Oldal: 2 / 3 ElsőElső 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (26) összesen
Like Tree19Likes

Téma: 45 BB vs BTN 3BP

  1. #11
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2014. 08. 11.
    Hozzászólások
    66

    Alapbeállítás

    Idézet Tir-X eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    És a check/callal mennyivel jársz jobban, mintha betelnél a flopon?

    Legaszarabb kb. a flop x/c szerintem ezzel a lappal. Akkor már x/f, de amúgy oké a cbet. Pre 3bet nem túl jó, lehet hogy fish lesz, ráadásul 3bb-zik, ismeretlen, és nem tudom mennyire vagyunk biztosak a 3bet potban való játékunkban OOP.

    A 3bet mérete is nagyon rosszra sikerült. Nagyobb kellett volna 3 bb ellen.
    Akkor btn-n nem jó a 3bb-s lopás? Mert vmeik te is nyerhetsz részben az volt a gond hogy vki 2bb-zett és inkább a 2,5 3bb-t javasolta azt hiszem Differentborder.

  2. #12
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    button általában nem jó a 3bb lopás. kivéve ha rengeteget callolnak az emberek és erős lapod van (ergo fishek ülnek ottan) vagy ha vki egyszerű mint a faék és sok preflop call után rengeteget dob floppon.

    A handről annyit tudok elmondani, hogy a preflop 3bet méreténél csak a léte rosszabb, alig van olyan játékos aki ellen 3betelni kell ezzel a lappal, hiszen csak olyan játékos ellen kell, aki ellen minden más blöff lappal is 3betelsz, valueból meg soha.

    A floppon a cbet std, xc marhaság lenne, az xf meg hülyeség, az egyik legjobb floppot kaptad, van outod is bőven.

    Turn vbetelni tuti nem tudsz, blöffölni meg akkor van értelme ha 3 utcát akarsz lőni, de úgy h az ellenfél fishnek tűnik, ne akarjál. Üssed be a stove-ba, hogy tudsz e xcallozni, persze ezt is csak tippelni lehet, mert sem a flop call sem a turn bet range-ét nem tudjuk.
    Tir-X and drogba11c like this.

  3. #13
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    Idézet Wasserstein eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Rendben akkor legyen flop cbet. Utána, akkor turn-ön és riveren mit csinálnál? Mert, ha turn-re nem jön le a sor, akkor lehet is dobni bármekkora betre.
    Akkor feladjuk. Jobb, mint x/c-ozni, mert akkor egy tizes magas is nyerni fog ellened, így meg legalább eldobja azokat. De ha rossz a 3bet, akkor nincs igazán jó megoldás már flopon sem, szóval nem erőltetem a cbetet, csak jobb, mint a check/call.
    Wasserstein and drogba11c like this.

  4. #14
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    Idézet drogba11c eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Akkor btn-n nem jó a 3bb-s lopás? Mert vmeik te is nyerhetsz részben az volt a gond hogy vki 2bb-zett és inkább a 2,5 3bb-t javasolta azt hiszem Differentborder.
    BelaKecske leírta a lényeget. A videó kezdőknek szólt, azért javasolt szerintem 2.5 bb-t (esetleg hármat), mert feszes indulóskálával dolgoztunk ott még. Később a skálánk növekedésével a méretnek is csökkennie kell.

    Azt azért írtam, hogy a 3bb ellen még kevésbé jó a 3bet, mert minél kisebb mérettel lopnak, annál nagyobb skálával védekezhetsz. Tehát 3bb ellen nem kell akkorával, hogy benne legyen az 56 off is.
    drogba11c likes this.

  5. #15
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2014. 08. 11.
    Hozzászólások
    66

    Alapbeállítás

    Idézet BelaKecske eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    button általában nem jó a 3bb lopás. kivéve ha rengeteget callolnak az emberek és erős lapod van (ergo fishek ülnek ottan) vagy ha vki egyszerű mint a faék és sok preflop call után rengeteget dob floppon.

    A handről annyit tudok elmondani, hogy a preflop 3bet méreténél csak a léte rosszabb, alig van olyan játékos aki ellen 3betelni kell ezzel a lappal, hiszen csak olyan játékos ellen kell, aki ellen minden más blöff lappal is 3betelsz, valueból meg soha.

    A floppon a cbet std, xc marhaság lenne, az xf meg hülyeség, az egyik legjobb floppot kaptad, van outod is bőven.

    Turn vbetelni tuti nem tudsz, blöffölni meg akkor van értelme ha 3 utcát akarsz lőni, de úgy h az ellenfél fishnek tűnik, ne akarjál. Üssed be a stove-ba, hogy tudsz e xcallozni, persze ezt is csak tippelni lehet, mert sem a flop call sem a turn bet range-ét nem tudjuk.
    22+,A2s+,K9s+,Q9s+,JTs,ATo+,KTo+,QTo+,JTo egy ilyen rangel számolva 56%-om volt riveren. Ennél rosszabbakal nem hiszem hogy megadna. Bár lehet még 1-2 sc a range-ébe.

  6. #16
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2013. 12. 23.
    Hozzászólások
    430

    Alapbeállítás

    Én néha tényleg nemértem h simeretlenek ellen miértelme összestove-olgatni rangeket?????????

  7. #17
    Őstag Wasserstein avatara
    Csatlakozott
    2010. 09. 07.
    Hely
    Pécs
    Hozzászólások
    1.181

    Alapbeállítás

    Idézet ProAdel89 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én néha tényleg nemértem h simeretlenek ellen miértelme összestove-olgatni rangeket?????????
    Pont ezen gondolkodtam.
    Meg igazából mindegy is, h stove szerint mekkora esélyünk lenne, mert itt az overbet kb. megadhatatlan.
    Groot likes this.
    "A végtelenbe és tovább"

  8. #18
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    Idézet drogba11c eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    22+,A2s+,K9s+,Q9s+,JTs,ATo+,KTo+,QTo+,JTo egy ilyen rangel számolva 56%-om volt riveren. Ennél rosszabbakal nem hiszem hogy megadna. Bár lehet még 1-2 sc a range-ébe.
    Ez túl optimista és hasraütésszerű, hogy ez lesz a river bet skálája itt.

  9. #19
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    senki nem beszélt river xc-ről, stove-olgatni meg azért kell, hogy lássuk h állunk a turn bet range-e ellen, amit meg tudunk tippelni nagyjából.

    Nyilván ha nem tudjuk megtippelni, akkor megint az jön elő, hogy preflop mit a fszt csináltunk.
    mrtmarko likes this.

  10. #20
    Őstag
    Csatlakozott
    2010. 01. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.748

    Alapbeállítás

    Sok haszna nincs a range ismeretének, ha nem tudjuk, hogy mit csinál vele az ellenfél.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •