Oldal: 7 / 11 ElsőElső ... 56789 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 61 - 70 (103) összesen
Like Tree92Likes

Téma: Petíció indult a Spin & Go megszüntetéséért

  1. #61
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2008. 10. 22.
    Hozzászólások
    385

    Alapbeállítás

    Idézet kidelpiero eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Tehát azt letisztáztuk, hogy maga a játék ugyanannyira tudás alapú mint a hyper. Pipa.
    Úgy látom, nem sikerült megérteni.

    Idézet kidelpiero eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Az meg, hogy ideáramlik a sok fish, nektek regeknek is csak jó, mert így még inkább lehettek szorgalmasak és türelmesek a többi asztalnál. Inkább örülni kéne, hisz emiatt még jobbak lesztek
    Ebben lehet valami. Tegnap és tegnapelőtt csak a korábban már megjelölt nyerő játékosokra ültem rá és kifejezetten élveztem. Profit szempontjából biztos nem éri meg (bár az EV ROI-n egyelőre ezt nem láttam, de nyilván nagyobb minta kell, mert csak 200 game volt), bár a legtöbb gyenge reget már az felháborítja/összezavarja, hogy ráülsz, hát még hogy folyamatosan acceptelsz vagy újra rájuk ülsz. Szóval ez is biztos móka. De az akkor is gusztustalan, hogy a Pokerstars úgy gondolja, hogy a gyenge játékosok inkább bukjanak 2-3-szor olyan tempóban, mint eddig és még örüljenek is neki és érveljenek is mellette (mint ahogy azt látjuk itt a topicban, komolyan vicces ) miközben a jó játékosok egyáltalán nem profitálnak belőle.

    De itt befejezem, mert nyilván sosem fogom megérteni az álláspontod, mert soha nem voltam olyan, aki örül annak, hogy szépen lassan, folyamatosan veszít, te tudod, milyen lehet ez, és miért jó, és nyilván te sem fogod megérteni az álláspontom, mert ebből kifolyólag valószínűleg nem vagy kompetitív, versengő, győzelemre törekvő típus.
    Utoljára módosítva: MerACE által: 2014. 10. 11. 17:06

  2. #62
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2010. 03. 07.
    Hozzászólások
    58

    Alapbeállítás

    Idézet MerACE eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Annak, aki bevállalja, hogy milliókat kell játszani hozzá, hogy nagy valószínűséggel kijöjjön a hosszú táv, gratulálok hozzá. Néhány reg játssza (nem tudom miért, szerintem ők sem...), volt, aki az első 1.000 meccse után 80BI mínuszban volt ilyen mezőny mellett. A fisheknek szintén gratulálok, majd mikor észreveszik, hogy negyedannyi ideig játszanak a pénzükkel, mint cg-n vagy más sng-ken, akkor talán rájönnek, hogy sz*r van a palacsintában. Szép ez, hogy "hű, már ennyien nyertek vele fődíjat", de 20.000 meccs kell hozzá, hogy jöjjön, és kb. átlagban 60.000 meccs, hogy nyerj egyet. 60.000. Nem győzöm hangsúlyozni. Átlagban. De lehet, hogy 200.000, mert peches vagy.

    Twoplustwo-n olvastam az egyik srác véleményét a spin&gókról, jót nevettem rajta. Most nem találom, de ez volt kb.:
    Végül is simán továbbadhatod az accountod a gyerekeidnek, majd ők az unokáidnak, és néhány generáció múlva már meg tudjátok határozni a család igazi ROI-ját.

    Én azt nem vágom, hogy egy pókerfórumon hogy vannak olyan emberek, akik nem értik, hogy nem azzal van baj, hogy elszívja a fisheket, hanem azzal, hogy ez lényegében teljes mértékben a szerencsén alapul, mert ahol olyan a variancia, hogy már egy élet is kevés ahhoz, hogy megfelelő mintád legyen, ott nem számít a tudás. (...)
    Ezeket amúgy honnan vetted? Bátran vannak leírva itt számok, de hogy jöttek ki? Mekkora ROI-t vettél alapul a variancia számításnál? Megpróbáltam utánajárni szimulátorral és a következő eredményekre jutottam.

    2% ROI-t hozó játékossal 40000-es mintán:
    A: kb. 20% eséllyel leszel mínuszban
    B: 30% eséllyel futsz bele 500BI+ downswingbe
    C: 1000BI-osba alig 1%-ban.

    2% ROI-t hozó játékossal 60000-es mintán:
    A: kb. 15% eséllyel leszel mínuszban
    B: 50% eséllyel futsz bele 500BI+ downswingbe
    C: 1000BI-osba kb 3%-ban.

    4% ROI-t hozó játékossal 40000-es mintán:
    A: kevesebb, mint 1% eséllyel leszel mínuszban
    B: kb. 1,5% eséllyel futsz bele 500BI+ downswingbe

    4% ROI-t hozó játékossal 60000-es mintán:
    A: szintén kevesebb, mint 1% eséllyel leszel mínuszban
    B: kb 3% eséllyel futsz bele 500BI+ downswingbe

    Nem akarom alábecsülni a varianciát, de ennek fényében azért a "milliókat kell generációkon keresztül játszani" is túlzás, illetve tisztán látszik, hogy játék javulása (ROI növekedés) milyen mértékben befolyásolhatja azt. Az, hogy manapság egyes játékokhoz akár 1000BI bankroll kell, tudtommal nem olyan meglepő. Fontos kérdés tehát, hogy reálisan mekkora ROI hozható ezekben a játékokban.

  3. #63
    Kitiltva
    Csatlakozott
    2014. 09. 21.
    Hozzászólások
    72

    Alapbeállítás

    Idézet Bajzi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Üdv!

    Feltételezem a Te szótáradban a "rake beck pró" valami olyasmit jelent, mint --limitált tudású játékos, aki nem tud winningset produkálni az saját limitjén, valamint ego problémájának köszönhetően nem lép lefelé szintet, hogy ott próbálkozzon--

    .
    A "rake beck pró" alatt azt értem hogy a játékban nem termel profitot a bevétele az RB ből származik! Van aki az SNE miatt termel -20-50e$-t. De mégis "Proooo"
    Te lépsz visszafelé szintet ha éppen -10-20-30K ba vagy?
    Kb nem is lenne hs játék ha minden játékos egyforma rb-t kapna mondjuk 30% ot

  4. #64
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2010. 08. 02.
    Hely
    Kőszeg
    Hozzászólások
    230

    Alapbeállítás

    Az a baj hogy itt nem értik sokan a lényeget szerintem.
    Pont leszarják a regeket a peticiójukkal együtt. Az a jó amit a tömeg szeret, ez pedig jelen esetben a Spin & Go. Lehet erről 1000 oldalt irni, de amig van igény addig nem változik.
    Vajon mi vonz több új játékost ( halat mint én ) ?
    Az hogy 99%-ban bukom a pénzt egy profival szemben, vagy az hogy egy jót játszom és bármi lehet?
    Nem mindenki tolja napi 10-12 órát. Sokaknak ez kikapcsolódás, nem munka.
    Mindenkinek megvan a lehetősége, hogy válasszon, és ez igy van jól.

  5. #65
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2008. 10. 22.
    Hozzászólások
    385

    Alapbeállítás

    Idézet AArmageddon eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ezeket amúgy honnan vetted? Bátran vannak leírva itt számok, de hogy jöttek ki? Mekkora ROI-t vettél alapul a variancia számításnál? Megpróbáltam utánajárni szimulátorral és a következő eredményekre jutottam.

    2% ROI-t hozó játékossal 40000-es mintán:
    A: kb. 20% eséllyel leszel mínuszban
    B: 30% eséllyel futsz bele 500BI+ downswingbe
    C: 1000BI-osba alig 1%-ban.

    2% ROI-t hozó játékossal 60000-es mintán:
    A: kb. 15% eséllyel leszel mínuszban
    B: 50% eséllyel futsz bele 500BI+ downswingbe
    C: 1000BI-osba kb 3%-ban.

    4% ROI-t hozó játékossal 40000-es mintán:
    A: kevesebb, mint 1% eséllyel leszel mínuszban
    B: kb. 1,5% eséllyel futsz bele 500BI+ downswingbe

    4% ROI-t hozó játékossal 60000-es mintán:
    A: szintén kevesebb, mint 1% eséllyel leszel mínuszban
    B: kb 3% eséllyel futsz bele 500BI+ downswingbe

    Nem akarom alábecsülni a varianciát, de ennek fényében azért a "milliókat kell generációkon keresztül játszani" is túlzás, illetve tisztán látszik, hogy játék javulása (ROI növekedés) milyen mértékben befolyásolhatja azt. Az, hogy manapság egyes játékokhoz akár 1000BI bankroll kell, tudtommal nem olyan meglepő. Fontos kérdés tehát, hogy reálisan mekkora ROI hozható ezekben a játékokban.
    A számokhoz, amiket írtam, nem igazán kellenek bonyolult számítások. 20.000 meccsenként jön egy 1000-szeres, ha 37%-ban nyered ezeket, akkor is el lehet mondani, hogy kb. 3-ból 1-et nyersz. Így kb. 60.000 meccsenként nyersz egyet. Emellett ahhoz sem kell különösebb számítás, hogy lásd azt, hogy egyetlen ilyen 1000-szeres spin&go 900 BI eltérést tud okozni a winningsedben. 400.000 meccsből lesz kb. 20db 1.000-szeres. Ez a 20 meccs az eredményedtől függően meghatározza a teljes nyereményed, mivel ezen a 20 meccsen 2.000 és 20.000 BI között nyerhetsz. Hyper HU SNG-ket játszok, ott is simán van olyan, hogy 20-ből nyerek összesen 2-t, meg van olyan is, hogy nyerek 18-at, itt meg hárman vagytok, bőven benne van itt is. Elképzelem, hogy aki ezt játssza, mennyire örülne, hogy van 37%-os winrate-je, de ebből a 20-ból csak 2-t nyert. Sebaj, jöhet újabb 400.000 spin&go, hátha jobb lesz. Szóval ahhoz, hogy kb. annyit nyerj, amennyi a valódi ROI-d, ezekből az 1.000-szeresekből is kell hogy legyen egy számottevő mintád. Ehhez jönnek majd jól a gyerekek és unokák.

    A számításaidhoz: 40.000-es mintán 20% eséllyel leszel mínuszban 2% ROI-val. Gondolom akkor az esetek nagy részében leszel mellé breakeven, vagy lesz 0,5% ROI-d, 1%-od stb. Lejátszottál 40.000 játékot, valójában 2% a ROI-d, de te ott ebben biztos leszel, amikor éppen mínuszban vagy? Vagy lejátszottál 40.000-et, van 2%-os ROI-d, de közben lehet, hogy vesztő vagy, csak jól jöttek ki a nagy szorzós spin&gók. Hogy tudod akár csak közelítőleg is megbecsülni a ROI-d? Mire lejátszol 40.000-et, biztos, hogy a mezőny erősödni fog ráadásul, a gyenge játékosok sem fognak ilyen arányban jelen lenni.

    Ezeket a tényezőket ha együtt nézem, nekem nem úgy tűnik, hogy okos dolog ezt játszani.

    79113273 hsz-ére reagálva:
    "Az hogy 99%-ban bukom a pénzt egy profival szemben, vagy az hogy egy jót játszom és bármi lehet?"
    Nem lehet bármi, veszíteni fogsz, méghozzá többet/gyorsabban, de nem a profinak, hanem a PokerStarsnak.
    Pat likes this.

  6. #66
    Kitiltva
    Csatlakozott
    2014. 09. 21.
    Hozzászólások
    72

    Alapbeállítás

    " 60.000 meccsenként nyersz egyet."
    ez közel sem biztos mivel lehet valakinek hamarabb kijön a hosszútáv mert szerencsésebb
    mtt be is látunk sok olyat hogy 10-100 verseny alatt behúznak 10-100e$-t mert szerencsések

  7. #67
    Kitiltva
    Csatlakozott
    2014. 09. 21.
    Hozzászólások
    72

    Alapbeállítás

    ""Az hogy 99%-ban bukom a pénzt egy profival szemben, vagy az hogy egy jót játszom és bármi lehet?"
    Nem lehet bármi, veszíteni fogsz, méghozzá többet/gyorsabban, de nem a profinak, hanem a PokerStarsnak."
    Nekem például totál mind1 kinek bukom a pénzt, nektek nem mind1

  8. #68
    Tag
    Csatlakozott
    2012. 06. 19.
    Hozzászólások
    161

    Alapbeállítás

    Mennyi idő ebből letolni 20k-t ha rendesen grindolja valaki?

  9. #69
    Kitiltva
    Csatlakozott
    2014. 09. 21.
    Hozzászólások
    72

    Alapbeállítás

    Idézet TedHeris88 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Mennyi idő ebből letolni 20k-t ha rendesen grindolja valaki?
    1-1,5 hónap alatt megoldható szerintem Sándor

  10. #70
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2011. 01. 13.
    Hozzászólások
    50

    Alapbeállítás

    Idézet mikki86 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Azért gond, mert olyan varianciája van, mintha abból kéne megélned, hogy minden héten kapsz mondjuk 50 ezer forintnyi lottószelvényt.
    Rendben, jöhet. 50Kból már egész korrekt variációim vannak, már csak azt kell tisztázni kitől is kapom.

Oldal: 7 / 11 ElsőElső ... 56789 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •