Oldal: 3 / 10 ElsőElső 12345 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (92) összesen
Like Tree28Likes

Téma: vimre24-Micro Mtt Maraton[Január11,13,14 vagy 15]

  1. #21
    Fáradhatatlan grinder imike12 avatara
    Csatlakozott
    2014. 01. 13.
    Hozzászólások
    616

    Alapbeállítás

    Csak starson tudom fogadni.
    Utoljára módosítva: imike12 által: 2015. 01. 06. 14:26

  2. #22
    Fáradhatatlan grinder imike12 avatara
    Csatlakozott
    2014. 01. 13.
    Hozzászólások
    616

    Alapbeállítás

    Ok itt a válaszom a visszaosztással kapcsolatban:
    Mennyit tartanál reálisnak profit esetén?
    Szerintem amúgy 1-2 nagy verseny kivételével többnyire micro versenyek, így iszonyatos hotrun kell ahhoz, hogy igazán 2500$ felett nyerjek. Ha pedig ez összejönne, akkor dolgoztam vele annyit, hogy munkadíjként ennyit levegyek. Egyébként mások is ezt csinálják. Vagy alapból már MU-t számolnak fel vagy sávos visszaosztást alkalmaznak, és ott az alaptőkén felül már a minimális profitból is levonnan 10-15%-t. Ezért én sem térnék ettől el. Ne felejtsük el, hogy 3 napot játszok ami kb. 30-35 órát jelent minimum, amit a gép előtt ülök. Ha már sikerül profitálnom, szerintem az a minimum, hogy bizonyos részt megtartok munkadíjként. Ha meg nem tudok profitálni, akkor a tőke 1:1-ben kerül osztásra.

    +áramhasználat ,30-35 óra munka stb
    Utoljára módosítva: imike12 által: 2015. 01. 06. 15:09

  3. #23
    Fanatikus tag Dinokaposvar avatara
    Csatlakozott
    2011. 01. 04.
    Hely
    Budapest, Kaposvár
    Hozzászólások
    207

    Alapbeállítás

    Idézet imike12 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ok itt a válaszom a visszaosztással kapcsolatban:
    Mennyit tartanál reálisnak profit esetén?
    Szerintem amúgy 1-2 nagy verseny kivételével többnyire micro versenyek, így iszonyatos hotrun kell ahhoz, hogy igazán 2500$ felett nyerjek. Ha pedig ez összejönne, akkor dolgoztam vele annyit, hogy munkadíjként ennyit levegyek. Egyébként mások is ezt csinálják. Vagy alapból már MU-t számolnak fel vagy sávos visszaosztást alkalmaznak, és ott az alaptőkén felül már a minimális profitból is levonnan 10-15%-t. Ezért én sem térnék ettől el. Ne felejtsük el, hogy 3 napot játszok ami kb. 30-35 órát jelent minimum, amit a gép előtt ülök. Ha már sikerül profitálnom, szerintem az a minimum, hogy bizonyos részt megtartok munkadíjként. Ha meg nem tudok profitálni, akkor a tőke 1:1-ben kerül osztásra.

    +áramhasználat ,30-35 óra munka stb
    Nem a miértet róják fel, hanem annak az alkalmazását és a mértékét. Erre volt javaslat, hogy legyen egy bizonyos mértékű profitig 100% visszaosztás, és a felette levő részben sávozva, de az is alacsonyabb mértékben, mondván ,hogy túl magas.
    Csoszogi33 likes this.

  4. #24
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2008. 03. 23.
    Hely
    Debrecen
    Hozzászólások
    274

    Alapbeállítás

    Elkuldtem en is Papirbolt neven. Gl

  5. #25
    Őstag
    Csatlakozott
    2013. 06. 14.
    Hozzászólások
    1.074

    Alapbeállítás

    Idézet Csoszogi33 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Az, hogy már egy minimum profitból is lecsípsz 15%-ot nekem is bántja a szemem, ha 2500$nál kezdődne az első lépcső az elfogadható lenne. Én is csak azért vásárolok, mert szeretem az ilyen sok mtt-s csomagokat. A jövőben viszont ajánlom megfontolásra, hogy a minimum profit esetén ne tartsál vissza %-ot!

    FTP-n tudom küldeni a pénzt?
    Szerintem végképp sem 15%-ot csíp le belőle, számolj csak utána egy konkrét példán és látni fogod! Amúgy ahhoz képest, hogy sokaknak nem tetszik elég gyorsan elkelt a csomag

  6. #26
    Tag Szapy avatara
    Csatlakozott
    2010. 02. 11.
    Hely
    Környe
    Hozzászólások
    180

    Alapbeállítás

    Nem igazán értem itt pár ember felháborodását teljesen. Azt gondolom, h a %-os visszaosztás mértékéről lehet vitatkozni és mondani, hogy sok/kevés stb. de azt miért van arról kevésbé. Talán akkor lenne jogos, ha egy nem nyerő játékos tenne ki csomagot és szeretné értékesíteni. De egy nyerő játékos tesz ki, az igen is nyugodtan tehet rá munkadíjat ha nyer a csomaggal. Aki tisztában az MTT varianciájával az tudja, hogy lehet több minuszos csomagja lesz mint nyerő csomagja, de aki mindegyikből vesz az a végén profitot könyvelhet el, mert amikor nyer jóval többet nyer. Másrészt manapság mindenki vagy a sávos visszaosztást alkalmazza vagy MU-t számol már fel a csomagra, ha plusszos ha nem. Nem tudom melyik a jobb, döntse el ki-ki maga. De szerintem más fórumon is ezt a 2 variációt alkalmazzák.
    Ami biztos ő játszik 3x10-12 órát, ő árama fogy( viccesnek tűnhet ), ő gépe "amortizálódik", stb., ő tesz meg mindent azért hogy nyerjetek/nyerjen. És ha már sikerül neki, akkor talán megérdemel a profitból x%-ot. Alaptőkét úgyis visszaosztja.
    Manapság már én sem adnám el a csomagjaimat úgy, hogy a profitot is 100%-ban adom vissza, maximum ha élő csomagot adok el, amiben van 2-3 verseny, ami azért lutribb.

  7. #27
    Fáradhatatlan grinder kriispirolls avatara
    Csatlakozott
    2010. 08. 20.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    783

    Alapbeállítás

    Idézet imike12 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ok itt a válaszom a visszaosztással kapcsolatban:
    Mennyit tartanál reálisnak profit esetén?
    Szerintem amúgy 1-2 nagy verseny kivételével többnyire micro versenyek, így iszonyatos hotrun kell ahhoz, hogy igazán 2500$ felett nyerjek. Ha pedig ez összejönne, akkor dolgoztam vele annyit, hogy munkadíjként ennyit levegyek. Egyébként mások is ezt csinálják. Vagy alapból már MU-t számolnak fel vagy sávos visszaosztást alkalmaznak, és ott az alaptőkén felül már a minimális profitból is levonnan 10-15%-t. Ezért én sem térnék ettől el. Ne felejtsük el, hogy 3 napot játszok ami kb. 30-35 órát jelent minimum, amit a gép előtt ülök. Ha már sikerül profitálnom, szerintem az a minimum, hogy bizonyos részt megtartok munkadíjként. Ha meg nem tudok profitálni, akkor a tőke 1:1-ben kerül osztásra.

    +áramhasználat ,30-35 óra munka stb
    Szerintem ha mar mindenkeppen munkadíjat akarsz felszámolni, akkor add el a csomagot fix MU-val, nekem speciel ez sokkal szimpatikusabb megoldas mint a savos visszaosztas, ha valakinek az utobbi jobban tetszik az az o dolga nyilvan, en csak azert erdeklodtem hogy megtudjam tetszetos-e szamomra ez a csomag.

    Ezt az 1:1 visszaosztast sem igazan ertem hogy miert szajkozod, teljesen standard, hogy a toke 100%-ban visszaosztasra kerul, legalabbis en meg nem hallottam olyan csomagrol ahol nem igy volt, de lepjetek meg.

    Az meg hogy az aramhasznalatot hozod fel peldanak hatalmas, jo hogy a session alatt megivott asvanyvizet nem a befektetokon akarod elszamolni

    GL a versenyekre, amennyiben atallsz MU-s rendszerre vagy csokkented a visszaosztasi savokat, en szivesen veszek szazalekot, addig is sok sikert!
    1rk4f1rk4 and ZsoleszAK47 like this.
    ''All-in helyzetekben overpárokkal mutatás után furcsa dolgok történnek velem.''

  8. #28
    Taz
    Taz nem elérhető
    Fáradhatatlan grinder Taz avatara
    Csatlakozott
    2010. 05. 03.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    765

    Alapbeállítás

    Már ne is haragudj, hogy így % vásárlás nélkül belepofázok a topic-ba, de arra hivatkozni pénz visszatartás kapcsán, hogy fogy az áram és 30-40 órát ott ülök a gép előtt az konkrétan emeletes baromság. Pont ugyanaz erről a véleményem, mint a live event-eken történő "1.15-ös MU az utazási költségek és szállás miatt" indokkeresés.

    Érdekel bárkit is, hogy
    * fogyasztja a számítógép az áramot - nem
    * amortizálódik a géped - nem
    * rengeteg órát kell ülnöd egy székben - nem
    * nyerő vagy az adott szinten - igen
    * megéri beléd fektetni a saját pénzét - igen
    * hajlandó ezért valamilyen kompromisszumot kötni (MU vagy sávos visszaosztás) - igen

    Az pedig, hogy egy 670$-os csomagnál a 2500$-os bevétel kb. elképzelhetetlen (ami még 4x-es szorzó sincs) inkább nem kommentálnám aki akarja gondolja tovább...

    Ettől függetlenül sok sikert kívánok nem csak a csomaghoz, hanem az MTT-s karrierhez is!
    1rk4f1rk4, ZsoleszAK47 and Ollie like this.

  9. #29
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2012. 05. 15.
    Hozzászólások
    335

    Alapbeállítás

    A csomagokat a legtöbben emberi időpontokban teszik ki, azokban az idősávokban meg nem nagyon vagyok ébren. Szóval, addig jó, míg nem tetszik túl sokaknak egy- egy pakk, így nem csúszok le róluk.

  10. #30
    Fáradhatatlan grinder BrenDoN avatara
    Csatlakozott
    2012. 08. 10.
    Hozzászólások
    798

    Alapbeállítás

    Idézet kriispirolls eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ezt én se értem pontosan, leírhatnád hogy melyik a helyes.

    A) Nyersz összesen $2,505-t, ebből $2,500-at visszaosztasz 1:0,85 arányban, az $5-t pedig 1:0,75 arányban.
    B) Nyersz összesen $2,505-t, és az egész 1:0,75 arányban kerül visszaosztásra.

    Én szívesen vennék százalékot belőled mert látszik hogy stabilan nyersz micro MTT-n, de ha a tőke 1:1-ben kerül visszaosztásra, viszont a profitból legjobb esetben 85%-ot kap az ember, akkor ez konkrétan egy frappánsan megfogalmazott 15%-25%-os markup, ami $2 ABI-n azért elég meredek.

    Ha valamit rosszul értelmeztem akkor bocs

    GL a versenyekre.
    Jaaaaaaaaaa, hogy oda kell képzelni a tizedes vesszőt.... sajnos sose volt túl jó képzelőerőm, lehet ez okozta, hogy képtelen voltam felfogni mit is akar jelenteni.

    Amúgy ez azért kicsit más, mint a MU, mert azt akkor is fizeted, ha nincs score, itt meg csak profit esetén kell prémiumot fizetni. Elég sok változós kalkuláció lenne megnézni, hogy akkor ez mekkora MU-nak felel meg végülis, de talán a megfogalmazás úgy helyesebb lenne, hogy a tőkétől 2500usdig a nyeremény 85%-a képzi a visszaosztás tárgyát, ahogyan kriispirolls is levezette.

Oldal: 3 / 10 ElsőElső 12345 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •