Oldal: 5 / 5 ElsőElső ... 345
Eredmény: 41 - 49 (49) összesen
Like Tree60Likes

Téma: Még mindig jó megélhetést tud biztosítani a póker?

  1. #41
    Őstag
    Csatlakozott
    2013. 07. 25.
    Hozzászólások
    1.348

    Alapbeállítás

    Idézet 15mg eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Végül is itt jön képbe maga a póker, lényegében ehhez való tőke megteremtése lenne a célom a pókerrel. Hajóra 21 éves kortól lehet menni, az jövőév eleje. Pontosan nem tudom mikor kezdődnek a szezonok. Kb. olyan 400-500 ezer Ft kellene + 70 ezer Ft egy 3 hónapos vendéglátósképzés. Legyen 600 ezer Ft, kb. 2700 USD, ennyit kellene összeszednem.
    Hogyha csak azért kezded el az OKJ képzést, hogy szüleid megnyugtasd az nem túl okos dolog.Ha már el kezdted, akkor ne legyen kidobott 2 éved, amennyiben nem érdekel, akkor inkább menj dolgozni és a pénzt tedd félre a céljaidra és a szüleid is azt látják, ogy próbálsz érvényesülni és pénzt is keresel.

    A pókerről elöttem elmondtak már mindent.Viszont, ha hajóra szeretnél menni, akkor sok bártender/pultos/pincér/barista suli van ami külföldön is elfogadott képesítést ad és kb 90-120e ft körül vannak és legtöbb esetben munkát(akár hajón/külföldön) is tudnak ajánlani.

    Illetve a nyelvet is, amit elvárnak külföldön, hajókon kb (max középfok), azt online, letölthető tananyaggal is el tudod érni.
    Viszont a hajón napi 10-12 óra mindennapi munka vár Rád eleinte nem álomfizetésért.
    Persze az itthoni átlagmelóhoz képest korrekt plusz félre is tudsz tenni, mivel, ha akarnád se tudod elkölteni Általában a 2. szezonra emelnek fizut, vagy akár léptetnek elő.

    Mindenesetre akárhogy döntesz mindegyikhez kitartás/szorgalom kell:
    Sok sikert

  2. #42
    PA addict
    Csatlakozott
    2010. 04. 20.
    Hely
    Debrecen
    Hozzászólások
    4.865

    Alapbeállítás

    Idézet Fiatal eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hogyha csak azért....
    Örülni fog a válasznak!
    Ami nem öl meg, az idegileg felb@sz!

  3. #43
    Őstag NovaTerra avatara
    Csatlakozott
    2010. 03. 02.
    Hozzászólások
    1.101

    Alapbeállítás

    Főleg Így:

    Utoljára aktív2014. 01. 25. 16:21
    Pavert and tikka_masala like this.

  4. #44
    kry
    kry nem elérhető
    Őstag
    Csatlakozott
    2011. 04. 16.
    Hozzászólások
    1.163

    Alapbeállítás

    Kim megmondja a kafát!

    kimpoker.jpg

  5. #45
    Fanatikus tag zeoos77 avatara
    Csatlakozott
    2009. 05. 26.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    240

    Alapbeállítás

    Idézet 15mg eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Mert falun lakom és szinte lehetetlen munkát találni, ha találnék is akkor is az útiköltség elvinné a fizetésem nagy részét. Egyetemre/főiskolára pedig nem is akartam menni. Eredetileg szakácsnak akartam jelentkezni, de végül nem sikerült megfelelő iskolát találnom így szeptemberben beestem egy IT-s képzésre. Kb. két hónap után meguntam a sok utazást és az iskolát. Budapesten van az iskola, az innen kb. 50 kilométer, olyan 3,5 óra utazás naponta oda vissza (busz+vonat). Ebbe még belekalkuláljuk a várakozást akkor olyan 4-5 óra is elmegy csupán az utazásra szánt idővel (és erre még rájöhetnek a MÁV késések amik a végtelenségig kitolják ezt az időintervallumot).
    Úgy, hogy 1-2 hónapja itthon vagyok és próbálok valami megoldást találni. Gondolkodtam rajta, hogy újraérettségizek és egyetemre megyek, de nincs olyan szak amely érdekelne, különféle menedzsment szakokon pedig nem fogok éveket vegetálni, hogy utána 3-5 évvel később szembesüljek ugyan ezzel a problémával.
    Végül arra jutottam, hogy nekikezdek az angol tanulásnak és amint lehetőségem lesz rá kimegyek külföldre, jobban mondva hajóra szeretnék menni dolgozni (ha más nem jön szóba addig). Azonban ehhez tőke kell (a szüleim nem állnak úgy anyagilag, hogy ebben támogatni tudnának (ezért is megyek megint OKJ képzésre, mert addig legalább a TB-t fizetik és az utazás is kedvezményes)).
    Végül is itt jön képbe maga a póker, lényegében ehhez való tőke megteremtése lenne a célom a pókerrel. Hajóra 21 éves kortól lehet menni, az jövőév eleje. Pontosan nem tudom mikor kezdődnek a szezonok. Kb. olyan 400-500 ezer Ft kellene + 70 ezer Ft egy 3 hónapos vendéglátósképzés. Legyen 600 ezer Ft, kb. 2700 USD, ennyit kellene összeszednem.
    Ne haragudj,de az OKJ-s végzettségeddel nem vesznek fel külföldre hajózni.+ ha matróz akarsz lenni,ahhoz kell még gyakorlatot is igazolnod kell.És akkor ráadásul ha szóba állnak veled,ki kell menni hozzájuk orvosi vizsgálatra,le kell fordíttatnod a bizonyítványod.Ez mind plusz költség.Tapasztalatból mondom,4 évet hajóztam,1 évet Francia,3-at holland cégnél.Az biztos,hogy jó pénz,mert 1400 euro alapbér,+800-900 euro jatt.Minden költséget térítenek,a lakásomtól a hajói,mindent taxi,repjegy,vonat....mindent.Ja,és nem kell költeni lakbérre rezsire....esetleg szállodásnak felvesznek,de arra számíts,hogy 1 évben 1x jössz haza,2 hónapra,amikor uborkaszezon van.
    Utoljára módosítva: zeoos77 által: 2014. 12. 31. 16:30
    szadali likes this.

  6. #46
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 07. 02.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    415

    Alapbeállítás

    zeoos77 írtam pü-t.

  7. #47
    Fanatikus tag REZSO PRO 2 avatara
    Csatlakozott
    2014. 11. 12.
    Hozzászólások
    213

    Alapbeállítás

    5K € Tőkéből jó pénzt lehet csinálni sportfogadásból! a 63-on megmondják a tutit

  8. #48
    PA addict lecso10 avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 01.
    Hely
    Monitor előtt
    Hozzászólások
    2.974

    Alapbeállítás

    Idézet REZSO PRO 2 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    5K € Tőkéből jó pénzt lehet csinálni sportfogadásból! a 63-on megmondják a tutit
    Sportfogadásban 1 tuti van, ha megveszed a bundázott meccshez a tippet.

  9. #49
    Újonc
    Csatlakozott
    2014. 03. 22.
    Hozzászólások
    36

    Alapbeállítás

    Akit érdekel annak igen!

Oldal: 5 / 5 ElsőElső ... 345

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •