Oldal: 10 / 11 ElsőElső ... 891011 UtolsóUtolsó
Eredmény: 91 - 100 (102) összesen
Like Tree47Likes

Téma: Új egyezmény a pénzmosás és adóelkerülés ellen

  1. #91
    Tag Bél@ avatara
    Csatlakozott
    2012. 11. 20.
    Hozzászólások
    170

    Alapbeállítás

    Idézet Kiszámoló eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Más valaki azért úszta meg, mert egy falusi takszövben volt a pénze és a hivatalnak eszébe sem jutott, hogy ott is keresse.
    Én úgy tudom hogy minden pénzintézet köteles jelenteni a NAV-nak, ha valaki számlát vezet náluk. Sőt, ez biztos.
    Netrol likes this.

  2. #92
    Tag
    Csatlakozott
    2010. 05. 10.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    154

    Alapbeállítás

    danfiu, Orang3J3ws99 and BrenDoN like this.

  3. #93
    Idegen
    Csatlakozott
    2014. 05. 18.
    Hozzászólások
    18

    Alapbeállítás

    Én eladom a pokersars account-om
    Van hozzá skrill is.
    Akinek sok pénze van átutalja starson belül az újonnan vett acc-ra onnan meg kiveszi.
    Én úgy sem használom egyiket sem

  4. #94
    PA addict Netrol avatara
    Csatlakozott
    2013. 01. 10.
    Hely
    Apraja falva
    Hozzászólások
    2.206

    Alapbeállítás

    Idézet Kiszámoló eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Az, hogy nem jutott eszükbe itt és ott megkérdezni, az csak mák.

    Más valaki azért úszta meg, mert egy falusi takszövben volt a pénze és a hivatalnak eszébe sem jutott, hogy ott is keresse.

    Erre azért jövőt nem építenék. Mi van ha valaki nem egy ügyetlen ügyintézőt kap ki?
    Erősen kétségbe vonom ezeket! A vámnyomozók nem ennyire hülyék, az meg, hogy "egy falusi takszövben volt a pénze és a hivatalnak eszébe sem jutott, hogy ott is keresse" ezen kacagok! Remálem ezt te magad sem hiszed el!

  5. #95
    Újonc
    Csatlakozott
    2014. 02. 22.
    Hozzászólások
    32

    Alapbeállítás

    Idézet Netrol eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Erősen kétségbe vonom ezeket! A vámnyomozók nem ennyire hülyék, az meg, hogy "egy falusi takszövben volt a pénze és a hivatalnak eszébe sem jutott, hogy ott is keresse" ezen kacagok! Remálem ezt te magad sem hiszed el!
    Miért mondta volna valaki, ha nem így volt?

    Láttam már pár ilyen megkeresést. Az adott bankoknak küldik el, hogy XY, adatok volt-e az elmúlt öt évben számlája az adott pénzintézetben.

    Akinek nem küldik el, az erre nem válaszolt logikusan.

    Bár most valami változott június óta, csak nem tudom, pontosan mi. De pont az adóhivatali adatbekéréssel kapcsolatban.

  6. #96
    Újonc
    Csatlakozott
    2014. 02. 22.
    Hozzászólások
    32

    Alapbeállítás

    Idézet Bél@ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én úgy tudom hogy minden pénzintézet köteles jelenteni a NAV-nak, ha valaki számlát vezet náluk. Sőt, ez biztos.
    Igen, ha megkérdezik.

  7. #97
    Tag Bél@ avatara
    Csatlakozott
    2012. 11. 20.
    Hozzászólások
    170

    Alapbeállítás

    Idézet Kiszámoló eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Igen, ha megkérdezik.
    Ha linkelnék egy ilyent "Közlemény a hitelintézetek pénzforgalmi bankszámlákra vonatkozó adatszolgáltatási és bejelentési kötelezettségének állami adóhatósághoz történő teljesítéséről" és az lenne benne hogy kell?
    Szerinted egy végrehajtásnál az összes bankot, takszövöt végigkérdezi az a szerencsétlen bírósági végrehajtó, hogy van-e ott számlája az adósnak?

  8. #98
    Fáradhatatlan grinder BrenDoN avatara
    Csatlakozott
    2012. 08. 10.
    Hozzászólások
    798

    Alapbeállítás

    Mivel nincs egy mindent integráló rendszer, így nyílvánvalóan nem lát mindent a NAV. Bizonyos értékhatár felett kell kötelezően jelenteni a bankoknak, ha jól tudom.

  9. #99
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2013. 02. 26.
    Hozzászólások
    61

    Alapbeállítás

    Idézet Bél@ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szerinted egy végrehajtásnál az összes bankot, takszövöt végigkérdezi az a szerencsétlen bírósági végrehajtó, hogy van-e ott számlája az adósnak?
    Csak a legnagyobb bankokat kérdezi meg és esetleg a legnagyobb takarékszövetkezeteket, a többit nem.

  10. #100
    Tag
    Csatlakozott
    2013. 08. 08.
    Hozzászólások
    118

    Alapbeállítás

    Idézet Bél@ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha linkelnék egy ilyent "Közlemény a hitelintézetek pénzforgalmi bankszámlákra vonatkozó adatszolgáltatási és bejelentési kötelezettségének állami adóhatósághoz történő teljesítéséről" és az lenne benne hogy kell?
    Szerinted egy végrehajtásnál az összes bankot, takszövöt végigkérdezi az a szerencsétlen bírósági végrehajtó, hogy van-e ott számlája az adósnak?
    Ha azt belinkelnéd, akkor abból kiderülne, hogy a céges bankszámlákkal szemben milyen adatszolgáltatási kötelezettsége van a bankoknak a nav felé. Tudtommal ti meg magánszemélyekről beszélgettek

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •