Oldal: 1 / 4 123 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (31) összesen
Like Tree4Likes

Téma: Sportfogadás challenge

  1. #1
    WBT
    WBT nem elérhető
    Idegen
    Csatlakozott
    2014. 10. 05.
    Hozzászólások
    10

    Alapbeállítás Sportfogadás challenge

    Üdv mindenkinek.

    Úgy gondoltam, hogy indítok egy challenget és kihívom a hatharom.com egy vagy több (külön-külön) tippmesterét egy "párbajra".
    Hogy miért? Egyrészt a móka kedvéért. Másrészt mert elég jó foci tipsternek tartom magam. Nos, hagy derüljön ki, mégis mennyire vagyok az.
    A tét? Mindössze némi presztízs.

    A feltételekre vonatkozó elképzeléseim nagyjából a következők:
    - A sportág kizárólag labdarúgás.
    - Az időtartam harminc nap.
    - Minden nap egy mérkőzésre tippelünk.
    - Egy mérkőzésre csak egy tipp adható le.
    - A tippet ezekből a fajta fogadásokből lehet kiválasztani: 1x2, asian handicap, over under, both teams to score, correct score.
    - A mérkőzéseket valamilyen semleges módon választjuk ki, pl olvasók szavazata alapján, vagy valami egyéb módon.
    - A mérkőzéseket legalább azok kezdete előtt 48 órával már ki kell választani.
    - A végén az nyer, aki az összes tippje alapján magasabb ROI-t ér el.
    - A lebonyolítás lehet valamiféle napló formájában is, vagy akár a tippjáték keretein belül is.
    - Csak olyan mérkőzés választható, ami szerepel a hatharom.com tippjáték kínálatában.
    - A tippekhez hozzárendelt oddsok a hatharom.com tippjátékában szereplő oddsok kell, hogy legyenek.
    - A tippeket nem kell indokolni.

    Amennyiben egy héten belül nem kapok választ vagy nemleges választ kapok, akkor egyedül próbálom meg teljesíteni a kíhívást.
    Ha így alakul, akkor a feltételek némileg megváltoznak:
    - A saját magam által választott mérkőzésekre tippelek.
    - Csak 1x2 és asian handicap tippeket adok le.
    - Az eloszlás nem biztos, hogy napi egy tipp lesz. Lehet üres nap is, és olyan is, amikor egy nap több tipp is lesz.
    - Az időtartam sem biztos, hogy pontosan harminc nap lesz. Lehet valamivel kevesebb vagy több is.
    - A cél: pontosan harminc tippből 90%+ találati arányt elérni és legalább 1,80 oddsátlagot hozni.

    Ugyanezt a kihívást a hatharom.com-on is ugyanezzel a nickkel megjelentetem.

    Jó szórakozást mindenkinek.
    Utoljára módosítva: WBT által: 2014. 10. 05. 10:45

  2. #2
    Tag
    Csatlakozott
    2012. 06. 28.
    Hozzászólások
    151

    Alapbeállítás

    tehát 30ból 28at eltalálsz 1,8 átlagodsszal
    erre kiváncsi leszek...
    de azért szurkolok h sikerüljön
    gl
    van Gerwen likes this.

  3. #3
    Adminisztrátor Admin avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 21.
    Hely
    World Wide Web
    Hozzászólások
    23.305

    Alapbeállítás

    Javaslunk néhány szabálymódosítást, hogy a challenge életszerűbb legyen:

    - A Hatharom.com tippmesterek az éles rendszeren belül tippelnek. A korábbiaknak megfelelően, a rendszer szabályai szerint adják le tippjeiket.

    - Számodra beállítunk egy gyakornoki számlát a Hatharom.com rendszeren belül. Ennek lényege, hogy a tippmesterekkel azonos szabályok szerint, azonos rendszerben adhatod le a tippjeidet. Az egyedüli különbség, hogy a gyakornokok tippjei nem jelennek meg nyilvánosan az oldalon, azokat csak a gyakornok és az admin látja.

    - A tippjeidről tájékoztatást adhatsz a fórumban vagy akár blogban.

    - A challenge végén publikáljuk az eredményt.

    - Bónusz nyeremény: Ha 200 tippen keresztül hozni tudsz legalább 5%-os ROI-t a gyakornoki program szabályainak megfelelően, junior tippmester lehetsz. A szabályokról itt olvashatsz bővebben: GYIK: Profi tippek súgó (Tippadás szabályai menüpont)

  4. #4
    PA addict
    Csatlakozott
    2010. 04. 09.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    3.478

    Alapbeállítás

    Pár dolog nem tiszta.
    Napi 1 tipp esetén a correct score fogadás csak nekem tűnik hülyeségnek? /Igaz utána írtad, hogy magadtól nem azokat raknád./
    "harminc tippből 90%+ találati arány", "legalább 1,80 oddsátlag"
    Ez ekkora mintán ~50%-os ROI (mivel a tétek változásáról nem írtál). Így nézve az az elvárásod, hogy EV felett fogsz futni 30 db-os mintán (ami egyébként sem lenne mérvadó minta, nem hogy challenge).

  5. #5
    Akadémia bölcse titcar avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 06.
    Hely
    a monitor előtt
    Hozzászólások
    7.774

    Alapbeállítás

    Idézet Horvathrozi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    tehát 30ból 28at eltalálsz 1,8 átlagodsszal
    erre kiváncsi leszek...
    de azért szurkolok h sikerüljön
    gl
    látszik h nagyon képben van emberünk
    jó lapokkal emelnék, rosszakat eldobnám

  6. #6
    WBT
    WBT nem elérhető
    Idegen
    Csatlakozott
    2014. 10. 05.
    Hozzászólások
    10

    Alapbeállítás

    Hello Admin.

    Először is: maradjunk annyiban, hogy a továbbiakban itt az akadémián kommunikálunk. Azt hiszem itt nagyobb a mozgás és nagyobb nyilvánosságot kap a topik.
    Másodsorban: célszerű lenne lépésről lépésre haladva pontosítani a feltételeket. Az első lépés azt hiszem az, hogy tisztázva legyen ki vagy kik vesznek részt tőletek. Ez már megvan?

    @Horvathrozi: "tehát 30ból 28at eltalálsz 1,8 átlagodsszal"
    Igen, azon leszek. De ezt a változatot csak akkor választom, ha nem kapok ellenfelet. Bár az is lehet, hogy önszorgalomból párhuzamosan futtatom majd a két változatot. De ezt azért nem ígérem. Köszönöm a szurkolást.

    @titcar: "látszik h nagyon képben van emberünk "
    Végére kiderül. Vagy beborul.

    @BT86:
    - Correct score csak egy a lehetőségek közül, nem kötelező azt választani.
    - Magamtól nem azt raknám, mert: itt arra az esetre kellet meghatároznom célt, ha nem áll ki ellenem senki. Ennek értelemszerűen egy egyéni célnak kell lennie. Ezért gondoltam erre a hangzatos dologra. De ez egy komoly feladat. Hogy teljesítsem, ahhoz a legjobbamat kell hoznom. Én pedig AH-ban vagyok a legerősebb.
    - ROI: van még mit pontosítani.
    - Hogy minta-e? Ha mondjuk harmincból csak ötöt találok el, akkor épp elég nagy minta azt megállapítani, hogy én nem vagyok egy 90%-os tipster. Ha mindet eltalálom, akkor nem minta. De azért nincs szükség akkora mintára, mint azt sokan gondolják. Nekem néhány dologról más a véleményem, mint sokaknak, és erre azt hiszem megvan az alapom. De nem akarok és nem is fogok "szakmai" dolgokba belemenni.
    - Hogy challenge-e? Válassz ki vaktában tetszőleges harminc meccset, tippelj mindre egyet minimum 1,80-as oddssal asian handicappal. Ha nem sikerül eltalálnod legalább 28-at, akkor próbáld újra. Majd megint újra. És megint... Amikor először eltalálsz 28-t, beírhatod ide, hogy nem challenge.

  7. #7
    Adminisztrátor Admin avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 21.
    Hely
    World Wide Web
    Hozzászólások
    23.305

    Alapbeállítás

    Idézet WBT eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    tisztázva legyen ki vagy kik vesznek részt tőletek. Ez már megvan?
    A tippmesterek szokás szerint tippelnek az éles rendszerben, nekik nem kell külön foglalkozniuk ezzel a kihívással. Ez a Te challenge-ed.

  8. #8
    PA addict
    Csatlakozott
    2010. 04. 09.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    3.478

    Alapbeállítás

    Nem reagálok egyesével a válaszaidra, mert úgy látom felesleges lenne.
    Nem tudom miért engeded meg magadnak ezt a hangnemet itt ismeretlenül, bemutatkozás stb nélkül. Mert mellény van, de az értő olvasás nem megy...

  9. #9
    WBT
    WBT nem elérhető
    Idegen
    Csatlakozott
    2014. 10. 05.
    Hozzászólások
    10

    Alapbeállítás

    @BT86:
    Elmondhatatlanul undorodom a billentyűzettől. Egyszerűen gyűlölöm, és nehezemre esik leírni minden betűt és szót. Közrejátszhat ebben az is, hogy nem a fiatalabb generációból való vagyok. De ezen sajnos nem különösebben tudok változtatni.Éppen ezért eléggé, kurta-furcsa mondataim vannak. Spórolok a szmájlin is, és még a legrövidebb poénon is. Ráadásul ez párosodik azzal, hogy görcsösen igyekszem szájbarágósan egyértelműen fogalmazni. Visszaolvasva magamat ebből tényleg valami száraz, borongós, kicsit kioktatósnak tűnő mondatok is kikerekednek időnként, és az is biztos, hogy nem nekem van a legkellemesebb és olvasóbarátabb stílusom. Tudom, hogy nem fogok a topikért Pulitzer díjat kapni. Szóban azért lényegesen jobban menne. Kérlek téged is és mindenki mást is, nézzétek ezt el nekem, a szándékom egyáltalán nem a melldöngetés és a gorombáskodás, és a mellény is távol áll tőlem. A soraim mélyén szerintem mindig ott van a tárgyilagosság.
    Talán igazad van, ha az utolsó mondatomat erősebbnek, "mellényesebb" érzed a kelletténél, nem túl szerencsésre sikeredett a megfogalmazás, bár nem ez volt a szándékom. A példával csak azt akartam érzékeltetni, hogy egyáltalán nem könnyű sem szándékosan sem véletlenül 30-ból 28 tippet eltalálni. Nemhogy nem könnyű, hanem nagyon is nehéz.
    Azon kívül én értem az EV-re és a mintára vonatkozó részt az írásodból, de én ezt egyszerűen nem tudom úgy értelmezni, ahogy azt te gondolod. Itt a pókeres gondolkodást, és nálam külön még az EV alapú sportfogadói gondolkodást/megközelítést is teljesen félre kell tenni. Csináltam azt elég ideig tudom mit beszélek. számomra ezek a fogalmak a sportfogadásban egyszerűen teljesen máshogy léteznek, nem konvertálhatók. Éppen ezért nem tudtam olyan választ adni, ami a te értelmezésed szerinti.

    Továbbá még néhány gondolat: Elég sokat tudok a sportfogadásról. Nagyon megdolgoztam, megszenvedtem érte. ugyanúgy mint bárki más aki valamiben elér valamit. De én az útkeresés közben nagyon eltávolodtam az általánosan elfogadott elvektől. Szinte biztos, hogy még az eredményes sportfogadók döntő többségétől is eltérő megközelítéseim, alapelveim és kritériumrendszerem van, nem is beszélve a hobbifogadókról. Ezt nagyon pontosan meg tudom ítélni. Viszont ezek a módszerek az én legmélyebb titkaim. Ezért nem fogok a szakmai jellegű dolgaimról beszélni, nem pedig pökhendiségből, vagy mert lekezelőleg mások felett állónak gondolom magam. Ez miatt lehet, hogy nem lesz mindig a leggördülékenyebb a párbeszéd velem.

    Az is lehet sokaknak furcsa, hogy "dobálózok" itt a nagy számokkal. De ez nem dobálózás. Nekem az átlagos találati pontosságom ebben az oddstartományban ~80%. És ha feszítek a gyeplőn, akkor tudok csinálni ~ 90%-ot. Nem ez lenne az első eset. Ezzel nem felvágok, egyszerűen csak tényként leírom. Lehet, hogy ez szokatlan, de mit tegyek, nem fogok letérdepelni a sarokba lehajtott fejjel ez miatt, hanem elmondom a véleményem ha kell.

    Nem túl nagy minta, de a semminél több.
    Sporthírek, fogadási tippek, statisztikák, élő eredmények, blogok és még sok más a sport és sportfogadás iránt érdeklődöknek.

    Üdv. Zoli
    BT86 likes this.

  10. #10
    Őstag
    Csatlakozott
    2013. 10. 13.
    Hozzászólások
    1.410

    Alapbeállítás

    Ez izgalmasan hangzik, szívesen vennék tőled tippeket.

Oldal: 1 / 4 123 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •