Oldal: 2 / 3 ElsőElső 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (24) összesen
Like Tree34Likes

Téma: 21 évesen belekezdeni a pókerba?

  1. #11
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2014. 01. 10.
    Hozzászólások
    78

    Alapbeállítás

    tanulj nyelveket

  2. #12
    Fáradhatatlan grinder BrenDoN avatara
    Csatlakozott
    2012. 08. 10.
    Hozzászólások
    798

    Alapbeállítás

    Idézet Bajzi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hi!
    Ez valami vicc, hogy elkésett a srác? A legnagyobb nehézség valószínűleg az, hogy a játék igen sokat fejlődött a "közelmúltban", de ez a megfelelő emberek megismerésével és munkával versenyképes szintre hozható akár 20, akár 40 az illető. Az meg, hogy bőven van mit behozni, nem is feltétlenül hátrány. Lehet ezt úgy is tekinteni, hogy jobb hatásfokú lesz a tanulás, mert már jóelőre ki van taposva az ösvény.
    Látom nem ment át a szarkazmus
    tikka_masala likes this.

  3. #13
    Őstag
    Csatlakozott
    2013. 06. 14.
    Hozzászólások
    1.074

    Alapbeállítás

    Idézet BrenDoN eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Látom nem ment át a szarkazmus
    Az avatarod tette túl komollyá a HSZ-edet
    BrenDoN likes this.

  4. #14
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 04. 10.
    Hely
    Sliema, Malta
    Hozzászólások
    711

    Alapbeállítás

    "A helyzet az, hogy nem igazán tudom mit kellene tennem."

    Még pont elég fiatal vagy. Jelentkezz egy fősuliba. Menj el gólyatáborba, egyél, igyál, drogozzál, dugj meg minden nőt. Menj el gólyabálra, szakestrekre. Bulizd át az első évet, ismerj meg minél több embert. Open your mind..
    2. évben menj el erasmussal legalább egy félévre akárhova.. És csináld ugyanezt.

    Hogy aztán mi lesz doesn't matter, a lényeg, hogy tudni fogod, hogy mit akarsz.


    Mellesleg a póker is jó lehetőség mind a mai napig, ha nem félsz belerakni azt a legalább napi 6-8 óra tanulást, ami ahhoz kell, hogy elérj egy értelmes szintet és megálld a helyed a mai legalább középmezőnyben.
    Let's play! No risk no fun!

  5. #15
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 05. 04.
    Hozzászólások
    263

    Alapbeállítás

    Idézet BrenDoN eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Látom nem ment át a szarkazmus
    Valóban nem, sry

    A kommunikáció nem erősségem.

  6. #16
    Idegen
    Csatlakozott
    2014. 11. 04.
    Hozzászólások
    7

    Alapbeállítás

    Eredeti tervem nekem is a fősuli lett volna, a gond viszont az, hogy önköltségest így a semmire nem tudom bevállalni. Ugye gazdasági irányba akartam volna menni ahol az ösztöndíjas helyekre a pont nagyon magas, diákhitelt pedig nem fogok felvenni.
    Pókerben valamivel kevesebb mint egy év alatt eltudnék olyan szintet érni, hogy abból a tandíjat finanszírozni tudjam (230 ezer Ft/félév, tehát durván 40 ezer Ft/hónap).

  7. #17
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2014. 06. 20.
    Hozzászólások
    232

    Alapbeállítás

    Ahogy nézem, BGF - gazdaságinformatika 265 pont Tessék, ott van ingyen.

    De ha az nem oké, akkor gondold át, hogy mennyit tudnál keresni diploma nélkül, és milyen lehetőségeid lennének szerinted az adott területen? (fizetésben kifejezve )
    Ha jól választasz gazdasági irányt, akkor bruttó 300-ról indulsz, egész jó karrierúttal. Kereseted 6%-a a törlesztő, valószínűleg még mindig sokkal jobban megéri ez neked, mintha a másik utat választnád.
    Feltéve, ha tényleg tanulni és elvégezni akarod, de gondolom 21-22 évesen nem fogsz valamit elkezdeni motiváció nélkül, ha hitelt is veszel fel rá

  8. #18
    PA addict lecso10 avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 01.
    Hely
    Monitor előtt
    Hozzászólások
    2.974

    Alapbeállítás

    Idézet yolofish eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Eredeti tervem nekem is a fősuli lett volna, a gond viszont az, hogy önköltségest így a semmire nem tudom bevállalni. Ugye gazdasági irányba akartam volna menni ahol az ösztöndíjas helyekre a pont nagyon magas, diákhitelt pedig nem fogok felvenni.
    Pókerben valamivel kevesebb mint egy év alatt eltudnék olyan szintet érni, hogy abból a tandíjat finanszírozni tudjam (230 ezer Ft/félév, tehát durván 40 ezer Ft/hónap).
    Én a helyedben januárban már indulnék külföldre DOLGOZNI, akár csicska munkát is! Ha már félretettél pár misit és lesz kedved hazajönni, akkor kicsivel több lehetőséged lesz eldönteni,h mit akarsz kezdeni magaddal. Nézz szét az ismerőseid között, sokan most az ünnepekre haza is látogatnak, kérdezgesd őket, és ahova volna lehetőséged oda menj ki.
    Pénz nélkül a fősuli sem fog menni, nemhogy a póker.

  9. #19
    Idegen
    Csatlakozott
    2014. 11. 04.
    Hozzászólások
    7

    Alapbeállítás

    Nagyjából olyan $100-al tudnék kezdeni, az nagyon kevés?
    Én is a BGF PSZK-t néztem, de gazdálkodás és menedzsmentet, esetleg pénzügy és számvitel. A gazdaságinformatika sokkal inkább informatika, vagyis néztem állásajánlatokat és mindenhol elvárás volt a programozás, nekem pedig az abszolút, de nem fekszik. pedig már 2-szer is belekezdtem.
    Itt helyben csak gyári munkára van lehetőség, teljesen mindegy milyen szakmád van (több ismerősöm is már gyárban melózik pedig mindegyiknek van szakmája), a fizetés pedig pocsék. 80 ezer Ft, 3 műszak, túlórával, ha minden hétvégén bejársz talán megkapod a 100 ezer Ft-ot. Ha pedig gyári munkát sem kapsz akkor közmunka maradt. Külföldre is tőke kel, illetve megfelelő nyelvtudás (én pont most tanulom az angolt, illetve majd a németbe is belekezdek valamikor).

  10. #20
    Idegen
    Csatlakozott
    2014. 11. 04.
    Hozzászólások
    7

    Alapbeállítás

    Nem maga a hitel a gondom, hanem az, hogy itthon kell felvennem. Ki tudja mi lesz 3-4 év múlva?

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •