Oldal: 2 / 2 ElsőElső 12
Eredmény: 11 - 15 (15) összesen
Like Tree16Likes

Téma: NL5 AKo vs BTN 3BP

  1. #11
    Tag Mr. Shark avatara
    Csatlakozott
    2013. 10. 11.
    Hozzászólások
    119

    Alapbeállítás

    Idézet Wasserstein eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Raise-t értékért csak szettekkel esetleg 2 párral tudok elképzelni (bár Q9-el nem hiszem, h pre 3betet megadni, A-t meg blokáljuk).

    Én nem zárnám ki a két párokat, egy jó játékos IP gondolhatja, hogy ki tudja hozni pluszosra egy 3bet callal. De igazatok van, valószínű nem fog AKo-nál rosszabbal tovább hívni a többi utcán.


    Szerk: drogba11c :Egyébként ha tudjuk, hogy 70%-ban dobunk steal-re, a call range-be néha bevehetünk monstereket, hogy allulreppeljük a kezünket és ne legyünk könnyen exploitálhatóak.
    Utoljára módosítva: Mr. Shark által: 2014. 12. 15. 16:45
    drogba11c likes this.

  2. #12
    Őstag Wasserstein avatara
    Csatlakozott
    2010. 09. 07.
    Hely
    Pécs
    Hozzászólások
    1.181

    Alapbeállítás

    Idézet Mr. Shark eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én nem zárnám ki a két párokat, egy jó játékos IP gondolhatja, hogy ki tudja hozni pluszosra egy 3bet callal. De igazatok van, valószínű nem fog AKo-nál rosszabbal tovább hívni a többi utcán.


    Szerk: drogba11c :Egyébként ha tudjuk, hogy 70%-ban dobunk steal-re, a call range-be néha bevehetünk monstereket, hogy allulreppeljük a kezünket és ne legyünk könnyen exploitálhatóak.
    +1
    60% stealelő ellen már el lehet kicsit blöff irányába is tolni a range-ünk.
    BB coldcall range-ed is sztem lenne még hova szélesíteni, mert a 70% FTS nagyon magas, így BB-ről komoly mínusszal indulsz.
    Én belevenném: 22-88, A2s-ATs, K2s-KJ2, QTs, T9s+, JTo, KTo, KJo, ATo
    Mr. Shark, drogba11c and Groot like this.
    "A végtelenbe és tovább"

  3. #13
    Team Hero misirulez avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hely
    In Position
    Hozzászólások
    2.200

    Alapbeállítás

    Idézet Wasserstein eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    +1
    60% stealelő ellen már el lehet kicsit blöff irányába is tolni a range-ünk.
    BB coldcall range-ed is sztem lenne még hova szélesíteni, mert a 70% FTS nagyon magas, így BB-ről komoly mínusszal indulsz.
    Én belevenném: 22-88, A2s-ATs, K2s-KJ2, QTs, T9s+, JTo, KTo, KJo, ATo
    Ilyen alacsony (60)steal ellen, miért kéne többet védeni mint 30?
    Bővel elég 20 is.
    Amíg nem vagy biztos a dolgokban simán használhatod ökölszabálykén a 1/3-os szabályt. Az ellen emelőrangének 1/3-val védekezel. BB-ről eleve nem is fontos a bluff 3bet, az inkább SB-ről kell. De azt se nl5ön.

    Ha többet dobsz mint 62 akkor lesz kb, neki any2al plusszos a bet de még akkor is ott van SB. Viszont egy 100as steal ellen meg védhetsz 30 valamennyit. Úgyhogy ebben a spotban bőven jó ha védesz 20at, és csak erős valuehandeket hagysz a 3betben.

    Egyébként sem preflop a lényeg, hanem hogy postflop majd minél hamarabb alakíts ki readeket amihez tudsz megfelelően alkalmazkodni és explitálni. Ezen a szinten ez annyiban kimerül, hogy ne csináljál orbitális hülyeségeket, és akkor meg is van verve a limit.

    Ja és a másik, hogyha kevesen 2x-elnek, akkor BB-ről sem kell sokat callozni. De gondolom itt a std. olyan 40-50% 3x range, az ellen jó lehet 7-8%call 7-8%raise. Nem kell túlbonyolítani.
    Utoljára módosítva: misirulez által: 2014. 12. 15. 17:49

  4. #14
    Őstag Wasserstein avatara
    Csatlakozott
    2010. 09. 07.
    Hely
    Pécs
    Hozzászólások
    1.181

    Alapbeállítás

    Idézet misirulez eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ilyen alacsony (60)steal ellen, miért kéne többet védeni mint 30?
    Bővel elég 20 is.
    Amíg nem vagy biztos a dolgokban simán használhatod ökölszabálykén a 1/3-os szabályt. Az ellen emelőrangének 1/3-val védekezel. BB-ről eleve nem is fontos a bluff 3bet, az inkább SB-ről kell. De azt se nl5ön.

    Ha többet dobsz mint 62 akkor lesz kb, neki any2al plusszos a bet de még akkor is ott van SB. Viszont egy 100as steal ellen meg védhetsz 30 valamennyit. Úgyhogy ebben a spotban bőven jó ha védesz 20at, és csak erős valuehandeket hagysz a 3betben.

    Egyébként sem preflop a lényeg, hanem hogy postflop majd minél hamarabb alakíts ki readeket amihez tudsz megfelelően alkalmazkodni és explitálni. Ezen a szinten ez annyiban kimerül, hogy ne csináljál orbitális hülyeségeket, és akkor meg is van verve a limit.

    Ja és a másik, hogyha kevesen 2x-elnek, akkor BB-ről sem kell sokat callozni. De gondolom itt a std. olyan 40-50% 3x range, az ellen jó lehet 7-8%call 7-8%raise. Nem kell túlbonyolítani.
    Általánosságban gondoltam azt a range-et, amit írtam. A BTN steal %-tól függően lehet szűkíteni és tágítani is. Én néha a gyakran lopókkal szemben szoktam blöffölni BB-ről is, nemcsak SB-ről, de gyakoribb a coldcall természetesen.
    Minél többet nyit vki 2-2,5BB-t, annál többet callolunk (jó pot odds).
    Minél többet nyit vki gyakran 3BB+, annál többet 3Bet-elünk (OOP leszünk, nagy stack-ért játszunk).
    drogba11c and Groot like this.
    "A végtelenbe és tovább"

  5. #15
    Tag Mr. Shark avatara
    Csatlakozott
    2013. 10. 11.
    Hozzászólások
    119

    Alapbeállítás

    Idézet Wasserstein eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Minél többet nyit vki 2-2,5BB-t, annál többet callolunk (jó pot odds).
    Minél többet nyit vki gyakran 3BB+, annál többet 3Bet-elünk (OOP leszünk, nagy stack-ért játszunk).
    : )))))) hej ez ismeros
    Wasserstein and davidgeszt like this.

Oldal: 2 / 2 ElsőElső 12

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •