Oldal: 9 / 11 ElsőElső ... 7891011 UtolsóUtolsó
Eredmény: 81 - 90 (103) összesen
Like Tree92Likes

Téma: Petíció indult a Spin & Go megszüntetéséért

  1. #81
    Tag
    Csatlakozott
    2009. 05. 10.
    Hozzászólások
    120

    Alapbeállítás

    Idézet AArmageddon eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ezeket amúgy honnan vetted? Bátran vannak leírva itt számok, de hogy jöttek ki? Mekkora ROI-t vettél alapul a variancia számításnál? Megpróbáltam utánajárni szimulátorral és a következő eredményekre jutottam.

    ...

    Nem akarom alábecsülni a varianciát, de ennek fényében azért a "milliókat kell generációkon keresztül játszani" is túlzás, illetve tisztán látszik, hogy játék javulása (ROI növekedés) milyen mértékben befolyásolhatja azt. Az, hogy manapság egyes játékokhoz akár 1000BI bankroll kell, tudtommal nem olyan meglepő. Fontos kérdés tehát, hogy reálisan mekkora ROI hozható ezekben a játékokban.
    Ez melyik szimulátor volt? Érdekes kérdést feszegettek egyébként, az új kifizetési struktúra nyilván megdobja a varianciát, szóval nagyobb winrate-re/ROI-ra lesz szükség ahhoz, hogy ugyanolyan eredményes legyél (tehát a bankrollod ugyanolyan ütemben növekedjen). A kérdés, hogy mennyivel nagyobbra.
    Nekem a kedvenc mérőszámom erre a relatív winrate, avagy a winrate $-ban osztva a varianciával $-ban, amiben közvetve benne van a bankroll hatása is, szóval azzal legalább nem kell foglalkozni. Azt lenne érdemes megnézni, mennyivel kisebb egy 30$-os spin n go relatív winrate-je, mintha egy sima 30$-os winner take all sng lenne. Vagy fordítva, mennyivel nagyobb roi-ra lenne szükség, hogy a "hozam" ugyanakkora legyen. Ez nagyon excelért, meg solverért kiált, aztán hátha kijön valami.
    Meg persze azért is érdekel az eredmény, mert meggyőződésem, hogy a nagy rake ellenére is elég profitábilis ez a játék. Lehet, hogy csak az újdonság miatt gyűlik oda a sok hülye, de sima 30$-os ht-n vagy huht-n találj nekem olyan regulárt aki 15-20bb-ből rendszeresen 3x/foldol
    Utoljára módosítva: toma1 által: 2014. 10. 12. 12:29

  2. #82
    Tag
    Csatlakozott
    2009. 05. 10.
    Hozzászólások
    120

    Alapbeállítás

    Tetszik amúgy, amilyen mederben folyik a topik, főleg, ha az elejétől olvassuk

    (1): Mindenki hülye aki ezt játsza
    (2): De a fisheknek ez kell
    (3): Ha (2), akkor ezt kell játszanunk!!!
    (4): de nem lehet, mert variancia, meg hosszútáv
    (5): te (3), mennyit kell játszanom, hogy kijöjjön a hosszútáv?
    (6): (5) lol, lásd (1)

    és így tovább, körbe körbe
    CsabiST and mostenjovok like this.

  3. #83
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2011. 04. 17.
    Hely
    Svodín
    Hozzászólások
    642

    Alapbeállítás

    Engem mint megélhetési játékost elszomorít ennek a játéktípusnak a bevezetése,másrészt nem értem miért akarjátok megmagyarázni a hobbijátékosoknak,hogy ez nem jó nekik.
    Egy hobbistának tök mindegy,hogy egy játéktípusban 10k vagy 250k játékot kell lejátszania értékelhető minta eléréséhez.
    Egy átlag rec. playa játszik hetente 2-4-6 órát,és nem 12+asztalon,mert neki az 1-2 asztal is fun.Hyperben a hosszútávhoz így is lehet évek kellenek.
    A másik dolog meg az,hogy aki néha-néha feltöltöget pénzt,szerencsevadászkodik,de tudja,hogy hosszútávon vesztő,miért akarná,hogy kijöjjön neki a hosszútáv?Ő azt akarja,hogy feltölt 50-100$-t és mondjuk 1-2 nap után nyerjen egy 1000est.
    Az,hogy a póker tudásalapú,a rec.-ek 80%-ának nem számít,gamblerkedni járnak fel.
    Elég elhamarkodott következtetésnek tartom azt is,hogy "itt majd gyorsabban veszti el a rec. a pénzét".
    Lehet aki 30-60$os hypereket játszik,ezentúl elég neki a 3-7-15$os spin'ngo játék is mert ez is komoly pénzzel kecsegtet.
    kidelpiero likes this.

  4. #84
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2008. 06. 05.
    Hozzászólások
    547

    Alapbeállítás

    Idézet MerACE eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Az nagyon kevés, hogy egy játék tudásalapú, ha a tudáskülönbség olyan hosszú idő alatt realizálódik, amire nem érdemes építeni. Ezt nem sikerült megértened úgy 3-4. nekifutásra sem. De mondok egy példát, kíváncsi vagyok játszanál-e a következő feltételekkel:
    1. Adott egy játék, amiben te vagy a legjobb az egész világon.
    2. Egy 5 éves gyerek ellen kell játszanod, aki csak a szabályokat ismeri.
    3. Egy játszma 3 percig tart átlagban.
    4. Minden győzelmed 2$-t ér, a vereségért nem vonnak le semmit.
    5. Az összeget egyben kapod meg, ha lejátszottál 10 millió darabot.
    Kérdés: Játszanál-e egy ilyen tudásalapú játékot?

    És akármit mondasz, a kommentjeidből egyértelmű, hogy nem vagy győzelemre törekvő, versengő típus, max. csak azt hiszed magadról. De több időt végképp nem pazarolok rád, mert abszolút értelmetlen.
    Hiába írod le ugyanazt többször attól nem lesz igaz... A díjazásnak semmi köze a játék tudásalapúságán... A tudáskülönbség pont ugyanúgy kijön, mint a Hypernél. A jobb játékos fog nyerni a rosszabbal szemben... Ja hogy közben egyik játékos sem gazdagszik meg? Na bumm... (és ez sem igaz, mert itt pont lehetséges az újfajta díjazásnak köszönhetően, míg a hypernél csak az, aki napi sok órában játszik)

    A kérdésedre a válasz: NEM. Nekem elég idegesítőek az ilyen 5 éves forma kislányok, nem szórakoztatna... De képzeld például szoktam haverokkal biliárdozni, és sosem kapok érte egy forintot sem, hiába nyerek. Ettől függetlenül vagyok olyan hülye és játszom velük, és még jól is érzem magam. :O Ez számodra biztos meglepő, de a tudásalapú játékok nagy részét az emberek a győzelemért és szórakozásért játsszák, és másodsorban a díjazásért. A póker ebből a szempontból különleges, mert a pénz szerves része a játéknak.

    Az pedig külön dicséretes, hogy pársoros kommentekből egyértelműen el tudod dönteni, hogy egy ember milyen típus.

  5. #85
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2010. 03. 07.
    Hozzászólások
    58

    Alapbeállítás

    Toma1:

    SwongSim -- ROI/variance simulator for lottery-payout SNGs (2k post) - Page 3 - Gambling and Poker Software Forum

    Rockett:

    Csak próbálkoztam, azt hiszem MerACE dobott be valamit 60k-s mintáról, aztán megnéztem 40k mintát is, gondoltam ezt veszem alapul. Nem annyi handet szimuláltattam, hanem a 60k-s/40k-s blokkot futtattam le 5000-szer és aztán megnéztem, hogy egy 60/40k-s szegmensre vetítve mennyi esély van egyes végkimenetelekre, pl. arra, hogy mínuszban leszel. (Ez lehet nagyon hülyén fogalmaztam, de remélem érthető.) Kizárólag a variancia oldaláról vizsgáltam a dolgot, a ROI-t fix értékre raktam.

    Engem például meglepett, hogy 4%-os feltételezett ROI mellett, már 40k-s mintán is nagyon valószínű, hogy pluszban leszel.

    Ezért a számomra igazán érdekes kérdés az, hogy szerintetek mekkora ROI lehet reálisan hozható? Pl. egy 7$ körüli szinten hyperező nyerő, de nem kiemelkedő képességű játékos mennyit termel?

  6. #86
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2008. 10. 22.
    Hozzászólások
    385

    Alapbeállítás

    Idézet kidelpiero eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hiába írod le ugyanazt többször attól nem lesz igaz... A díjazásnak semmi köze a játék tudásalapúságán... A tudáskülönbség pont ugyanúgy kijön, mint a Hypernél. A jobb játékos fog nyerni a rosszabbal szemben... Ja hogy közben egyik játékos sem gazdagszik meg? Na bumm... (és ez sem igaz, mert itt pont lehetséges az újfajta díjazásnak köszönhetően, míg a hypernél csak az, aki napi sok órában játszik)

    A kérdésedre a válasz: NEM. Nekem elég idegesítőek az ilyen 5 éves forma kislányok, nem szórakoztatna... De képzeld például szoktam haverokkal biliárdozni, és sosem kapok érte egy forintot sem, hiába nyerek. Ettől függetlenül vagyok olyan hülye és játszom velük, és még jól is érzem magam. :O Ez számodra biztos meglepő, de a tudásalapú játékok nagy részét az emberek a győzelemért és szórakozásért játsszák, és másodsorban a díjazásért. A póker ebből a szempontból különleges, mert a pénz szerves része a játéknak.

    Az pedig külön dicséretes, hogy pársoros kommentekből egyértelműen el tudod dönteni, hogy egy ember milyen típus.
    Oh, most jön a kamuszöveg, hogy nem tudom élvezni a különböző játékokat, tevékenységeket, mert én egy túlzottan racionális, pénzhajhász valaki lehetek... Atyaég, miért kezdtem én ebbe bele. Ja, pár soros kommentekből sok dologra lehet következtetni. Például nem kislányokat írtam, hanem 5 éves gyereket. Na, GL a spin&gókkal. Majd -80-100 BI-nél olvasd át újra, amiket írtam.

  7. #87
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2008. 06. 05.
    Hozzászólások
    547

    Alapbeállítás

    Idézet MerACE eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Oh, most jön a kamuszöveg, hogy nem tudom élvezni a különböző játékokat, tevékenységeket, mert én egy túlzottan racionális, pénzhajhász valaki lehetek... Atyaég, miért kezdtem én ebbe bele. Ja, pár soros kommentekből sok dologra lehet következtetni. Például nem kislányokat írtam, hanem 5 éves gyereket. Na, GL a spin&gókkal. Majd -80-100 BI-nél olvasd át újra, amiket írtam.
    Köszi, neked is, -80BI nem jöhet össze, kb -15-30BI-nél megunnám .

  8. #88
    kry
    kry nem elérhető
    Őstag
    Csatlakozott
    2011. 04. 16.
    Hozzászólások
    1.163

    Alapbeállítás

    Mond nektek valami az, hogy Empátia?!

    Én sem rinyáltam amikor bevezették a Hiperturbo Sit&Go-kat, de akkor sem amikor bevezették a készpénzes játékoknál a CAP-et, vayg azért sem hogy 15 perces vakemelkedéssel, vagy efölött nagyon kevés MTT indul.
    A turbó MTSNG miatt sem rinyálok, amiatt sem hogy a kedvenc versenyeim többnyire éjfél után indulnak. Az amcsik nagyon hiányoznak, de emiatt sem rinyálok. (ez most azért egy kicsit rinyálás volt )

    Legszívesebben csak 15 perc+ os versenyt, és MTSNG-t játszanék, és 250BB Deep, Ante NLHE-t! És ez érdekel valakit?! Nem! Az érdekli a Hipereseket, vagy a CAPeseket, hogy így én kevesebb akciót kapok? Nem!!

    Engem persze érdekel, de próbálok alkalmazkodni oszt annyi...

    És nem csak a pénzért játszom, hanem szeretem is a játékot. (többnyire )

    Nem vagyok Hiperes, de lepörgettem egy jó pár Spin&Go-t pozitív eredménnyel. Aki eleve Hturbo guru pl.
    6 maxon, egy ilyen fika mezőnyben nehezen tudom elképzelni, hogy nem tud profitot termelni.

    GL mindenkinek, és több Empátiát!
    oTBo and -kölyök- like this.

  9. #89
    Újonc
    Csatlakozott
    2014. 05. 20.
    Hozzászólások
    27

    Alapbeállítás

    Idézet AArmageddon eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Toma1:

    SwongSim -- ROI/variance simulator for lottery-payout SNGs (2k post) - Page 3 - Gambling and Poker Software Forum

    Rockett:

    Csak próbálkoztam, azt hiszem MerACE dobott be valamit 60k-s mintáról, aztán megnéztem 40k mintát is, gondoltam ezt veszem alapul. Nem annyi handet szimuláltattam, hanem a 60k-s/40k-s blokkot futtattam le 5000-szer és aztán megnéztem, hogy egy 60/40k-s szegmensre vetítve mennyi esély van egyes végkimenetelekre, pl. arra, hogy mínuszban leszel. (Ez lehet nagyon hülyén fogalmaztam, de remélem érthető.) Kizárólag a variancia oldaláról vizsgáltam a dolgot, a ROI-t fix értékre raktam.

    Engem például meglepett, hogy 4%-os feltételezett ROI mellett, már 40k-s mintán is nagyon valószínű, hogy pluszban leszel.

    Ezért a számomra igazán érdekes kérdés az, hogy szerintetek mekkora ROI lehet reálisan hozható? Pl. egy 7$ körüli szinten hyperező nyerő, de nem kiemelkedő képességű játékos mennyit termel?
    Mindenféle számolgatás nélkül, csak megérzésből írom, hogy szerintem ez a 40-60k-s minta nem valószínű, hogy pontos lenne a számításodban (a gond az, hogy a ROI-ban benne van az is ugye, mikor 1000x-es szorzó van, de simán elképzelhető, hogy 100k-s mintán sem fogsz olyat pörgetni)

  10. #90
    PA addict rockett avatara
    Csatlakozott
    2008. 01. 02.
    Hely
    Somewhere over the EV
    Hozzászólások
    4.284

    Alapbeállítás

    Idézet AArmageddon eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Toma1:

    SwongSim -- ROI/variance simulator for lottery-payout SNGs (2k post) - Page 3 - Gambling and Poker Software Forum

    Rockett:

    Csak próbálkoztam, azt hiszem MerACE dobott be valamit 60k-s mintáról, aztán megnéztem 40k mintát is, gondoltam ezt veszem alapul. Nem annyi handet szimuláltattam, hanem a 60k-s/40k-s blokkot futtattam le 5000-szer és aztán megnéztem, hogy egy 60/40k-s szegmensre vetítve mennyi esély van egyes végkimenetelekre, pl. arra, hogy mínuszban leszel. (Ez lehet nagyon hülyén fogalmaztam, de remélem érthető.) Kizárólag a variancia oldaláról vizsgáltam a dolgot, a ROI-t fix értékre raktam.

    Engem például meglepett, hogy 4%-os feltételezett ROI mellett, már 40k-s mintán is nagyon valószínű, hogy pluszban leszel.

    Ezért a számomra igazán érdekes kérdés az, hogy szerintetek mekkora ROI lehet reálisan hozható? Pl. egy 7$ körüli szinten hyperező nyerő, de nem kiemelkedő képességű játékos mennyit termel?
    Szerintem a probléma ott van, hogy nem tudsz rá ROI-t mondani, és mindenfajta más játékhoz képest borzasztóan sokkal nagyobb minta kell, hogy valamit láss. Én úgy gondolom átlagnál nagyobb mák nélkül nem lesz pluszos ezen a ROI. Érdemes lenne kutatni, hogy régebbi siteokon, ahol már 1-2 éve mennek ilyen játékok, milyen eredményeket hoztak emberek. Nem az mezőnnyel van gond, hanem a díjazási struktúrával.
    "Egy jó játékos nem tol all int ász hármassal!"(random fish, Sopron)
    https://gamblerlife.blog.hu/

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •