Eredmény: 1 - 8 (8) összesen
Like Tree5Likes
  • 3 Post By BelaKecske
  • 2 Post By misirulez

Téma: NL5 K7s CO vs SB

  1. #1
    PA addict Flush67 avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hozzászólások
    2.229

    Alapbeállítás NL5 K7s CO vs SB

    Ellenfél kis minta alapján sokat 3betel (SB vs CO: 13), total fold to 4bet: 50 (3/6)

    No Limit Texas Hold'em Hand, $0.02/$0, tictacfan | BOOM! Hand Replayer

    Hero kb. 30%-os range-dzsel nyit CO-ról alapesetben. Ilyen kis 3bet ellen úgy éreztem, hogy a standard call helyett, inkább elsütök egy 4betet.

    Az első kérdésem az lenne, hogy szerintetek ez mennyire hibás?

    A második pedig az, hogy flop-on hogy játszanátok?

  2. #2
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    flop remek.

  3. #3
    Tag
    Csatlakozott
    2012. 08. 07.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    116

    Alapbeállítás

    0.76-0.80ig elég a 4bet. A többi elég standard. Itt inkább ő hibázott a 4bet callal.

  4. #4
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    Idézet Suncitizen eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    0.76-0.80ig elég a 4bet. A többi elég standard. Itt inkább ő hibázott a 4bet callal.
    Mi biztos, hogy nagyobbat hibáztunk a 4bettel itt IP K7 suiteddel itt, mint ő a 4bet callal JJ-vel.

    Preflop sima call, teljesen céltalan a 4bet, ehelyett tök jól lejátszhatnánk a partit IP, egy kiseb potban, szuper oddsot kapva.

  5. #5
    Tag
    Csatlakozott
    2012. 08. 07.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    116

    Alapbeállítás

    Idézet Tir-X eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Mi biztos, hogy nagyobbat hibáztunk a 4bettel itt IP K7 suiteddel itt, mint ő a 4bet callal JJ-vel.

    Preflop sima call, teljesen céltalan a 4bet, ehelyett tök jól lejátszhatnánk a partit IP, egy kiseb potban, szuper oddsot kapva.
    Szerintem egyik sem feltétlen hiba, bár nekem jobban tetszik a 4b/f, mint megadni a 3betet még IP is.

  6. #6
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    nekem meg a fold tetszik, nem olyan kicsit ez a 3bet, ha nem tudjuk h 3bet potban miket csinál, mondjuk sokat cbetel vagy sokat xfoldol, akkor ip sem kell megadni, lássuk be h retek lapunk van.
    zeusz85, kertitorp and Suncitizen like this.

  7. #7
    Team Hero misirulez avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hely
    In Position
    Hozzászólások
    2.200

    Alapbeállítás

    Először is szögezzük le, hogy egy 13% SB vs. CO egyáltalán nem sok... De kicsi a minta szóval nem is tudjuk...

    Ő pre a pot 1,5x-eresét kockáztatja, hogy elvigye ami miatt te olyan oddsot kapsz, hogy elég ha csak az esetek 38%-ában nyersz postflop. Ami egy NL5 játékos postflop tudása ellen IP, nem teljesen lehetetlen.

    Ehelyett a döntésed az, hogy inkább a pot 2x-esét(1,85x) megkockáztatod egy bluff 4bettel. Ez még akkor is csak kis+EV ha egyértelműen dobni fogja a 3b range 2/3-ádat ami persze nem történik meg. Helyette néztek sok floppot ahol nem hinném, hogy ilyen SPR-nél olyan eszeveszett nagy edget tudnál építeni szinte bárkin is. Főleg így, hogy ismeretlenek vagytok kicsi a minta ellenfél aggrónak sem tűnik, ő nem tudja neked mennyi a std. opened, te nem tudod neki mekkora a tényleges 3betje ebben a spotban szóval így ahogy van az egész szerintem kicsit felesleges.
    Flush67 and BelaKecske like this.

  8. #8
    PA addict Flush67 avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hozzászólások
    2.229

    Alapbeállítás

    Kösz mindenkinek. misirulez, én is erre jutottam utólag - nem feltétlen hiba, de felesleges move- , nem véletlenül tettem fel a kérdést.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •