ötödét sem fogja eldobni a floppon, simán xfoldolnod kell.

    A turn (river?) blöff a legkevésbé rossz a handből.
    R1per2 and arabrt like this.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •