Oldal: 8 / 11 ElsőElső ... 678910 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 71 - 80 (102) összesen
Like Tree47Likes

Téma: Új egyezmény a pénzmosás és adóelkerülés ellen

  1. #71
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2010. 12. 12.
    Hely
    ...
    Hozzászólások
    234

    Alapbeállítás

    Bocs a láma kérdésért!
    Nem vagyok vele tisztában, hogy ha tegyük fel évek múlva elkap a NAV, hogy én havi 1000-3000$-t kerestem, és azt Skrill-re utaltattam, nem adóztam utána, akkor az milyen következményekkel járhat?
    Gondolom pénz büntetés, de ha nincs semmi ingóság a nevemen, és nem tudják behajtani akkor börtön is járhat érte?
    Ha van ingóság a nevemen akkor azt elveszik?
    Ha se ingóság, de börtönbe se küldenek, akkor meg fent vagyok a tartozás listán és élhetem világomat ugyanúgy?

  2. #72
    Akadémia bölcse
    Csatlakozott
    2014. 01. 04.
    Hozzászólások
    5.016

    Alapbeállítás

    Én meg még mindig nem használok Skrill és társait, évek óta OTP-s számláról utalgatok ki-be. Ebből baj lehet?

  3. #73
    kry
    kry nem elérhető
    Őstag
    Csatlakozott
    2011. 04. 16.
    Hozzászólások
    1.163

    Alapbeállítás

    Idézet Kiszámoló eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

    Milyen hasonló szolgáltatókat ismertek még?

    Bankszámlára fizetnek közvetlenül is, nem?

    Milyen lehet az a bankszámla? Montenegroi, orosz, belize-i, akármi lehet?
    gyanús vagy te nekem!

  4. #74
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2008. 12. 01.
    Hozzászólások
    208

    Alapbeállítás

    Idézet Kiszámoló eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Bankszámlára fizetnek közvetlenül is, nem?

    Milyen lehet az a bankszámla? Montenegroi, orosz, belize-i, akármi lehet?
    Azért ne legyünk álnaivak, a póker a pénzmosás melegágya, a terem egy egyszerű játékosnak nem fog akármilyen számlára pénzt kifizetni. Az alap, hogy a nevedre szóljon, de még az is előírás, hogy a saját országodban legyen. Utóbbival kapcsolatban high volume pléjernél tettek kivételt, de ha szigorodik a szabályzás, simán előfordulhat, hogy később nem fognak.

  5. #75
    Fanatikus tag benyo87h avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 08.
    Hely
    helvécia
    Hozzászólások
    209

    Alapbeállítás

    Idézet lecso10 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Srácok, nem gondoljátok,hogy kicsit túlparázzátok ezt az egészet? Ha létrejön ez az egyezmény ami apropóján indult ez a blog, akkor gyanítom,h az alsó hangon 100milliós tételekkel fog foglalkozni a NAV, és ezek sem lesznek kis falat.
    Más.
    Tegyük fel,hogy Pikk Mátyás, már évek óta havonta 2K$-t kivesz netellerről, ahova pofátlan módon a PS-ről utalt ki előzőleg. Saját maga után fizeti a TB-t havonta, évente beadja az adóbevallását.
    Na Bumm!
    1. Nem valószínű,h képbe kerül.
    2. Ha mégis, akkor mi van? Semmi.
    Sokan több 10 milliós adótartozással, amúgy papíron nincstelenként, valóságban feltűnő egyedi rendszámú luxusterepjáróval szaladgálnak évek óta.
    Gondolom nektek is vannak ilyenek az ismeretségi körben.
    Egyet kell értenem!!! Bár szomorú hogy mi zajlik ebbe az országba,mert valahol ez is a jómadarainkhoz köthető,jobb sajnos nem lesz,csak rosszabb.Legyen szó bármiről. És ezen egyik fél sem fog,tud,vagy akar,akarna változtatni ha legközelebb rájuk voksol a többség. Ami itt van és megy rég,az egy rakás sz*r! Leírnám minden ember bajára a megoldást,de ilyet itt nem szabad,ugye! Addig nyeljük majd szépen mi magyarok.Mert más út ki,innen nincs. De hogy a témához is bővebben hozzászóljak,akit ez komolyan érint,vagy fog érinteni, beszélek itt azokról akik nem havi 90 ezret kaparnak össze az asztaloknál,mint mindig a történelemben,most is megtalálják majd a módját,és vagy lelépnek az országból,vagy egy ügyes megoldást keresnek. De hol van ez még?! Addig úgy is tolja mindenki orrba,szájba a pokert. Kiszámoló úrnak,avagy hölgynek meg csak annyit mondanék jó kis reklámot csinál magának!

  6. #76
    PA addict
    Csatlakozott
    2009. 06. 12.
    Hozzászólások
    3.446

    Alapbeállítás

    Idézet kritttt1888 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Mi a garancia arra, hogy akkorra Burkina-Faso vagy Üzbegisztán nem fog szintén aláírni egy hasonló egyezményt?
    Hát én megnézném, hogy pl. egy Thaiföld mikor írna alá egy ilyen egyezményt, amikor még csak kiadatás sincs sokkal komolyabb ügyekben.

  7. #77
    Fanatikus tag benyo87h avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 08.
    Hely
    helvécia
    Hozzászólások
    209

    Alapbeállítás

    Idézet csabacz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Bocs a láma kérdésért!
    Nem vagyok vele tisztában, hogy ha tegyük fel évek múlva elkap a NAV, hogy én havi 1000-3000$-t kerestem, és azt Skrill-re utaltattam, nem adóztam utána, akkor az milyen következményekkel járhat?
    Gondolom pénz büntetés, de ha nincs semmi ingóság a nevemen, és nem tudják behajtani akkor börtön is járhat érte?
    Ha van ingóság a nevemen akkor azt elveszik?
    Ha se ingóság, de börtönbe se küldenek, akkor meg fent vagyok a tartozás listán és élhetem világomat ugyanúgy?
    Szerintem élheted világod,bár ebben nem vagyok biztos. Az adósok börtöne tudtommal már megszűnt,legalább is egy tuti. Ha se kutyád se macskád,se semmid nincs,akkor mit tudnak még elvenni ezek a m*cskok??? SEMMIT!!!

  8. #78
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2008. 10. 22.
    Hozzászólások
    385

    Alapbeállítás

    Egyébként a NAV rászállt már elvileg néhány ismertebb magyar játékosra, ezt több fórumon is lehetett olvasni, és biztos emlékeztek még Tóth Ricsi felháborodottságában írt blogbejegyzésére is. Kíváncsi lennék, hogy velük mi történt, hogy zajlott le az ügy, mert az elég jó képet adna arról, hogy mi várható. Azért nem egy egzakt dolog a pókerjövedelem adózása (jó persze, el lehet intézni a 43%-kal, de érzésem szerint van azon támadási felület), hogy csak úgy egyből fizetni kelljen, vagy tévedek?

  9. #79
    Újonc
    Csatlakozott
    2014. 02. 22.
    Hozzászólások
    32

    Alapbeállítás

    Idézet csabacz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Bocs a láma kérdésért!
    Nem vagyok vele tisztában, hogy ha tegyük fel évek múlva elkap a NAV, hogy én havi 1000-3000$-t kerestem, és azt Skrill-re utaltattam, nem adóztam utána, akkor az milyen következményekkel járhat?
    Gondolom pénz büntetés, de ha nincs semmi ingóság a nevemen, és nem tudják behajtani akkor börtön is járhat érte?
    Ha van ingóság a nevemen akkor azt elveszik?
    Ha se ingóság, de börtönbe se küldenek, akkor meg fent vagyok a tartozás listán és élhetem világomat ugyanúgy?
    A megbecsült eltitkolt jövedelem alapján egyrészt kivetik az adót (ez magánembernél a 43%), ezt megfejelik annak a felével (ez az adóbírság) és még késedelmi kamatot is felszámolnak, a teljes összeg 20%-a.

    Vagyis nem sok marad neked....

    Börtön: bevezették a költségvetést megkárosítóknak a börtönbüntetést, ennek mértéke az eltitkolt, vagy jogosulatlanul visszaigényelt adó (áfa) összegétől függ.

    Erről itt írtam: Lépj időben! | Kiszámoló - egy blog a pénzügyekről

    50 millió felett 2-8 évig terjedő szabadságvesztés. De hozzátenném, ezt inkább szándékos csalás esetén vetik ki, például áfacsalás esetén.

  10. #80
    Újonc
    Csatlakozott
    2014. 02. 22.
    Hozzászólások
    32

    Alapbeállítás

    Idézet MerACE eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Egyébként a NAV rászállt már elvileg néhány ismertebb magyar játékosra, ezt több fórumon is lehetett olvasni, és biztos emlékeztek még Tóth Ricsi felháborodottságában írt blogbejegyzésére is. Kíváncsi lennék, hogy velük mi történt, hogy zajlott le az ügy, mert az elég jó képet adna arról, hogy mi várható. Azért nem egy egzakt dolog a pókerjövedelem adózása (jó persze, el lehet intézni a 43%-kal, de érzésem szerint van azon támadási felület), hogy csak úgy egyből fizetni kelljen, vagy tévedek?
    Beszéltem két menő sráccal, akit elővettek. A legtöbb dolgot nem találták meg náluk, viszonylag olcsón megúszták.

    Persze erre kár blazírozni.

Oldal: 8 / 11 ElsőElső ... 678910 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •