Oldal: 17 / 28 ElsőElső ... 7151617181927 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 161 - 170 (273) összesen
Like Tree164Likes

Téma: Egy dinoszaurusz küzdelmei a modern világban

  1. #161
    Kitiltva
    Csatlakozott
    2010. 10. 03.
    Hely
    Derec
    Hozzászólások
    90

    Alapbeállítás

    Idézet misirulez eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ezt a handet kábé bármelyik LAG szerű nl50/100 reg megcsinálja...
    Vs. fish + reg mw? Hol van ilyen, elárulnád? A dolog már ott bukik, hogy Hero 3bet range itt sokkal erősebb lesz, mint egy reg elleni COvsD szituációban.

  2. #162
    Team Hero misirulez avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hely
    In Position
    Hozzászólások
    2.200

    Alapbeállítás

    Persze nagyon szívesen "elárulom" miután te "elárulod", hogy 15:16-kor ezt honnan kéne tudnom.

    De ha mindenáron belém akarsz kötni szívesen látnék tőled egy ranget, amivel fisht 3betelsz COvsD. nyilván fogalmad sincs, hogy abban a handben a fishnek mekkora pfr-je van és fto3betje, de legyen mondjuk egy std 40/18 fto 3b 30. (fto cbetek meg szintén 30 körül minden utcán.)

    ***SPOILER***
    Ha eleget 3betelsz valueért, akkor nem fogsz kevesebbet dobni mint 60% a 4betre sőt inkább 75-80%-at és a fish is jó 80%-ot fog dobni. Ettől függetlenül nem állítom, hogy jó játék 86s.-el, de azt igen, hogy van létjogosultsága ott bluffnek. Csak a mentalitás nem tetszik, hogy ha egy adott reg más stílusban játszik akkor az automatikusan "fish". Royalizet nem ismerem sem a játékát csak a handet nézem.
    Utoljára módosítva: misirulez által: 2014. 12. 11. 17:03
    Flush67 and csabacz like this.

  3. #163
    PA addict Flush67 avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hozzászólások
    2.229

    Alapbeállítás

    Én nem tudom eldönteni, hogy komolyan írtad-e, hogy fishy move, vagy csak viccelsz.

    Preflop mennyire más skálával 3beteled a CS fisht mint egy reget?

    (A dilemma az lehet, hogy CS fish ellen szélesebb depolarizált range-dzsel játszhatunk IP, míg reg openraise-elő esetén lesz némi 4bet háború is. Na meg pozícióból nagyobb SPR = nagyobb edge, ami miatt bizonyos lapokkal érdemesebb lesz inkább csak megadni és postflop bűvészkedni, amiket mondjuk a fish ellen 3betelünk értékért, viszont cold4betre nem tudjuk tovább játszani (Pl. AJs))

    Postflop viszont lövésem sincs, hogy jó-e amit csinált royalize.
    Feltételezhetően te itt egy nagyon szűk range-dzsel callolsz pre (QQ+, AKs, vagy tévedek?, gondolom néha még ezekkel sem call, hanem shove, meg AKo-val).
    Emiatt eléggé úgy fest, hogy ez mindenképp bekerül az AK-t kivéve. 8 out pedig egy 1,6-os SPR mellett annyira nem lehet rossz.

    Ha jól tippeltem, akkor viszont preflop nem volt ám annyira rossz az a 4bet...

    Mit gondoltok?

  4. #164
    Team Hero misirulez avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hely
    In Position
    Hozzászólások
    2.200

    Alapbeállítás

    Idézet Flush67 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    nem volt ám annyira rossz az a 4bet...

    Mit gondoltok?
    Felesleges. Elég infóval, lehet indokolt de akkor sem ezzel a lappal.
    Infók közül meg kb. azok hiányoznak, hogy:
    -D mennyire alkalmazkodik a fishez
    -Ha fish keveset dob, akkor mennyire szélesíti a value 3b jeit
    -Fish mennyit dob postflop, D ehhez mennyire alkalmazkodik a 3b-jeivel

    Ezek határozzák meg, hogy D mennyire 3b happy, és innen jön minden.

    Ezek infók függvényében lehet nagyon kicsi + vagy - a move, egy -megfelelő- 4b rangel & saját imaggel. Ehhez annyi kell, hogy D-nek ne legyen szuper nit a 3b range, konkrétan az adott spotban legyen 8-9 körül.

    Ha D robotpilótába küldi 4-5% a 3bettel a fish ellen, és cold4b ellen +QQ val tönkre megy akkor már rossz a move.

    Továbbá persze a fish openje kérdéses ha több 15 körülinél D-sem lesz annyira aktív 3bettor. De még pl ebben az esetben is csak minimális bukó lenne egy bluff4bet. 15% CO open felett, kezd kinézni 0ásnak SB 4betje, 25% CO open felett már tényleg egész jó.

    Egyébként utálom GTO-t, de preflop szerintem még használható.
    Utoljára módosítva: misirulez által: 2014. 12. 11. 17:27
    Flush67 likes this.

  5. #165
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    Még ha jó is a 4bet, mert szélesebb depolár skálával 3betelek egy fisht, és ebből sokat eldobok, akkor eszerint marad nálam egy tök erős range, nem? Ezek után a legrosszabb megoldás, hogy betel 3/4 potot.

    De nyilván egy partitól nem lesz senki fishreg, mindenki csinál néha rossz moveokat. Több parti miatt jelöltem annak ( + a tweetjei miatt ), csak ez kirívó és vicces volt, főleg hogy nonstop osztja és idiótázza a játékosoat a tweetjeiben, hogy ki milyen idiótaságot csinált épp, pedig ő milyen atomjól játszott a partiban
    Utoljára módosítva: Tir-X által: 2014. 12. 11. 17:38
    OldRknight, Bmbie and van Gerwen like this.

  6. #166
    Őstag
    Csatlakozott
    2010. 01. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.748

    Alapbeállítás

    Idézet misirulez eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    -Ha fish keveset dob, akkor mennyire szélesíti a value 3b jeit
    -Fish mennyit dob postflop, D ehhez mennyire alkalmazkodik a 3b-jeivel
    Nekem nem tűnik életszerűnek, hogy ezek az információk rendelkezésre álljanak. És ha ezek függvényében a BTN ellen elkezdesz 4betelgetni, vagy csak látja, hogy korábban már másokat folyton 4beteltél, akkor nem vesz komolyan, és rádtolja 66-tal. Vagy callol 78s-sel. Vagy callol AA-val. Aztán találgassál.
    Emiatt ha van flopon egy 35-40%-od, akkor oop egy overbet shove-nak sincs igazából rosszabb EV-je a szemszögedből, mint akármilyen más megjátszásnak.

    Egyébként meg előbb fog valamelyikőtök termet váltani, mint hogy stabilizálodjanak a rangek.
    misirulez and shanegery like this.

  7. #167
    Őstag
    Csatlakozott
    2010. 01. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.748

    Alapbeállítás

    Blöff 4bet SC-vel egyébként nem rossz ötlet szerintem, postflop 3-4bet kasszában a közepes pp-k ellen gyengék csak, viszont cold 4betre közepes pp-vel fogsz a legkevesebbet megadni. Egy 78s vs AQo cold4bet szituációt a 78s fog hosszútávon nyereséggel zárni.

  8. #168
    Team Hero misirulez avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hely
    In Position
    Hozzászólások
    2.200

    Alapbeállítás

    Idézet mikki86 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nekem nem tűnik életszerűnek, hogy ezek az információk rendelkezésre álljanak.

    Egyébként meg előbb fog valamelyikőtök termet váltani, mint hogy stabilizálodjanak a rangek.
    Ezekkel abszolút egyetértek ezért is tartom feleslegesnek a GTO-t néhány preflop szituációtol eltekintve. Azonban mint feltételezés szintjén felmerülhet egy nl50es regben, az általam említett okok. Ergo nem lesz full-fish akit rommá versz, én csak ennyire akartam kilukadni. Mondom még egyszer a handben SB-t nem ismerem, amit én tudok róla az csak annyi, hogy élőben nagy tornanyereményei vannak, aztán h +os-e vagy -os azt nem tudom. Továbbá az általános mentalitás nem tetszik amikor ilyen és ehhez hasonló handekből születnek "az X limit regulárjai mind szarok meg mindegyik fish", közben meg egy ilyen kaliberű "hiba" után mint ez, kb hogy cca 36%eq-vel becallol 30% potoddsnál, ahol most vagy rossz volt a cbet vagy nem. Hagyjuk már hogy 50en ahol 7-8bb/100 a rake, te majd ilyen hibákból versz rommá más regeket. Persze tökjó, hogy nem játszik ideálisan de a fish jelző erőteljesen túlzás. Még akkor is ha a konkrét ember egyébként tényleg a limit legnagyobb fishrege, én csak a konkrét handet nézem. Egyébként meg 50 és 100 szerintem pont az a limit ahol a leggyakrabban lehet hasonló mutatásokat látni, és épp ezért tartom fontosnak a lehető legszolídabb játékot egy jó tableselect mellett, mert ha ilyen moveokat csinálgatunk mint a handben SB akkor bigacsigát idézve a "variancia kiugrik a háztetőn" és sok száz K mintán sem fog beállni egy normális bb/100. Agyon kell majd levelingelni minden handet, és a super agro játék miatt a rake bb/100-a is elég szépen emelkedik. Nálam is volt már hogy nl50en, hasonló moveokkal próbáltam ügyeskedni mint itt SB és felment a rake bb/100-a 14bb-re, mellé a winratem meg maradt kb, ugyanannyi csak sokkal kevesebb asztalon játszottam, és már baromira nem tudtam követni hogy épp melyik reg ellen volt olyan mutatásom, ami alapján most megint meg kéne lépnem valami határeset callt, vagy reblufföt stb. Sessiononként +/- 10-15buyin folyamatosab stb. Nem jó ez, nem kell Ezért is zavart szintén a pár napja kirakott raiseljük a fish donkját mert biztos egy közepes SD képes lap amit majd valamikor talán eldob.

    Na mindegy, szerintem offolható a téma.

  9. #169
    Őstag
    Csatlakozott
    2010. 01. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.748

    Alapbeállítás

    A raise nagyon sokszor kisebb variancia, főleg fishek ellen. De a többivel egyetértek.
    Utoljára módosítva: mikki86 által: 2014. 12. 12. 16:11

  10. #170
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    Idézet misirulez eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    hogy cca 36%eq-vel becallol 30% potoddsnál,
    Egyébként oddson kívül callolt. Pot odds 25% volt, oddsa meg overpárok ellen 31%. Mert itt csak overpár lesz nálam, ez gondolom egyértelmű

    Egyébként tök jó dolgokat meg gondolatokat írtál a varianciáról és hasonlókról, köszi! Szóval örülök, hogy kirobbant egy kis vita Főleg, hogy pont ma gondolkoztam, hogy egy picit be kéne feszülnöm itt-ott, ez nagyon témába vágott
    Bmbie likes this.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •